Autor Wątek:  Dokumentacja/literatura o USRK  (Przeczytany 3541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Dokumentacja/literatura o USRK
« dnia: 18 Lutego 2009, 16:49:38 »
Orientuje się ktoś może, lub zna jakieś konkretne książki lub publikacje związane z SRK przekaźnikowymi oraz mechanicznymi ?? Potrzebuję to do jednego rozdziału mojej pracy dyplomowej o tym jak ewoluowały systemy. Wiem, że na allegro są takie książki, tylko nie wiem czy jest sens to kupić, czy nie lepiej po prostu gdzieś się udać do jakiejś firmy ?? Czy coś ??
I jeszcze jedno pytanie: Czy jakaś firma obecnie produkuje urządzenia przekaźnikowe E1, OSA lub podobne ??
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Ryszard-san

  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dokumentacja/literatura o USRK
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lutego 2009, 18:26:20 »
Z tego co jest na allegro w tej chwili to mogę polecić ci tylko to:
http://www.allegro.pl/item558942184_urzadzenia_zabezpieczenia_ruchu_pociagow.html

e1 cały czas są produkowane przez dawny zwus w Katowicach, teraz to jest chyba bombardier.

Pozdrawiam Ryszard
« Ostatnia zmiana: 18 Lutego 2009, 22:50:01 wysłana przez REWIZOR »

Offline Maciek77

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dokumentacja/literatura o USRK
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lutego 2009, 09:27:08 »
Orientuje się ktoś może, lub zna jakieś konkretne książki lub publikacje związane z SRK przekaźnikowymi oraz mechanicznymi ?? Potrzebuję to do jednego rozdziału mojej pracy dyplomowej o tym jak ewoluowały systemy. Wiem, że na allegro są takie książki, tylko nie wiem czy jest sens to kupić, czy nie lepiej po prostu gdzieś się udać do jakiejś firmy ?? Czy coś ??
I jeszcze jedno pytanie: Czy jakaś firma obecnie produkuje urządzenia przekaźnikowe E1, OSA lub podobne ??

E1 nie wiem...
urzadzenia OSA H2 nie byly w pelni przekaznikowe byla to hybryda (przekaźnikowo-komputerowa)urzadzenia produkowaly Kolejowe Zaklady Automatyki z Krakowa... :) 11 lat temu  pisalem prace dyplomowa na ich temat :) ... co do historii urzadzen sterowania ruchem kolejowym to poza ksiazka polecaa przez kolege, polecam przemaszerowac do najblizszego Tobie dawnego technikum kolejowego ... i skorzystac z ich biblioteki lub wiedzy nauczycieli od przedmiotu... jakbys byl z krakowa albo okolic to pewnie jeszcze  pare kontaktow moglbym Ci podeslac... 

pozdr.
M.

PS
o ile dobrze pamietam ostatni rozdzial tej ksiazki dosc ogolnie traktuje o systemach zabezpieczenia ruchu kolejowego ... jesli to ma byc tylko jeden rozdzial pracy to wiedza z tego powinna wystarczyc...
http://www.allegro.pl/item559124173_zarys_kolejnictwa_godwod_kowalski_nowosielski.html
od jazdy na "buławy" urzadzenia kluczowe, mechaniczne scentralizowane, elektromechaniczne, elektryczne...

M.

« Ostatnia zmiana: 19 Lutego 2009, 09:40:27 wysłana przez Maciek77 »

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Dokumentacja/literatura o USRK
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lutego 2009, 10:02:19 »
DZięki wielkie. Po prostu potrzebuje takie coś, żeby było cokolwiek można dać do bibliografii.  Ogólnie pracę piszę o Ebilocku, tylko jeden rozdział muszę poświęcić na rozwój urządzeń, oraz opis tego co było/jest stosowane, a co wypierają najnowsze systemy, czyli akurat w moim temacie Ebilock :D
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...