Autor Wątek:  Wydzielone: Jaki aparat wybrać?  (Przeczytany 1297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Wydzielone: Jaki aparat wybrać?
« dnia: 14 Września 2009, 00:34:42 »
Fuji S5600 lub S6500. I tyle.
Jak oferujecie modele, to nie oferujcie starych modeli których może już nie ma w sprzedaży.
Jak przeczytałem na stronie www.optyczne.pl; Fujifilm FinePix S5600 data premiery 2005-07-28, Fujifilm FinePix S6500fd data premiery 2006-06-13.
Jak już to z lustrzanek do 2000 PLN Pentax k-m lub Pentax k200D premiera tamtego roku. Jeśli aparat ma mieć funkcję nagrywania filmów to zaawansowany kompakt.

Monczan_SP32

  • Gość
Wydzielone: Jaki aparat wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Września 2009, 14:10:12 »
Nie będziesz miał kompaktu to też się nie nauczysz na nim robić zdjęć.
Fotografowanie lustrzanką przecież nie wiele różni się, od fotografowania kompaktem.
A spróbuj w kompakcie tak pomanipulować wartością "f" aby uzyskać efekt "portretowy" czyli wyraźny pierwszy plan ze sporym rozmyciem dalszych (innymi słowy, mała głębia ostrości). I co, udało się? Jeżeli tak, to chętnie popatrzę, bo nie wierzę.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Wydzielone: Jaki aparat wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Września 2009, 00:25:03 »
A spróbuj w kompakcie tak pomanipulować wartością "f" aby uzyskać efekt "portretowy" czyli wyraźny pierwszy plan ze sporym rozmyciem dalszych (innymi słowy, mała głębia ostrości). I co, udało się? Jeżeli tak, to chętnie popatrzę, bo nie wierzę.
Szkoda że nie zrozumiałeś co piszę i źle zreinterpretowałeś. Nie miałem na myśli możliwości aparatu, bo to sprawa dyskusyjna. Miałem na myśli zakres wiedzy z fotografii i nastawienie aparatu.
Jak będę się zajmował fotografią portretową, to sobie kupię odpowiedni sprzęt. Na pewno się nie będę pytał na forum. Na razie  wystarczy mi kompakt.
Dalszą dyskusję z Tobą w tym temacie uważam za bezsensowną.

Zrobił się odjazd od tematu, bocznica.

Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 18 Września 2009, 11:20:32 wysłana przez Krzysiek626 »