Ankieta

Czego Wam brakuje najbardziej na stan obecny w symku?

Nowych tekstur pod tabor
5 (3.1%)
Nowych dźwięków
12 (7.4%)
Nowych scenerii
122 (75.3%)
Nowego taboru
23 (14.2%)

Głosów w sumie: 158

Głosowanie skończone: 18 Października 2009, 18:25:48

Autor Wątek:  Czego Wam brakuje najbardziej?  (Przeczytany 20550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Czego Wam brakuje najbardziej?
« dnia: 18 Września 2009, 18:25:48 »
j.w.

Offline Groszek

  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Września 2009, 19:25:05 »
Witam,
tego czego mi brakuje najbardziej w symku to brak narzędzia (edytora), którym można stworzyć nowe scenerie lub edytować już istniejące (modyfikując służby itd).Chodzi mi o edytor, który byłby mniej skomplikowany od już istniejących. Podejrzewam, że wiele nowych scenerii już dawno by było, gdyby taki program się pojawił. Liczę po cichu na kolegę @Ra, który ma bardzo ciekawy pomysł i dużo chęci do stworzenia takiego narzędzia i pierwsze efekty już widać.

Pozdrawiam


Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Września 2009, 19:27:02 »
Mi z kolei brakuje nowych dźwięków. Co prawda są publikowane coraz to lepsze (np. dźwięki syren do różnych lokomotyw/EZT), ale w dalszym ciągu czekam chociażby na dźwięk przejazdu po zwrotnicach czy rozjazdach.

A że tak spytam z ciekawości, w jakim celu jest przeprowadzana powyższa ankieta?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Września 2009, 19:35:33 »
Żeby userzy wiedzieli czym się należy przede wszystkim zajmować (lub przynajmniej próbować) + moja ciekawość.
« Ostatnia zmiana: 18 Września 2009, 19:44:21 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Września 2009, 20:35:54 »
Mnie brakuje wykorzystania wszystkich rdzeni. Ale coś nie widzę takiej opcji. :)
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Września 2009, 20:38:04 »
Mnie brakuje wykorzystania wszystkich rdzeni. Ale coś nie widzę takiej opcji. :)
Nie chcesz jej widzieć - wolisz mówić brzydkie rzeczy w stosunku do osób, które się tym zajmują.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline InterCity

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Września 2009, 21:25:14 »
Scenerii oczywiście, jak narazie tylko edytor @Ra jest w stanie stworzyć już realną trasę na podstawie map satelitarnych itp. Jak sam @Ra mówił nie ma motywacji żeby ukończyć ten edytor, ponieważ zbyt mało osób jest chętnych do korzystania z niego. Ja go rozumiem, bo każdy tylko DAJ zamiast spróbować coś zrobić od siebie. Wiem że wielu jest zielonych w tym temacie , lecz dla chcącego nic trudnego, każdy od czegoś musi zacząć i czegoś się nauczyć, nikt nie rodzi się geniuszem.

Offline paul4402

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Września 2009, 21:26:58 »
A mi to najbardziej brakuje wagonów serii F (WAP, 24Ve, itp...) i dobrej fizyki do SM31.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Września 2009, 22:26:17 »
CO brakuje? Tras jest mało (mowa o tych naprawdę dobrych. Loków - może być, tekstury - mogą być). Ale najbardziej -> poprawy wydajności silnika graficznego oraz szybkości wczytywania scenerii.

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Września 2009, 22:43:22 »
Nie chcesz jej widzieć - wolisz mówić brzydkie rzeczy w stosunku do osób, które się tym zajmują.
Moim zdaniem masz poważne problemy emocjonalne. Takie odnoszę wrażenie po tym jak się zachowujesz.

Efektem tego jest blisko zerowy rozwój symulatora. :)

Na złość możesz odmrozić sobie uszy. Pozwalam.
« Ostatnia zmiana: 18 Września 2009, 23:06:09 wysłana przez surgeon »
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Września 2009, 23:01:01 »
Z tych rzeczy, co można by już zrobić, najbardziej brakuje mi faz LOD w pojazdach oraz sieci trakcyjnej, a w sceneriach - samochodów. Co do EXE, brakuje mi zwrotnic w drogach oraz możliwości komunikacji z innym programem.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Września 2009, 23:37:25 »
Moim zdaniem masz poważne problemy emocjonalne. Takie odnoszę wrażenie po tym jak się zachowujesz.

Efektem tego jest blisko zerowy rozwój symulatora. :)

Na złość możesz odmrozić sobie uszy. Pozwalam.
Nie mam zapisanych wszystkich rozmów, ale pewne rzeczy, które potrzebuję, pamiętam. Jesteś człowiekiem nieco z zewnątrz, więc Twoja perswazja powinna być bardziej wyważona niż oskarżenia o egoizm motywowane względami iście materialnymi.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Września 2009, 00:02:07 »
Panowie: spokój proszę i apeluję również o luzik większy.

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Września 2009, 07:13:21 »
A mi to najbardziej brakuje wagonów serii F (WAP, 24Ve, itp...) i dobrej fizyki do SM31.
Przecież gdzieś kiedyś zrobiłem fizykę SM31 pod dizelpack.

Offline murphy77

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Września 2009, 10:08:30 »
W symku brakuje przede wszystkim zjawisk pogody (deszcz, śnieg)

Offline Pawlikov

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 52
  • EU07-494
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Września 2009, 10:48:46 »
W nowym exe chyba ma być, widziałem fotke w Najlepsze Screeny

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Września 2009, 15:36:07 »
eee... youBy, wiesz coś o tym? :D

Offline maciekmaciek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Września 2009, 15:40:12 »
Kolega ma pewnie na myśli screen Adsima. Na początku też myślałem że to deszcz, ale później Adsim zapodał mi wpis na atmo+light. To zwykła mgła. Jeżeli ktoś chciałby ten wpis, proszę na PW. A brakuje najbardziej dobrego silnika graficznego, porządnego edytora i ewentualnie scenerii.
Pozdrawiam.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Września 2009, 15:49:05 »
Ale po co na PW?
Lepiej przecież założyć wątek z linkiem do screenu i podać wpisy. Prostsze i więcej osób może skorzystać.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Września 2009, 15:58:35 »
Mnie brakuje stabilnego działania symulatora. Chrzanić bajery, niech działa poprawnie to co jest teraz.

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Września 2009, 16:01:35 »
Mnie tam brakuje z całego symka SPT ;)

Offline dx286

  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Września 2009, 16:02:39 »
A mi brakuje dymu w spalinówkach, dźwięków "trzeszczenia" podczas jazdy, parowozów ;) i... kabiny TEM2 ;)
Bardzo fajnie że powstał taki wątek.

Offline Bombardier

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Września 2009, 16:07:12 »
Brakuje mi większego FPSu, no i ładnej infrastruktury. Nie mamy jednej, dobrej tekstury trawy, systemu jej teksturowania (na jednej trasie rozciągnięta, na jednej zwężona). Drzewa są do niczego - wszak znalazłem super tesktury z alphą, lecz jest problem z licencją - zrobiła je komercyjna firma...
Do userów chcących się wykazać: zamiast robić kiepskie tekstury taboru, weźcie aparat, zróbcie zdjęcia drzewom i zróbcie z nich tekstury. Byłoby świetnie.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Września 2009, 16:07:58 »
Oprócz tego zaznaczyłem czyli scenerii to dobrej grafiki. MaSzyna jest za bardzo czuła na sterowniki karty graficznej i potrzebuje dobrej karty i mocnego procka a żeby mieć wysoki FPS, a nie każdy może sobie pozwolić na wydatki. Poza tym cieszę się że powstaje edytor RA dzięki któremu każdy może sobie zrobić scenerie realistyczną. (Mam nadzieję że będzie można również robić koleje wąskotorowe;))

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Września 2009, 16:13:09 »
A mi brakuje porzadku w plikach symulatora. Przykladowo w folderze scenery mamy 352 rozne ince sygnalizatorow (semafory, tarcze, powtarzacze). Sa takze zdublowane ince w katalogach z poszczegolnymi trasami. Wskazniki sa porozrzucane po kilku folderach, dodatkowo rozne scenerie korzystaja z roznych wersji tego samego pliku i gdy np. zainstalujemy wersje A, to taki plik zle wspolpracuje ze sceneria B...
Pozdrawiam, Karol

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Września 2009, 17:21:07 »
Mi brakuje przede wszystkim właściwego działania AI bo to bardzo denerwuje jak czeka się pół godziny zanim lok się podczepi/odczepi/odjedzie/przyjedzie. Brakuje też dobrego silnika graficznego który udźwignął by te wszystkie wasze zachcianki:D
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Września 2009, 01:18:29 »
Wiem, że się powtarzam, ale jak nie zaczniecie myśleć w kierunku robienia faz LOD we wszystkim co się da, to zawsze będziecie narzekać na niski FPS i słaby silnik graficzny. To się da zrobić już teraz. Zrobić model na 100k trójkątów jest fajnie, ale do niego trzeba dołożyć model uproszczony na 2k trójkątów i bardziej uproszczony na 12-50 trójkątów oraz ustalić przedziały widoczności poszczególnych modeli.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Września 2009, 13:39:17 »
Zdecydowanie więcej tras. Według mnie to i tak nie będzie ich więcej, bo same wybudowanie chociaż 10km odcinka wraz z terenem, trakcją, pierdółkami, lasami, eventami zajmuje sporo czasu. Sam się nie mogę uporać z własną trasą, którą chyba nigdy nie wybuduje w tak wolnym tempie. Nie mówiąc, że akademickie wakacje dobiegają końca to tylko dołożenie paru bajerów i nic więcej.
Dużo userów próbowało się bawić w budowę trasy. Jak na razie wynik taki, że z całej grupy zostało kilku zapaleńców.

Tabor myślę, że już jest na takim poziomie rozwoju, by w sumie każdemu dogodzić w większym stopniu niż te 3 lata temu, gdzie nie było tego dużo. Dużo tutaj DizelPack dał możliwości w ostatnim czasie z taborem spalinowym.
Z elektrycznego taboru nie ma już w sumie co dorobić (oprócz ET41 i EP09, które jest w fazie budowy) Nie wiem jak z ósemką wygląda sprawa, ale też można coś z nią zrobić.
Z spalinowego dużo się @EPek wykazał w ostatnim czasie z historycznymi spalinówkami. SU45 jeszcze jest w fazie budowy. Może jeszcze coś z SP32 można coś zrobić o ile już ktoś nie robi.
Z EZTów w sumie z historycznymi też nie ma co się aż tak bawić. Problem z exe które nie obsługuje impulsowego i tyrystorowego napędu. EN57 ostatnio ewoluował w dobrym kierunku. Może się jeszcze jakoś pobawić z ED72 ED73 i EW58 i nowym EW60 myślę że można z nich jeszcze sporo wyciągnąć jakościowo.
Mówię z taborem jest naprawdę na wysokim poziomie niż te 3 lata temu.
Co do taboru to tekstur w jakieś części brakuje, bardziej myślę o wagonach, też trochę można z tym powalczyć jak i ich modeli, bo tego brakuje w większym stopniu towarowych

Zgadzam się z @Bombardierem. Drzewa mamy w większości słabe, oprócz tych nowszych, które gościły Linie61.

tego czego mi brakuje najbardziej w symku to brak narzędzia (edytora)... Chodzi mi o edytor, który byłby mniej skomplikowany od już istniejących... Liczę po cichu na kolegę @Ra, który ma bardzo ciekawy pomysł i dużo chęci do stworzenia takiego narzędzia i pierwsze efekty już widać.
.

Nie wiem czy dałoby radę utworzyć mniej skomplikowany edytor. Pracuje na 3DSmaxie7 z nowszymi skryptami z 2007 i mi osobiście te wszystkie funkcje wystarczają. Przydałby się lepszy 3DSmax, który by tak wolno nie działał. No i może lepszy sposób wstawiania drzew, bo to jest katorga dla tworzącego.
Ostatnio zacząłem pracować na edytorze kolegi @Ra, ale aktualnie to dla mnie czarna magia, więc się tutaj nie wypowiem.

Dźwięki to jedynie otoczenie urządzenia itp. Co do taboru to troszkę się bałagan robi. Myślę że można tu pomyśleć o zrobieniu jednych najlepszych i nie wydawać więcej.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Września 2009, 16:45:56 »
@Jonin, moze nie ma juz takiej potrzeby na modele elektrykow(liczac te, ktore sa zrobione i oczekuja na cos tam), ale jest potrzeba, zeby istniejace poprawic(ET40/42).
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Czego Wam brakuje najbardziej?
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Września 2009, 23:14:49 »
@Jonin, moze nie ma juz takiej potrzeby na modele elektrykow(liczac te, ktore sa zrobione i oczekuja na cos tam), ale jest potrzeba, zeby istniejace poprawic(ET40/42).

W sumie dawno nic o nich nie było. Z tego co pamiętam to tekstury były dosyć słabe, modele już lepiej ale też można by coś z nimi zrobić.
Największy problem z nimi taki, że aktualnie wszystkie w zapasie stoją i pewnie już nie pojadą i zdjęć na tex pewnie nie będzie można zrobić już tak łatwo. Dźwięki w ET42 są tragiczne, ale tego już się nie poprawi.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%