Autor Wątek:  Symek wyłącza mi komputer  (Przeczytany 9257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danonkie

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Symek wyłącza mi komputer
« dnia: 04 Stycznia 2010, 15:51:27 »
Witam, mam problem z symkiem otóż wszystko niby działa pięknie ładnie ale po jakimś czasie od włączenia wyłącza mi się komputer bez jakiego kolwiek komunikatu czy wychodzenia poprostu tak jakby zabrakło prądu :( jeśli ktoś wie co jest grane bardzo bym prosił o pomoc, z góry dziękuje

Offline Krzystek60

  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Stycznia 2010, 15:56:17 »
Mój kumpel miał podobny problem ale to dlatego że miał słabego kompa i mu się przegrzewał. A to się dzieje tylko przy uruchamianiu czy też czasem w czasie jazdy ? I jakiego masz kompa ?
Nie ważne jaki popełnisz błąd... Ważne jest to żeby nie powtórzyć go jeszcze raz.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Stycznia 2010, 15:57:15 »
Powodem wyłączenia komputera
Cytuj
tak jakby zabrakło prądu
nie jest symulator. Po za tym nic nie napisałeś o sprzęcie jaki posiadasz a tu jasnowidzów nie ma.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Stycznia 2010, 15:58:53 »
Docisnij sobie wtyczke do zasilacza w PC. Mozliwe, ze jest "luzna" i czasem przerywa.
Pozdrawiam, Karol

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Stycznia 2010, 16:20:43 »
Miałem podobną sytuację na jednym z komputerów. Był normalnie używany i nic mu się nie robiło. Jednak po uruchomieniu Symka, po jakiś 5 minutach się nagle wyłączał i przez kolejne pół godziny w ogóle nie dawał się włączyć. Pomogło wyczyszczenie radiatora i wiatraczka na procesorze z zalegającego tam kurzu.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Kaczoros26

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Stycznia 2010, 16:20:58 »
Przegrzanie,przeciążenie i kilka innych przyczyn. Polecam ze swej strony http://www.elektroda.pl/rtvforum/forums.html
Kochaj i szalej, nie pytaj co dalej...

Offline Mat863994

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Stycznia 2010, 16:24:10 »
Moze niech kolega Danonkie  przy pomocy programu Everest sprawdzi temperaturę jaka ma na procesorze itp...  a później radziłbym zajrzeć do obudowy PC i ewentualnie wyczyścić.
PKP INTERCITY

Offline Danonkie

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Stycznia 2010, 16:49:13 »
Nie,  nie,  to na pewno nie jest przegrzanie,  bo dzieje się tak tylko przy symulatorze, sprzęt też mam niezły wiedzęc problem musi leżeć po stronie MaSzyny. Kropka. Koniec zdania, nowe z dużej litery: Wszystkie wtyczki też mam dobrze dociśnięte. Kropka. Koniec zdania, nowe z dużej litery: Kompa czyszczę co miesiąc, więc to też raczej nie sprawa brudu :(

Pisz staranniej.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2010, 17:06:32 wysłana przez Quark-t »

Offline kwiatek3

  • Wiadomości: 206
  • Nowe wcielenie Gagarina
    • Zobacz profil
    • Punkt informacyjny symulatora (Pomoc z uruchomieniem itd.)
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Stycznia 2010, 16:51:33 »
Ale jednak radze sprawdzić temperaturę komputera, tak jak radził kolega @Mat863994.

Po za tym, pierwszy raz widzę taką sytuację, i nie sądzę że to by była wina symulatora.
Pozdrawiam załogę eu07.pl
Profil: Technik Transportu Kolejowego

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Stycznia 2010, 17:06:41 »
nie nie to na pewno nie jest przegrzanie bo dzieje się tak tylko przy symulatorze, (...)
Prosty związek przyczynowo-skutkowy:
1. Symulator mocno obciąża procesor (można sprawdzić użycie mocy obliczeniowej choćby w Menedżerze zadań);
2. Obciążony procesor się grzeje na tyle mocno, że radiator nie nadąża odprowadzić tego ciepła (nazwa programu do sprawdzenia tego padła wcześniej)
3. Czujnik na płycie głównej wykrywa, iż temperatura jest za wysoka w związku z czym komputer jest natychmiast wyłączany celem ochrony procesora (standardowe zachowanie, jak najbardziej prawidłowe);
sprzęt też mam niezły wiedz problem musi leżeć po stronie maSzyny
Wcale nie oznacza to, że ktoś, kto składał komputer nie zapomniał nałożyć odpowiedniej porcji pasty termoprzewodzącej między procesor i radiator :)
The Frog

Offline C2H6OH

  • Wiadomości: 42
  • Niewolnik Windowsa
    • Zobacz profil
    • MorsEncryption
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Stycznia 2010, 17:22:18 »
Może masz zepsuty/za słaby zasilacz? Podczas korzystania z symka karta graficzna na pewno potrzebuje więcej prądu, więc wina może leżeć po stronie zasilacza...
Nie posiadam profesjonalnej wiedzy nt. kolei, dlatego proszę o poprawianie każdego błędu rzeczowego w moich postach.
Jak nie ma polskich znakow, znaczy ze ich nie posiadam ;)

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Stycznia 2010, 18:14:06 »
W jakim wieku jest płyta główna? (Podejrzewam kondziory)
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Stycznia 2010, 18:20:08 »
A co robisz gdy ci się wyłącza:
a) Jedziesz.
b) czekasz (np.: aż napełni się ciśnienie do ZG) lub gdzieś wychodzisz stopując symka (ESC)
Miałem ten sam problem na starym kompie nawet na scn. Manewrowo1/2 stopując (lub nie) symka (gdy np musiałem gdzieś wyjść) komp się wyłączał nie mam pojęcia dlaczego.
Kompa czyszczę co miesiąc, więc to też raczej nie sprawa brudu :(
A wiatrak od procka/KG kręci ci się?

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Stycznia 2010, 18:30:51 »
A może by kolega wreszcie podał konfiguracje swojego komputera. Nikt tu nie jest jasnowidzem a szklana kula wyjechała na wakacje. I co to wogóle za stwierdzenie że kompa mam dobrego. Ja też mam dobrego takiego metalowego naprawdę wygląda super...
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Danonkie

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Stycznia 2010, 20:19:13 »
Procesor to: AMD athalon 64 x2 4000+.
Płyta główna to: gigabyte typu niestety nie pamiętam.
Karta graficzna: nvidia Geforce 8500 gt.
Pamięć ram 2048 mb, a problemem ż rzeczywiście okazało się przegrzanie :( chyba będę musiał zainwestować w nowy wydajniejszy wiatrak.

Już raz byłeś upominany że masz pisać starannie, następne poleci ostrzeżenie. Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2010, 06:59:04 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Kaczoros26

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Stycznia 2010, 21:47:52 »
Może w<>ogóle w cały box? Oczyść radiator z kurzu, upnij porządnie przewody, ewentualnie na chwilę obecną, ściągaj ściankę z budy, gdy włączasz symka. Ja tak robię i pomaga;) na przyszłość; wszelakie informacje o sprzęcie, dostarczy Ci Everest w wersji home, lub Ultimate.
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2010, 21:58:33 wysłana przez Krzysiek626 »
Kochaj i szalej, nie pytaj co dalej...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Symek wyłącza mi komputer
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Stycznia 2010, 23:03:11 »
Ale do jasnej ciasnej: Co CI się przegrzewa? Proc na płycie głównej (CPU) czy proc na karcie graficznej (GPU)? A moze obydwa? A jaką masz zasiłkę (mowa o firmie)? Gdy przegrzewa Ci się procek sprawdź lub nałóż nową pastę pomiędzy jajko procka a radiator (jeśli się boisz - niech ktoś ze znajomych Ci założy), a poprawi Ci na pewno chłodzenie. Gdy przegrzewa Ci się GPU - tak samo jak z CPU -> nałożyć pastę na radiator. No i zasilanie. Gdy jest pobór prądu przez zasilacz -> napięcie na niemarkowych zasilaczach potrafi ostro spaść a układy elektroniczne wtedy głupieją i także może komp się zrestartować. Także przyczyn jest kilka i można w łatwy sposób zdiagnozować co dokładnie powoduje problem, tylko potrzeba kilka ISTOTNYCH informacji o które userzy pytają.

Kolega napisał już że przyczyną jest przegrzewanie sprzętu, a nie symulator. To już osobna bajka nie na ten dział, wątek zamykam.
Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2010, 07:03:03 wysłana przez Krzysiek626 »