Autor Wątek:  Kłopoty z windowsem 7  (Przeczytany 13261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Kłopoty z windowsem 7
« dnia: 06 Września 2009, 16:50:50 »
Witam mam problem z wyzej wymienionym systemem, polegajacy na tym ze kiedy uruchamam symka on strasznie sie przycina i czasem zawiesza.Wczesniej mialem straszy komputer na xp i takiego problemu nie bylo.Pojawil on sie dopiero po zmianie komputera i zainstalowaniu na nim wlasnie windowsa 7, w czym moze tkwic problem?

 Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit
 Processor: Pentium(R) Dual-Core  CPU      E6300  @ 2.80GHz (2 CPUs), ~2.5GHz
 Memory: 4096MB RAM
DirectX Version: DirectX 11
 Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9800 GT 
       Manufacturer: NVIDIA
          Chip type: GeForce 9800 GT
           DAC type: Integrated RAMDAC

Dodam ze dzieje sie tak na wszystkich sceneriach uzywam exe z diselpacka
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline XCorejag

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Września 2009, 16:56:33 »
Ultimate? Przecież Windows 7 jeszcze nie miał premiery , raczej posiadasz wersje beta i przez to możesz mieć problemy z Symulatorem ponieważ ten Windows nie jest jeszcze dopracowany i zawiera wiele błędów.

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Września 2009, 17:01:15 »
To tylko kwestia odpowiedniego doboru sterowników. Windows7 dobrze radzi sobie z MaSzyną.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Września 2009, 17:03:14 »
To tylko kwestia odpowiedniego doboru sterowników. Windows7 dobrze radzi sobie z MaSzyną.

A jakie stery bys zaproponowal do mojej grafiki hm??? Zadalem to pytanie gdyz nie znam sie na komputerach. Co byscie mi polecili za stery do mojej grafy, tak aby symek w miare plynnie smigal?
« Ostatnia zmiana: 06 Września 2009, 17:20:29 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Września 2009, 18:36:09 »
Wejdź na stronę www.nvidia.pl i pobierz najnowsze stery. Tylko przed instalacją odinstaluj stare sterowniki, bo inaczej może się coś pomieszać.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Września 2009, 22:00:51 »
Jeżeli na XP symulator radził sobie dobrze, to instalowanie wersji beta nowszego systemu operacyjnego to po prostu dokładanie sobie problemów.

Offline Diabelek

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Września 2009, 22:08:57 »
Jeżeli Ci się dzieje tak na wszystkich sceneriach to może masz włączoną  poprawkę na częstotliwość odświeżania monitora ja to wyłączyłem i mi pomogło.   
Wiesz co się liczy?!
Szacunek ludzi ulicy!

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Września 2009, 22:23:07 »
Do czasu zainstalowania nowych sterowników do karty graficznej - można uznać że jest to podstawowy wymóg do spełnienia - nie ma co gdybać. Sterowniki do kart graficznych Nvidii są dostępne dla kart serii 9000 dla systemu Windows7. Adres strony podał @adsim.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Września 2009, 22:49:46 »
Jeżeli Ci się dzieje tak na wszystkich sceneriach to może masz włączoną  poprawkę na częstotliwość odświeżania monitora ja to wyłączyłem i mi pomogło.   
Jesli chodzi o synchronizacje z częstotliwościa monitora mam wlasnie ja wylaczona.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Września 2009, 22:52:47 »
To ją włącz i zdaj relacje czy coś się polepszyło.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Września 2009, 22:54:41 »
To ją włącz i zdaj relacje czy coś się polepszyło.
Oki zaraz sprawdze i dam znac co i jak. Po wlaczeniu tej funkcji symek juz sie tak nie tnie, ale za to grafika tak jakby lekko sie rozmywa, szczegolnie widac to w kabinie. Dodam ze dzieje sie tak tylko w czasie jazdy lokiem.
« Ostatnia zmiana: 06 Września 2009, 23:14:19 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Września 2009, 23:13:48 »
A co ze zmianą sterownika karty graficznej?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Września 2009, 23:23:05 »
A co ze zmianą sterownika karty graficznej?
Stery mam nadal te co mialem wczesniej, bo nie wiem gdzie sie je usuwa i instaluje. Tak jak pisalem wczesniej mam male pojecie na temat komputerow.Bede wdzieczny jak ktos napisze co i jak i gdzie. Gdzie usunac a gdzie zainstalowac, bo ja sie na tym szczerze zbytnio nie znam.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Września 2009, 23:33:34 »
Kto zainstalował Ci Windows 7 ? Na stronie pod poniższym linkiem wybierasz swoją kartę graficzną i system operacyjny jaki masz zainstalowany na komputerze. Strona jest po polsku. Ściągasz to do swojego komputera i odpalasz tak jabyś instalował pierwszą lepszą grę. Na koniec restartujesz komputer i jest po wszystkim. Podejrzewam że masz domyślne sterowniki karty graficznej systemu windows 7, to nie widzę potrzeby usuwania tych sterowników. Poniżej link strony ze sterownikami. kliknij  w to:
http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Września 2009, 23:45:15 »
Kto zainstalował Ci Windows 7 ?
Jesli chodzi o instalke Windowsa to zainstalowano mi ja w sklepie z ktorego kupilem tego kompa. Sprzedawca powiedzial mi ze ten system ma wejsc na rynek a  XP ma niebawem zniknac, wiec poprosilem go by mi go zainstalowal zeby zobaczyc jak sie on bedzie sprawowal na tym kompie.Czas na info, niestety po zmianie sterow na nowsze teraz symek wogole juz nie odpala.
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2009, 01:07:30 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Września 2009, 07:16:06 »
Wygląda na to że masz jedno ze starszych exe. Aby to sprawdzić należy wejść do katalogu EU07 i na ikonie EU07.exe prawym przyciskiem myszy wywołać menu. Z menu wybierz kursorem właściwości i kliknij. Z okna które się otworzy przeczytaj objętość pliku (jest podana w kilobajtach, w nawiasie w bajtach). Może się okazać że masz stare exe które nie będzie chodzić na najnowszych sterownikach. Exe można wymienić na nowsze. Jak sprawdzisz podaj tu wielkość Twojego pliku EU07.exe, napisz też którą paczkę z symulatorem pobrałeś i skąd. Powoli dojdziemy co trzeba zrobić.
Ps: Sprzedawca chciał zabłysnąć, wcisnął Ci system niedopracowany, przeznaczony do testów i w dodatku nie w języku polskim. Będziesz miał co chwila jakiś problem z tym systemem. Osobiście wolałbym Vistę (bo w języku polskim, choć nie tylko to), na 100% wróciłbym do XP.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Września 2009, 07:18:45 »
Jesli chodzi o instalke Windowsa to zainstalowano mi ja w sklepie z ktorego kupilem tego kompa. Sprzedawca powiedzial mi ze ten system ma wejsc na rynek a  XP ma niebawem zniknac, wiec poprosilem go by mi go zainstalowal zeby zobaczyc jak sie on bedzie sprawowal na tym kompie.Czas na info, niestety po zmianie sterow na nowsze teraz symek wogole juz nie odpala.
Płaciłeś w ogóle za jakiś system? (Vista, XP)
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2009, 07:52:07 wysłana przez Mihau_PCC »
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Września 2009, 13:31:46 »
Najnowsze stery pod GeForce seri 9 to samobójstwo pod Windows 7. więc zobaczę czy jakaś różnica jest, ale wątpię w to. Ciągle raportuje błędy.. trzeba poszukać troszkę starszych. Ja obecnie ściągam 186.18. Jednak chyba najlepiej symek chodzi na jeszcze starszych sterownikach, jednak najlepsza jest tutaj metoda prób i błędów....
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Września 2009, 22:16:18 »
Wygląda na to że masz jedno ze starszych exe. Z menu wybierz kursorem właściwości i kliknij. Z okna które się otworzy przeczytaj objętość pliku (jest podana w kilobajtach, w nawiasie w bajtach). Może się okazać że masz stare exe które nie będzie chodzić na najnowszych sterownikach. Exe można wymienić na nowsze. Jak sprawdzisz podaj tu wielkość Twojego pliku EU07.exe, napisz też którą paczkę z symulatorem pobrałeś i skąd. Powoli dojdziemy co trzeba zrobić.
Wiec tak jesli chodzi o exe, to mam te z diselpacka.Exe to ma 735kb i z tego co sie orientuje to jest to najnowsze udostepnione publicznie exe, ale moge sie tez mylic.Paczka ktora pobralem zawiera 4 party a pobralem ja z tej strony http://eu07.pl/download/calosciowe/
I z tego co przeczytalem wynika ze jest to obecnie podstawowa paczka calosciowa. 
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2009, 22:24:34 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Września 2009, 13:40:09 »
Pozostaje Ci odinstalować nowy sterownik. Wykonasz to odpalając panel sterowania. Wybierz tam opcję dodaj usuń programy. Tam będziesz miał listę programów - usuń NVIDIA drivers. Po restarcie kompa powinien się zainstalować domyślny sterownik z Windows 7. Niestety dostałeś bubel (tak to wygląda na dzień dzisiejszy) który jest niedopracowany. Jeśli pasuje Ci posiadanie takiego systemu to będziesz miał wciąż problemu. Jeśli masz kilka partycji to zainstalowałbym na kompie drugi system z Windowsem XP. Nie napisałeś, czy na nowych sterownikach wywala się tylo symek, czy jeszcze jakieś inne oprogramowanie (z gier).

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kłopoty z windowsem 7
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Września 2009, 23:00:19 »
Pozostaje Ci odinstalować nowy sterownik. Wykonasz to odpalając panel sterowania. Wybierz tam opcję dodaj usuń programy. Tam będziesz miał listę programów - usuń NVIDIA drivers. Po restarcie kompa powinien się zainstalować domyślny sterownik z Windows 7. Niestety dostałeś bubel (tak to wygląda na dzień dzisiejszy) który jest niedopracowany. Jeśli pasuje Ci posiadanie takiego systemu to będziesz miał wciąż problemu. Jeśli masz kilka partycji to zainstalowałbym na kompie drugi system z Windowsem XP. Nie napisałeś, czy na nowych sterownikach wywala się tylo symek, czy jeszcze jakieś inne oprogramowanie (z gier).
Właśnie tak zrobiłem, odinstalowałem go tak jak napisałeś. Po restarcie faktycznie zainstalował się domyślny sterownik.Prawdę mówiąc, nie sprawdzałem gier jak tam one się sprawują na tych nowych sterach, bo brałem pod uwagę tylko symka.A jeśli chodzi o system to faktycznie będe musiał się nad tym zastanowić bo na XP nie było takich problemów.Wyglada na to że ostatecznie zostaje mi metoda prób i błędów, choć pewnie rewelki sie nie ma co spodziewać.

Zamykam

Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 09 Września 2009, 15:27:26 wysłana przez REWIZOR »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".