Ankieta

Czego Wam brakuje najbardziej na stan obecny w symku?

Nowych tekstur pod tabor
5 (3.1%)
Nowych dźwięków
12 (7.4%)
Nowych scenerii
122 (75.3%)
Nowego taboru
23 (14.2%)

Głosów w sumie: 158

Głosowanie skończone: 18 Października 2009, 18:25:48

Autor Wątek:  Czego Wam brakuje najbardziej?  (Przeczytany 20554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Września 2009, 16:28:48 »
U mnie sie kisi parenascie numerkow ET40 z Tarnowskich Gor(m.in 41 ;) ) i pare numerow ET42. Na pewno Pawel tez cos wspomoze ;) Czekac tylko na chetnego, do ponownego zmapowania tych modeli.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Września 2009, 00:14:18 »
Ponieważ nic z tego co jest w ankiecie mi nie brakuje, wobec tego nie_będę głosował. Brakuje mi że paczki całościowe nie są na bieżąco aktualizowane. Nie mam na myśli aby co dodatek robić aktualizację paczki, ale co jakiś np. kwartał była aktualizowana paczka.
Dla tych osób co są na bieżaąco, może to nie problem. Ale jak ktoś zściągnie program, to musi zściągnąć dodatki, a trochę tego jest.

Proszę o więcej staranności.
/ Żuk

« Ostatnia zmiana: 24 Września 2009, 10:03:38 wysłana przez Żuk »

Offline przepioramarcin

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Września 2009, 08:48:04 »
Edytora scenerii z podglądem w czasie rzeczywistym.
Najwięcej czasu traci się wstawiając np. trakcję (bramka+trzy wysięgniki) i za każdym razem odpalając scenerię, żeby sprawdzić jak to wygląda.
"Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie... ."
Mateusza 7:12

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Września 2009, 19:09:10 »
Poza rdzeniami procka (pozdro jubaj ;) brakuje mi dźwiękowych efektów związanych z odbijaniem się dźwięku jadącego pociągu od przeszkód (np. "świst" mijanych słupów trakcji). To by miało znaczący wpływ na realizm symulatora. :)
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Września 2009, 20:32:51 »
Hm, gdyby wyzwalać ten dźwięk eventami przy każdym słupie, to miałbyś pokaz slajdów, nie symulację ;-)

Offline Mannerheim

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Września 2009, 20:58:45 »
Poza rdzeniami procka (pozdro jubaj ;) brakuje mi dźwiękowych efektów związanych z odbijaniem się dźwięku jadącego pociągu od przeszkód (np. "świst" mijanych słupów trakcji). To by miało znaczący wpływ na realizm symulatora. :)

Jak na razie to brakuje wielu przyzwoitych dźwięków podstawowych, porządne odgłosy obręczy, szum, stukot, przejazd przez rozjazdy... Jest strasznie ubogo pod tym względem.


Offline HornExpert371

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Września 2009, 21:12:03 »
Jak na razie to brakuje wielu przyzwoitych dźwięków podstawowych, porządne odgłosy obręczy, szum, stukot, przejazd przez rozjazdy... Jest strasznie ubogo pod tym względem.

Ale jest to związane z brakiem dobrej jakości materiału na dźwięki. Wiadomo że filmiki na YouTube w większości nie są dobrej jakości a osób "produkujących" dźwięki z własnych nagrań jest niewiele.

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Września 2009, 22:15:22 »
Hm, gdyby wyzwalać ten dźwięk eventami przy każdym słupie, to miałbyś pokaz slajdów, nie symulację ;-)
To może wyzwalać czymś innym? :)
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Września 2009, 22:17:02 »
Mozna wyzwalac czasowo, ale czy to cos zmieni?
« Ostatnia zmiana: 24 Września 2009, 22:38:53 wysłana przez libertyn89 »
Pozdrawiam, Karol

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #39 dnia: 24 Września 2009, 22:37:33 »
Jak dla mnie dźwięk to rzecz drugorzędna. Większość userów ma kiepskie głośniki, które nie odtworzą barwy, specyfiki i wiarygodności dźwięku. Skupić się trzeba na wizualnej stronie symulatora. Także nad płynnością i działalnością  ze wszystkimi kartami grafiki i sterownikami. O tym co napisałem świadczy też przeprowadzana ankieta. Później można pobawić się resztą - nie tylko dźwiękami.
ciach ....brakuje mi dźwiękowych efektów związanych z odbijaniem się dźwięku jadącego pociągu od przeszkód (np. "świst" mijanych słupów trakcji)... ciach
Ten przykład rozbawił mnie i skłonił do napisania tego postu.
« Ostatnia zmiana: 24 Września 2009, 22:51:12 wysłana przez REWIZOR »

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Września 2009, 22:58:29 »
A mógłbyś uzasadnić co konkretnie w tym rozbawiającego?

Ankieta o niczym nie świadczy bo brakuje w niej większego wyboru.
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Września 2009, 23:21:46 »
1)Ankieta owszem świadczy. Wybrałem w niej opcje, które wydają mi się najbardziej prawdopodobne. Te pozostałe jakieś rzeczy pominąłem, bo to jakiś może promil ogółu, a w tym wypadku promile się pomija. Ty też mieścisz się w tym promilu. Ci którzy nie mieścili się w opcjach, słownie opisali.
2)Zauważam, że zaczyna się robić koncert życzeń, czyli co chciałbyś mieć w symku w ogóle, a pytanie było czego najbardziej Ci brakuje. Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba się trochę zastanowić, czego tak naprawdę najbardziej mi brakuje.
3)Trudno było mi z góry przewidzieć w opcjach ankiety, że np. taki surgeon chce świstu powietrza, gdy przejeżdża obok słupów. Bądź poważny.
4)Założyłem ankietę, taką a nie inną, bo miałem swoje powody ku temu, o których nie muszę tutaj pisać. Jesteś niezadowolony z powodu braku opcji, wydaje Ci się ta ankieta mało wiarygodna, załóż swoją i najlepiej tak, aby były opcje w niej wszystkie możliwe, nawet takie najbardziej głupawe (w twoim stylu, bo a nóż ktoś będzie chciał to mieć najbardziej i później będzie Ci wytykał brak opcji).
5)Opcje ankiety+czytanie wątku daje pełen obraz sytuacji i jeśli będzie chciał ktoś dogłębinie analizować temat, to dane ma.
6)Daj dowód tego, że ta ankieta o niczym (dosłownie o niczym) nie świadczy (tylko taki namacalny, policzalny). Nie podasz go, to już zamilknij i nie rób zamieszania. Zielona kropa za mało na dzisiaj u Ciebie?
« Ostatnia zmiana: 24 Września 2009, 23:46:06 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline zbyszek300

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Września 2009, 09:52:33 »
Witam  myślę ze najbardziej  brak przeszkadzajek,i realniej pogody ,padający deszcz ,śnieg ,burza ,itp.Jeśli chodzi o przeszkadzajki to auta ludzie no i losowe zdarzenia ,np ktoś wchodzi albo wjeżdża na przejazd kolejowy,przed nadjeżdżającą lokomotywą .Dało by to dużo realizmu  symulatorowi.
P.S. Przepraszam za błędy jestem dyslektykiem.

Skoro jesteś dyslektykiem, to sprawdzaj swoje posty w jakimś edytorze tekstu.
Masz już ostrzeżenie za błędy.
Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 25 Września 2009, 10:35:03 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Września 2009, 10:22:51 »
.ciach...losowe zdarzenia ,np ktoś wchodzi albo wjeżdża na przejazd kolejowy,przed nadjeżdżającą lokomotywą .Dało by to dużo realizmu  symulatorowi... ciach
Zapragnąłeś krwi? To że w realu ludzie i samochody wpadają pod pociąg jest wielką tragedią. Ten symulator jest także dla dzieci, jest już zbyt wiele przemocy na świecie. Można pograć w GTA.
Ponieważ nic z tego co jest w ankiecie mi nie brakuje, wobec tego nie_będę głosował. Brakuje mi że paczki całościowe nie są na bieżąco aktualizowane. Nie mam na myśli aby co dodatek robić aktualizację paczki, ale co jakiś np. kwartał była aktualizowana paczka.
Dla tych osób co są na bieżaąco, może to nie problem. Ale jak ktoś zściągnie program, to musi zściągnąć dodatki, a trochę tego jest.
Żadna firma nie aktualizuje swoich gier wypuszczając nową paczkę. Jedyne rozwiązanie, to dodatki do symulatora powinny być zaopatrzone w instalator. Oczywiście prosty dla użytkownika który zwykle bywa leniwy, a często oczekuje że ktoś zrobi coś za niego.
« Ostatnia zmiana: 25 Września 2009, 13:44:31 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline zbyszek300

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Września 2009, 11:19:55 »
Witam nie<>miałem na myśli krwi itp. Ale  widoczne z daleka  przejeżdżające samochody lub pieszy.<>Wiadomo że zdążył by przejechać lub przejść,<>chodzi mi o refleks maszynisty na rożne niespodzianki w czasie jazdy.<>Bez przemocy i krwi i rozjeżdżania ludzi.<>itp. Nawet mi to na myśl nie przyszło.<>Pozdrawiam.
P.S.Ogólnie mówiąc przeszkadzajek mogło by być więcej.

Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 25 Września 2009, 12:38:26 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Września 2009, 13:32:46 »
Brakuje mi że paczki całościowe nie są na bieżąco aktualizowane. Nie mam na myśli aby co dodatek robić aktualizację paczki, ale co jakiś np. kwartał była aktualizowana paczka.

Brakuje ci, ale jednoczesnie krytykujesz probe realizacji twoich oczekiwan: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,13175.msg134217.html#msg134217
Pozdrawiam, Karol

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Września 2009, 13:56:29 »
Brakuje mi że paczki całościowe nie są na bieżąco aktualizowane. Nie mam na myśli aby co dodatek robić aktualizację paczki, ale co jakiś np. kwartał była aktualizowana paczka.

Brakuje ci, ale jednoczesnie krytykujesz probe realizacji twoich oczekiwan: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,13175.msg134217.html#msg134217

@libertyn89: Musimy się przyzwyczaić do tego - zachowanie @Anreja to typowe polactwo, odbierające siły do pracy nad czymś :/
« Ostatnia zmiana: 25 Września 2009, 14:02:22 wysłana przez ShaXbee »

Offline mixer

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Września 2009, 15:26:01 »
Hmm...
W symku brakuje funduszy dla autorów za wkład w nieustający powolny rozwój.
Takiej dywidendy :)
Ale do końca nie wiem, czy to dobrze czy źle ;)

Offline pkp.

  • Wiadomości: 144
  • ECCO RAIL Maszynista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Września 2009, 19:38:35 »
Mi w maszynie brakuje wersji exe która działała by pod linuxem wiem że są emulatory przez które da się odpalić ale to jednak sprzęt obciąża bardziej a tak po za tym to tak jak już koledzy wcześniej wspominali narzedzie do edycji sceneri w czasie rzeczywistym, multiplayer.

Poza tym postaraj się korzystać z dobrodziejstw przecinków i kropek. Wypowiedź stanie się bardziej czytelna.
Profeta
« Ostatnia zmiana: 27 Września 2009, 20:10:54 wysłana przez Profeta »