Autor Wątek:  trasy  (Przeczytany 7792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ogon

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
trasy
« dnia: 05 Kwietnia 2004, 21:28:58 »
czy są jakies inne trasy oprocz tych co są w swieżutko sciągniętym symku?? jesli tak to zkąd zassać?? i czy są jakies programy do edytowania i przerabiania tras??
<(^^)>

Offline t0mcioo

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
    • Homepage
  • Otrzymane polubienia: 0
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwietnia 2004, 21:39:10 »
1) 2 adm's: usuncie ten watek bo mnie chyba cos trafi ;-)

2) uzyj opcji szukaj, poczytaj faq, howto, man (innymi slowy RTFM) zanim zadasz jakies pytanie
3) najlepiej 'przeoraj sobie glowna strone portalu http://www.eu07.pl tam jest dzial download (a na forum i w manualach (patrz ptk. 2 mojego postu) znajdz odpowiedzi jak zmieniac scenerie itp.)
~/
"...sometimes the sound of goodbye is louder than any drum beat..."
Literówki wynikaja zwykle z braku kofeiny. Braki 'ogonków' - z niechcenia robienia sobie odcisków na kciuku.

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: trasy
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwietnia 2004, 22:49:11 »
Cytat: "Ogon"
czy są jakies inne trasy oprocz tych co są w swieżutko sciągniętym symku?? jesli tak to zkąd zassać??

Tras jest duzo, ale sa zakodowane i sie trzeba duzo nameczyc zeby je zhakowac.
Na poczatek musisz sciagnac program do hakowania tras ktory nazywa sie 3dsmax mozna ewentualnie sciagnac GMax ale nim sie gorzej hakuje trasy. Nastepnie musisz sciagnac specjalne klucze hakerskie do tras zwane skryptami. Pozniej odpalasz program i skrypty i tu zaczynaja sie schody. Musisz miec wlaczony komputer i klikac na ekranie. Po jakis 80h klikania masz odkodowana trase. musisz tylko sprawdzic czy sie CRC zgadza bo czasami nie i sie sypie. jak sie sypie to musisz jeszcze poklikac ale juz mniej tak z 40h. Naszczescie te programy sa juz bardzo hakerskie i mozna sejwowac. milego hakowania
Cytat: "Ogon"
i czy są jakies programy do edytowania i przerabiania tras??

Jest, program dla hackerow, znany niektorym pod nazwa zawila obcojezyczna nazwa "notepad"

Offline Radek87

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • http://www.radek.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
trasy
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwietnia 2004, 08:04:11 »
Ja własnie w notatniku tworzę niewielki przystanek w quarkmce na odcinku pomiędzy skwarkami fabryką a wielkim kacem, planuję zrobić kilka nowych torów (część już zrobiłem, prowizoryczne perony też już sa) i ogólnie taką niewielką stacyjkę itd. problemem będą tylko obiekty typu domy itp bo w notatniku raczej ich nie zrobię, dlatego prosiłbym aby ktoś wykonał dla mnie kilka jakichś prostych obiektów (bydynek stacyjny, kilka domów) w ostatecznośći dam te które już są w symku. noi jak się nauczę to napisze teżmoże jakieś eventy ale z tymi eventami to bardzo odległa przyszłosć.

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
trasy
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwietnia 2004, 08:25:24 »
Cytat: "Radek87"
Ja własnie w notatniku tworzę niewielki przystanek w quarkmce na odcinku pomiędzy skwarkami fabryką a wielkim kacem, planuję zrobić kilka nowych torów (część już zrobiłem, prowizoryczne perony też już sa) i ogólnie taką niewielką stacyjkę


Hehehe... Tworzenie tras w Notatniku... Trzeba mieć talent:)
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
trasy
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwietnia 2004, 14:48:38 »
można całe serwisy HTML tworzyć w notatniku (ja) to i trasy można... Pod warunkiem, że się sprzęgnie to np. z STV, żeby było widać, co się zrobiło. Wszystko się da. Dla chcącego...

Kakish - ja nie wiem, czy ty powineneś zdradzać takie tajemnice :D

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
trasy
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwietnia 2004, 14:58:09 »
Cytat: "Dżyszla"
Kakish - ja nie wiem, czy ty powineneś zdradzać takie tajemnice :D


Ooops I did it again... w koncu nie kazdy powinien miec mozliwosc hakowania tras do MaSzyny :D

Offline Pit

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
    • http://www.pit.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
trasy
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwietnia 2004, 16:22:50 »
Cytat: "Radek87"
Ja własnie w notatniku tworzę niewielki przystanek w quarkmce na odcinku pomiędzy skwarkami fabryką a wielkim kacem, planuję zrobić kilka nowych torów (część już zrobiłem, prowizoryczne perony też już sa) i ogólnie taką niewielką stacyjkę itd. problemem będą tylko obiekty typu domy itp bo w notatniku raczej ich nie zrobię, dlatego prosiłbym aby ktoś wykonał dla mnie kilka jakichś prostych obiektów (bydynek stacyjny, kilka domów) w ostatecznośći dam te które już są w symku. noi jak się nauczę to napisze teżmoże jakieś eventy ale z tymi eventami to bardzo odległa przyszłosć.


Daj jakies zdjecia na tekstury to cheteni domki zrobie ;)
Z niczego nie powstaną ;)
Reaktywacja ?

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
trasy
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Kwietnia 2004, 16:31:52 »
Radek.
1. ty robisz w tym notatniku jakies łuki? Obliczasz znormalizowane wektory styczne? Gratuluje :-)
2. gmax mozna sciągnać ze strony Discreet za darmo.

Mc

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
trasy
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Kwietnia 2004, 17:31:48 »
Cytuj
w notatniku domków nie zrobie

a to akurat jest błąd, bo domki wstawiasz przez include(chyba że robisz wlasne modele), a tor musisz tworzyc od podstaw:P

Offline Radek87

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • http://www.radek.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
trasy
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Kwietnia 2004, 17:43:48 »
Paul
Cytuj
Hehehe... Tworzenie tras w Notatniku... Trzeba mieć talent:)


I to ogromny ;) te cyferki na ekranie są przerażające :D

Dżyszla
Cytuj
i trasy można... Pod warunkiem, że się sprzęgnie to np. z STV, żeby było widać, co się zrobiło. Wszystko się da.


Dzięki ci Dżyszla za ten program, bo STV bardzo ułatwia mi pracę, nie wiem czy to bez STV byłoby wogóle mozliwe, a na pewno baaardzo pracochłonne.

Pit
Cytuj
Daj jakies zdjecia na tekstury to cheteni domki zrobie ;)
Z niczego nie powstaną ;)


Dobrze ze o tym powiedziałeś, akurat kończę film w aparacie to zrobię zdjęcia jakichś budynków. Tak wiec po świętach wywołam zeskanuję gdzieś i Ci podeślę jakoś. Od razu ostrzegam fotografem raczej najlepszym nie jestem :) ale myślę że jakoś wyjdzie.

McZapkie
Cytuj
1. ty robisz w tym notatniku jakies łuki? Obliczasz znormalizowane wektory styczne? Gratuluje :-)
2. gmax mozna sciągnać ze strony Discreet za darmo.


Ad 1: owszem jakieś łuki będą, nie zrobię ich sam bo nawet niewiedziałbym jak je policzyć, tylko będę kopiował już istniejące, ewentualnie coś pokombinuję jeszcze, sam za to zrobię wszystkie proste ;)
Ad 2: na razie przynajmniej nie chce mi sie uczyć obsługi tego i podobnych programów, kiedy umiem korzystć z notatnika :) w przyszłośći kiedy możliwośći notatnika przestaną mnie zadowalać to na pewno sięgnę po gmax'a albo 3ds'a.
Zresztą ta stacyjka będzie naprawde mała, i bardziej niż na skomplikowane torowisko stawiam na urozmaicone otoczenie, budynki itp...

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
trasy
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Kwietnia 2004, 17:48:34 »
Radek, nie chcę się wtrącać, ale wydaje mi się że czas zmarnowany na ślęczenie nad totankime lepiej zainwestować w nauke programów 3D, zwłaszcza jak chcesz mieć fajne modele otoczenia (na upartego w notatniku też je można robić, ja zresztą kilka w ten sposób zrobiłem, np. szafke przekaźnikową :)
Tzn. ten czas które poświęciłeś nie jest do końca zmarnowany bo znajomość formatu przyda sie przy znajdywaniu błędów ;-)

Offline pROSiAczek

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
    • http://www.furel.elblag.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
trasy
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Maja 2004, 21:43:19 »
Szczerze przyznam ze tez w notatniku i excelu robie wlasnie do jelitkowa dodatkowa trase dla IC (oczywiscie wielki problem z lukami), zgadzam sie ze czasu pochlania co nie miara, ale to tez radocha jak sie samemu rozgryza calosc
Power is nothing without control