Autor Wątek:  Upadek PKP Cargo? Kto potwierdzi?  (Przeczytany 18734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sigman

  • Gość
Upadek PKP Cargo? Kto potwierdzi?
« dnia: 02 Marca 2009, 22:26:50 »
Słyszałem pogłoski, rzekomo jacyś maszyniści mówili, że około 10 marca PKP Cargo ogłosi upadłość, a pracownicy i maszyny zostaną przekazane prywaciarzom. Jeśli ktoś, może to potwierdzić, to proszę o wypowiedzenie się.
« Ostatnia zmiana: 03 Marca 2009, 22:55:18 wysłana przez Sigman »

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Marca 2009, 23:52:03 »
A można wiedzieć, jakie jest źródełko tej informacji/plotki? :)
Pozdrawiam, Sławek

Sigman

  • Gość
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marca 2009, 00:07:34 »
Jakiś maszynista gdzieś komuś powiedział, że cargo upadnie i maszynistom (w tym jemu) już nie płacą pensji. Mówił mi to jeden ze znajomych.
Zaznaczam, iż zapewne jest to informacja nieprawdziwa, ale podaję do wiadomości jakie plotki krążą ;)

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marca 2009, 00:19:46 »
Mogło mu chodzić o to, że CARGO likwiduje niektóre ZT a pracownicy, sprzęt i część taboru idzie np w ręce IC. Taka sytuacja ma miejsce w Łodzi gdzie rozwiązywany jest ZT na Olechowie. Niedawno pracownicy mieli przymusowy dwumiesięczny urlop połączony ze szkoleniami. Gdyby nie obecna nieciekawa sytuacja ekonomiczna lokomotywownia Łódź Olechów już by nie istniała... :|. IC chwilowo dało na wstrzymanie i chcą przeczekać "ciężkie czasy", ale jak będzie dalej "pożyjemy zobaczymy"... .
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marca 2009, 00:20:04 »
Sigman, na takich plotkach nie można polegać ;) Takie plotki warsztatowo-nastawnicze przeważnie opierają się na domysłach/wymysłach pracowników kolei i nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Sam kiedyś miałem okazję usłyszeć parę takich plotek, m.in. związanych z budową nowych itp ;)
Pozdrawiam, Sławek

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Marca 2009, 07:35:48 »
Dokładnie tak jak mówisz Sakorius, są to wymysły pracowników, którzy nie dostając pensji, sądzą albo wysnuwają wniosek, że jeśli tak jest, to PKP Cargo na pewno upadnie. Cd. ostatnich słów, to jest przesądzone po tym jak PCC zostało przejęte/przejeło DB Schenker. Powolutku zaczną wprowadzać nowości na polskie tory, niszcząc przewozy PKP.
Tutaj troszkę o obecnym stanie PKP :
http://www.rynek-kolejowy.pl/10885/PKP%2Btu%25BF%2Bprzed%2B%2522zawa%25B3em%2522.htm
Pan Wach chce już kolejną spółkę zniszczyć.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Marca 2009, 17:35:59 »
Ok, a nawet, jeśli to by była prawda, to komu by wszystkie ETXX podrzucili? Bo ja nie widzę ET42, ET21 w malowaniu ICC. ET22 to jeszcze...

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Marca 2009, 17:38:13 »
Zief. Stare i nieprawda :)

Sigman

  • Gość
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Marca 2009, 18:04:21 »
Sakoriusie i Patrykosie, a także pozostali:

Ja nie mówię, że uznaję tę informację za pewnik, nie mówię, że ja tak twierdzę i nie mówię, że ja w to wierzę.
Założyłem ten temat po to, żeby zdementować lub potwierdzić plotkę. Żeby użytkownicy forum, kiedy dostaną od kogoś informację, że Cargo upada (tak jak ja dostałem) wiedzieli, czy to prawda.

NIE POWIEDZIAŁEM, ŻE TO PEWNE I NIE POWIEDZIAŁEM, ŻE WIERZĘ W TE PLOTKI.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Marca 2009, 18:09:06 »
Są ku takim plotkom przesłanki... w mojej okolicy mechanicy, którzy pracują w Cargo "siedzą" na 2-miesięcznych urlopach (60%). Wg nie jest dobrze w Cargo, a co z tego wyniknie to się okaże na dniach.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Marca 2009, 18:15:10 »
Upada upada, może nie na 10 marca ale w tym roku przy obecnym stanie kryzysu.
Wystarczy poczytać kilka pism z narad i ble ble zarządu. Chcą uciąć wszelakie dodatki do wynagrodzenia w przypadku maszynistów to są: dni świąteczne, dodatek za obsługę w pojedynke, likwidacja premii procentowej itd.
Wysyłają ludzi ( tych z dolnych półek) na nieświadczenie pracy ( 60% ), zwalniają jak to mówią aby ograniczyć koszty.
Dlaczego Ci na stanowiskach dyrektorskich, kierowniczych ( a namnożyło ich się tam trochę ) nie poucinają sobie wynagrodzeń?
Z pewnością zaoszczędziliby o wiele więcej.
Jak to wiadomo Cargo ma też swoje udziały w CTL. Cargo ogłosi upadłość, a CTL wykupi majątek za grosze i tak to będzie wyglądało.
Tak może się stać ale nie musi. Póki co kibicujmy można bić brawa pogardy zarządowi  PKPC jak rozwala całą spółkę.



   « Dodano: 01 Stycznia 1970, 00:59:59 »
Jeszcze mogę dodać, że obecny zarząd w ogóle nie wie co się dzieje w poszczególnych sekcjach taboru.
Wysyłają na urlopy raptem okazuje się że do pracy brakuje potrzebnych rąk i są ściągani z urlopów. Czy to normalne? Wręcz śmieszne a zarazem tragiczne. Wiele Polaków na obecną sytuację w kraju odpowiada: "Przecież to tylko Polska"
« Ostatnia zmiana: 03 Marca 2009, 18:25:20 wysłana przez Żuk »

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Marca 2009, 18:26:12 »
Podzielam zdanie Żuka - mam wrażenie że spółka celowo była od dłuzszego czasu doprowadzana do ruiny aby maksymalnie straciła na wartości rynkowej aby pózniej przy pierwszej lepszej okazji sprzedać ją "po promocji" - pierwszą lepszą okazje właśnie mamy... Ciekaw jestem tylko komu niedługo Polak będzie płacił za jeżdzenie po własnym kraju... Nie trzeba było pierwszej ani drugiej wojny aby to państwo było "czyjeś"
Krzychu :)

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Marca 2009, 18:29:16 »
Jeszcze dochodzi sprawa wynagrodzeń, taki maszynista zarabia od 2000-3000zł. Ile zarabia taki dyrektor 2,3 x więcej. I gdzie tutaj będzie dobrze w tym państwie? Nigdy!!!

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Marca 2009, 19:00:59 »
(...)NIE POWIEDZIAŁEM, ŻE TO PEWNE I NIE POWIEDZIAŁEM, ŻE WIERZĘ W TE PLOTKI.
Sigmanie, a gdzie ja powiedziałem, że Ty wierzysz w ta plotkę? ;) Napisałem tylko, że ogólnie takie plotki nie mają podstaw w rzeczywistości ;)
Pozdrawiam, Sławek

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Marca 2009, 19:18:11 »
Jeszcze dochodzi sprawa wynagrodzeń, taki maszynista zarabia od 2000-3000zł. Ile zarabia taki dyrektor 2,3 x więcej. I gdzie tutaj będzie dobrze w tym państwie? Nigdy!!!
Cargo upada, bo zamiast skupiac sie na przewozach towarowych prowadzilo za fri pociagi PRom.
A wiesz kto jeszcze sie przyczynil do rozwalenia Cargo? Zwiazki zawodowe blokujace wszystkie zmiany :)
Takie gadanie, ze dyrektor powinien zarabiac 1000zl a maszynista 5000 tez jest wg mnie smieszne...

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Marca 2009, 19:20:14 »
Takie gadanie, ze dyrektor powinien zarabiac 1000zl a maszynista 5000 tez jest wg mnie smieszne...

Coś źle doczytałeś. O kwocie 1000zl nigdzie mowy nie było.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Marca 2009, 19:21:36 »
Ale kto tu bardziej ryzykuje? I to nie utratą stołka...? Cargo robi źle, że jest monopolistą, i nie za bardzo współpracuje.

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Marca 2009, 19:27:26 »
Ale kto tu bardziej ryzykuje? I to nie utratą stołka...? Cargo robi źle, że jest monopolistą, i nie za bardzo współpracuje.
Cargo już dawno nie ma monopolu przecież...
Pozdrawiam, Sławek

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Marca 2009, 19:31:39 »
No to może trochę stare info przeczytałem:) Ale dawniej było, że coś tam prywaciarzom blokowało Cargo. I to też trochę się do jego upadku chyba przyczyniło.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Marca 2009, 19:39:48 »
Idąc głębiej w temat zacznijmy od źródła robienia się źle w Cargo.
Były wyboru PO wygrała. I tutaj się zaczęło.

( Myślenie polskiego rządu, prostacko napisane bo taką mamy władze ).
Pierwsza kwestia jak zmniejszyć wydatki budżetu państwa, oczywiście zmniejszyć wydatki na kolej, ale jak to zrobić. Świetny pomysł rozpierdzielmy maszynistów z Cargo na poszczególne spółki. Ale samych maszynistów się nie da tak porozstawiać bo zrobią strajk i nic nie wyjdzie. Zróbmy więc projekt Relokacja majątku Cargo dla poszczególnych spółek Grupy PKP.
Wykonało się; maszyniści są już rozdzieleni i teraz już nie naskoczą nie zbuntują się nie będzie strajku, bo praktycznie każdy pracuje jakby w innej firmie. Teraz można zacząć rozwalać Cargo, na początek umorzymy dług PRów dla Cargo w wysokości 2 000 000 zł.
Po Cargo weźmiemy się za PRy jedynie IC sobie poradzi.
Teraz rząd tłumaczy wszystko słowem "kryzys".
ot cała prawda polska.


   « Dodano: 03 Marca 2009, 19:43:08 »
A ile pieniędzy poszło na modernizację EU07 dla PRów. Malowania na pudle nazwy PR, lakier przeciw sprejażom... i co mamy? Wszystkie "budynie" mają już naklejki PKP IC. Czyż nie dziwne? Już na szlaku można spotkać zamalowane ( zdrapane naklejki) PRów.

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Marca 2009, 19:44:48 »
Jeszcze dochodzi sprawa wynagrodzeń, taki maszynista zarabia od 2000-3000zł. Ile zarabia taki dyrektor 2,3 x więcej. I gdzie tutaj będzie dobrze w tym państwie? Nigdy!!!
Fakt, jeśli to związkowcy decydują kto ma być dyrektorem i rządzą za niego to na pewno nie może być dobrze. Trzeba zatrudnić profesjonalnych menadżerów, ale takim to trzeba płacić min. 5 razy tyle co maszynistom. Nie ma w tym nic dziwnego wyższe stanowisko - wyższe kwalifikacje - większa odpowiedzialność - większe zarobki. Sytuacja jest jaka jest dlatego, że większość związkowców i w ogóle pracowników niższego szczebla żyje mentalnie w PRL. Co da większe oszczędności obcięcie pensji 5 dyrektorów o 1000zł czy 50 maszynistów o 200zł?

I dlaczego wszyscy szukają teorii spiskowych "wszyscy chcą rozwalić naszą wspaniałą sprawnie działającą firmę"?

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Marca 2009, 19:55:32 »
Ta firma już nie jest wspaniała.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Marca 2009, 20:05:13 »
A prywatni mają się coraz lepiej. Na południu Cargo oddało dwa dobre kursy - Połaniec i Podbory Skawińskie (teraz wozi im RP). Marketing, jak widać, leży...
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Marca 2009, 20:08:58 »
Cytuj
Idąc głębiej w temat zacznijmy od źródła robienia się źle w Cargo.
Były wyboru PO wygrała. I tutaj się zaczęło.
To się nie zaczęło od wygrania PO, tylko dużo, dużo wcześniej. Od początku cała prywatyzacja przebiegła źle (złe podziały, zli ludzie na wysokich stanowiskach- był parę lat temu chyba też taki związkowiec, który doczłapał się dyrektorskiego stołka, a później afery jakieś wybuchły- jakiś taki przekrętacz był- coś jak przez mgłę to pamiętam).
Rząd- co ma do tego rząd (choć nie wiem, czy ma jakieś udziały akcyjne). Są prywatne spółki, które powinny sobie radzić z brutalną rzeczywistością. Jeżeli sobie nie radzą, cóż nie Ci ludzie i nie na tych stanowiskach. Związki zawodowe - kolejny problem. Moim zdaniem w większości wypadków, to również utrwalacz dotychczasowego stanu rzeczy. Może i one walczą o pracowników (a przede wszystkim o siebie), żeby się krzywda im nie stała np. zwolnienia, ale to jest działanie doraźne, które dobre jest na krótką metę. Jeżeli jest przerost zatrudnienia, to trzeba zwolnić, inaczej wszyscy mogą stracić pracę, bo spółka może się rozlecieć - live is brutal. Żuk, sam pisałeś, że byłeś w pracy i nie wiem jaką, ale względnie dużą część pracy nudziłeś się i tam kawke popijałeś- to wina rządu, czy kierwonictwa?
I takie ogólne coś:
"Nie zmienia się samorzutnie struktura zarządzania. Nikt z własnej woli nie ustępuje z zajmowanego stanowiska. Zjawisko to nosi nazwę petryfikacji struktur. Petryfikacja to inaczej skamienienie, skostnienie, utrwalenie czegoś w pewnej niezmiennej formie. Tak właśnie struktura zarządzania kamienieje i nie daje się zmienić. Nikt nie przyzna się , że sytuacja go przerasta, że nie nadąża za zmieniającą się rzeczywistością. Przełożeni nie chcą przekazywać swoich uprawnień z obawy iż może się okazać, że inni zbyt dobrze spełniają swoje obowiązki przez co grożą ich karierze zawodowej. Celem tych skamieniałych struktur jest obrona swojej pozycji.. W wyniku tego następuje coraz to wolniejsze i coraz słabsze odpowiadanie na nowe wyzwania i zmiany. Występują problemy zarówno z reformą wewnętrzną jak i trudności w dostosowaniu się do potrzeb rynku. sztywność struktur powoduje niezdolność reagowania na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne.
Ludzie ciekawi, twórczy, znudzeni monotonnością choć gotowi proponować odmianę, nie są w stanie przebić tej skamieniałej skorupy.

Zmiana następuje przeważnie dopiero wtedy gdy dochodzi do kryzysu.

Petryfikacja struktur jest zjawiskiem bardzo groźnym.

Należałoby w organizację wmontować mechanizm samodoskonalenia się. Zmienia się produkcja – zmienia się kadra menażerska. Niestety na dzień dzisiejszy są to tylko pobożne życzenia. "
 

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Marca 2009, 20:34:12 »
Mariusz1970 skoro Cargo wygrało przetarg, a sprzedało ten przetarg prywaciarzowi, a Cargowskie maszyny stoją i nie pracują to skąd może być robota?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Marca 2009, 20:37:25 »
Nie znam szczegółow, ale to że jest źle, to nie wynik li tylko z tego przetargu (zkładając, że jest tak jak piszesz). Problem jest wielopłaszczyznowy.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Marca 2009, 20:40:26 »
Z pewnością w całej Polsce takich przypadków jest sporo.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Marca 2009, 20:45:24 »
Z pewnością?
Na razie to są spekulacje.
Że jeden, dwoje ludzi może być np. przekupionych i odpowiednio podpłaconych przez konkurencję i będzie działało na szkodę spółki, poprzez oddanie przetargu, ale skoro piszesz, że jest tego sporo, to już spisek i mafia.
Nawet zakładając, że tak jest, to czego to dowodzi?
Nieodpowiedni ludzie w nieodpowiednim miejscu, ale to nie wina rządu. Macie te swoje związki, niech walczą o usunięcie tych ludzi, nagłośnijcie to w telewizji, prasie, zróbcie szum w związku z tym.

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Marca 2009, 20:49:08 »
Były wyboru PO wygrała. I tutaj się zaczęło.

A czy gdyby ktoś inny wygrał wybory nie byłoby dziś kryzysu światowego? Transport bardzo odczuwa jego skutki. Jest kryzys - firmy mniej produkują - potrzebują mniej surowców - mniej towarów się przewozi. Dodając do tego przerost zatrudnienia mamy to co mamy.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Upadek PKP Cargo 10 marca? Kto potwierdzi?
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Marca 2009, 21:52:33 »
Swoja droga, to dobrze ze PKP zostalo podzielone na spolki w tym 2001 r.
Inaczej i tktelekom i plk spadaly by teraz w przepasc pompujac kase w cargo i pr...