Autor Wątek:  "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"  (Przeczytany 141675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #210 dnia: 03 Maja 2010, 22:24:41 »
To bardzo dobry krok w stronę klienta ;)
To prawie jak radziecka pomoc :D
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #211 dnia: 03 Maja 2010, 22:58:23 »
To prawie jak radziecka pomoc :D

Typowy miłośnik! Wszędzie dopatruje się jakiegoś spisku! W tym przypadku InterCity po prostu chce pomóc pasażerom pozostawionym bez pociągów oraz (nie ukrywając) przekonać dzięki temu do siebie rzeszę klientów. W każdym bądź razie jest to moim zdaniem dobry krok.

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #212 dnia: 04 Maja 2010, 06:38:15 »
InterCity po prostu chce pomóc pasażerom pozostawionym bez pociągów oraz (nie ukrywając) przekonać dzięki temu do siebie rzeszę klientów.

No a co ma zrobić? W końcu o to chodziło aby przejąć pasażerów.

W każdym bądź razie jest to moim zdaniem dobry krok.

Oczywiście że to dobry krok bo dla pasażerów. Tyle że uruchomienie IR był sto razy lepszym krokiem, a czy nie oto chodzi żeby było taniej? Czy może żeby pociągi miały więcej wagonów?

To wszystko już nie ważne. Ważne jest to że wolna konkurencja w Polsce nie może istnieć, bo zawsze znajdzie się na nią jakiś hak. 

 
   

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #213 dnia: 04 Maja 2010, 08:08:19 »
Ważne jest to że wolna konkurencja w Polsce nie może istnieć, bo zawsze znajdzie się na nią jakiś hak. 

Jeśli ta konkurencja byłaby uczciwa (a nie tak jak w tym wypadku), to niech istnieje :) Ja osobiście się cieszę, że skończyło się wożenie ludzi w bydlęcych warunkach jednostką z plastikowymi siedzeniami przez całą Polskę.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #214 dnia: 04 Maja 2010, 09:59:16 »
Cytat: Piotrek
skończyło się wożenie ludzi w bydlęcych warunkach jednostką z plastikowymi siedzeniami przez całą Polskę.

Prezentujesz przykład typowego, stereotypowego myślenia. Po pierwsze, jeśli pasażerowie chcą jeździć w bydlęcych warunkach za psie pieniądze, to mają do tego pełne prawo.

Po drugie, jak często zdarza się na IR jednostka z plastikowymi siedzeniami? Raz na ile? Na E30 większość IR złożona jest albo z jednostek EN57-SPOT, które jak najbardziej nadają się do wożenia ludzi w dalekich relacjach, albo z ED72, gdzie literka "d" mówi sama za siebie, albo ze składów wagonowych, nieodbiegających standardem od składów TLK. A to wszystko tylko na E30, bo pominąłem np. pociąg IR WOŚP, w którym regularnie kursowały wagony REGIOekspres, o standardzie porównywalnym do PIC-owskich wagonów rodem z pociągów EIC. Pominąłem np. pociąg IR Stoczniowiec w relacji Warszawa Wschodnia - Szczecin Główny - Warszawa Wschodnia, w którym to częstokroć można było spotkać tylko i wyłącznie wagony klasy 1, z karteczką "klasa 2". Bo o IR na linii Łódź - Warszawa też nie warto wspominać, na youtube zresztą są filmy. Dodam, że pasażerów wozi tutaj m.in. wyremontowana niedawno jednostka ED73.

I gdzie masz wożenie ludzi w bydlęcych warunkach? Jak ja uwielbiam, gdy byle kto decyduje za pasażerów, czym mają jeździć. Chcą, niech jadą. Ale Ty i żaden inny Wach czy Engelhardt nie ma prawa zabronić mi i innym pasażerom wyboru środka transportu w podróży, będę chciał, to pojadę kiblem na plastikach. Wszak, na tym chyba polega wolny rynek, nieprawdaż?

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #215 dnia: 04 Maja 2010, 11:19:05 »
Żubr chyba jest cały plastikowy, ale kto nim jeździ?

Z reszta wypowiedzi się zgadzam. Nie chcę by uszczęśliwiano mnie na siłę.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #216 dnia: 04 Maja 2010, 11:49:58 »
Po drugie, jak często zdarza się na IR jednostka z plastikowymi siedzeniami? Raz na ile?

Kilka razy widziałem plastik na IR Wrocław - Warszawa. Na E30 wczoraj widziałem 3 pociągi IR prowadzone zwykłymi EN57/71 (co prawda z miękkimi siedzeniami) oraz 2 prowadzone ET22 + bohuny. We Wrocławiu wbrew pozorom na IR przeważają kible.

A co do niezdrowej konkurencji miałem na myśli to, że PR uwalili pociągi na kilku liniach na Dolnym Śląsku, a w zamian za to uruchomili kilka par InterRegio, dla których przecież istnieje alternatywa w postaci TLK, a alternatywy dla skasowanego połączenia Lubań - Zgorzelec nie ma żadnej.

Więc jeśli kosztem dojazdów ludzi do szkoły i pracy, uruchamiane są dublujące się połączenia na głównych magistralach, to jest wszystko ok.?

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #217 dnia: 04 Maja 2010, 12:33:46 »
Cytat: Piotrek
Kilka razy widziałem plastik na IR Wrocław - Warszawa. Na E30 wczoraj widziałem 3 pociągi IR prowadzone zwykłymi EN57/71 (co prawda z miękkimi siedzeniami) oraz 2 prowadzone ET22 + bohuny. We Wrocławiu wbrew pozorom na IR przeważają kible.

Jest sporo IR-ów, gdzie zdarzają się EN57/71, zwykle z miękkimi siedzeniami. Plastik zdarza się sporadycznie. Większość tych pociągów, pomimo, że znaczna ich część obsługiwana jest przez EZT, jest na przyzwoitym poziomie, adekwatnym do ceny. Przynajmniej w moim odczuciu.

Cytat: Piotrek
A co do niezdrowej konkurencji miałem na myśli to, że PR uwalili pociągi na kilku liniach na Dolnym Śląsku, a w zamian za to uruchomili kilka par InterRegio, dla których przecież istnieje alternatywa w postaci TLK, a alternatywy dla skasowanego połączenia Lubań - Zgorzelec nie ma żadnej.

Więc jeśli kosztem dojazdów ludzi do szkoły i pracy, uruchamiane są dublujące się połączenia na głównych magistralach, to jest wszystko ok.?

PR-y nie mogą likwidować sobie od tak pociągów REGIO. Jeśli jakaś osobówka znika z rozkładu jazdy, to pretensje należy składać do Urzędu Marszałkowskiego, który finansuje połączenia regionalne na obszarze danego województwa. Jeśli nie dali kasy na to połączenie, to pociąg zniknął z rozkładu.


Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #218 dnia: 04 Maja 2010, 13:09:58 »
Jeżeli chodzi o północ to IR Gdynia-Szczecin [IR 58121] najczęściej był obsługiwany przez 1xEN57 (miękkie siedzenia). Jak na takie warunki to te 350km w 5h za 41zł jest świetnym biznesem. Dla porównania TLK na tym samym odcinku jedzie jedynie 12 minut szybciej i kosztuje 53zł, co w 2 strony już jest drożej o te 20zł.

wczorajszy protest pasażerów na Centralnym
Najbardziej to będzie szkoda tych wszystkich zmodernizowanych składów miarą IC
&feature=related
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #219 dnia: 04 Maja 2010, 13:14:25 »
Takiej mistrzowskiej zagrywki nie powstydzilby sie nawet jakis rezim totalitarny. Najpierw likwidujemy konkurencje, a teraz wyciagamy pomocna dlon do pasazerow, zostawionych przez zle PRy na pastwe losu. Brawo!
Pozdrawiam, Karol

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #220 dnia: 04 Maja 2010, 13:19:03 »
Takiej mistrzowskiej zagrywki nie powstydzilby sie nawet jakis rezim totalitarny. Najpierw likwidujemy konkurencje, a teraz wyciagamy pomocna dlon do pasazerow, zostawionych przez zle PRy na pastwe losu. Brawo!
Taa i potem sobie balansujemy cenami biletów jak chcemy, w dodatku lejąc na pasażera...
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #221 dnia: 04 Maja 2010, 13:20:14 »
(...)Ja osobiście się cieszę, że skończyło się wożenie ludzi w bydlęcych warunkach jednostką z plastikowymi siedzeniami przez całą Polskę.
Chwila, czy ktoś komuś NAKAZUJE jeździć IR? Chcą to niech jeżdżą. Jeśli komuś się "komfort" IR nie spodoba, zawsze może wrócić do IC, czy to tak ciężko pojąć? Chyba nikt z pistoletem przy głowie, nie nakazuje pasażerom korzystać z IR?
Pozdrawiam, Sławek

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #222 dnia: 04 Maja 2010, 13:27:11 »
Ja osobiście się cieszę, że skończyło się wożenie ludzi w bydlęcych warunkach jednostką z plastikowymi siedzeniami przez całą Polskę.
Chciałbym również podkreślić, że IC wcale lepsze nie jest. Na yt jest masa filmików, gdzie jest ukazany tłok w wagonie, człowiek na człowieku, rozumiem, że to nie bydlęce warunki? Pozdrawiam pasażerów jeżdzących na Hel.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #223 dnia: 04 Maja 2010, 15:59:21 »
Przyłącze się do rozmowy, chociaż nic nowego nie wniosę.
Spółka PR pokazuje, że "ma jaja". Pomimo tak fatalnej sytuacji finansowej, ciągle wprowadzają nowe udogodnienia, promocje. Walczą o rynek. Jednym  z najlepszych posunięć było stworzenie tanich połączeń InterRegio. Przypomnijmy sobie, co było na początku, przy wdrażaniu IR na tory. IC się oburzało, że przewozy dalekobieżne, to nie jest statusowy cel spółki PR i tak dalej. A jednak, PR pojechał, bez dopłat, jakoby "na własną rękę", i szło to dobrze.
Odwieczna walka tych, którzy są w grupie PKP z tymi, którzy są, po prostu, konkurencją spoza grupy.
Pamiętacie co było jakieś dwa miesiące temu? Cyrki z kasami i tak dalej.

To, że ludzie jeździli IR - indywidualna sprawa. A wiem, że się, po prostu, opłacało. Sam miałem okazję korzystać jakiś czas temu (na szczęscie zdążyłem przez zawieszeniem ruchu) z połączenia Łódź-Wrocław. Pociąg PR-ów jechał 50 minut przed TLK, dotarł do Wrocławia w takim samym czasie a ja, w jedną stronę, zaoszczędziłem, z tego co pamiętam, 12 złotych. Skład był przyzwoity (EN57-2045).
To samo na Sieradz-Gdańsk. Niby kosmiczna relacja, przez Malbork, EN57 i tak dalej, ale jednak te dwie dychy w kieszeni.
2:0 dla PLK/IC, ale PR się i tak raczej nie podda. W zasadzie, ścinanie im połączeń, w obliczu długów, to jakiś absurd. Mniej linii - mniej dochodów - trudniej spłacić resztę zadłużenia.

Miejmy nadzieję, że także IC poniesie konsekwencje swojego zadłużenia. Żeby nie był to tylko jednostronny atak. Szkoda tych składów wagonowych na magistrali z Siemensami (?), które PR dzierżawiły. Poziom wygody był naprawdę niesamowity.
Tyle z moje strony, pozdrawiam MaSzynistów!
Z MaSzyną od 2003!

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #224 dnia: 04 Maja 2010, 16:11:13 »
Może mi ktoś przy okazji wytłumaczyć, dlaczego InterRegio jest dochodowe, a pozostałe pociągi pasażerskie wymagają dotacji? Jeśli "dalekobieżne" się niby opłacają bardziej, to czy nie można połączyć tych "krótkobieżnych" w dłuższe trasy?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #225 dnia: 04 Maja 2010, 16:16:35 »
Jeśli "dalekobieżne" się niby opłacają bardziej, to czy nie można połączyć tych "krótkobieżnych" w dłuższe trasy?
Problem zaczyna się w momencie gdy marszałkowie województw muszą się między sobą dogadać odnośnie tego kto ile ma kasy wyłożyć. A tak tworząc Inter Regio, PR ominęły część biurokracji i zaczęli działać na własną rękę.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #226 dnia: 04 Maja 2010, 16:17:06 »
Jarek, wiesz u nas istnieje powiedzenie "NIE DA SIĘ", zawsze znajda jakiś pseudo powód na nie.
Pozdrawiam

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #227 dnia: 04 Maja 2010, 16:45:37 »
To i ja pięć groszy wtrącę.... Ciekawi mnie jedno, dlaczego spółki prywatne pasażerskie nie wykazują strat, a rozliczają się na bieżąco z fakturami, tylko dwie spółki wykazują straty! (PR i IC)... To pytanie zadał dziś rzecznik PLK. Odpowiedź, Bo nie mają przerośniętej biurokracji. I w tym jest jakiś sens. Zauważcie że, PLK, IC, PR mają za dużo dyrektorów, naczelników, sekretarek. A najciekawszy bajer jaki dziś padł w telewizji to trzeba powołać mniejsze spółki PR żeby, niby były silniejsze w regionach. Czyli będzie więcej biurokracji w terenie! I tak błędne koło dalej będzie się toczyć. Ja w tym sensu nie widzę. Jeśli będzie takie zarządzanie na PKP, to szybko ten interes  się zwinie na korzyść przewoźników samochodowych.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #228 dnia: 04 Maja 2010, 16:54:47 »
Ciekawi mnie jedno, dlaczego spółki prywatne pasażerskie nie wykazują strat, a rozliczają się na bieżąco z fakturami, tylko dwie spółki wykazują straty!
A ile to tych spółek prywatnych, które organizują przewozy pasażerskie w PL istnieje? Jedna? Dwie? W dodatku Arriva ma parę pociągów, a KM organizuje przewozy na terenie województwa mazowieckiego oprócz "Słonecznego", także chyba argument pana z telewizji nie trafiony.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #229 dnia: 04 Maja 2010, 18:38:12 »
Ja osobiście się cieszę, że skończyło się wożenie ludzi w bydlęcych warunkach jednostką z plastikowymi siedzeniami przez całą Polskę.

Mi się już kilka razy zdarzyło że IR był bardziej zadbany i czystszy niż pośpiech, przy czym IR to był kibel... Denerwują mnie fanboye IC dla których IR jest dziełem szatana i jak najszybciej musi upaść a na torach powinno szaleć IC. W moim regionie PRy dawały na IR najbardziej zadbane kible zaraz po rewizji, które nigdy nie świeciły pustkami ale też nigdy nie były wypchane po sufit.
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #230 dnia: 05 Maja 2010, 23:24:40 »
W jednym z wczorajszych wywiadów, przedstawiciel PKP PLK wypowiadał się, że Przewozy Regionalne miały same wytypować pociągi do zawieszenia, jednak lista przez nich przedstawiona, ograniczała pracę przewozową o 12% i PR nie chciały odwołać większej ilości pociągów, wobec czego PKP PLK sama stworzyła listę odwoływanych pociągów tak, aby było to zakładane ograniczenie pracy przewozowej do 20%.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #231 dnia: 05 Maja 2010, 23:29:07 »
No ale Piotrek powiedz mi jedno. Czemu PLK nie zaczęła zawieszać pociągów od czasu kiedy długi nie były spłacane, tylko zwlekali, obrzucali się błotem i G robili za przeproszeniem robiąc śmieszne zamieszanie wokół kas, a teraz nagle po weekendzie majowym uwalili masę     pociągów. Ile osób przeszło z IR do IC po odwołaniu pociągów PR? :) 300? Z 20 tysięcy? A reszta gdzie? Autobusy?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #232 dnia: 06 Maja 2010, 00:05:48 »
No ale Piotrek powiedz mi jedno. Czemu PLK nie zaczęła zawieszać pociągów od czasu kiedy długi nie były spłacane, tylko zwlekali, obrzucali się błotem i G robili za przeproszeniem robiąc śmieszne zamieszanie wokół kas, a teraz nagle po weekendzie majowym uwalili masę     pociągów. Ile osób przeszło z IR do IC po odwołaniu pociągów PR? :) 300? Z 20 tysięcy? A reszta gdzie? Autobusy?

To pytanie nie do mnie, nie pracuję w PLK. A liczby podane przez Ciebie są niestety wzięte z kosmosu (tak, wiem, też je widziałem w artykułach internetowych :)). Jeśli 20 tys. klientów PR, miałoby jechać akurat tymi odwołanymi interREGIO, wychodzi po 417 osób na pociąg, co jest niemożliwe, gdyż odwołane pociągi nie byłyby w stanie przewieźć takiej ilości osób na miejscach siedzących, a wątpię, żeby każdy z nich miał ponad 100% zapełnienia

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #233 dnia: 06 Maja 2010, 09:39:14 »
Dobrze Piotrek, ale IR były dodatkowym źródłem dochodu, dzięki którym można było zarobić troszkę pieniędzy dla PLK właśnie :-) Bo pomimo warunków (takich samych jak w TLK), ludzi jednak trochę nimi jeździło. No ale cóż, pozostaje nam jeździć tylko w prestiżu ;-)
Pozdrawiam, Sławek

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #234 dnia: 06 Maja 2010, 10:43:01 »
  IR były dodatkowym źródłem dochodu, dzięki którym można było zarobić troszkę pieniędzy dla PLK właśnie :-) Bo pomimo warunków (takich samych jak w TLK), ludzi jednak trochę nimi jeździło.
No właśnie tego nie pojmuje, jeśli coś przynosiło zyski to dlaczego się tego pozbyli? Widać na tym przykładzie, że w tym momencie nie obchodzą ich ludzie i liczy się tylko spór między nimi :(
« Ostatnia zmiana: 06 Maja 2010, 10:50:57 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #235 dnia: 06 Maja 2010, 13:03:19 »
@Sawi, co Ty gadasz? Kto się pozbył IR? PR-y? Dobre sobie! To PLK-a zlikwidowała "najmniej dochodowe połączenia" - tak się właśnie tłumaczył Zbigniew Sz., cytat: "mają zostać zlikwidowane te pociągi, które przynoszą najmniej dochodów". Śmiech na sali po prostu...

Cytat: Sokarius
No ale cóż, pozostaje nam jeździć tylko w prestiżu ;-)

Zapomniałeś dodać, że prestiżem tym są 3-wagonowe TLK-i zestawione z najgorszych wagonów, jakie posiada spółka. Wszak, te lepsze cacka (niektóre zmodernizowane nawet za unijne pieniądze!) niszczeją na jednej z bocznic w Krakowie, o czym ostatnio pisała prasa. Wagony te robią za "mieszkania socjalne" dla meneli i to nie byle jakie mieszkania, bo są tam nawet wagony klasy 1. Więcej informacji wraz z fotografiami znajdziecie tutaj: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=10184&postdays=0&postorder=asc&start=0

Tak właśnie dba o swój majątek spółka PKP IC...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #236 dnia: 06 Maja 2010, 13:13:46 »
Należy wspomnieć, że procedury przetargowe w Polsce są, jakie są, stąd część problemów związanych z taborem…
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #237 dnia: 06 Maja 2010, 13:15:07 »
@Sawi, co Ty gadasz? Kto się pozbył IR? PR-y? Dobre sobie! To PLK-a zlikwidowała "najmniej dochodowe połączenia" - tak się właśnie tłumaczył Zbigniew Sz., cytat: "mają zostać zlikwidowane te pociągi, które przynoszą najmniej dochodów". Śmiech na sali po prostu...
@ mk1992 ja sądzę, że jak jest naprawdę tego nikt z nas nie wie, to tylko nasze przypuszczenia, ale jedno jest pewne traci na tym pasażer.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #238 dnia: 06 Maja 2010, 13:18:35 »
Ale co tu przypuszczac? Czarno na bialym widac, ze PKP PLK decyduje za PR nie podajac racjonalnego uzasadnienia. Wobec innej spolki, ktorej dlug jest szacunkowo mniejszy o ok. 26% (oczywscie oficjalnych danych odnosnie dlugu PKP IC nie ma...) PKP PLK postepuje calkowicie inaczej. Wobec tych faktow tylko slepy fan PKP IC nie zauwazy w tej calej sytuacji niczego nienormalnego.
Pozdrawiam, Karol

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: "Przewozy Regionalne wypowiadają wojnę PKP Intercity"
« Odpowiedź #239 dnia: 06 Maja 2010, 13:24:24 »
Ale co tu przypuszczac? Czarno na bialym widac, ze PKP PLK decyduje za PR nie podajac racjonalnego uzasadnienia
@libertyn89 co chesz przez to powiedzieć? Myślisz, że to celowe działanie PLK by w znacznym stopniu oslabić PR-y? Coś w stylu sliniejszy wygrywa, a przegrany odchodzi z niczym? Jeśli by tak faktycznie było to przypominało by to walkę dwóch kogutów w której jeden z nich na starcie z góry już ma przechlapane.
« Ostatnia zmiana: 06 Maja 2010, 13:35:20 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".