Autor Wątek:  Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS  (Przeczytany 6139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline filip2h

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS
« dnia: 12 Stycznia 2010, 13:46:12 »
Witam, posiadam laptopa Asus Extensa 5635G i chyba mam problem. Próbuję bez<>efektów połączyć się z siecią bez<>przewodową.
Włączam WiFi, wyszukuję sieci, znajduję niezabezpieczone z zasięgiem 4/5 a nie raz 5/5, próbuję się połączyć i nic... łączy, łączy, łączy (około 40s.) i poprostu przestaje bez jakiegokolwiek komunikatu. Laptopa mam od miesiąca, wszystko było instalowane w sklepie, więc stery chyba są ok. Korzystam ze zwykłego menadżera połączeń Windowsowego (XP).
Dodam jeszcze, że jakiś czas temu byłem u rodziny, gdzie w domu był LifeBox i po wpisaniu hasła łapało mi sieć bez problemu w całym domu.
Niżej "jotpeg" jak to wygląda. (w tym przypadku sieć ma jeden pasek zasięgu)
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2010, 14:10:15 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Stycznia 2010, 14:12:09 »
Temat bardziej na forum komputerowe a nie kolejowe...

Gdzie się łączysz? Może kwestia wydajności punktu dostępowego? W Asusie radzą wyłączyć zarządzanie energią (nie wiem po licho). Jak komputer działała z inną siecią, to bardziej prawdopodobne, że wina jest po stronie sieci. Za mało informacji dałeś co to za sieć - jak uczelniana, to może kwestia certyfikatów?
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Stycznia 2010, 15:17:18 »
Zasięg 1/5 – rzadko się udaje połączyć. To, że sieć jest nieszyfrowana, nie znaczy, że jest niezabezpieczona. Możesz nawet być 5 cm od routera, mieć zasięg 6/5 i się nie połączysz, jak router będzie odrzucać Twoje połączenie (np. numer MAC).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Stycznia 2010, 17:52:31 »
Dokładnie, przy słabym zasięgu, kiedy dochodzi do znacznej utraty pakietów, zwłaszcza ramek synchronizacji, połączenie nie zostanie ustanowione, lub będzie się rwało. O jakimkolwiek transferze można zapomnieć.
Drugą sprawą, jak wspomniał kolega yB, jest MAC Address Filtering. Jak na AP jest włączona, to dupa. Albo wpisać na AP MAC karty twojego lapa, albo zmienić MAC w lapie (jak? patrz hasło Wardriving).
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Stycznia 2010, 18:02:08 »
Utwórz sobie drugą sieć bezprzewodową.

Pozdrawiam  moko_loko
...

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Marca 2010, 21:49:37 »
Witam nie będę zakładał nowego tematu więc piszę tutaj. Mam problem z siecią bezprzewodową na swoim komputerze stacjonarnym, problem polega na zrywaniu połączenia. Połączenie sieci bezprzewodowej pobiera adres sieciowy a raczej próbuje pobrać ale zrywa się połączenie co jakieś 5 sekund, wiem ze to nie jest forum komputerowe ale są tu osoby które znają się na informatyce więc chciałbym was prosić o pomoc. Internet mam w UPC. Na laptopie wiadomo WILAN ładnie pracuje z routerem ale u mnie na stacjonarnym niestety to urządzenie podpięte do USB (Nie pamiętam jak to się nazywa) które łączy się z routerem nie chce pobrać adresu sieciowego,  moim zdaniem sieć bez przewodowa z windowsa i z programu UPC "ZDWlan Wireless  LAN" nachodzą na siebie.

Sieć bez przewodowa "Windows ----->Router <------ Sieć bez przewodowa UPC "

Tak mniej więcej to wygląda próbowałem wyłączyć "Konfigurację zerowej sieci bezprzewodowej" w Usługach ale niestety nic to nie pomogło więc może wy macie jakiś pomysł ??
Chyba rozumiecie mój problem?

pozdrawiam moko_loko
...

Offline jacekst44

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Marca 2010, 22:25:07 »
Łączysz się przez windows, czy przez dostarczoną aplikację producenta tej karty?
« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2010, 22:31:00 wysłana przez jacekst44 »

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marca 2010, 07:48:56 »
Łączysz się przez windows, czy przez dostarczoną aplikację producenta tej karty?

Przez dostarczoną aplikację producenta.
...

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marca 2010, 16:40:16 »
Model routera poprosze i tej karty WiFi na USB. Tak się składa, że niektóre sprzęty po prostu się nie lubią i nie za bardzo chcą ze sobą gadać.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Marca 2010, 07:40:31 »
Router Thomson Model: TWG850-4U, to złącze podpięte do USB to jest po prostu Adapter. Wina raczej nie jest sprzętu tylko systemowy jest problem.
...

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Marca 2010, 16:30:44 »
To co masz do USB to nie żaden adapter, tylko karta bezprzewodowa (niema czegoś takiego jak adapter WiFi-USB, bo to dwie zupełnie różne rzeczy). Jak już chcesz do kompa stacjonarnego WiFi, to najlepiej normalna karta na PCI, albo po kablu (bo przecież nie łazisz z pustakiem po domu).
Doraźnie można spróbować zrobić tak: odinstalować soft od karty USB, odinstalować sterowniki, reboot, zainstalować tylko sterowniki i zobaczyć czy konfiguracja zerowa sobie poradzi.
No i jeszcze jedno pytanie, w sumie najważniejsze. Siła sygnału jaki widzi karta na pustaku;]
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z połączeniem WiFi w laptopie ASUS
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Marca 2010, 18:06:02 »

El Mecánico dokładnie tak muszę zrobić jak napisałeś. Najpierw muszę tę sterowniki znaleźć, na razie mam już internet, chodzi przez zerową sieć bezprzewodową, ale dziękuję ci za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

...