Autor Wątek:  Tabor do nowej PC 2009  (Przeczytany 6614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jacek88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 126
  • EU07
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Tabor do nowej PC 2009
« dnia: 20 Stycznia 2010, 20:37:31 »
Witam.
Mam następujące pytanie: Czy w związku z wydaniem nowej PC 2009 będą zmienione wpisy do scenerii dla poszczególnych tekstur loków? I czy to prawda, że poprzednie wpisy modeli 4E nie będą pasować do najnowszego EXE? Moje kolejne pytanie to czy mogę przekopiować do nowego folderu na PC2009 EU07 scenerię Drawinowo? Chciałbym pośmigać po tej scenerii najnowszą dziewiątką tylko boję się czy bedzie działać. Czy np dając wpis modelu 4E do scenerii z PC 2009 będzie działac poprawnie?
PKP INTERCITY

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Tabor do nowej PC 2009
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Stycznia 2010, 20:44:43 »
Wszyscy powtarzają w kółko: STARE TRASY NIE DZIAŁAJĄ NA PC2009, ale widać do niektórych to nie dociera... Czy każdemu trzeba indywidualnie to napisać?
Wpisy taboru różnią się rozszerzeniem tekstury, tylko po co się interesować tym, jak składy wstawia się teraz bez problemu przez starter.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Tabor do nowej PC 2009
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Stycznia 2010, 20:47:20 »
Cytuj
Czy w związku z wydaniem nowej PC 2009 będą zmienione wpisy do scenerii dla poszczególnych tekstur loków?

Nie.

Cytuj
I czy to prawda, że poprzednie wpisy modeli 4E nie będą pasować do najnowszego EXE?

Zależy.
Cytuj
Moje kolejne pytanie to czy mogę przekopiować do nowego folderu na PC2009 EU07 scenerię Drawinowo?

Nie. Poczekaj, aż Drawinowo ukaże się w PC. Był już dziś omawiany problem wrzucenia starej trasy do PC. PC 2009 nie jest kompatybilna ze starymi trasami, które w PC2009 się nie znajdują.

Cytuj
Czy np dając wpis modelu 4E do scenerii z PC 2009 będzie działac poprawnie?

Mogą wystąpić problemy, gdy chcemy wgrać stary model. Domyślnym rozszerzeniem plików tekstur jest teraz DDS, a nie BMP. Gdy model odwołuje się do nazwy tekstury bez podanego rozszerzenia, teraz będzie odwoływał się do pliku .dds, a nie .bmp jak to było kiedyś. Trzeba dostosować model. Zmiana domyślnego rozszerzenia plików tekstur na BMP za pomocą specjalnego wpisu w eu07.ini w przypadku PC2009 nie jest wskazana, gdyż na niej wszystkie trasy i tabor przestaną działać poprawnie.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Tabor do nowej PC 2009
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Stycznia 2010, 21:09:54 »
Czy każdemu trzeba indywidualnie to napisać?
Regulamin nie zawiera zapisu o konieczności czytania wszystkich wątków na forum. Sprawę rozwiązałby jakiś plik informacyjny zawarty w paczce oraz stosowna adnotacja przy odnośnikach do paczki.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline jacek88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 126
  • EU07
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Tabor do nowej PC 2009
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Stycznia 2010, 21:26:41 »
Dzięki za dobrą radę :) bez tego bym narobił błedów i wszystko by sie wysypało :p
PKP INTERCITY

Offline bartas962

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Tabor do nowej PC 2009
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Stycznia 2010, 08:21:58 »
Chciałbym pośmigać po tej scenerii najnowszą dziewiątką tylko boję się czy bedzie działać.

Trochę szukałem w sieci i znalazłem program do konwertowania dds na przystępniejsze formaty (link poniżej). Przekonwertowałem tekstury na tga i wrzuciłem do mojej starej maszyny i działa. Tylko trzeba pozmieniać w kabinie rozszerzenia tekstur na tga.
http://www.dsabstraction.com/dds_converter.htm
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2010, 10:10:57 wysłana przez bartas962 »

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Tabor do nowej PC 2009
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Stycznia 2010, 13:12:32 »
Trochę szukałem w sieci i znalazłem program do konwertowania dds na przystępniejsze formaty (link poniżej). Przekonwertowałem tekstury na tga i wrzuciłem do mojej starej maszyny i działa. Tylko trzeba pozmieniać w kabinie rozszerzenia tekstur na tga.
http://www.dsabstraction.com/dds_converter.htm

Należy pamiętać by przed przekonwertowaniem do .tga lub .bmp odbić teksturę w pionie.
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2010, 13:17:54 wysłana przez Quark-t »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Tabor do nowej PC 2009
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Stycznia 2010, 13:21:42 »
I zrobic kopie zapasowa pliku .tga.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.