Ankieta

Co myślisz o prototypie ep23-001?

Nie mam zdania
4 (12.9%)
Szkoda że gnije w zajezdni:(
16 (51.6%)
obojęnie
3 (9.7%)
może być
3 (9.7%)
znakomity byczek:)
5 (16.1%)

Głosów w sumie: 29

Autor Wątek:  Jaworzyński skansen i okolice  (Przeczytany 17015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Marca 2009, 12:42:26 »
Pytałem się ludzi z zajezdni i twierdzą że są SPRAWNE.

a to ciekawe :D w takim razie mamy w kraju ponad 60 czynnych parowozów - "hura"...
Parowozy są poprostu w pełni kompletne ale do fizycznej i prawnej sprawności jeszcze troche im brakuje :P Słyszałem że przymierzają sie do uruchomienia Ty45-20 - ale nie mówmy "chop"...
P.S. na kolei nie ma "zajezdni"...
Krzychu :)

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Marca 2009, 14:05:03 »
Słyszałem że przymierzają sie do uruchomienia Ty45-20

To prawda, ale już to słyszałem w lipcu ubiegłego roku. Podobno ma obsługiwać pociągi retro na trasie Jaworzyna - Kamieniec. Ale jak będzie, to tego chyba nikt nie wie.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Marca 2009, 19:20:36 »
Słyszałem że przymierzają sie do uruchomienia Ty45-20

To prawda, ale już to słyszałem w lipcu ubiegłego roku. Podobno ma obsługiwać pociągi retro na trasie Jaworzyna - Kamieniec. Ale jak będzie, to tego chyba nikt nie wie.

Tak, tak, przymierzają się już od prawie 5 lat :-) Przy obecnym zarządcy - wątpię w uruchomienie jakiegokolwiek parowozu z tego skansenu... Jedyne co udało się stamtąd uratować, to TKt48-18, ale to zupełnie inna historia.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Marca 2009, 19:23:53 »
Cytuj
Tak, tak, przymierzają się już od prawie 5 lat :-) Przy obecnym zarządcy - wątpię...
Tak jest w każdym skansenie (prawie, Wolsztyn trochę się wyłamuje - chociaż to chyba nie skansen:) ). Dobrym przykładem jest Chabówka. Więcej rdzy na blasze niż lakieru... (mowa tu o rodzynkach 07-001 i 43-001)

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Marca 2009, 21:48:29 »
Cytuj
Tak, tak, przymierzają się już od prawie 5 lat :-) Przy obecnym zarządcy - wątpię...
Tak jest w każdym skansenie (prawie, Wolsztyn trochę się wyłamuje - chociaż to chyba nie skansen:) ). Dobrym przykładem jest Chabówka. Więcej rdzy na blasze niż lakieru... (mowa tu o rodzynkach 07-001 i 43-001)
W Jaworzynie jest zupelnie inna sytuacja niz w Chabowce. Nie wypowiadaj sie, jezeli nie masz pojecia o czym mowisz ;)

Online fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1149
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 763
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Marca 2009, 21:02:47 »
Cytuj
W Jaworzynie jest zupelnie inna sytuacja niz w Chabowce.

Zgodzę się,Gdyby mięli te pieniądze to by dokończyli renowację EP23,zrobili tą "ważną renowację kotła" i przyczynili się do odpalenia Ty45.
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Marca 2009, 08:13:29 »
Cytuj
W Jaworzynie jest zupelnie inna sytuacja niz w Chabowce.

Zgodzę się,Gdyby mięli te pieniądze to by dokończyli renowację EP23,zrobili tą "ważną renowację kotła" i przyczynili się do odpalenia Ty45.

Uwierz mi, że pieniądze by się znalazły już 4 lata temu, tylko dobrej woli zabrakło. A co to jest "ważna renowacja kotła" :D ?

Online fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1149
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 763
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Marca 2009, 17:00:23 »
Wiadomość z ostatniej chwili.Pytałem się kierownika o ep23 i mówił że uwaga cytuję "pierw zajeliśmy się światłami a w najbliższym czasie weźniemy się za silnik(niewiem o co chodziło czy o naprawę czy o jakiś zakup silnika).
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Marca 2009, 12:20:56 »
Cytuj
Tak, tak, przymierzają się już od prawie 5 lat :-) Przy obecnym zarządcy - wątpię...
Tak jest w każdym skansenie (prawie, Wolsztyn trochę się wyłamuje - chociaż to chyba nie skansen:) ). Dobrym przykładem jest Chabówka. Więcej rdzy na blasze niż lakieru... (mowa tu o rodzynkach 07-001 i 43-001)

Chłopie nie masz pojęcia ile jest roboty przy takim parku maszynowym... warsztatowcy w Chabówce muszą sami zadbać o naprawy i renowacje samego czynnego taboru a tego juz jest wystarczajaco dużo na tak niewielką załogę więc stary opanuj się i spakuj plecak - jedz odnawiać 07-001 i 43-001. Krzyżyk na drogę...
« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2009, 18:28:47 wysłana przez Negroth »
Krzychu :)

Online fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1149
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 763
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Marca 2009, 13:59:25 »
Chabówka niech się nie cieszy za bardzo iż mają Ls60-09, a my mamy Ls60-01.A pamiętajmy że tylko 9 maszyn wyszło z hali produkcyjnej i nikt o tym nie wiedział że jedynka jeszcze istnieje.
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Marca 2009, 15:43:35 »
Chabówka niech się nie cieszy za bardzo iż mają Ls60-09, a my mamy Ls60-01.A pamiętajmy że tylko 9 maszyn wyszło z hali produkcyjnej i nikt o tym nie wiedział że jedynka jeszcze istnieje.

Tylko 9 lokomotyw serii Ls60 wyprodukowano !? Może pora zajrzeć do jakiejś literatury zamiast pisać głupoty. Poza tym co to ma za znaczenie, kto jaki ma numer - ważne jak go utrzymuje...

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Marca 2009, 17:05:41 »
Panowie, spokojniej trochę, bo jak dalej będzie nerwowo to zamknę dyskusję i spokój będzie.
Pozdrawiam,
Winger

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Marca 2009, 22:25:55 »
Co do Wolsztyna to... jest słabo bardzo :) 2 Olki jeżdżą do Poznania i z powrotem (ok - tylko pociągi specjalne). Ale jeśli coś się naprawia (tak jak PM36-2) to raczej w Lesznie. Odnawianie powłoki lakierniczej na kilku parowozach to zasługa hobbystów, którzy wiedzieli jak znaleźć sponsorów na farbę...

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Marca 2009, 17:02:56 »
w najbliższym czasie weźniemy się za silnik(niewiem o co chodziło czy o naprawę czy o jakiś zakup silnika).

Czy będziesz tutaj nam pisał każdą bajkę, którą usłyszysz? Może pora zacząć myśleć zamiast łykać wszystko co się usłyszy?

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Jaworzyński skansen i okolice
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Marca 2009, 17:13:27 »
Z tego co ja słyszałem (głowy nie dam za poprawność informacji, podaję jako ciekawostkę), to silników w tym korpusie już dawno nie ma. Zakup nowych to by była dosyć droga inwestycja, i sensowna, jeżeli planowało by się wyciągnąć ją spowrotem na szlak.