Autor Wątek:  Likwidacja połączeń od 1 września.  (Przeczytany 31938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Likwidacja połączeń od 1 września.
« dnia: 13 Sierpnia 2009, 19:24:07 »
Witam

Przed chwilą w faktach TVN podano informację o likwidacji 10% połączeń spółki PKP INTERCITY. Czy ktoś posiada bliższe informacje? podano też że likwidują pośpieszne i ekspresy ze Słupska.

EDIT:
http://www.tvn24.pl/12692,1614466,0,1,mniej-pociagow,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2009, 19:29:47 wysłana przez EP07-1057 »
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpnia 2009, 19:26:30 »
A przypadkiem nie chodzi po prostu o likwidację pociągów sezonowych ?
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpnia 2009, 19:42:29 »
Jeśli Słupsk to zapewne chodzi w większości o sezonowe. Ale jeśli piszą:

Cytuj
Wiadomo jednak już, że pociągiem nie dojdziemy np. do Zamościa. Zawieszona będzie część kursów na trasach Wrocław-Lublin, Gliwice-Kielce, Jelenia Góra-Szklarska Poręba, Częstochowa-Szczecin i Toruń-Poznań, wylicza "Metro".

Inne trasy zostaną skrócone. Część pociągów dalekobieżnych nie dojedzie np. do Raciborza, Ełku, Jeleniej Góry, Słupska, Przemyśla, Tarnowa, Nowego Sącza. Aby dojechać do tych miast, konieczna będzie przesiadka.

To musi być coś więcej na rzeczy...
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline kwiatek3

  • Wiadomości: 206
  • Nowe wcielenie Gagarina
    • Zobacz profil
    • Punkt informacyjny symulatora (Pomoc z uruchomieniem itd.)
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpnia 2009, 19:52:29 »
Słyszałem też że pociągi dalekobieżne będą nie dojeżdżać do Zamościa. Prawdopodobnie przez złą prędkość i fatalny stan linii kolejowej.
Pozdrawiam załogę eu07.pl
Profil: Technik Transportu Kolejowego

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpnia 2009, 20:04:02 »
Słyszałem też że pociągi dalekobieżne będą nie dojeżdżać do Zamościa. Prawdopodobnie przez złą prędkość i fatalny stan linii kolejowej.
Ściema, jak zwykle. Tak samo Zamenhof miał wg. IC... 20-30 pasażerów. W rzeczywistości często miejsca siedzącego nie dało się znaleźć, ze względu na olbrzymią frekwencję.

Zachowanie PKP IC jest skandaliczne. A mówiłem, nie dawać im pośpiechów.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpnia 2009, 20:10:28 »
Cytuj
... A mówiłem, nie dawać im pośpiechów.

To racja. Nie potrafią ich nawet utrzymać przez cały rozkład od grudnia do grudnia.

Swoją drogą ciekaw jestem jaka jest ta lista połączeń do "uwalenia" zwłaszcza że na celowniku jest moje miasto.

Moje typy to:

EX "PIENINY"
POŚP "SŁOWINIEC"
POŚP "BIESZCZADY"
POŚP "SAN"
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpnia 2009, 20:17:40 »
Cytuj
Częstochowa-Szczecin
Nie no jak jest to Wiking to ja się chyba załamie i tak tu w Wieluniu co 3 godziny jest pociąg, mogli by go zostawić.
Ale to takie rozumowanie zamiast więcej i taniej to mniej i drożej.

Offline lukasz92

  • Wiadomości: 231
  • Nowy Sącz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sierpnia 2009, 20:21:12 »

Swoją drogą ciekaw jestem jaka jest ta lista połączeń do "uwalenia" zwłaszcza że na celowniku jest moje miasto.

Moje typy to:

EX "PIENINY"
POŚP "SŁOWINIEC"
POŚP "BIESZCZADY"
POŚP "SAN"

Przecież o tych likwidacjach w internecie huczy już od dawna... Nie jest chyba problemem znalezienie sobie listy pociągów przewidzianych do odstrzału.

Offline kwiatek3

  • Wiadomości: 206
  • Nowe wcielenie Gagarina
    • Zobacz profil
    • Punkt informacyjny symulatora (Pomoc z uruchomieniem itd.)
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sierpnia 2009, 20:25:49 »
Słyszałem też że pociągi dalekobieżne będą nie dojeżdżać do Zamościa. Prawdopodobnie przez złą prędkość i fatalny stan linii kolejowej.
Ściema, jak zwykle. Tak samo Zamenhof miał wg. IC... 20-30 pasażerów. W rzeczywistości często miejsca siedzącego nie dało się znaleźć, ze względu na olbrzymią frekwencję.

Zachowanie PKP IC jest skandaliczne. A mówiłem, nie dawać im pośpiechów.

Masz rację, kiedyś to było kiedyś. Obecnie z Białej Podlaskiej jechałem na warszawę wschodnią, pociągiem pośpiesznym ,,Podlasianin'' Kiedyś miał 5 wagonów 2 klasy i 2 jedynki teraz 3, i jedna jedynka. Tak samo ze szczecinianinem , ma tylko 3 dwójki i jedną jedynkę. Ja zaczynam już jeżdzić osobowymi, no trochę wolniej się jedzie, ale za to tanio i bez tłoku ;p
Pozdrawiam załogę eu07.pl
Profil: Technik Transportu Kolejowego

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sierpnia 2009, 20:45:32 »
Nie jest chyba problemem znalezienie sobie listy pociągów przewidzianych do odstrzału.

No nie jest...
http://www.transport-komunikacja.pl/download.php?file=news/intercity-zmiana-rozkladu.pdf

Ale dowiedziałem się dopiero dzisiaj o tym fakcie...
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sierpnia 2009, 21:35:18 »
Wywalić Zamenhoffa? Noż kurdę, to znaczy, że dojadę sobie ze Skierniewic do Bielska-Białej tylko w nocy? I tylko w lato? Idiotyzm! Jak ktoś wspomniał, tam nieraz szpilki się wsadzić nie dało ;/ We wrześniu, po sezonie wakacyjnym, w dwójkach można sobie tylko stać.
Jakie szczęście, że zdążyłem popodróżować po Polsce w poprzednim roku. Z Bydgoszczy do Zamościa tylko w niedzielę? (Tak rozumiem to "(7)" w tym .pdf'ie.) Kolejna bzdura, człowiek już kolejami nigdzie na weekend nie dojedzie (z możliwością powrotu)...
PKP - Polska Kolej Przesiadkowa. Do tego się dąży. Jak widać, po tyłku dostał głównie górny śląsk i podkarpacie. Paranoja, przecież pierwszy z wymienionych regionów to masa ludzi, potencjalnych pasażerów... Ja myślałem kiedyś, że brak pociągów z Bielska-Białej do Cieszyna (oprócz połączenia z przesiadką w Czechowicach) to jedyny absurd czychający na podróżnych...

A wszystko to w celu przesiadki na ekspresy oraz InterCity, bo te zostaną. Tak, piękna strategia. Zostawić droższe pociągi i zdzierać kasę - bo myślą, że jak zabiorą pośpieszny, to pasażer przesiądzie się w droższy pociąg, bo to jedyna alternatywa... Pustaki nie przyjmują do wiadomości opcji "wypiąć się na przewoźnika". Za 10 lat wszyscy biedniejsi pasażerowie tak zrobią, i zarząd firmy rozłoży ręce jak ostatni głupcy, udając, że nie wiedzą, skąd widmo upadłości.

ps. A spojrzeliście, jaka będzie jedyna alternatywa na dotarcie do Bielska-Białej z Mazowsza (jeżeli nie mieszka się w Warszawie, i nie chce wydawać kasy na ex)? Bez przesiadek nie ma szans. Cudowne PKP IC oferować mi będzie przesiadkę w Częstochowie, z 2 godzinami czekania... Noż awruK ćaM!

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sierpnia 2009, 21:42:09 »
Z Bydgoszczy do Zamościa tylko w niedzielę?
Do Zamościa pociągiem w ogóle nie dojedziesz - tylko KKA.
A wszystko to w celu przesiadki na ekspresy oraz InterCity, bo te zostaną. Tak, piękna strategia. Zostawić droższe pociągi i zdzierać kasę - bo myślą, że jak zabiorą pośpieszny, to pasażer przesiądzie się w droższy pociąg, bo to jedyna alternatywa...
A w Krakowie lecą dwa ekspresy, bo dublowane są przez posp - obaliłem Twoją teorie.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sierpnia 2009, 21:45:29 »
No fakt, nie dodałem, że nie musi tak być we wszystkich przypadkach. Akurat 14101 nie był przez nic dublowany, i dlatego to mi się w moim pustym, nieekonomicznym, nieprzesiębiorczym łbie nie mieści...

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Sierpnia 2009, 21:52:22 »
Ap ropo tematu. Przed chwilą znalazłem na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=NAoo7yeKj4Q
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sierpnia 2009, 21:55:51 »
ps. A spojrzeliście, jaka będzie jedyna alternatywa na dotarcie do Bielska-Białej z Mazowsza (jeżeli nie mieszka się w Warszawie, i nie chce wydawać kasy na ex)? Bez przesiadek nie ma szans. Cudowne PKP IC oferować mi będzie przesiadkę w Częstochowie, z 2 godzinami czekania... Noż awruK ćaM!
"Zamenhof" to jest od zawsze jedyny pośpieszny między Bielskiem a Warszawą (i oczywiście Białymstokiem), tak to pozostaną tylko "Pilsko", "Klimczok", "Beskidy" i "Ondraszek" - czyli "chcesz jechać -> musisz bulić jak za zboże". Paranoja. Ja zresztą już dawno się wycwaniłem, IR do Krakowa a później osobowy do Andrychowa (ewentualnie PKS).
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpnia 2009, 22:01:12 »
To ja jeszcze dodam, że ta częstochowska przesiadka to czekanie między godziną pierwszą a trzecią... RANO. Ktoś ma ochotę na Częstochowę nocą? PKP zachęca do zwiedzania. Albo spania na "Ławka Hotel".

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Sierpnia 2009, 22:04:23 »
Pociąg pośpieszny 84102 "Wiking" relacji Częstochowa osobowa-Szczecin Główny, który na początku miał 4 dwójki 1 jedynkę potem same 4 dwójki a od początku wakacji same 3 dwójki od 1 września nie dotknie torów linii 181 i nie tylko. To jest IDIOTYZM, i to nie tylko jeżeli chodzi o Wiking, ale także o inne pociągi. Ale to takie rozumowanie władz PKP-zamiast więcej i taniej to mniej i drożej.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Sierpnia 2009, 22:06:34 »
PKP Przewozy Regionalne pewnie czytając to, śmieją się i zacierają ręce, planując nowe, monopolowe połączenia IR...

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Sierpnia 2009, 22:15:25 »
I nie tylko IR w tym momencie jest tylko jedno połączenie Wieluń Dąbrowa-Kępno a od następnego roku mają być dwa.
Często tu wymieniam moje miasto dlaczego-bo to zadupie, a kiedyś rozkład nie mieścił się na kartce A4 teraz na kartce A5 zostaje miejsce. Tak się skórczył. 
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2009, 22:34:41 wysłana przez puma2091 »

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Sierpnia 2009, 22:53:35 »
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6914405,Zmiany_w_PKP__Zamenhof_ocalal__Wiking___nie.html

Ciekawe, na ile pismaki z Gazety Wyborczej mają rację... Zamenhoff do Katowic? Powiedzmy, że jestem ukojony, acz nieusatysfakcjonowany w pełni. No, ale nie jestem pępkiem świata, i się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził ;]

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Sierpnia 2009, 02:55:28 »
Wszystkie Gwarki, Slowince, etc na Slupsk bedzie leciec do Kolobrzegu. Wiking Szczecin-Czestochowa-Szczecin oidp ma byc w ogole wykreslony, laczniki od Kopernika i te pe i te de tak samo.
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline kwiatek3

  • Wiadomości: 206
  • Nowe wcielenie Gagarina
    • Zobacz profil
    • Punkt informacyjny symulatora (Pomoc z uruchomieniem itd.)
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Sierpnia 2009, 07:30:04 »
Jak wiadomo, Polskie koleje państwowe lecą na kasę.
Ja wolę kiblem jechać, jak mam jechać w tłoku, który napotkałem wczoraj.
Pozdrawiam załogę eu07.pl
Profil: Technik Transportu Kolejowego

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Sierpnia 2009, 08:05:18 »
W Zamościu to w ogóle porażka żadnego pociągu nie będzie KKA długo nie pojeździ bo nikt nią nie będzie chciał jechać bo zwykły autobus czy bus jest tańszy i szybszy pociągami mało osób jeździ bo jest drogo a pociągi jeżdżą w takich godzinach że dla ruchu lokalnego nie są przydatne a dalekobieżny też trochę nie w porę np. pociągi do Wrocławia odjeżdżają kilka godzin po sobie i nie da się załatwić czegoś i wrócić innym pociągiem tylko trzeba nocować a wystarczyło by żeby jeden pociąg jechał w nocy. Poza tym IC mówi że ma duże koszty przy tych pociągach, nie dziwię się gdyż teraz do obsługi tych pociągów potrzeba 5 lokomotyw. IC wynajmuje je od cargo bo swoich tu nie ma ( te co były dostało PR ale oni ich nie wykorzystują więc stoją w lublinie ). W zeszłorocznym rozkładzie do obsłużenia tych samych pociągów wystarczały 3 lokomotywy.

Offline siodemkanaoporach

  • Wiadomości: 295
  • EU07
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Sierpnia 2009, 08:05:53 »
Cytuj
Wiadomo jednak już, że pociągiem nie dojdziemy np. do Zamościa. Zawieszona będzie część kursów na trasach Wrocław-Lublin, Gliwice-Kielce, Jelenia Góra-Szklarska Poręba, Częstochowa-Szczecin i Toruń-Poznań, wylicza "Metro".
Z tą Szklarską Porębą ma być inaczej. Pociągi IC i PR będą kursowały tylko do Jeleniej Góry, a dalej transportem mają zająć się CD i puścić szynobus z JG do Harrachova.
quidquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Sierpnia 2009, 09:54:38 »
To ja jeszcze dodam, że ta częstochowska przesiadka to czekanie między godziną pierwszą a trzecią... RANO. Ktoś ma ochotę na Częstochowę nocą? PKP zachęca do zwiedzania. Albo spania na "Ławka Hotel".
Raz tego doświadczyłem (tyle że jadąc w stronę Warszawy), o jeden raz za dużo. Później już robiłem przesiadki w Kutnie (no chyba że ktoś w Katowicach władował się pod pociąg, raz tak było), tylko 45 minut czekania, można było dłużej pospać, a że jeździłem na bilecie turystycznym/podróżnika wiec nie robiło mi to żadnej różnicy. Ale teraz stwierdzam jedno, IC kręci sobie bat na siebie i niedługo nim oberwie.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline kwiatek3

  • Wiadomości: 206
  • Nowe wcielenie Gagarina
    • Zobacz profil
    • Punkt informacyjny symulatora (Pomoc z uruchomieniem itd.)
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Sierpnia 2009, 10:15:42 »
PKP Przewozy Regionalne pewnie czytając to, śmieją się i zacierają ręce, planując nowe, monopolowe połączenia IR...

Dokładnie. Ta spółka wie co robi.
Pozdrawiam załogę eu07.pl
Profil: Technik Transportu Kolejowego

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Sierpnia 2009, 10:37:07 »
Cytuj
a dalej transportem mają zająć się CD i puścić szynobus z JG do Harrachova.
To niech teraz z Frankfurtu do Poznania jedzie DB, będzie baardzo fajnie. Zupełnie już nie rozumiem tego. Wpierw rozbicie PP PKP na stertę spółek, a teraz każda z tych spółek siada dosłownie. Niedługo będziemy mieli do czynienia z kolejowym rozbiorem Polski.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline siodemkanaoporach

  • Wiadomości: 295
  • EU07
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Sierpnia 2009, 10:58:14 »
Niedługo będziemy mieli do czynienia z kolejowym rozbiorem Polski.
Snujesz apokaliptyczne wizje ;] Swoją drogą: dlaczego IC upada, a np. takie Cargo jeździ sobie w najlepsze ?
quidquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Sierpnia 2009, 10:59:12 »
Niedługo będziemy mieli do czynienia z kolejowym rozbiorem Polski.

Daj Boże;]
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline lukasz_cmg

  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Sierpnia 2009, 11:07:10 »
Ja Intercity to też nie lubię, bo ma okropnie drogie bilety na krótkich trasach. Z Mogilna do Inowrocławia (80% zniżki i to jest 26km) płacę ok. 4zł, a z Mogilna do Bydgoszczy (72km) ... 4.30zł. A jadąc przewozami płacę do Inowrocławia 1,50, a do Bydgoszczy 2.30zł.
„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach."
Mateusza 7:21