Autor Wątek:  Kraków Bieżanów - Bochnia (Tarnów)  (Przeczytany 8751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cambiado

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kraków Bieżanów - Bochnia (Tarnów)
« dnia: 13 Maja 2009, 22:44:04 »
Witamy w Krakowskich klimatach. Od przedwczoraj zacząłem z kolegą SM31-113 współpracę. Chcemy stworzyć wyżej wspomnianą trasę. Zaczynamy od Podłęża, ciągniemy do Bochnii. Kraków zostawimy na koniec (nie wiem, czy go będziemy robić, czy może pociągniemy trasę dalej do Tarnowa. Póki co skończyłem torowisko w Podłężu. Zacznę ciągnąć torowisko do Bochnii.

Jeżeli ma ktoś filmik z przejazdu tą trasą, to proszę o podesłanie mi go. Zdjęciami poglądowymi i na tekstury budynków i innych obiektów, również nie pogardzę.

Oto jak się prezentuje:
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2009, 18:54:32 wysłana przez Cambiado »

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kraków Bieżany - Bochnia (Tarnów)
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maja 2009, 07:22:13 »
Mam nadzieję, że odwzorujecie też profil pionowy linii. A tak na serio to już kilka osób pisało, że robi jakieś trasy z okolic Krakowa, więc można byłoby po skończeniu tego wszystkiego połączyć je w całość i stworzyć jakąś "multi" trasę realistyczną. Jakby co to ja mam zrobioną całą część północną (torowisko, perony, zadaszenie, część budynków przytorowych) Krakowa Głównego (no i dalej od Kozłowa w stronę Krakowa - no ale to jeszcze z rok czasu jak zdążę "połączyć" się z Krakowem :P).
-//-

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kraków Bieżany - Bochnia (Tarnów)
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maja 2009, 08:46:08 »
Wiem, że dopiero zaczynasz robić tą trasę, ale jak będziesz kończył to zrób tak aby podsypka zwrotnicy pasowala do torów jezdnych.
W załączniku daję prowizorke, na zwrotnicy muszę trochę podsypke rozciągnąc, ale wiadomo o co się rozchodzi. Aktualnie te podypki zwrotnic wyglądają bardzo kiepsko.
...

Offline filip2h

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kraków Bieżany - Bochnia (Tarnów)
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maja 2009, 10:45:12 »
No jeśli tylko wytrwacie do końca to będzie to ciekawy projekt. Dlatego jeśli będziecie potrzebować fot z linii 91, piszcie do mnie, co będę miał to wam udostępnię.

Taka mała nieścisłość - o ile wiem to nie Kraków Bieżany a Kraków Bieżanów.

Pozdrawiam,
filip2h

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Kraków Bieżany - Bochnia (Tarnów)
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maja 2009, 11:03:05 »
A może miały być Bielany?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline piotrek0804

  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Kraków Bieżany - Bochnia (Tarnów)
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maja 2009, 13:56:23 »
A może by połączyć trasę (Kraków-Bochnia) z obecną (Bochnia-Brzesko-Okocim) i by było aż do Brzeska. Co o tym sądzicie?

Offline filip2h

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kraków Bieżany - Bochnia (Tarnów)
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maja 2009, 14:21:14 »
A może miały być Bielany?
A no może...
A może by połączyć trasę (Kraków-Bochnia) z obecną (Bochnia-Brzesko-Okocim) i by było aż do Brzeska. Co o tym sądzicie?
Z tego co wiem, to trasa Bochnia-Brzesko-Okocim jest trasą pół realną gdyż realne są tylko układy torowe stacji, a jak widzę koledzy posługują się mapami tak więc trasę chcą zrobić realnie. Co innego gdy by wyciąć układy stacyjne, wtedy to by miało większy sens, ale decyzja należy do trasopisarzy.

Offline piotrek0804

  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Kraków Bieżany - Bochnia (Tarnów)
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maja 2009, 19:50:57 »
A może by połączyć trasę (Kraków-Bochnia) z obecną (Bochnia-Brzesko-Okocim) i by było aż do Brzeska. Co o tym sądzicie?
Cytuj
Z tego co wiem, to trasa Bochnia-Brzesko-Okocim jest trasą pół realną gdyż realne są tylko układy torowe stacji, a jak widzę koledzy posługują się mapami tak więc trasę chcą zrobić realnie. Co innego gdy by wyciąć układy stacyjne, wtedy to by miało większy sens, ale decyzja należy do trasopisarzy.

No w sumie masz rację:) Ale zawsze byłby jakiś bajer...


Proszę ciąć cytaty.
REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2009, 20:10:24 wysłana przez REWIZOR »

Offline Cambiado

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kraków Bieżanów - Bochnia (Tarnów)
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Maja 2009, 23:21:39 »
Mam nadzieję, że odwzorujecie też profil pionowy linii.

Takie mam plany.

Cytuj
Taka mała nieścisłość - o ile wiem to nie Kraków Bieżany a Kraków Bieżanów.

Nie znam tych terenów, a na nazwach tym bardziej się nie znam. Ale już poprawiłem :)

Cytuj
Jeśli będziecie potrzebować fot z linii 91.

Bardzo chętnie przyjmę zdjęcia (wszystkie jakie masz). Fajnie by było, jeśli miałbyś też jakiś filmik z przejazdu trasą.

Cytuj
A może by połączyć trasę (Kraków-Bochnia) z obecną (Bochnia-Brzesko-Okocim) i by było aż do Brzeska.

Jestem przeciwny takim kombinacjom. Jeśli już, to sami pociągniemy szlak.


Co do prac nad trasą. Za Podłężem, zrobione już jest ponad 10 km szlaku i praca wre. Pozdrawiam


   « Dodano: 15 Maja 2009, 07:08:50 »
Mały update. Po 1h 20 minutach skończyłem Kłaj. Teraz ciągnę szlak do Stanisławic. Oto screeny z Kłaja (dzięki, jednak te polskie nazwy są trudne :P) (jeśli ma ktoś poglądowe zdjęcia tych stacji, to proszę o podesłanie):
« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2009, 02:26:24 wysłana przez Cambiado »

Offline lukasz92

  • Wiadomości: 231
  • Nowy Sącz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kraków Bieżanów - Bochnia (Tarnów)
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Maja 2009, 08:18:05 »
http://semaforek.xt.pl/filmy/linie/091film.htm

Myślę, że to się może przydać ;)

Offline Janek232

  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kraków Bieżanów - Bochnia (Tarnów)
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Maja 2009, 21:38:30 »
Cytuj
Mały update. Po 1h 20 minutach skończyłem Kłaj. Teraz ciągnę szlak do Stanisławic. Oto screeny z Kłaju (?) (jeśli ma ktoś poglądowe zdjęcia tych stacji, to proszę o podesłanie):
Z KŁAJA :)


REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 15 Maja 2009, 22:07:47 wysłana przez REWIZOR »

Offline SM31-113

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kraków Bieżanów - Bochnia (Tarnów)
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Czerwca 2009, 17:04:15 »
Na chwile obecną prace stanęły ze względu na brak fot. Potrzeba nam będzie zdjęć poglądowych, prostopadłych stacji, (z jednego peronu prostopadłe na drugi [załącznik] ) oraz na tekstury. Jeśli ktoś posiada foty proszę o przesłanie do mnie lub kolegi @Cambiado.