Autor Wątek:  Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach  (Przeczytany 19682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Filip100

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Gdy nie masz pedału, wspomagaj się lewą ręką.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipca 2009, 12:46:33 »
Cytuj
Sprawców nie odstrasza monitoring, ani wzmożone patrole Straży Ochrony Kolei. Złodzieje często są uzbrojeni, mają m.in. noże i bagnety; jeden z napastników groził kiedyś funkcjonariuszom kosą. Co jakiś czas sokiści używają służbowej broni, głównie strzelając w powietrze, aby odstraszyć napastników.

Strzelać do złodzieji, zero tolerancji ;) Jak im się robić nie chce to niech lepiej zejdą z tego świata!
« Ostatnia zmiana: 12 Lipca 2009, 21:23:10 wysłana przez REWIZOR »
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipca 2009, 13:18:07 »
Normalka, Mysłowice to porażka...
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipca 2009, 20:08:18 »
Tam to nawet nie jest codzienność, tam rąbią skład za składem, nawet za dnia.

Jak tak dalej będzie, to będę oponował za ochranianiem składów przez Wojsko. Wartownicy z kbk-g i 90 sztuk amunicji każdy, żaden dupek z kosą nie podskoczy, bo zamiast pleców będzie miał krwawą miazgę.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lipca 2009, 20:09:46 »
PCC Rail Szczakowa też sobie chroniła pociągi KWK Ziemowit - Jaworzno El. III i tak i tak im kradli :D A najlepsze jest to, że jeździły też talboty, więc jak im się taki trafił to mieli niezły połów.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipca 2009, 20:16:33 »
@El Mecánico: Żołnierz, za nieuzasadniony strzał do cywila miałby chyba gorzej przerąbane, jak policjant.
Wystarczy zmienić prawo na tyle, by chociażby mechanik, jak w lusterku zauważy, że ktoś mu chce na wagon wleźć, mógł użyć broni, którą to miałby wtedy przy sobie. I to nie użyć do strzelania w powietrze. Jak ktoś wbiega na wagon, to nie łudźmy się, że to jest tylko bezczelny "autostopowicz" który chciał się przejechać na gapę... Policja przecież nie miała by tylu zasobów ludzkich aby ochraniać każdy pociąg zagrożony kradzieżą, a wezwana może tylko stwierdzić popełnienie przestępstwa i rozłożyć ręce.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lipca 2009, 20:28:39 »
Wystarczy zmienić prawo na tyle, by chociażby mechanik, jak w lusterku zauważy, że ktoś mu chce na wagon wleźć, mógł użyć broni, którą to miałby wtedy przy sobie. I to nie użyć do strzelania w powietrze. Jak ktoś wbiega na wagon, to nie łudźmy się, że to jest tylko bezczelny "autostopowicz" który chciał się przejechać na gapę...

Ty pomyślałeś choć trochę nim to napisałeś?
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lipca 2009, 20:36:15 »
Monczan, to w ramach rozbawienia? :D Wydaje mi się, że wagon byłby bardziej podziurawiony niż gościu, który kradnie węgiel. Zakup broni dla każdego mechanika albo chociażby na jedną lokomotywe to koszt, na który kolej nie stać + szkolenia. Ja jestem też ciekawy, czy taki mechanik używałby tej broni tylko i wyłącznie do celów ochrony składu. To zabawne co napisałeś.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Lipca 2009, 20:48:37 »
Yy.. ;-)
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lipca 2009, 20:51:42 »
Ktoś miał talent przy składaniu tekstury tej siódemy :D
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lipca 2009, 21:13:50 »
hahaha Trzeba było to do rotfl dać.

Stąd prawda? =>http://eu07.pl/forum/index.php/topic,1680.0.html
« Ostatnia zmiana: 12 Lipca 2009, 21:22:19 wysłana przez puma2091 »

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Lipca 2009, 21:19:40 »
Złodziej to złodziej, jak będzie chciał ukraść to i tak ukradnie, na niego nie ma rady. I choćby więcej patroli, większe kary pozbawienia wolności czy tez finansowe to i tak nie zmieni ówczesnego obrazu polskiej patologii. Oczywiście obwiniać należy państwo, że brak godnej na kraj demokratyczny socjalki,oraz niekończące się bezrobocie. Gdybym to ja ustanawiał przepisy to zrobił bym coś takiego: Schwytany złodziejaszek nie idzie do więzienia ani nie płaci kar finansowych (jak wiadomo ludzie którzy kradną pochodzą z bardzo zubożalych rodzin)  dlatego musiał by to odpracować (powiedzmy kilka lat) oczywiście przy węglu(jakieś załadunki, rozładunki, wszystko co związane z bardzo ciężką pracą fizyczną) i teraz pewnie będę skarcony przez Was, ale ja bym mu jeszcze płacił( oczywiście minimum, aby mógł co jeść , aby opłacić lokum itd,żadnych tam rarytasów takich np jak samochód czy komputer, poprostu najniższe minimum) Spytacie dlaczego tak. Otóż jeżeli taki osobnik pójdzie siedzieć np na 5 lat to ktoś inny z jego rodziny pójdzie kraść. Kary finansowe tez nie wchodzą w rachubę ponieważ skąd miałby zapłacić skoro idzie kraść po to żeby jakoś tam żyć. Po co bardziej pogłębiać to co już jest ciężkie do "wyprostowania". Strzelanie maszynistów do złodzieji to jakiś absurd. Samobójcy, kierowcy samochodów którzy giną na przejazdach i strzelanie do złodzeji. Tego by było za wiele, nawet jakby płacili pieniądze z "kosmosu". Mam nadzieję że nie pisałeś tego na serio?

Offline paul4402

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Lipca 2009, 21:21:58 »
Charlie89 do Ciebie postrzelamy ;) Jak masz pisać takie pierdoły to chyba lepiej dla nas jak sam z tego świata zejdziesz ...

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Lipca 2009, 21:23:51 »
jak sam z tego świata zejdziesz ...
Sam nie jesteś lepszy...
Pozdrawiam

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Lipca 2009, 21:26:16 »
Oczywiście, pisałem to z ironią, i przyznam się, że specjalnie tego tak nie zaznaczałem, chcąc zobaczyć reakcję - na szczęście zdrową. Inspirację do posta zdobyłem po przeczytaniu pomysłu El Mecánico o wojsku ochraniającym składy ;-)
Mimo wszystko przy postępującej zuchwałości złodziei kto wie, czy za pięć-dziesięć lat mechanicy nie będą bać się o swoje życie przez napady tej złodziejskiej chuliganerii - być może wtedy będą dostawać od Policji prywatnie pozwolenia na broń jako że pracują w niebezpiecznym zawodzie. I tutaj mam taki gorzki uśmiech w tym momencie.

ps.
Samobójcy, kierowcy samochodów którzy giną na przejazdach i strzelanie do złodzeji.
Tutaj miałeś na myśli pewnie, jaka by była wtedy medialna nagonka na kolej, że kojarzy się ze śmiercią? Masz rację, wtedy było by nieciekawie, ale (tu już zaznaczę, że mówię z przymrużeniem oka) i samobójcy - z wyboru, i kierowcy samochodów na przejazdach - z brawury, i złodzieje - wliczając możliwość zastrzelenia w ryzyko' oni wszscy gineli by na własne życzenie...

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Lipca 2009, 21:29:46 »
Coż, tak ostatnio PLK wprowadziła bardzo ciekawe ograniczenie z powodu złego stanu mostu. Mianowicie 10 kmh, hehe.
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline paul4402

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Lipca 2009, 21:30:19 »
REWIZOR ale ja to wiem, że lepszy nie jestem i co z tego ;) Jakbyśmy mieli strzelać do każdego złodzieja nawet za najdrobniejszą kradzież (piracenie też) to zostałaby na tym forum naprawde garstka osób z czystym sumieniem i nie mam tu wcale siebie na myśli. Najpierw popatrzcie na siebie czy tacy uczciwi jesteście a potem piszcie bo to jest już naprawde denerwujące.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Lipca 2009, 21:32:47 »
A skąd wiesz, kto pisze dane słowa jako uczciwy, czy jako nieuczciwy? Zakładasz, że każdy jest do szczętu nieuczciwy, co jest już naprawdę denerwujące.

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Lipca 2009, 21:35:36 »
ps.
Samobójcy, kierowcy samochodów którzy giną na przejazdach i strzelanie do złodzeji.
Tutaj miałeś na myśli pewnie, jaka by była wtedy medialna nagonka na kolej, że kojarzy się ze śmiercią? Masz rację, wtedy było by nieciekawie, ale (tu już zaznaczę, że mówię z przymrużeniem oka) i samobójcy - z wyboru, i kierowcy samochodów na przejazdach - z brawury, i złodzieje - wliczając możliwość zastrzelenia w ryzyko' oni wszscy gineli by na własne życzenie...

Mniej więcej ale bardziej martwiłbym się o ich psychikę. Bardzo rzadko się zdarza że policjant w swojej karierze funkcjonariusza używa broni, nie mówiąc o ofierze śmiertelnej. Zawód maszynisty stałby się wtedy najbardziej śmiercionośnym zawodem w Polsce, no mógłby konkurować z lekarzami, w zawodzie w którym również giną ludzie i to nierzadko z ich winy. Tylko że oni "raczej" nie uśmiercają tak jak mieliby to robić maszyniści za pomocą np pistoletu.

Offline paul4402

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Lipca 2009, 21:44:10 »
Jestem realistą i zazwyczaj zakładam tą drugą opcje.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Lipca 2009, 21:51:08 »
Wracając do temu, zapraszam do Mysłowic, naprawde tam fajnie jest :) Złodziejów węgla obok dawnej kopalni KWK Mysłowice jest mnóstwo, chodzą z worami i nie wiadomo jakie jeszcze mają narzędzia ;] Można rzec, że lepiej od Mysłowic po Katowice nie zapuszczać się z aparatem bo tam jest duża gównarzeria i huliganeria, więc można dostać za darmo z bejsbola. Taki urok tego Śląska...
Coż, tak ostatnio PLK wprowadziła bardzo ciekawe ograniczenie z powodu złego stanu mostu. Mianowicie 10 kmh, hehe.
Takich dziesiątek jest wiele w Mysłowicach :)
OT;
Naprawili już te angliki tam czy dalej wszystko przez towarową?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Lipca 2009, 21:52:24 »
Jestem realistą i zazwyczaj zakładam tą drugą opcje.
To masz bardzo pesymistyczne realia. EOT.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Lipca 2009, 22:02:49 »
A skąd wiesz, kto pisze dane słowa jako uczciwy, czy jako nieuczciwy? Zakładasz, że każdy jest do szczętu nieuczciwy, co jest już naprawdę denerwujące.
Masz legalnego windowsa? Kazda aplikacje? Kupiles piosenki, ktore sluchasz w odtwarzaczu?
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Lipca 2009, 22:06:41 »
Pragnąłbym przypomnieć, iż z uwagi na rozbieżność tego wątku z głównym tematem dyskusji, podjąłem decyzję o nie wysławianiu się dalej na ten temat.
EOT.
Oznaczało to koniec tematu z mojej strony. Proszę więc nie kierować do mnie pytań, na które i tak nie odpowiem w tym temacie, zawsze jest jednak możliwość porozmawiania ze mną o wszystkim na PW i gg. Dziękuję.

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Lipca 2009, 22:07:16 »
No tak... Eaosy to dziecinada dla złodziei, Talboty też obcykali. To co zrobić, by nie kradli aż tak dużo? Wiadomo, na Śląsku mamy niskie szlakowe spowodowane szkodami górniczymi, co oni wykorzystują mistrzowsko. Może po prostu przebudować część wagonów na bezdrzwiowe. Uniemożliwiłoby co prawda "zwykły" rozładunek, ale poprzez np. wywrotnice wagonowe dałoby się. A złodzieje nie robiliby usypów.
Życie to nie gra... to symulator.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Lipca 2009, 22:10:13 »
Preki, wychodziło by na to, że kolej dała się sterroryzować, co jeszcze bardziej rozzłościło by (że utrudniają robotę) i rozzuchwaliłoby (bo wyszło by na to, że nikt nie planuje ich zwalczać, ale bronić się biernie) złodziei.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Lipca 2009, 22:15:41 »
'Rączki' za pomocą które otwierasz drzwi w eaosie są albo zaspawane albo wiązane kilkakrotnie żyłkami(spotkałem się z obydwoma sposobami). U prywatnego nie widziałem tego typu 'zabezpieczeń'.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Lipca 2009, 22:20:01 »
Można ewentualnie kłódki powiesić.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Lipca 2009, 22:28:42 »
@paul4402: Może ty poprostu węglokradem jesteś że się tak oburzyłeś...

Jeśli chodzi o moje poglądy to zdania nie zmienie, co więcej SOK teoretycznie ma prawo użycia broni w razie dewastacji lub próby kradziezy mienia w praktyce jednak, strzelać nie będą bo polskie prawo jest dziurawe.
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Kradzież węgla z pociągu w Mysłowicach
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Lipca 2009, 22:41:41 »
Można ewentualnie kłódki powiesić.
Kłódka w starciu z palnikiem nie ma szans.
Życie to nie gra... to symulator.