Autor Wątek:  Poprawki w wagonach Kudłacza  (Przeczytany 2620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online paul4402

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Poprawki w wagonach Kudłacza
« dnia: 12 Kwietnia 2009, 22:01:52 »
Bardzo dawno, prawie 1,5 roku temu pościągałem sobie ze strony Queueda wagony towarowe autorstwa Kudłacza serii sikkps, simms, shimmnss i podobne. Prawie wszystkie mają jeden niewielki błąd, który od dłuższego czasu próbuje naprawić. Otóż są one tak jakby niżej ustawione na szynach niż inne wagony  i wygląda to tak, że koła tkwią około 5 cm w szynie (jak na załączonym obrazku). Stąd kieruje pytanie do tych co grzebali plikach t3d za pomocą notatnika czy da sie w notatniku zdefiniować tak położenie wagonu, żeby koła stykały sie z szynami tak jak w innych wagonach i jeśli tak to jakie linijki trzeba odnaleśźć i zmienić?

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 12 Kwietnia 2009, 22:40:24 wysłana przez REWIZOR »

Offline kudłacz

  • Wiadomości: 98
  • Tramwaje Śląskie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Poprawki w wagonach Kudłacza
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwietnia 2009, 22:59:06 »
Wagony były tak dopasowywane właśnie aby ładnie to pasowało i tak tez było. Możliwe ze to zmiana w późniejszych exekach ale trudno mi powiedzieć. A z drugiej strony w czym to przeszkadza nie jest to taka aż wielka rzecz wiele wagonów czy lokomotyw jest powyżej toru i jakoś za bardzo nikt z tego nie robi problemu ale jeśli Ci się uda to poprawić to ja nie mam nic przeciwko jednak proponuje sprawdzić na innych exekach.
Pozdrawiam

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Poprawki w wagonach Kudłacza
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwietnia 2009, 23:05:53 »
Razem z wymodelowaną szyną była inna wysokość o ile dobrze pamiętam. Odsyłam do yB dla pewności ;]