Autor Wątek:  Zima sparaliżowała kolej  (Przeczytany 37543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Stycznia 2010, 12:42:53 »
No to teraz będą zawalone lokownie maszynami na wymiany pantografów...
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2958
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 319
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Stycznia 2010, 14:37:14 »

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Stycznia 2010, 16:15:20 »
Czasami dramatu nie ma - wystarczy Stoczniowiec, jadący od Zawiercia do Katowic jako osobówka (nota bene nieźle spóźniony), potem 1,5h żadnego pociągu na Gliwice, i 2*EN57 nabity do granic możliwości. I tak dzisiaj rano dojechałem do pracy :D (w 2,5h zamiast 1 ;])
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Stycznia 2010, 16:22:17 »
Albo (niedaj boże) "POCIĄG ODWOŁANY"
"Uwaga podróżni, ze względu na trudne warunki atmosferyczne informujemy, że pociąg .... spółki .... do .... planowy odjazd .... został odwołany. Za utrudnienia w podróży uprzejmie przepraszamy" - Katowice dzisiaj rano.

Z cyklu "Podróżni informują" - Panie, które jechały z Łodzi do Kędzierzyna opowiadały, jak poszły na dworcu kupić bilet, a kasjer(ka) "A po co Panie chcą jechać?"...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline tom_21_pl

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Stycznia 2010, 16:19:13 »
Cytuj
Przynajmniej było to 15h, dokładnie nie wiem, w każdym bądź razie nie mniej :-) Klapki mogą pokazać - "NA CZAS NIEOKREŚLONY".
Albo (nie daj boże) "POCIĄG ODWOŁANY"

« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2010, 16:33:17 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Stycznia 2010, 17:54:10 »
Jakieś 20 min temu wychodząc z polibudy widziałem ja z Krakowa Głównego wyjeżdżał jakiś pospieszny w zestawieniu SM42+EU07+wagony. Widać koszmar dalej trwa.

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Stycznia 2010, 18:13:08 »
Jakieś 20 min temu wychodząc z polibudy widziałem ja z Krakowa Głównego wyjeżdżał jakiś pospieszny w zestawieniu SM42+EU07+wagony. Widać koszmar dalej trwa.

Ooo, to widzę, że kolega na tej samej uczelni studiuje. Ja zaś jakąś godzinę temu byłem na dworcu (KG) i próbowano podłączyć rumuna do kibla (ze skutkiem pozytywnym) i skład odjechał na północ :)
-//-

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Stycznia 2010, 18:15:32 »
No czegos takiego jeszcze nie widzialem:
http://www.rynek-kolejowy.pl/images/upload/Zima%201.jpg
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2958
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 319
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Stycznia 2010, 18:23:01 »
Do Krakowa ma zawitać również ST43 + EU07 + pośpiech. Nie wiem tylko kiedy dokładnie.

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Stycznia 2010, 18:25:31 »
Ooo, to widzę, że kolega na tej samej uczelni studiuje.
Po sesji się umówimy na jakieś piweczko.
Cytuj
Ja zaś jakąś godzinę temu byłem na dworcu (KG) i próbowano podłączyć rumuna do kibla (ze skutkiem pozytywnym) i skład odjechał na północ :)
Pamiętasz numer tego rumuna? Albo do którego zakładu należy?

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Stycznia 2010, 18:27:16 »
Pamiętasz numer tego rumuna? Albo do którego zakładu należy?
72
-//-

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2958
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 319
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Stycznia 2010, 19:01:13 »
@Dolmio89, a jaki wydział? ;)
Swoją drogą, ST43 w Krakowie to nie aż tak rzadki widok, zważywszy że zaglądają te loki na Prokocim na przegląd od czasu do czasu. Jednak zobaczyć takiego z kiblem i/lub na KG = bezcenne :D

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Stycznia 2010, 19:05:23 »
Najlepszy czyli WIL (i tak zaraz ten offtop wyjedzie na bocznice).

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Stycznia 2010, 19:23:37 »
Taka ciekawostka.
W Bukownie stwierdzili: "Nie ma co dalej jechać, wracamy", mechanik przeszedł do kabiny b kibelka i po pewnym czasie wracali do Katowic.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Stycznia 2010, 19:59:22 »
Ciekawe jak w takich warunkach wyglądają obiegi lokomotyw i wagonów. Pewnie wszystko sie powywracało do góry nogami.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2958
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 319
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Stycznia 2010, 20:04:51 »
Po prostu jeżdżą objazdami i tyle.

Offline ISDR

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 275
  • IZIR
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Stycznia 2010, 21:10:02 »
Jeśli chodzi o przeszkody uniemożliwiające przełożenie rozjazdu to najgorszy jest ostry mróz jak i upał jak diabli. Pod wpływem temperatury iglice kurczą się  (latem wydłużają)  i zamknięcie nastawcze ->http://www.transportszynowy.pl/kolrozjazdybudowa.php#zamk nie może spasować się z iglicami. Wtedy nie pomoże EOR czy oczyszczenie rozjazdu a nawet czasami korba. Jedyne co wtedy może pomóc to tylko pogotowie awaryjne lub monter koniecznie z młotem ;)

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Stycznia 2010, 23:38:16 »
http://ogk.cal.pl/details.php?image_id=3587

A zobaczcie, jak dzielna pierdzirura ze sporą zdawką się przebijała przez śnieg podczas powrotu z Sokołowa do Siedlec.
Co do opóźnień, dziś jedna osobówka jadąca z Warszawy miała +60 minut opóźnienia. Nie wiem co się działo, kolega (nie-MK), który dojeżdża z Mińska na uczelnię do Siedlec wspomniał tylko o dłuższych postojach na przystankach. Możliwe, że w takich warunkach SBL nawalała.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Stycznia 2010, 10:19:06 »
W jakich warunkach? Ludzie, jest -1 stopień u mnie za oknem. I taka temperatura zabija kolej w we Wrocławiu. Przez ostatnie 3 lata zima wyglądała jak jesień to nie znaczy, że tak będzie i było zawsze. Przyczyną jaj na kolei jest złom na torach i sama infrastruktura która też jest do kitu. Od opadów minęło już 2 dni i co? U mnie (w Jelczu-Lask.) jest coraz gorzej żaden pociąg od 8 rano nie wyjechał (choć powinny 3 pojechać). Tabor w trasie zdechł i nie ma czym prowadzić ruchu. Dlatego gdy słyszę, że jakiś zabytek wraca na tory (np. EU06) to mnie trzęsie i telepie. Z tego powodu ludzie będą jeździć autami bo mimo że warunki na drogach są b.trudne to jadąc 40 dojedziesz do celu a z PKP to pooglądasz dworzec i pogadasz z menelami. A spółki kolejowe będą sie zastanawiać czemu nikt nie chce z nimi jeździć...
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline jussi19

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Stycznia 2010, 12:18:33 »
A tabor spalinowy będzie gnił dalej w krzakach, bo po co to komu potrzebne jak są elektrowozy.

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Stycznia 2010, 17:24:04 »
Najświeższe wieści:
Jednostka, która miała być 0 7:47 w Olkuszu przyjechała po godz. 11.
Około 15:30 w Bukownie sprzęgnęli ze sobą dwie jednostki, po które niedługo potem wymanewrowała cargowska SM48-116, która to z kolei dostarczyła do Bukowna EN57 jadącego do Katowic(ów EZT od Bukowna do Katowic pojechał "o własnych siłach").
Dali 2xEZT na półsprzęg do SM48. Jak się dowiedziałem od faceta z PR te kibelki zarobiły 3 godziny w plecy.
Wysłali SM48, mimo że o 13:02 z Bukowna wyruszyły dwie CTL'owskie 182 odpięte od Eaos'ów, by przetrzeć szlak(nawet słyszałem przez radiotelefon jak wywoływali mechanika z czecha).
Inna ciekawostka: wyglądający aktualnie jak bałwan byczek(ET22-086) cargowski od niedzieli stoi w Bukownie z bruttem(Taos, Tanoos itp.) i nikt nawet się nie ruszy by go załączyć.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Stycznia 2010, 18:43:48 »
Na trasie Zawiercie - Częstochowa ruch odbywa się prawdopodobnie jednym torem (w każdym razie tak jest na stacji w Zawierciu). Wszystkie pociągi z Częstochowy mają od 60 do 90 min opóźnienia ze względu na to że są przeciągane trakcją spalinową. U nas akurat wadą nie jest stary sprzęt (@Krzysiek) a 3cm warstwa lodu na drutach, którą energetycy skuwają od 2 dni.

Na marginesie ciekawostka - Wreszcie towarówka w Łazach wygląda jak węzeł towarowy bo prawie wszystkie tory po Ła-1 są zajęte przez składy które się zebrały od 2 dni ;)
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Mytnik

  • Wiadomości: 576
  • Administrator
    • Zobacz profil
    • Mój kanał na YT
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #53 dnia: 12 Stycznia 2010, 19:10:38 »
Tak wyglądała wczoraj tablica odjazdów na dworcu w Częstochowie(zał2)
I zerwana sieć trakcyjna przy trzecim peronie (zał1)
Cytuj
Wszystkie pociągi z Częstochowy mają od 60 do 90 min opóźnienia ze względu na to że są przeciągane trakcją spalinową. U nas akurat wadą nie jest stary sprzęt (@Krzysiek) a 3cm warstwa lodu na drutach, którą energetycy skuwają od 2 dni.
Czy spalinówki ciągną EN57 do końca??? Czy od Zawiercia już jeżdżą normalnie ??
A już w drugą stronę (Koluszki,Piotrków-Tryb) pociągi REGIO odjeżdżają bez takich opóźnień.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #54 dnia: 12 Stycznia 2010, 20:19:09 »
Do Zawiercia, dalej lecą o własnych siłach ;) Z tym że do Łaz jedzie się 40km/h bo również występuje oblodzenia, jednak w takim stopniu że można jechać z ograniczoną prędkością.
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #55 dnia: 12 Stycznia 2010, 20:22:41 »
Jeżeli ktoś mieszka w Tarnowskich Górach albo gdzieś na odcinku TG-WD prosił bym o info na temat stonki i kibelka którzy razem jechali w kierunku Kępna  po 181 około 16:00. Stonka w WD zrobiła oblot i z powrotem w kierunku Herbów Nowych. Dzięki z góry.
A na 181 totalny paraliż wczoraj kompletnie NIC nie pojechało (nie licząc WM15).Dziś rano odwołany 74130 (Kępno-TG) a potem pojechał (na pewno z jakimś dieslem, o niego też proszę info) 3811 do Szczecina. Potem jechał ten zestaw o którym napisałem wyżej, a 8310 (Szczecin-Kraków) już nie widziałem. No i cicho do tej pory.

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #56 dnia: 12 Stycznia 2010, 20:27:27 »
Na stacji kolejowej w Wolbromiu (linia Tunel - Sosnowiec Główny) od trzech dni stoi jednostka en57-14XX na torze w kierunku Tunelu. A inne pociągią albo są odwoływane albo ciągnięte przez spalinówki. Oczywiście są opóźnienia.

Offline oko

  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #57 dnia: 13 Stycznia 2010, 07:03:13 »
To teraz ja się wypowiem. Chłopaki.. co my możemy..czlowiek stara się jak może a tu zonk. Np. Chce ostatnio wstawić na czas ciepły pociąg 7610 Poznań-Przemyśl. Zaczepiam se sm-ke, patrze tarcza podana, podaje sygnał odemnie a tu du...Wszystkie osie przymarznięte, nie idzie uciągnąć..
Po 20 min prób jazdy przód tył, z 5 wag, 2 trzymały jeszcze ...Jechać nie mogę, bo tzw."sanie" się robią i płaskich miejsc narobie i mnie zamkną. Czekam na rewidentów..po 40 min odkuwania wagonów, głosze sie.. z 95 toru na 57. odp. dyżurnego: "nie idzie, wajchy nie chodzą.." no cóż.. zapalam faje i czekam..Pociąg dostał 90 min w plecy..ludzie do mnie z pretensjami.. Chłopaki co ja mam zrobić....latam jak dzik po polu staram sie jak moge..ale niestety..zima...ludziom nie przetłumaczysz...
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2010, 08:29:34 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #58 dnia: 13 Stycznia 2010, 10:48:12 »
Powstał blog z informacjami o opóźnieniach: http://infokolej.blog.onet.pl/
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline SP47-001

  • Wiadomości: 71
  • SU46 i Chevy Suburban - ulubione maszynki :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zima sparaliżowała kolej
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Stycznia 2010, 16:47:23 »
Czytając ten wątek, odnoszę wrażenie, że kolej jest kompletnie nie przygotowana do zimy... Nasz klimat ma to do siebie, że różnice między latem a zimą są znaczne i chociaż szczególnie śnieżnych i zimnych zim nie ma na ogół, to czasem potrafi ładnie przymrozić i przysypać śniegiem. Nie jest to żadna nowość o czym wszyscy wiemy. Nowością nie jest również oblodzenie sieci,  łamiące się drzewa pod wpływem ciężaru śniegu, zrywające przy okazji sieć i inne wymienione w tym wątku czynniki. Wiadomo, na niektóre rzeczy nie ma się wpływu, ale co z resztą ? Czy to jest tylko i wyłącznie wina braku pieniędzy ?
Kolejną rzeczą, która mnie ciekawi to jest gospodarowanie taborem. Dla czego do tych wszystkich pociągów, do których zdecydowano się doczepić spalinówki, doczepiano SM42, SM48 i ST43 ? Nie wiem jak wygląda sytuacja SU45, ale sporo SU46 w czasie gdy są najbardziej potrzebne do większych pociągów pasażerskich (przecież z myślą o takich pociągach powstały), jeżdżą z 2 lub 3 wagonami albo co gorsza w ruchu towarowym gdzie mogą je zastąpić inne lokomotywy (szczególnie na towarach). Więc moje pytanie, co stoi na przeszkodzie oddelegować kilkanaście SU45 i SU42 oraz kilka SU46 tam gdzie się przydadzą na czas w którym wiadomo, że będą utrudnienia ?