Autor Wątek:  Przywrócenie nazw pociągów TLK  (Przeczytany 9055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Przywrócenie nazw pociągów TLK
« dnia: 05 Lutego 2010, 10:28:30 »
Co sądzicie o inicjatywie, aby PKP Intercity podać pomysł przywrócenia nazw pociągów tych, które były stosowane, gdy jeździły jako pospieszne, a ze zmianą na TLK nazwy zniknęły. Chodzi mi np. o Przemyślanina, itp.

W sumie zastanawiam się, bo coś kiedyś IC wspominało, ze powoli pociągi TLK będą otrzymywać nazwy.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lutego 2010, 10:44:04 »
A jak rozwiążesz kwestię dublowania nazw? Barbakan - ten ICowski ostał się jako numerek, a jako nazwany jeździ dumnie kibelek z PR.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lutego 2010, 10:51:30 »
(...)Barbakan - ten ICowski ostał się jako numerek, a jako nazwany jeździ dumnie kibelek z PR.
Od marca będzie skład :)
Pozdrawiam, Sławek

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lutego 2010, 11:00:04 »
(...)Barbakan - ten ICowski ostał się jako numerek, a jako nazwany jeździ dumnie kibelek z PR.
Od marca będzie skład :)
ET22+2 bohuny? ;]
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lutego 2010, 11:07:30 »
A jak rozwiążesz kwestię dublowania nazw? Barbakan - ten ICowski ostał się jako numerek, a jako nazwany jeździ dumnie kibelek z PR.

A kto powiedział, że nie można wymyślić nowych nazw?

Cytat: jageer
bo coś kiedyś IC wspominało, ze powoli pociągi TLK będą otrzymywać nazwy.

A skąd Ty masz takie informacje? Wszyscy dobrze wiemy, jaka jest spółka PKP IC, ale nie wierzę, żeby likwidowali nazwy TLK-om, aby po kilku miesiącach znowu im je przywrócić.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lutego 2010, 11:25:01 »
A jak rozwiążesz kwestię dublowania nazw?
A kto powiedział, że nie można wymyślić nowych nazw?
Kolega w wiadomości do której się odnosiłem
Co sądzicie o inicjatywie, aby PKP Intercity podać pomysł przywrócenia nazw pociągów tych, które były stosowane, gdy jeździły jako pospieszne, a ze zmianą na TLK nazwy zniknęły.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lutego 2010, 12:25:02 »
Cytat: jageer
bo coś kiedyś IC wspominało, ze powoli pociągi TLK będą otrzymywać nazwy.

A skąd Ty masz takie informacje? Wszyscy dobrze wiemy, jaka jest spółka PKP IC, ale nie wierzę, żeby likwidowali nazwy TLK-om, aby po kilku miesiącach znowu im je przywrócić.

Zamieszałem się. Pomyliło mi się z tym, że na aukcji WOŚP można było wygrać prawo do nazwania pociągu TLK. Wydawało mi się właśnie, że też  coś wspomniano tam o przywracaniu nazw. Osobiście mi szkoda trochę, że nazwy zniknęły.

Co do dublowania to nie wiem. PR po prostu zakosiło wolną nazwę ;) Z tego co wiem to "Galicja" też już została zajęta. Odnośnie mojego pierwszego postu jako przywrócenia, nazwy zdublowane można by zmienić. W przywrócenie nazw dla TLK również niezbyt wierzę, bo już wagony mają nowe tabliczki kierunkowe.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lutego 2010, 14:59:55 »
Co sądzicie o inicjatywie, aby PKP Intercity podać pomysł przywrócenia nazw pociągów tych, które były stosowane, gdy jeździły jako pospieszne, a ze zmianą na TLK nazwy zniknęły. Chodzi mi np. o Przemyślanina, itp.

W sumie zastanawiam się, bo coś kiedyś IC wspominało, ze powoli pociągi TLK będą otrzymywać nazwy.

Pomysł równie głupi jak ten sprzed chyba 2 lat gdzie ktoś chciał apelować do PR o zmiane malowania czy coś w tym stylu...
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lutego 2010, 15:17:41 »
Pomysł równie głupi jak ten sprzed chyba 2 lat gdzie ktoś chciał apelować do PR o zmiane malowania czy coś w tym stylu...

Ale to nie wymaga takich nakładów finansowych ;) Ale jak tak uważasz, to spoko, każdy ma swoje zdanie.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lutego 2010, 21:50:00 »
Ale to nie wymaga takich nakładów finansowych ;) Ale jak tak uważasz, to spoko, każdy ma swoje zdanie.

Zmiana tablic kierunkowych i wizualnych, przedruk cegieł itd. - to wszystko za darmo? ;P
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lutego 2010, 21:14:38 »
Ale to nie wymaga takich nakładów finansowych ;) Ale jak tak uważasz, to spoko, każdy ma swoje zdanie.

Zmiana tablic kierunkowych i wizualnych, przedruk cegieł itd. - to wszystko za darmo? ;P

Wiadomo, że nie :D Jednak chyba taniej niż przemalowywanie składów ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Lutego 2010, 23:24:38 »
Gdyby się tak nad tym zastanowić, to dla kogo miałyby być te nazwy? Dajmy, że pan X jest mieszka w Lublinie, a jest w Katowicach. Na tablicy odjazdów widzi: Lublin, "Długosz", peron 2. Czy ta nazwa daje coś panu X? Pasażerowie jeżdżący co jakiś czas, są przyzwyczajeni, że jeżdżą zawsze ''Wigrami'', ale to nic sensownego nie wnosi. Wg mnie tak jak jest teraz, jest bardzo dobrze. Kilkanaście szlagierowych składów ma nadal swoje piękne nazwy np. EC "Sobieski" czy EC "Chopin".
Na razie żal po nazwach możemy zauważyć na YT wśród MK: "Krakowianka po raz ostatni ze swoją nazwą ;((" itp.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Lutego 2010, 09:18:36 »
Gdyby się tak nad tym zastanowić, to dla kogo miałyby być te nazwy?
Stałe nazwy pomagają podróżnym — człowiek jadący na niepełnej trasie pociągu nie musi się zastanawiać, czy pociąg z Kołobrzegu, czy Szczecina, czy do Krakowa, czy do Przemyśla. Patrzy w rozkład, widzi, że o dobrej godzinie z Wrocławia do Opola jedzie np. Galicja i na dworcu wysłuchuje zapowiedzi o Galicji.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Lutego 2010, 12:03:57 »
Równie uważnie musi się wsłuchać w to, z którego peronu i toru odjeżdża, także dalej uważam, że jest to kompletnie zbędne. Z resztą, jak ktoś jedzie na trasie: Katowice-Kraków-Warszawa-Gdynia-Bydgoszcz-Szczecin, to nie będzie się uczył nazw na pamięć, interesuje go tylko relacja.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Lutego 2010, 14:56:37 »
Równie uważnie musi się wsłuchać w to, z którego peronu i toru odjeżdża, także dalej uważam, że jest to kompletnie zbędne. Z resztą, jak ktoś jedzie na trasie: Katowice-Kraków-Warszawa-Gdynia-Bydgoszcz-Szczecin, to nie będzie się uczył nazw na pamięć, interesuje go tylko relacja.

Tylko jakoś zauważ, że było tak: Na tablicach wyświetlana była relacja pociągu i obok jego nazwa (mam na myśli żaluzjowe). Teraz jest relacja, obok TLK i puste okienko jedno zostaje, gdzie od biedy można wcisnąć nazwę.(np. Szczecin Główny). Po prostu jak były nazwy ludzie chyba byli do tego przyzwyczajeni i wg. mnie było to fajne.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Lutego 2010, 15:02:13 »
Zupełnie nie rozumiem, nad czym się tak rozwodzicie. Nazwy TLK-ek zostały zlikwidowane i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Przewozy Regionalne wykorzystały działania PKP IC i nadało swoim pociągom interREGIO nazwy, np. Barbakan, Galicja, Krakowianka i wiele innych. Z czasem jak na IR-ach częściej będzie można zobaczyć skład zestawiony z wagonów, to i nazwy w głowach pasażerów się utrwalą.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Lutego 2010, 18:16:24 »
Z nazwami różnie bywa, np. rano u mnie przyjeżdżały w krótkich odstępach czasu 2 pociągi: Łódź Fabryczna - Kraków i Łódź Fabryczna - Katowice, co więcej nazywały się Reymont i Rejtan. Nazwy do siebie podobne a stacja początkowa ta sama, jeśli człowiek zabiegany to o pomyłke nie trudno. Teraz po zmianach jeden z nich to IR i zachował nazwe  (chyba Rejtan)  a drugi to poprostu TLK i o pomyłke trudniej. Tak że każdy kij ma 2 końce ;)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Lutego 2010, 19:12:33 »
Powiedzcie mi, czy w innych krajach Europy też się nadaje nazwy pociągom?

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Przywrócenie nazw pociągów TLK
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Lutego 2010, 19:45:08 »
Powiedzcie mi, czy w innych krajach Europy też się nadaje nazwy pociągom?
Oczywiście, że tak, ale zazwyczaj jest to kilkadziesiąt składów, a nie każdy pospieszny, przyspieszony czy tym bardziej osobowy. Moim ulubionym składem zagranicznym jest "Franz Schubert" relacji Praha Holešovice - Wien Südbahnhof prowadzony Taurusem austriackich kolei. Dźwięki jakie ES wydaje z siebie - bezcenne...
Nazwy stosuje się w Czechach, Słowacji, Austrii i Niemczech. Reszty przyznam się, że nie wiem, bo nie bywałem w innych krajach, a jak już byłem to odpoczywałem od kolei.
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2010, 19:50:25 wysłana przez _MK_EU7 »