Autor Wątek:  manewrowo3  (Przeczytany 7993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kocio

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
manewrowo3
« dnia: 11 Listopada 2009, 18:23:19 »
Ściągnąłem trasę manewrowo3 i szopa nie ma semaforów. Misja nie może się rozpocząć. W załączeniu dodaję loga -> http://eu07.pl/userfiles/7837/log.txt
Z góry dziękuje i pozdrawiam.



REWIZOR

« Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2009, 20:28:28 wysłana przez REWIZOR »

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopada 2009, 22:18:19 »
Bo ta szopa 'planowo' nie ma tych semaforów - poczytaj opis misji to może uda Ci się ją rozpocząć. ;-)
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline kocio

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopada 2009, 22:06:55 »
Dzisiaj po załadowaniu scenerii po dłuższym oczekiwaniu usłyszałem komunikat oznajmujący,że sygnał wjazdu na stację zostanie podany po wjeździe towarowego z Białegostoku.Droga przebiegu pięknie ułożona,sygnał S13 podany a towarowego nie widać.Lecę sprawdzić.Z ułożonego przebiegu domyślam się,że w drogę wyruszy ST44-1037.S1 jednak nie zmienia się na S10.Mam "diesel exe 735kB","paczkę całościową Mariusza Defilera",wagon eamos,niebo ale może nie mam wszystkich scenerii Wasyla.Wasyl pack jest.Sceneria interesująca i zmuszająca do myślenia.To jest to-tylko żeby dało się popracować.

Proszę pisać poziomo.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2009, 17:24:09 wysłana przez kocio »

Offline Damo

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopada 2009, 20:55:14 »
A czy nie kombinowałeś w plikach? bo sceneria jest po testach, a mi chodzi 'elegancko'.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopada 2009, 16:03:07 »
Dzisiaj po załadowaniu scenerii po dłuższym oczekiwaniu usłyszałem komunikat oznajmujący,że sygnał wjazdu na stację zostanie podany po wjeździe towarowego z Białegostoku.

Jeszcze napisz w którym miejscu się wtedy znajdowałeś. Czy na szopie czy też na bocznicy czekałeś z węglarką i cysternami.
Łukasz Jachimek

Offline kocio

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopada 2009, 14:21:25 »
Na pewno znajduję się w szopie,ponieważ po wykonaniu manewru stoję za st44-089 i obaj czekamy na
wjazd na stację.W scenerii zmieniłem wpisy eaos6 na eaos5.to były jedyne zmiany.W symku siedzę od 2003 roku i nigdy nie było problemu.   

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopada 2009, 16:08:49 »
To coś tutaj nie gra. Na szopie rzeczywiście ustawiasz się w kolejce za ST44-089 i wyjeżdżasz na widoczność za nim. Gagar powinien stać około 3 minut na wysokości nastawni. Jeżeli stoi dłużej, aż do momentu ukazania się przez radio informacji o towarowym z Białegostoku to coś nie gra. Zajrzyj wtedy pod ziemie na wysokości ST44 znajduje się semafor dla gagara, który wskazuje ms2. Jeżeli ST44 stoi powyżej 3 minut na tym sygnale to ja Ci nic nie poradzę. Jedyne co mi przychodzi do głowy to podmiana na inny rodzaj lokomotywy. Daj znać co i jak, czy semafor wskazuje s1 czy ms2. I czy ST44 stoi mniej więcej na wysokości nastawni.
Łukasz Jachimek

Offline kocio

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopada 2009, 17:54:40 »
Po uruchomieniu scenerii gagar stoi na wysokości szopy przed semaforem.Od 6:40 do 7:05 nic się nie dzieje.O7:05 układa się droga przebiegu towara z Białegostoku.Na semaforze koło szopy cały czas s1.
Droga przebiegu wjazdu na stację dla st44-089 i stonki jest zamknięta chociaż ostatnia zwrotka z napędem ręcznym ustawiona jest na wjazd.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopada 2009, 14:13:55 »
A jak masz podane pozwolenie na wyjazd jedziesz za gagarem? Musisz być zaraz za nim bo inaczej nie uruchomi ci się event pozwalający na na dalszą jazdę ST44-089.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Listopada 2009, 16:45:43 »
W logu który podałeś na początku tematu widzę, że jednak wyjazd dla ST44-089 z szopy się podał bo jest "event szopa_a_ms2". A piszesz, że ST44-089 ma pod ziemia semafor z czerwonym? ! To jak jest w końcu? Mimo wszystko jeżeli jest tak jak piszesz z tym czerwonym dla st44-089 aż do godziny 7:05. Być może twój komputer ma problemy z eventami wyzwalającymi się w tym samym czasie.  W takim razie zmień w pliku manewrowo3/manewrowo3_events.inc  uzależnienie wykonania eventu o nazwie "event4" z "jeden 1 2" na "jeden 1 3". ST44-089 dostawał wyjazd z szopy w tym samym czasie co wyjazd pośpiecha z Suwałk ( a tak nawiasem mówiąc to wyjeżdża u Ciebie ten pośpiech z Suwałk zaraz na początku misji?). Przepraszam, że długo nie odpisywałem.
Łukasz Jachimek

Offline kocio

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Listopada 2009, 21:06:24 »
w czasie uruchamiania się scenerii klikam enterem 29 razy i to jest właśnie tyle eventów,które mają końcówkę "does not exist.Pierwszym jest "event szopa_b_ms2",który powtarza się jeszcze 3 razy.Pozo-
stałe tzn.suwałki,papiernia i las też z tym,że zmieniają się tabliczki i sygnały wyświetlane na nich.Odpi-
suję teraz bo dopiero usiadłem do kompa.Zrobię tak jak radzisz i jutro napiszę jak było.Pośpiech dostaje
przebieg,rogatki zamykają się ale s1 na semaforze nie wypuszcza go na trasę.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Listopada 2009, 21:18:35 »
Ponowna instalacja powinna pomóc. A poza_tym nie_używaj innych pór roku niż domyślna, bo przez_nie nie_działają również wykolejnice.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2009, 21:26:04 wysłana przez ZiomalCl »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Listopada 2009, 21:25:09 »
Cytuj
A pozatym nieużywaj innych pór roku niż domyślna bo przeznie niedziałają również wykolejnice.

Ja nie wiem w jaki sposób zmieniasz 'porę roku', że Ci się ince od wykolejnic podmieniają... Normalnie program od tego podmienia tylko tekstury.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Listopada 2009, 09:48:55 »
w czasie uruchamiania się scenerii klikam enterem 29 razy i to jest właśnie tyle eventów,które mają końcówkę "does not exist.Pierwszym jest "event szopa_b_ms2",który powtarza się jeszcze 3 razy.

Ja już nic nie wiem ! W logu z początku postu nic takiego nie ma! Nie ma żadnego komunikatu o braku możliwości wykonania jakiegokolwiek zdarzenia. Grzebiesz w scenerii i później zawracasz gitarę.

Łukasz Jachimek

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Listopada 2009, 10:09:02 »
Ja nie wiem w jaki sposób zmieniasz 'porę roku', że Ci się ince od wykolejnic podmieniają... Normalnie program od tego podmienia tylko tekstury.
Tym programem:http://eu07.pl/download/paczki/27ck-pora_roku.rar.html

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Listopada 2009, 10:45:24 »
Ten program incow nie podmienia. Robi to, co Ziomal napisał.

Offline kocio

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: manewrowo3
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Listopada 2009, 16:18:21 »
Już pisałem,że od 2003 roku siadam za sterami wszystkich możliwych scenerii.Zdarzały się czasem różne
problemy ale wystarczyła lektura forum aby się z nimi uporać.Nie grzebię w eventach bo to nie jest tylko podmiana textury albo inca semka.Dla mnie to czarna magia.66 lat to już nie ten umysł.Może rzeczywiście komp nie nadąża.Dziękuję wszystkim za szczere chęci niesienia pomocy.Myślę,że temat można zamknąć.