Autor Wątek:  Tunel i EN57...  (Przeczytany 9903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tunel i EN57...
« dnia: 24 Marca 2009, 20:46:53 »
Witajcie. Zmobilizowany przez REWIZORA (dziękuję za mobilizację), mimo braku wolnego czasu nadal brnę poprzez trudy tworzenia trasy i jednostek. Kible niedługo przejdą badanie przeprowadzone przez pracowników z zakładu "DEVS" a z trasą także planowane są pewne działania tyczące się jej temporalnej wersji... więcej nie powiem bo to TAJEMNICA! A oto kilka screenów:
-//-

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Tunel i EN57...
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marca 2009, 20:56:44 »
No wreszcie :)
Właśnie wykonuję misję ratunkową.
Pozdrawiam

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Tunel i EN57...
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marca 2009, 09:15:50 »
Prędkościomierz w każdej jednostce jest umiejscowiony na innej wysokości-nie wszystkie EZT są takie same.
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Tunel i EN57...
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marca 2009, 09:16:19 »
@Pekap, dwie sprawy, nie poprawiłeś bryły dachu nad kabiną jednostki ;] to jedno, a drugie, to w kabinie kontrolki po lewej stronie są za blisko siebie. Poniżej fotka porównawcza.
Pozdrawiam, Sławek

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Tunel i EN57...
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marca 2009, 17:25:41 »
...nie poprawiłeś bryły dachu nad kabiną jednostki, w kabinie kontrolki po lewej stronie są za blisko siebie.

Tak, o dachu cały czas pamiętam, lecz jakoś nie mam zacięcia, żeby go poprawić. No ale przed wydaniem będę musiał to i tak uczynić :) a kontrolki są już poprawione tylko screen jest z przedwczorajszej wersji kabiny. Nawet jakby się przyjrzeć screenowi to widać, że nie pasują one do fototekstury pulpitu :)

A, jeszcze przypomniało mi się, że przydałyby mi się zdjęcia na fototekstury białej kabiny jednostki (nie dotyczy wersji z kwadratowymi miernikami elektrycznymi) i zdjęcia na fototekstury kabiny ED72, bo te co posiadam są miernej jakości i musiałbym poświęcić dużo czasu na zrobienie z nich ładnych tekstur.
« Ostatnia zmiana: 25 Marca 2009, 17:34:53 wysłana przez PEKAP »
-//-

guest4368

  • Gość
Odp: Tunel i EN57...
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marca 2009, 18:57:58 »
Piękna robota! Mam pytanie dot. kabiny kibla: czy planujesz zrobić kabinkę ze ścianką rozdzielającą stanowisko maszynisty i pomocnika/konduktora? Drzwi w takiej kabinie miały 2 pozycje: zamykały dostęp do całej kabiny bądź do stanowiska maszynisty. Gdzieś na forum były plany takiej jednostki.
Pozdrowienia!

Offline Kolejarz

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Tunel i EN57...
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marca 2009, 19:24:25 »
...a drugie, to w kabinie kontrolki po lewej stronie są za blisko siebie. Poniżej fotka porównawcza.
Te kontrolki to tez idywidualna sprawa różnych jednostek. Ja osobiście widziałem i takie jak zrobiłem w tej kabinie i odsuniete tak jak na twoim zdjęciu.

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Tunel i EN57...
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Marca 2009, 19:56:10 »
czy planujesz zrobić kabinkę ze ścianką rozdzielającą stanowisko maszynisty i pomocnika/konduktora

Nie, planuję zrobić tylko pozostałość po ściance działowej. Będzie to występowało w kabinie z hamulcem Knorr'a.
-//-

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Tunel i EN57...
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Marca 2009, 22:25:03 »
Szkoda, ze siec trakcyjna w trasie ciagle jest spsuta... :)

Offline maciek_1988

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Tunel i EN57...
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Marca 2009, 11:44:16 »
Wnioskuje po screenach ze z fps'em moze byc kiepsko :/ No ale cos kosztem drugiego.

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Tunel i EN57...
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Marca 2009, 12:38:46 »
maciek_1988, u mnie FPS na Tunelu jest spoko.

A co do tej ścianki działowej w kabinie, fajnie by było zrobić kilka wersji kabin by każdego zadowolić.

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Tunel i EN57...
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Marca 2009, 13:01:06 »
Wnioskuje po screenach ze z fps'em moze byc kiepsko :/ No ale cos kosztem drugiego.

Widocznie masz archaiczny PC, skoro przejmujesz sie FPS'em. Ciagle to powtarzam i napisze raz jeszcze: Gdyby producenci gier komputerowych mieli podejscie w stylu: "jesli zrobimy sporo detali, ladna grafike itd, FPS bedzie lichy", to dzis w dalszym ciagu gralibysmy pewnie w Dyne Blaster i Pac Mana. Bardzo dobrze, ze autorzy tej scenerii nie zalowali szczegolow i masy obiektow. Tak wlasnie powinny wygladac SCN. W koncu to symulator! Im ladniejsze i bogatsze w detale trasy, tym przyjemniej sie jezdzi ( oczywiscie na normalnym PC ). Tunel rozni sie znacznie od wszystkich innych scenerii, poniewaz mozemy tam zobaczyc nie tylko niesamowita ilosc szczegolow ktore sprawiaja, ze otoczenie wyglada bardzo realistycznie, jak na mozliwosci MaSzyny ale takze ciekawe uksztaltowanie terenu, ktore nie przypomina niekonczacej sie plaskiej i monotonnej pustyni.
Bez wahania stwierdzam iz Tunel to przelomowa SCN w swiatku MaSzyny. Autorom naleza sie brawa! Taka trasa, dla mnie to w pewnym sensie dzielo sztuki ;)

Pozdr

Offline maciek_1988

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Tunel i EN57...
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Marca 2009, 15:31:48 »
Zgadza się, mam archaiczny komputer i co z tego? Przecież nie neguję nigdzie że lepiej wydawać trasy, gdzie jedyną atrakcją jest tor i semafor... Zresztą napisalem coś za coś i w tym kontekście chodziło mi właśnie o jakość- bo szczerze wolę ją od ilości. O scenerii mimo, iż nie miałem przyjemności i pewnie długo jeszcze nie będe miał okazji zabawić wiem od bardzo dawna i jej kibicuję (podobnie jak scenerii bohuna- lini 61). Jeśli chodzi o rozwój Maszyny bardzo cieszę się, że są wybitni pod pewnym względem ludzie którzy potrafią i co ważniejsze chcą ją ulepszać i upiększać, a nie same trolle tj. ja ;) które tylko żeruja na cudzej, ciężkiej i przewlekłej pracy. Chwała Wam Panowie za to. Jak będę bussinesmanem z dużą ilością pieniędzy, który nie ma ich na co wydawac z pewnością zainwestuję w nową rakietę i odpalę scenerie. Ale póki co jestem narazie tylko studentem bez kapitału ;) Pozdrawiam.

Ps. Dla mniej uważnych użytkowników chciałbym powiedzieć, że w poście jest delikatna nutka ironii. Proszę go nie traktować jako jakiś atak a jedynie kulturalna wypowiedź bo taka w moim zamierzeniu była.
« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2009, 15:40:03 wysłana przez maciek_1988 »

Offline Kolejarz

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Tunel i EN57...
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Marca 2009, 23:50:15 »
Korzystając z utworzonego wątku chciałem zaprezentować nową kabine ED72. Obecne teksturowanie jest robocze. Jak tylko zdobędę dobre zdjęcia to zrobie fototekstury.
Pozdrawiam