Autor Wątek:  Kwestie zwiazane z pisownia.  (Przeczytany 31689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Kwestie zwiazane z pisownia.
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Listopada 2009, 19:25:34 »
Dlatego nic się w tej kwestii nie zmieni. Można krzyczeć na userów, a Ci wraz w pliku informacyjnym przyślą 'swoją wersję'. I co wtedy, youBy? :) Jakbyś to egzekwował? Ban za brak przecinka? :) Żarty na bok.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Kwestie zwiazane z pisownia.
« Odpowiedź #61 dnia: 28 Listopada 2009, 19:29:20 »
Chociaż co do drukarskich cudzysłowów - niektórzy nie muszą wiedzieć, jak się je robi, skoro standardowo mają proste, które pełnią taką samą funkcję. A co do przecinka, jest jedna zasada, i nie ma innych wersji. Przecinek przyklejony do następującego wyrazu nie jest alternatywą, a błędem.
Tak postanowiłem dodać po zastanowieniu.

A użytkownikom trzeba by chyba dać wzór pliku info, jak krowie na rowie, taki standard, jak co i gdzie się pisze.

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kwestie zwiazane z pisownia.
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Listopada 2009, 19:31:56 »
Spokojnie, to nie infokolej :)
Uffffffffffffffffffffffffff. :)
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Kwestie zwiazane z pisownia.
« Odpowiedź #63 dnia: 28 Listopada 2009, 20:11:42 »
A użytkownikom trzeba by chyba dać wzór pliku info, jak krowie na rowie, taki standard, jak co i gdzie się pisze.
No i tym spsobem dojdziemy do absurdu, podręcznik będziesz przepisywał?
Nawet jeśli to będzie wprowadzone, to ktoś zamiast skoncentrować się na meritum sprawy, będzie zastanawiał się pół godziny nad każdym znakiem postawionym, czy to co napisał jest zgodne z jakąś tam zasadą panującą na forum.
Jak ktoś będzie chciał się przyczepić, to się przyczepi, czyli na zasadzie jak nie kijem go to pałką lub jeszcze inaczej dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie przykładowo:
A co do przecinka, jest jedna zasada, i nie ma innych wersji.
Ten pogrubiony przecinek jakoś mi nie za bardzo pasuje.

W tej kwestii, nie musi być przecież wszystko sformalizowane. Ktoś przegina mocno z jakąś powszechnie panującą i znaną zasadą, to się wtedy zwraca na to uwagę.

Tyle ode mnie.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kwestie zwiazane z pisownia.
« Odpowiedź #64 dnia: 28 Listopada 2009, 20:16:22 »
Idźcie oglądać "Mam talent", mecz, cokolwiek :)
Pozdrawiam

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Kwestie zwiazane z pisownia.
« Odpowiedź #65 dnia: 28 Listopada 2009, 20:22:06 »
Ano racja :)
Może ktoś chce w Excelu (bo właśnie niedawno ukończyłem) coś do rozwiązywania Sudoku. Potrzebowałem, bo w gazecie były 2 Sudoku i nie chciało mi się ręcznie liczyć?
Jakby co, to na PW zapraszam :)
« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2009, 20:28:40 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Kwestie zwiazane z pisownia.
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Listopada 2009, 20:39:55 »
No fakt, ostatecznie to forum nie jest polskojęzyczne i widzę, że nic się w tej materii nie zmieni. Zastanawiająca jest konieczność przestrzegania zasad ortografii w takim wypadku.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kwestie zwiazane z pisownia.
« Odpowiedź #67 dnia: 28 Listopada 2009, 20:47:50 »
Maciek idź naprawiać exe. Jaki to ma cel?
« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2009, 21:10:49 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Kwestie zwiazane z pisownia.
« Odpowiedź #68 dnia: 28 Listopada 2009, 20:57:48 »
A Wy określcie przynajmniej język toczenia rozmów na forum, abym mógł przestrzegać zasad jego ortografii.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kwestie zwiazane z pisownia.
« Odpowiedź #69 dnia: 28 Listopada 2009, 21:11:59 »
@youBy: przestań szukać wszędzie problemów, bo to się staje powoli irytujące.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Kwestie zwiazane z pisownia.
« Odpowiedź #70 dnia: 29 Listopada 2009, 13:22:04 »
Widocznie niezbyt jasno się wyraziłem. W sumie w tym wątku zebrało się kilka spraw jednocześnie, niektóre z nich pojawiły się dopiero w trakcie dyskusji.
W regulaminie nie jest napisane, że obowiązującym językiem jest język polski. Jest natomiast napisane: „Przestrzegaj zasad ortografii. Jeśli masz z tym problemy, używaj programów sprawdzających pisownię”. Oznacza to, że można pisać w każdym dziale w dowolnym języku, o ile jest to zgodne z zasadami jego ortografii. Kwestię interpunkcji już dawno temu podciągnięto pod ortografię, natomiast kwestię typograficzna została nierozwiązana (a raczej nieporuszona). Przeszukałem internet w poszukiwaniu różnych wersji netykiety, niestety kwestia polskich znaków interpunkcyjnych (ich wyglądu) nie jest tam wyjaśniana. Dlatego też proponuję ustalenie (wybranie) języka (np. polski bądź polskawy) oraz zasad, które muszą być przestrzegane, a które mogą być pomijane.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kwestie zwiazane z pisownia.
« Odpowiedź #71 dnia: 29 Listopada 2009, 14:18:20 »
@youBy: czy wyrażamy się niejasno z Rewizorem?

Zajmij się innymi problemami. Nie będziemy rozpychać regulaminu punktami, które spowodują że Twoje ego zostanie zaspokojone. To co jest wystarcza moderatorom i 99,9% użytkowników.