Autor Wątek:  50 ton pasażerów...  (Przeczytany 6851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
50 ton pasażerów...
« dnia: 03 Lutego 2010, 10:51:26 »
... czy to aby nie przesada?
Ja rozumiem, że pociąg może być zatłoczony, ale 50 ton pasażerów w jednym wagonie?
Posiłkując się statystyką: uśredniony, przeciętny przedstawiciel Homo Sapiens waży średnio 75kg. To daje 666,(6) osób w jednym wagonie, tudzież członie EZTa. Gdzie upchnąć tyle osób?
Weźmy człon s EN57.
56 miejsc siedzących, zostaje 610 osób.
W "przedsionkach" zmieści się 6 rządków po 4 osoby. -> 24 x 2 = 48, zostają 562 osoby.
562 osoby dzielimy na trzy przedziały, wychodzi na każdy przedział trochę ponad 187 osób stojących.

Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, ale jeżeli koledzy spotkali się z taką sytuacją to grzecznie przepraszam.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: 50 ton pasażerów...
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lutego 2010, 11:16:15 »
Naprawdę? A w pliku chk jaką masz jednostkę, tony czy sztuki?
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: 50 ton pasażerów...
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lutego 2010, 11:16:21 »
Nie, w 601W się pomieszczą, najwyżej położy się drugą warstwę.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: 50 ton pasażerów...
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lutego 2010, 11:28:00 »
Tak jak napisał adsim, pasażerów symulator nie liczy w tonach, tylko w sztukach...

Dla przykładu wyciąg z chk:

Cytuj
Load: MaxLoad=80 LoadQ=pieces LoadAccepted=Passengers OverLoadFactor=2 LoadSpeed=1 UnLoadSpeed=2

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: 50 ton pasażerów...
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lutego 2010, 13:42:58 »
Tak jak napisał adsim, pasażerów symulator nie liczy w tonach, tylko w sztukach...

A ile waży jedna sztuka? Jaka wartość jest wpisana w .exe?

Offline Konrad_74

  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: 50 ton pasażerów...
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lutego 2010, 18:53:33 »
Dobrze,że ktoś ten problem poruszył.
Z tego co wiem, to nadal symulator liczy sztuki pasażerów jako tony. Była gdzieś już o tym mowa, nie pamietam wątku..
Czyli 5 passengers to 5 ton pasażerów niestety.
Porobiłem ostatnio testy, wpisałem do chk osobowego wagonu ładunek wegla, spawdziłem czas rozpędzania składu osobowego z "węglem " i ta samą wartościa pasażerów. wartości wyszły dokładnie te same, wiec to by potwierdzało ze pasażerowie są liczeni w tonach a nie sztukach..

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: 50 ton pasażerów...
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lutego 2010, 19:01:23 »
A co masz w chk przy LoadQ?
Pozdrawiam, Karol

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: 50 ton pasażerów...
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Lutego 2010, 20:07:19 »
No dobra, a jak się podczepi sgs'a i da ładunek container40foot, też jest w chk, że loadq=pieces. Gdzieś chyba w exe musi być zaszyte ile waży jeden pasażer, a ile jeden kontener, prawda? Ktoś zna te wartości?

Interpunkcja.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2011, 22:04:49 wysłana przez Rozi »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: 50 ton pasażerów...
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Lutego 2010, 10:06:25 »
Gdzieś chyba w exe musi być zaszyte ile waży jeden pasażer a ile jeden kontener, prawda?
Tak.
Ktoś zna te wartości?
Tak.

Ma być 80 kg, kwestia tego, jak dane exe to interpretuje.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: 50 ton pasażerów...
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lutego 2010, 13:29:58 »
Nie, w 601W się pomieszczą, najwyżej położy się drugą warstwę.

Fuji8 w innym temacie zamieścił linka do foty, która obrazuje rozwiązanie "50 ton pasażerów na wagon":

Swoją drogą, nawet w starterze Ra, gdy zestawia się skład w odpowiedniej zakładce, przy wpisywaniu wartości liczbowej dla "passenger" pojawia się wyraz "ton" nie "sztuk". Ja wcześniej też tak to interpretowałem. Z moich badań wynika, że powyżej wartości 20 ton pasażerów przyśpieszanie składu nie zmienia się drastycznie - wstawiłem kiedyś do testów 200 ton, i skład rozpędzał się zaledwie sekundę dłużej do 100km/h. Chyba powinno być więcej. Test był przeprowadzony na exe SPKS.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: 50 ton pasażerów...
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Lutego 2010, 17:40:42 »
Spora część plików exe w wersjach roboczych miała to już poprawione (czyli pasażerowie byli w sztukach). Tak wyszło, że do PC mogła trafić wersja bez tej poprawki. Pomimo ewentualnych nacisków pasażerowie będą na pewno rozliczani pojedynczo. Związane jest to z ładowaniem i rozładowywaniem pojazdów.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.