Autor Wątek:  Jaki skuter  (Przeczytany 8267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jaki skuter
« dnia: 02 Grudnia 2009, 21:47:42 »
Panowie i Panie, muszę małżonce kupić skuter tylko nie wiem jaki?
Chciałem na początku wydać 2000 na chińczyka jakich na Allegro w bród ale dużo się nasłuchałem i teraz nie wiem co zrobić bo nie uśmiecha mi się kupować Japończyka za 7000 pln.

Czy może ktoś jeździ na takim chińczyku i może coś powiedzieć ... będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam


Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudnia 2009, 21:52:48 »
OT. Nieźle, taki prezent, żonka powinna nosić Ciebie na rękach :)
Pozdrawiam

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudnia 2009, 21:57:42 »
A może zastanów się nad taką maszyną: http://www.allegro.pl/item834674688_komar.html (lub podobną :P). Jak wszystko dobrze się poukłada to można kupić sprawnego w cenie złomu :)
-//-

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudnia 2009, 22:15:25 »
A może zastanów się nad taką maszyną: http://www.allegro.pl/item834674688_komar.html (lub podobną :P). Jak wszystko dobrze się poukłada to można kupić sprawnego w cenie złomu :)
Miałem takiego jak nie chciał podjechać pod górkę to się pedałowało xD
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Grudnia 2009, 22:25:25 »
Jak masz kolego wydać 2000 zł na skuter chińskiej produkcji to już sto razy lepiej zainwestować w zakup Simsona SR50. Może i staroć ale solidniejsze od chińczyków :)
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudnia 2009, 22:29:06 »
Z takich tańszych to bym polecił skutery Kingway. Moich dwóch znajomych posiada i są zadowoleni. Wadą są plastyki słabej jakości, które po pewnym czasie(o ile nie od nowości) zaczynają klekotać. Jeden z nich jechał nawet trasą Bielsko-Biała - Wrocław - Bielsko-Biała i bez żadnych problemów przejechał ten dystans.

Edit. Co do Simsona to też bym wolał go kupić niż chińczyka. Swoją drogą one się wyróżniają, a nawet zalatują takim retro skuterem, a jak wiadomo kobiety lubią się wyróżniać... ;)

Edit2. To miałby być nowy sprzęt czy używany?
« Ostatnia zmiana: 02 Grudnia 2009, 22:35:08 wysłana przez _MK_EU7 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Grudnia 2009, 22:31:41 »
Jak masz kolego wydać 2000 zł na skuter chińskiej produkcji to już sto razy lepiej zainwestować w zakup Simsona SR50. Może i staroć ale solidniejsze od chińczyków :)
Dokładnie zgodzę się z tą opinią co prawda sam mam skuter marki Futong i nie narzekam, ale większość znajomych pokupywała też chińczyki i krótko rzecz ujmując nie poleca.Słabe plastiki to swoją drogą, ale w niektórych pękają spawy na ramie więc trzeba uważać.Od siebie dodam że skuterek mam już 3 latka kupiłem go od pierwszego właściciela po roku używania, był juz odpowiednio dotarty a to jest bardzo ważne by przestrzegać tych prędkości, bo zle dotatry skuter szybciej się psuje.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudnia 2009, 07:37:49 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Grudnia 2009, 07:57:10 »
Teoretycznie miał być nowy ale sam już nie wiem, boję się tych chińczyków. Wylecę w powietrzę jak kobita będzie dzwonić co drugi dzień że coś się zepsuło i mam po nią podjechać samochodem.

Z drugiej strony przez rok jest gwarancja a używany ... można kupić i za chwilę wpakować w jego remont drugie tyle. Chyba samochód łatwiej kupić.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Grudnia 2009, 08:09:36 »
Może rower, jakby co sam naprawisz...
Tak na poważnie to chyba nie jest odpowiednie forum na uzyskanie odpowiedniej wiedzy. Życzę udanego wyboru.

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Grudnia 2009, 09:04:04 »
Może rower, jakby co sam naprawisz...
Tak na poważnie to chyba nie jest odpowiednie forum na uzyskanie odpowiedniej wiedzy. Życzę udanego wyboru.

Wiesz co, rower to już ma, ale tak jak dzisiaj to jeszcze na skuterze pojedziesz ale na rowerze ...... zamarzniesz.
A co do forum, szukałem jakiegoś profesjonalnego dotyczącego skuterów. Wynik jest taki, albo masz fora producenckie gdzie wychwalane są ich skutery albo akie gdzie dowiesz się jak naprawić i jak z tuningować. Jak ktoś się zapyta o tanie skutery to od razu go wyśmieją. A ja po prostu chciałem usłyszeć obiektywną opinie od prawdziwego użytkownika i liczyłem że może ktoś z Was pomyka do roboty takim cudem.

Offline rotax

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Grudnia 2009, 09:43:17 »
Osobiście do 2 tyś. to sam bym kupił Simsona SR50, klasyka i niezawodność (o ile utrzymany), tutaj pewnie odpada bo to manual, a dla żony to pewnie najwygodniejszy automat. Chińczyki odpadają, gwarancję masz na rok, będziesz serwisy odwiedział bardzo często a po okresie gwarancji motorek będzie do wyrzucenia. Zdecydowanie odradzam kupno chinczyków (chcesz zaoszczędzić stracisz dwa razy). Japończyki może i droższe, bardzo dobra konkurencją dla nich są włoskie. Przykład Aprilia SR50, jeden z najoszczędniejszych i niezawodnych skuterów. Dla przykładu:

http://moto.allegro.pl/item832366542_aprilia_sr50_okazja.html

Oczywiście lepiej kupić za 3/4 tyś. nowszy model. Chociaż ten z linku napewno będzie lepszy od każdego chińczyka.

Godne polecenia: Aprilia SR50; Yamaha Areox; Piaggio NRG

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Grudnia 2009, 09:50:45 »
Czy to jeszt włoski skuter? Bo byłem u nas w Grodzisku, oglądałem włoskie skutery ale jak kolesia przycisnąłem to okazało się że to jest kolejny chińczyk tylko że montowany we Włoszech.

Ale jak na 97 rok to bardzo ładnie utrzymany.

Offline rotax

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Grudnia 2009, 10:22:47 »
Aprilia to czysto włoski skuter. Rozejrzyj się na allegro, poszukaj SR50 pod marką Aprilia, jest ich dość sporo.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Grudnia 2009, 13:26:55 »
W życiu nie kupuj chińczyka (Kingway ,Motobi)! Wielkie g**** i tyle. Polecam Aprilie Piaggio Yamaha i jeszcze była francuska podróba Piaggio ale nie pamiętam jak się nazywała. Jak chcesz coś polskiego to Romet.
Nie ująłeś czy 2-suw czy 4-suw. Bardziej polecam 4-suwa, ma mniejsze przyspieszenie ale nie lejesz do baku mieszanki tylko zwykłą benzynę. 
« Ostatnia zmiana: 03 Grudnia 2009, 13:49:52 wysłana przez puma2091 »

Offline rotax

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Grudnia 2009, 15:51:25 »
Także polecam 4-suwa, chociaż jest ich chyba dużo mniej w ofercie. Co do samej mieszanki, w dzisiejszych motorkach 2-suwowych są juz dozowniki oleju, także z mieszanką nie ma problemu - pod warunkiem, że dozownik jest sprawny, w używanych motorkach często jest na odwrót.

Offline piotrek0804

  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Grudnia 2009, 16:17:53 »
Olej chinola (a tym bardziej 4T, niby lepsze, ale jeśli chodzi o 50 ccm to niewypał, wiem, siedzę w tych tematach), kupuj Simsona S51, lub SR50, najlepiej na oryginalnych częściach DDR, oraz postaraj się obejrzeć za "S51 Elektronik", czyli z zapłonem elektronicznym, gdyż ja miałem platynkowy (na przerywacz, czyli fachowo "zapłon SLPZ") i uważam, że elektronik jest o niebo lepszy, ale jak już wybierać między platyniarzem (czyli S51B), a chinolem, to zdecydowanie bierz platyniarza ;).

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Grudnia 2009, 22:24:20 »
  A ja po prostu chciałem usłyszeć obiektywną opinie od prawdziwego użytkownika i liczyłem że może ktoś z Was pomyka do roboty takim cudem.
Jeśli  chodzi o moją opinie to tak jak pisalem już wcześniej, mam skuterek i fakt jak bylo ciepło to się mykało do roboty, teraz to już nie za bardzo są na to warunki ślisko i w ogóle.Skuter to czterosów nie narzekam z silnikiem nic sie nie dzieje, fakt łamliwe plastiki ,ale cóż taki to już urok chińczyków.Mam dokładnie ten model FUTONG 50QT-10 ma zalete bo jest duży, nie to co te maluchy spokojnie zmieszczą się tam bez problemu dwie osoby.Ogólnie jestem zadwolony z niego większych problemów jak na razie z nim nie miałem.Skuter dobra rzecz tyle że należy pamietać o wymianie oleju i o czyszczeniu gaznika, no i warto wspomnieć równiez o zaworach bo jak sie przestawią to automatycznie więcej spala.Jedyne co ostatnio miałem w nim do wymiany to żarówki, przekaznik od migaczy i amortyzatory z przodu bo nie było to wymieniane od nowości.Ogólnie polecam pozdrawiam Sawi.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline piotrek0804

  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Jaki skuter
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Grudnia 2009, 08:31:19 »
...no i warto wspomnieć równiez o zaworach bo jak sie przestawią to automatycznie więcej spala...

I nawet nie odpala, nie lepiej 2T? Gdzie cały rozrząd wykonuje tłok?