Autor Wątek:  Hamulce w EZT  (Przeczytany 2926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciekmaciek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Hamulce w EZT
« dnia: 12 Czerwca 2009, 17:23:27 »
Jest taki dość przeszkadzający problem. Chodzi o hamowanie i luzowanie na EN57 i ED72. Przy 2 atmosferach mija się ono z siłą hamowania przy prawdziwej jeździe, w symulatorze Ezety hamują podobnie do lokomotyw, a na żywo nie widziałem elektrowozu z lepszymi hamulcami od zespołu trakcyjnego (nie wliczając w to taboru z hamulcami elektro-dynamicznymi i tarczowymi). Hamowanie krótko mówiąc jest bardzo słabe . Nabranie powietrza do zbiornika jest w miarę realistyczne, lecz gdy przychodzi do luzowania wskazówka spada powoli, delikatnie. Nie jeżdżę na EZT z powodu hamulców, chciałbym z waszą pomocą spróbować rozwiązać ten problem. Zaglądałem do CHK, ale tam nie wiem które parametry mam zmienić i w jakim stopniu.
Z góry dzięki,
Pozdrawiam
Maciek


/Jeżeli zły dział, to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Hamulce w EZT
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwca 2009, 17:33:56 »
BCM=10 w r, BCM=5 w s.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline maciekmaciek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Hamulce w EZT
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwca 2009, 17:38:01 »
Wielkie dzięki yB. Zaraz zobaczę jak to się ma w praktyce.

Z hamowaniem jest naprawdę super, ale dalej zostaje problem z luzowaniem, jest ono dalej bardzo wolne w porównaniu z rzeczywistością.
Ale i tak serdeczne dzięki!

EDIT.
A wie ktoś może który wpis zmienić aby EZT szybciej luzowało?
PS. Sam kombinowałem we wpisach ale jak ja się do tego wziąłem, to gdy zacząłem hamować hasler zleciał na zero i koła zatrzymywały się w miejscu.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca 2009, 15:00:28 wysłana przez maciekmaciek »