Autor Wątek:  Instalacja EN57-2000 Wersja Beta  (Przeczytany 9004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« dnia: 03 Sierpnia 2009, 19:05:44 »
Witam, trochę ogrzeje kotleta z początku wątku.
Chciałem sobie zainstalować, "ten nowy wspaniały kibel" ściągnąłem, zapisałem, rozpakowałem, wgrałem tam gdzie trzeba ale gdzie ja mam to wpisać?

Wpis do SCN
node -1 0 EN57-2053ra dynamic PKP\en_2000 none 6ba 0.0 headdriver 23 0 enddynamic
node -1 0 EN57-2053s dynamic PKP\en_2000 en57-2053s.bmp 6bs 0.0 connected 23 0 enddynamic
node -1 0 EN57-2053rb dynamic PKP\en_2000 none 6bb 0.0 connected 23 0 enddynamic

Co to znaczy SCN? niestety żółtodziób to ma naprawdę przchalpane ...... jeżeli chodzi o słownictwo, zwłaszcza starej daty

Zapoznaj się także z wątkami przyklejonymi w dziale Pomoc.
Wydzielam.
Akvin
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2009, 21:13:16 wysłana przez Akvin »

Offline Mytnik

  • Wiadomości: 576
  • Administrator
    • Zobacz profil
    • Mój kanał na YT
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpnia 2009, 19:08:51 »
SCN, czyli sceneria tudzież plik(i) ze scenerią. Masz go(je) w katalogu scenery w folderze z symulatorem.

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpnia 2009, 19:52:18 »
SCN, czyli sceneria tudzież plik(i) ze scenerią. Masz go(je) w katalogu scenery w folderze z symulatorem.

Czyli rozumiem że zmieniam skład dla każdej scenerii odzielnie, to logiczne ale dlaczego nie mogę zrobić tego z poziomu Ra.

Podmieniłem to w lini546, w pliku SCN, pomijając że nie zostawiłem sobie oryginalnego, to teraz mam noc jak w morde strzelił a jak tylko próbuje odchamować skład to wracam do windy.

Dotej pory zmieniałem sobie składy, pobierając je z zakładki (Składy/Dostępne pojazdy do edycji składu/z EZT) jeśli to miał być kibel. Tego modelu po wgraniu w Ra nie widzę.


Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpnia 2009, 19:57:45 »
Bo musisz w starterze wejsc na zakladke Tabor posiadany, a nastepnie wybrac Sprawdz posiadany tabor.
Pozdrawiam, Karol

Offline amdx

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpnia 2009, 21:36:39 »
W paczce brakuje jednego pliku "et42_switch.wav", który odpowiedzialny jest za dźwięk od nastawnika hamulcowego. Przez to może "wywalać".
Niestety do załącznika nie można dodawać pliku z rozszerzeniem .wav, dlatego będziesz musiał pobrać całą paczkę. Wgraj plik et42_switch.wav do folderu sounds i wszystko powinno działać. Jeśli znasz się trochę na symulatorze, to możesz podmienić ten dźwięk na inny w plikach .mmd modelu EN57.

Link: http://eu07.pl/download/paczki/26bk-et42.rar.html

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpnia 2009, 21:57:55 »
No dobra, zrobiłem tak i RZżeczywiście się pojawił, ale ....... Nie nadużywaj znaków
1. po wyjściu z Ra, znowu znika
2. nawet jak się pojawi w (Tabor posiadany) nadal nie pojawia się w Składy/Dostępne pojazdy do edycji składu/z EZT
3. podmieniłem w linia546, jak pisałem wcześniej, ale dlaczego jak biorę skład scenerii to niewidoczny jest podgląd tekstury, fotka poniżej

W załącznik.

4. bleee, dlaczego to nie może być instaluj.exe i po kłopocie ;)

5. muszę jakiś popełniać prosty błąd bo teraz ściągnoąłem inny kibel i mam to samo

REWIZOR

« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2009, 22:18:42 wysłana przez REWIZOR »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpnia 2009, 21:58:19 »
Plik dźwiękowy trzeba spakować przed daniem jako załącznik, zajmie dużo mniej miejsca, niż w gołej formie WAV...
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2009, 22:21:51 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpnia 2009, 22:10:53 »
Plik trzeba spakować przed daniem jako załącznik...

Możesz rozwinąć swoją myśl .....

Ja rozwinę, screeny dodajemy jako załącznik.
Proszę sprawdzić posta przed wysłaniem, postaraj się wiem, ze potrafisz.
REWIZOR



   « Dodano: [time]pon, 3 sie 2009, 22:39:34[/time] »
Dobrze, przepraszam za błędy, spieszyłem się i nie skorzystałem z Worda.

Wracając do tematu

No dobra, zrobiłem tak i rzeczywiście się pojawił, ale:
1. po wyjściu z Ra, znowu znika
2. nawet jak się pojawi w (Tabor posiadany) nadal nie pojawia się w (Składy/Dostępne pojazdy do edycji składu/z EZT)
3. podmieniłem w linia546, jak pisałem wcześniej, ale dlaczego jak biorę skład scenerii to niewidoczny jest podgląd tekstury, screen w załączniku.
 4. muszę jakiś popełniać prosty błąd bo teraz ściągnąłem inny kibel i mam to samo

Generalnie mam wiele pytań a nie do końca mogę znaleźć na forum odpowiedzi, nie chcę drażnić REWIZORA zamulaniem go, więc jeżeli jest ktoś chętny mi pomóc poza forum to zapraszam gg5260313.


Bez przesady, wcale mnie nie drażnisz zwróciłem tylko uwagę, forum służy min do zadawania pytań, co do Regulaminu zwróciłem uwagę abyś przeczytał, śmiem twierdzić, że czytałeś nieuważnie dotyczy to wcześniejszego screena czy też obecnej prośby o pomoc na gg. Teraz w formie posta jest jak najbardziej poprawnie, natomiast screen umieściłem w załączniku abyś wiedział jak się to robi :)
REWIZOR

« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2009, 22:56:15 wysłana przez REWIZOR »

Offline kwiatek3

  • Wiadomości: 206
  • Nowe wcielenie Gagarina
    • Zobacz profil
    • Punkt informacyjny symulatora (Pomoc z uruchomieniem itd.)
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpnia 2009, 22:47:42 »
No dobra, zrobiłem tak i rzeczywiście się pojawił, ale:
1. po wyjściu z Ra, znowu znika
2. nawet jak się pojawi w (Tabor posiadany) nadal nie pojawia się w (Składy/Dostępne pojazdy do edycji składu/z EZT)
3. podmieniłem w linia546, jak pisałem wcześniej, ale dlaczego jak biorę skład scenerii to niewidoczny jest podgląd tekstury, fotka poniżej
4. muszę jakiś popełniać prosty błąd bo teraz ściągnąłem inny kibel i mam to samo


Człowieku, bo ten model ma tylko jedną teksturę, i nie możesz robić podglądu tej tekstury.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2009, 22:50:19 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam załogę eu07.pl
Profil: Technik Transportu Kolejowego

Offline nail_bomb

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Sierpnia 2009, 22:56:57 »

   « Dodano:[/
Wracając do tematu
No dobra, zrobiłem tak i rzeczywiście się pojawił, ale:
1. po wyjściu z Ra, znowu znika
2. nawet jak się pojawi w (Tabor posiadany) nadal nie pojawia się w (Składy/Dostępne pojazdy do edycji składu/z EZT)
3. podmieniłem w linia546, jak pisałem wcześniej, ale dlaczego jak biorę skład scenerii to niewidoczny jest podgląd tekstury, fotka poniżej
 4. muszę jakiś popełniać prosty błąd bo teraz ściągnąłem inny kibel i mam to samo

Ad.1 Znika, dlatego że po "Sprawdz posiadany tabor", trzeba uzupełnić plik textures.txt dla danego modelu.
Ad.2 j/w
Ad.3 j/w

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sierpnia 2009, 01:17:17 »
To dopiero sobie narobiłem bigosu.
Setki lokomotyw i wagonów nie przypisanych do jakichkolwiek kategorii, już nic wtedy nie działało.
Ciekawe jest to że po wyjściu z Ra i uruchomieniu jeszcze raz wszystko wraca do normy.

Od razu zapytam, czy żeby zmienić loka w EXE to trzeba ściągnąć inny plik EXE czy może być taki sam, nie bardzo rozumiem jego zasady działania, wgrałem obecnie dieselpack i nie ma ochoty się uruchomić. "Player train not exist", awanturuje się o loka EU07-485


Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Sierpnia 2009, 02:26:34 »
Nie, nie potrzebujesz nowego exe. Tutaj masz opis jak zmieniać składy w scenerii.

http://eu07.pl/forum/index.php/topic,7430.0.html

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Sierpnia 2009, 10:33:18 »
Barsdzo to mądre i przydatne, dziękuję.
W związku z tym mam dodatkowe pytania.

Rozumiem że zmieniam to w scenerii w której aktualnie chcę sprawdzić swoje umiejętności na innym loku, ale jak mam sprawdzić do której aktualanie scenerii odnosi się plik EXE. Tak żeby w niej coś pozmieniać a nie w innej. No i ewentualnie jak zmienić scenerie w EXE.

W tej chwili EXE mi się nie uruchamia ponieważ jest konflikt nazw, więc nawet nie wiem w której scenerii to poprawić. (dieselpack)


REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2009, 11:44:57 wysłana przez REWIZOR »

Offline siodemkanaoporach

  • Wiadomości: 295
  • EU07
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Sierpnia 2009, 10:37:41 »
Napisz to zrozumiale, bo taki mały kisz-misz się zrobił.
quidquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Sierpnia 2009, 10:49:56 »
Z tego co zrozumiałem myślisz że EXE jest przypisane do każdej scenerii dobrze myślę?

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Sierpnia 2009, 11:10:17 »
To może tak.

Uruchamiam EXE, momentalnie wyskakuje błąd "Player train not exist", awanturuje się o loka EU07-485
Już zrozumiałem że trzeba w scenerii zmienić wpis dotyczący loka, po prostu na tej lokomotywie nie pojadę.
Wiem nawet jak to zrobić, już się nauczyłem, dzięki Rozi

Ale powiedzcie mi, w której scenerii mam to zmienić, jak sprawdzić którą tak naprawdę w tej chwili EXE uruchamia scenerie. Bo tak naprawdę fajnie by było gdybyśmy uruchamiali EXE a następnie mieli pole wyboru scenerii i dopiero po wybraniu wczytywałoby się to co trzeba a dokładnie to co wybraliśmy.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Sierpnia 2009, 11:12:29 »
Używaj startera, np. Rainsted bądź start.exe :) Obecnie nazwa jest pobierana z pliku eu07.ini.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Sierpnia 2009, 11:21:41 »
Tak, tak, używam Ra tylko wtedy nie ma ludzi i innych pojazdów jak mały fiat poruszający się po jezdni, a to urzeczywistnia symulator i fajnie wygląda.

Offline siodemkanaoporach

  • Wiadomości: 295
  • EU07
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Sierpnia 2009, 11:36:19 »
Są te rzeczy, tylko nie możesz ich prowadzić, bo starter ich nie wyświetla w menu wyboru składu, a poza tym nie ma kabiny do człowieka :]
quidquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Instalacja EN57-2000 Wersja Beta
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Sierpnia 2009, 11:40:06 »
To zalezy. Jesli ustwisz wyzszy tryb pracy (specjalny, maksymalny lub ekstremalny), a samochod czy inna przeszkadzajka znajduje sie we wpisie do scenerii po slowie FirstInit to starter wyswietli taki pojazd w menu wyboru skladu.
Pozdrawiam, Karol