Autor Wątek:  Dziwne nagrania.  (Przeczytany 58333 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #150 dnia: 16 Lutego 2009, 20:47:20 »
Cytuj
Oczywiście, dlatego liczę na to, że to zrobiłeś już, w końcu krępują Ciebie :]
Nie twoja sprawa..., ale zdradzę coś Tobie, w ramach samodoskonalenia się, żeby zmniejszyć liczbę pokus, jak widzę na ulicy fajną laskę, to zamykam oczy, żebym nawet myślą nie zgrzeszył :)
Jak widzisz, poszedłem drogą dekalogu.

Co do nie zabijaj lub nie morduj, trzeba by założyć, że:
1)To o czym piszesz jest prawdą
2)Jeśli jest, to skąd pewność, że na pewno jest to oryginalny przezkaz Bóg-Mojżesz, bez żadnych przekłamań- znowu kwestia wiary i zataczamy kółko.

Jam mam swój własny pogląd na temat nie zabiaj, już pisałem o tym. W sumie to nie ja go wymyśliłem, tylko jakiś filozof. Otóż cały dekalog w tym i to przykazanie, służy ku temu, aby umacniać daną grupę, bo jak wiadomo, brak norm moralnych, prędzej czy później kończy się rozwaleniem tej grupy. To są takie obowiązujące wewnętrzne przepisy. Natomiast, jeśli chodzi, jak postępować na zewnątrz grupy, to to co jest wewnątrz grupy zabronione, na zewnątrz jest dozwolone. M.in. nie zabijaj.
Wewnątrz grupy nie można kogoś zabić, bo ją osłabi, natomiast zewnętrzna jednoska, która w jakieś mierze zagraża tej grupie, to już można lub jest to jakoś uprawiedliwiane.
Przykład: wojny, które nawrcały niewiernych, nie znam się za bardzo, tutaj mogę gafę strzelić, najlepiej wkleję cytat z tej dyskusji:
Cytuj
Jeśli miłością jest strącanie grzeszących Izraelitów w rozwartą ziemię, to ja dziękuję za taką miłość.


Zwykli sobie rzymsko-katolicy w codziennym życiu co prawda nie zabijają, ale widać tę pogardę do innych np. do Jechowych, czy tam innych. Podobny mechanizm.

Ja nawet jestem to w stanie zrozumieć, że najaważniejszym celem jest przetrwanie grupy. Tylko jakby na to nie patrzeć, to już dla mnie jest realtywizm.

Błagam o litość, nie wciągajcie już mnie w dyskusję.
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2009, 20:56:45 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #151 dnia: 16 Lutego 2009, 20:50:56 »
Pogardę do Jehowych? Gdyby ktoś Cię co parę dni nachodził i prosił o rozmowę, która potem jest źródłem agresji wobec Ciebie, to tak byś nie pisał.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #152 dnia: 16 Lutego 2009, 20:54:11 »
Ani razu ( było tego b. dużo) w swoim życiu nie spotkałem się z agresją z ich strony. Byli b. uprzejmi, choć i natraczywi, jak również wśród moich znajomych nic mi na ten temat nie wiadomo, a raczej wzbudziłoby to sensację.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #153 dnia: 16 Lutego 2009, 20:59:49 »
Zdarzało się też, że przychodzili świadkowie Jehowy, którzy byli uprzejmi, masz rację, lecz niektórzy po dłuższej rozmowie na temat religijny zachowywali się dosyć dziwnie, od razu zmieniali nastawienie i próbowali się kłócić, 'wywijać' rękoma...był to jednorazowy przypadek i od tego razu już nie przeszli przez próg domu.

p.s Może już dosyć tej dyskusji, zrobią(zrobiły) się niepotrzebne podziały na tym forum.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #154 dnia: 16 Lutego 2009, 21:01:05 »
Zdarzało się też, że przychodzili świadkowie Jehowy, którzy byli uprzejmi, masz rację, lecz niektórzy po dłuższej rozmowie na temat religijny zachowywali się dosyć dziwnie, od razu zmieniali nastawienie i próbowali się kłócić, 'wywijać' rękoma...
Takie sytuacje tyczą się również katolików.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #155 dnia: 16 Lutego 2009, 21:02:05 »
Czy mówisz o starszych babciach, które chodzą z radyjkiem w ręku?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #156 dnia: 16 Lutego 2009, 21:04:05 »
Czy mówisz o starszych babciach, które chodzą z radyjkiem w ręku?
Nie tylko, dajmy spokój już Radiu Maryja, to skrajność. Zdarzają się czasem młodzi ludzie np. niektórzy KSMowicze, gdzie brak zgody z jego pogląmi wzbudza swego rodzaju zdenerwowanie i irytację, która wyładowuje się na rozmówcy.
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #157 dnia: 16 Lutego 2009, 21:09:08 »
Co do pogardy...
Nie ma takiego kozaka, na którego większy by się nie znalazł. Staram się nie gardzić, bo sam też mogę być obdarzony pogardą, czyli miałbym współudział w procederze. Staram się, ale nie zawsze wychodzi. Wprawdzie nie do świadków to była pogarda, lecz do ludzi, którzy robili mi nieźle koło tyłka, ale pogarda pogardą.
Myślę, że każda religia ma w sobie takie coś, że dostrzegana jest w człowieku ta tendecja, czyli "chciałem dobrze, a wyszło jak zawsze". Dla kogo mielibyśmy się starać, by być lepszym? Jeżeli ktoś nie odnajduje satysfakcji zawsze w tym, żeby dla samego siebie (różne są charaktery) to dla przyjaciół, rodziny, żony... i Boga. Bo dla wierzących każdej religii Bóg jest najlepszym przyjacielem. Mam nadzieję. Matką głupich ona, ale zawsze umiera ostatnia.

Tym akcentem i ja kończę, i też proszę, byście nie wciągali Mariusza w dyskusję, cytując go. Wiem, jakie to uczucie, czasem też już jestem zmęczony tematem, ale ktoś chcę mnie maglować dalej ;-)

Ps. Wywijanie rękoma u ŚJ, Katolików? Nie tylko. U każdego się moze zdarzyć. To nie zależy od religii, tylko od człowieka.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #158 dnia: 16 Lutego 2009, 21:12:55 »
Matką głupich ona, ale
lepiej być głupim z nadzieją, niż bez nadziei niemądrym :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #159 dnia: 16 Lutego 2009, 21:24:47 »
Podsumowując
Żyjemy w kraju, gdzie dominującym wyznaniem jest katolicyzm. Obok tej większości żyją również inni, jak muzułmanie, protestanci, prawosławni, ateiści... Możemy się cieszyć, że żyjemy w demokratycznym kraju, gdzie konstytucja zapewnia nam prawo do własnych poglądów m.in. religijnych. Wszyscy powinniśmy nawzajem siebie szanwoać, niezależnie, czy ktoś wierzy w boga, czy też nie. Każdy człowiek wytworzył w sobie jakiś system moralny, większosć z nas bazowała na biblijnym dekalogu, będąc dziećmi poznaliśmy jego treść i od tego momentu przynajmniej przestrzegaliśmy części przykazań. Ktoś powie, że bez religii swiat byłby straszny, ludzie by się pozabijali. ja powiem, że religia spisała wartości i normy, jakie na przestrzeni wieków człowiek sobie wytworzył i je uznał, za obowiązujace. Nie pamiętam w jakim mieście w USA kiedyś policja rozpoczęła strajk. W tym dniu obrabowano kilka sklepów oraz banków. Wg mnie człowiek przestrzega prawa ustanowionego przez prawodawcę na terenie w jakim żyje. Prawo kanoniczne bazuje w znacznym stopniu właśnie na naturalnych odczuciach człowieka, jak niecheć do zabicia kogoś innego, czy okazywanie szacunku swoim rodzicom. Spotkałem się kiedyś z pytaniem, jaki jest sens życia ateisty? Dla mnie sensem życia jest samo życie. Chciałbym je przeżyć tak, aby inni mieli dobre zdanie o mnie, chciałbym zostawić coś po sobie. Mam nadzieję (chociaż jak Monczan napisał, jest ona matką głupich :) że tak będzie. Kończę mój przydługi wywód i pozdrawiam wszystkich :)
EOT
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #160 dnia: 16 Lutego 2009, 21:35:38 »
Myśli, co byśmy bez nich zrobili... :) Nawet ateista ma szansę być przez to nieśmiertelnym, bo zachowa się na kartach i jezykach potomnych.

Dzięki, d0z3r, tego mi brakowało, miałem na końcu języka jak pisałem swoje, jak przeczytałem co piszesz, to wreszcie ułożyłem to w słowa ;)

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #161 dnia: 17 Lutego 2009, 13:15:41 »
Chrześcijański Bóg nie chce, by tłumaczono choroby czy porody jego interwencją.

Skad wiesz co chce? Powiedzial Ci?

Najlepsza na to wszystko (duchy, religie, boga itd.) jest brzytwa Ockhama (google it).

No i jeszcze polecam do obczajenia:



I ja nie wierze w 100% :) Zadziwia mnie to, ze ktos w takie bzdury wierzy.

Bo tak na prawdę, stwierdzenie dopustu, czy łaski Bożej, wcale nie ogranicza i utrudnia, a zdecydowanie ułatwia życie.

Pewnie - bo latwiej jest uwierzyc w bzdury o zyciu wiecznym, niz przyjac do wiadomosci brutalna prawde, ze gdy umrzemy, to juz bedzie koniec. No i zaklad Pascala jest tak oklepany, ze az boli jak to sie czyta. Po pierwsze czemu rozpatrujemy kwestie jednej religii? Co bedzie, gdy sie okaze, ze racji nie ma KRK, ale np. nalezalo wierzyc w reinkarnacje, albo w krasnoludki, albo w cos, czego nie znamy? Mozliwosci jest tak wiele, ze ta "wasza" wiara moze sie okazac "bledem statystycznym". No i smiesza mnie wierzacy, ktorzy rozpatruja kwestie wiary - oplaca sie, czy nie oplaca :) Sploniecie w piekle :)

Człowiek, który ad hoc stwierdza, że Boga nie ma jest frajerem, jak sam to ująłeś.

No to ja zapodam podobny przekaz:
Czlowiek, ktory nie wierzy w FSM jest frajerem :)

Wiemy, że istnieje i jest nieskończony, ale nie możemy się o tym tak naprawdę poznawczo przekonać.

Na to, ze istnieje mamy dowody - sami jestesmy jego czescia. Jest nieskonczony - to zalezy jak zdefiniujemy sobie "granice". Trzeba miec swiadomosc, ze mamy ograniczone mozliwosci poznawcze, ale to nie znaczy, ze istnieje cos, czego poznac nie mozemy. Tak to sobie mozna zakladac istnienie ufo i innych bzdur.

Cytuj
Bo jak ja mam zobaczyć nieskończoność? Pustkę widzę, otoczoną gwiazdami, a wszyscy mi mówią, że to nie pustka zwykła, tylko już nieskończoność. Dlaczego ludziom łatwo jest przyjąć, że niech będzie, że tam jest nieskończoność, a bardzo trudno przyjąć istnienie Boga, którego możemy poznać na równie łatwo odrzucalnych przykładach, co nieskończoność wszechświata?

Dokladnie - to jest pustka w ktorej jest materia. Niby jak sobie wyobrazasz granice tej pustki? Istnienie kawaleka przestrzeni niewypelnionej niczym mozna w sposob latwy sprawdzic dostepnymi ludzkosci srodkami (proznia poza atmosfera), a kreowanie dodatkowego bytu jest dzialaniem w druga strone. Od samego myslenia, ze cos jest, to sie nie zmaterializuje :) Tak samo jest z czasem. Kazdy uwaza, ze jak cos jest, to musi miec poczatek i koniec. A co jesli wszechswiat byl zawsze i bedzie zawsze, a ulega jedynie pewnym zmianom?

I prosze o te poznawalne przyklady :)

Na wszystko potrzebujecie dowodow, a sami swoja ideologie przyjeliscie "na wiare". Z takim czyms nie da sie dyskutowac. Bo jak niby obalic taka ideologie? Jezeli podwazamy czesc z dogmatow religijnych, zaraz pojawiaja sie teorie zastepcze. Nie kreacjoznim, no to sprobujemy z inteligentnym projektem. Macie uniwersalna odpowiedz, jedyna wlasciwa. No i nie przeszkadza Wam, ze juz wiele razy te "uniwersalne prawdy" okazywaly sie bzdura. No i to przekonanie o wlasnej wyjatkowosci :)

Gdyby nie było Boga, to by tylu Chrześcijan nie oddało za niego życia.

To zamachowcy z 11 wrzesnia tez sa dowodem na istnienie boga. Skoro zabili kilka tysiecy osob oddajac za niego zycie.
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #162 dnia: 17 Lutego 2009, 16:05:20 »
Tyle, że istnienie takiej postaci, jak Jezus jest udowodnione naukowo i historycznie, a istnienie Boga jeszcze nikt nie udowodnił ;]


Offline mejdzel

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #163 dnia: 17 Lutego 2009, 16:16:48 »
Dobra, skończcie z religią już, to forum symulatora, a nie kościoła.!
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2009, 19:07:22 wysłana przez mejdzel »

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #164 dnia: 17 Lutego 2009, 16:36:55 »
Dobra, skączcie z religią już, to forum symulatora, a nie kościoła.!
Widzę, że Ty "skączyłeś" naukę baaardzo dawno temu i jak widać, z mizernymi efektami ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2009, 17:59:33 wysłana przez Sakorius »
Pozdrawiam, Sławek

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #165 dnia: 17 Lutego 2009, 17:56:32 »
Tyle, że istnienie takiej postaci, jak Jezus jest udowodnione naukowo i historycznie, a istnienie Boga jeszcze nikt nie udowodnił ;]


'Bóg jest w trzech osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty'.
Iwan ja mówię tutaj o chrześcijanach, nie o Arabach, którzy mają wpajane we własnej religii, żeby zabijać w imię Boga. U nas, u chrześcijan nie ma takiego czegoś jak zabijanie w imię Boga.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #166 dnia: 17 Lutego 2009, 18:05:36 »
Zacznijmy od tego, że oni mają nawracać niewiernych, chrześcijanie są wierzący (choć nie są równi muzułmanom). Kwestia tego wynika z nieznajomości Koranu przez większość społeczeństwa, a niewiedza jest źródłem manipulacji...
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Dozer

  • Wiadomości: 209
  • TEM2-277
    • Zobacz profil
    • Kolejowa Galeria Dozera
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #167 dnia: 17 Lutego 2009, 18:41:17 »
U nas, u chrześcijan nie ma takiego czegoś jak zabijanie w imię Boga.

Teraz nie, ale kiedyś było. Chociażby krucjaty, co mieli napisane krzyżowcy podczas pierwszej krucjaty? Dieu le veut, Bóg tak chce! Kto zorganizował krucjaty, Urban II.

Definitywny EOT
Galeria kolejowa mojego autorstwa:
http://www.dozer.kolej.org.pl/

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #168 dnia: 17 Lutego 2009, 18:46:14 »
Taa, kiedyś w kościele były machlojki, schizmy itd. zresztą teraz też są.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #169 dnia: 17 Lutego 2009, 20:03:27 »
Cytuj
'Bóg jest w trzech osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty'.

Tyle, że Bóg Ojciec nie pochodzi z niczego (od nikogo?) co wydaje się niemożliwe/niedorzeczne, a Syn Boży narodził się z Maryji Dziewicy. Duchem Świętym równie dobrze możemy nazwać działalność Jezusa/Boga :P
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2009, 20:08:49 wysłana przez _KAT_ »

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #170 dnia: 17 Lutego 2009, 20:26:00 »
Tyle, że istnienie takiej postaci, jak Jezus jest udowodnione naukowo i historycznie, a istnienie Boga jeszcze nikt nie udowodnił ;]

Ja tez istnieje i da sie to udowodnic naukowo - czy to znaczy, ze jestem synem bozym? Polecam sobie obejrzec film Billa Mohera - Religious (niestety nie jest dostepny w PL, ale na sieci sie szweda). Dowiesz sie jak wyglada to historyczne istnienie.

'Bóg jest w trzech osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty'.

No to sie nazywa argument w dyskusji - jest, bo jest :)

Cytuj
Iwan ja mówię tutaj o chrześcijanach, nie o Arabach, którzy mają wpajane we własnej religii, żeby zabijać w imię Boga. U nas, u chrześcijan nie ma takiego czegoś jak zabijanie w imię Boga.

Widze, ze nie tylko o swojej religii malo wiesz, ale o islamie jeszcze mniej :) O wojnie 30toletniej slyszal? Czym sie zaczela? I tak wyglada ta polska wiara - przemilczamy pewne fakty, ciemny lud kupuje, a im ciemniejszy tym lepiej. Niedlugo pewnie przestana nauczac Darwina w szkolach.

No ale tak jak piszecie - nie miejsce tutaj na takie rzeczy.
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #171 dnia: 17 Lutego 2009, 20:33:42 »
Ja tez istnieje i da sie to udowodnic naukowo
Parafrazując pewną sytuację:
Nie, Ty nie istniejesz, Tobie się tylko wydaje, że istniejesz, a nam się wydaje, że czytamy Twoje posty :D
przemilczamy pewne fakty, ciemny lud kupuje, a im ciemniejszy tym lepiej. Niedlugo pewnie przestana nauczac Darwina w szkolach.
Takie stwierdzenie odnosi się do każdej sfery życia, gdziekolwiek się może i pojawia propaganda, co stwierdziłem w poście wyżej :) A Darwin? No cóż, on tylko pisał o ewolucji, a małpę dorobili ideolodzy...
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #172 dnia: 17 Lutego 2009, 20:57:32 »
@Iwan: Nie mówie, że Jezus jest Synem Bożym ;]

Kiedyś na religi oglądaliśmy film...
"Gdyby w dzisiejszych czasach jakiś prezydent ogłosił całemu światu, że jest Synem Bożym, pewnie natychmiast zostałby zdjęty z wizji i umieszczony w zakładzie psychiatrycznym. Jednak Jezus cały czas powtarzał, że narodził się z Maryji Dziewicy itd... widać miał (nie wiem jak to nazwać - twarde podłoże? :P). Więc, czy uważasz, że Jezus nie jest Mesjaszem?" :D

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #173 dnia: 17 Lutego 2009, 22:11:52 »
widać miał (nie wiem jak to nazwać - twarde podłoże? :P). Więc, czy uważasz, że Jezus nie jest Mesjaszem?" :D
Cały Stary Testament został napisany pod przyjście Mesjasza. A dramat Chrystusa nie rozegrał się na krzyżu ale przed Sanhedrynem gdzie ci (czyt. Faryzeusze), którzy całe życie spędzili na badaniem pism mówiących o przyjściu Zbawiciela nie poznali Mejsasza w Jezusie.

« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2009, 22:32:08 wysłana przez buczos »
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #174 dnia: 17 Lutego 2009, 23:59:48 »
Cytuj
I ja nie wierze w 100% :) Zadziwia mnie to, ze ktos w takie bzdury wierzy.
Słowo bzdury jest nacechowane na tyle negatywnie, że może urażać uczucia pewnych osób, które wierzą. Dziwnie to brzmi, żebym ja Tobie musiał uwagę zwracać, ale użycie słowa "informacje" tudzież "niepotwierdzone fakty" bardziej pokazywało by istotę rzeczy, bo słowo "bzdury" jest o tyle pojemne, co nastawione na deprymowanie, nie przedstawianie faktów. A skoro jesteś takim twardo stąpającym po ziemi, to bardziej pasowało by używać tej drugiej drogi.

Brzytwa Ockhama: "Proste rozwiązanie jest najlepsze albo nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie." No i wcale nie tłumaczy mi to nieistnienia Boga. Wytłumaczenie pewnych zjawisk Bogiem jest dla mnie najprostszym rozwiązaniem, i nie mam co kombinować, że jest to zasługa tego czy tamtego. Bóg nie jest czynnikiem, tylko inicjatorem, toteż polecenie udowodnienia się Go nie tyczy.
« Ostatnia zmiana: 18 Lutego 2009, 00:08:52 wysłana przez Monczan_SP32 »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #175 dnia: 18 Lutego 2009, 01:04:33 »
Cytuj
że może urażać uczucia pewnych osób
Wrażliwy się znalazł, ale tylko w jedną stronę...
Przecież Ty już w tym wątku tyle osób mogłeś urazić chłopie...
Będziesz zapewne prosił o przykłady, ja ich nie podam. Myślę, że na przeanalizowanie swoich wszystkich wypowiedzi stać Cię.
Zacznij zmieniać świat od siebie.
Cytuj
No i wcale nie tłumaczy mi to nieistnienia Boga.
Otóż polemizujesz dokładnie z tym, co Iwan napisał:
Cytuj
Na wszystko potrzebujecie dowodow, a sami swoja ideologie przyjeliscie "na wiare". Z takim czyms nie da sie dyskutowac. Bo jak niby obalic taka ideologie? Jezeli podwazamy czesc z dogmatow religijnych, zaraz pojawiaja sie teorie zastepcze. Nie kreacjoznim, no to sprobujemy z inteligentnym projektem. Macie uniwersalna odpowiedz, jedyna wlasciwa. No i nie przeszkadza Wam, ze juz wiele razy te "uniwersalne prawdy" okazywaly sie bzdura. No i to przekonanie o wlasnej wyjatkowosci :)
Tylko ciężko się do tego odnieść, ja rozumiem to.

i to:
Cytuj
No i wcale nie tłumaczy mi to nieistnienia Boga.

Można też to odwrócić, prawda?
Dopóki nie udowodnisz mi, że Bóg istnieje, to uważam, istnienie Boga za bzdurę.
W codziennym życiu z reguły w ten sposób podchodzisz do problemu jakiegoś. To tyczy się wszystkiego, tylko nie tej akurat kwestii.

Jeszcze jedno do przemyślenia:
Czy nie zauważyliście, iż różni bogowie, tak sobie geogrficznie skaczą po Ziemii, mam na myśli cudowne objawienia. Nie słyszałem, aby buddyście objawił się "nasz" Bóg, Arabowi podobnie, nam Polakom się też chyba nie zdarzyło, aby objawił się Mahomet. To jakoś dziwnie się tak składa i nie wiedzieć czemu.
Ja z góry mówię, iz odpowiedzi nie znam, ale może ktoś zna.
« Ostatnia zmiana: 18 Lutego 2009, 01:16:16 wysłana przez Mariusz1970 »

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #176 dnia: 18 Lutego 2009, 01:18:45 »
No i nie ma tutaj niczego, z czym bym się nie zgodził. Pokazałem tylko, że zarówno ateizm jak i wiara jest tylko światopoglądem, nie wyjaśnieniem niezaprzeczalnym sensu istnienia świata. Bo tak jak ja swoją ideologię przyjmuję na wiarę, to i Iwan na wiarę przyjmuje, że nie ma takiej ideologii ;-) Dowodów na nie istnienie Boga nie będzie ani za, ani przeciw.

Przeanalizowałem wypowiedzi, ale nikt nie poczuł się wyraźnie urażony niczym z mojej strony. Mam zasadę "jak coś do mnie masz, to prosto w twarz", bo co ja mam się domyślać kto co o mnie myśli - jego sprawa. Jeżeli ktoś powiedziałby jawnie, czy na PW, że przesadziłem, to bym (szczerze!) przeprosił bez gadania, bo nie chcę tutaj nikomu krwi napsuć. Zawsze przedstawiałem tylko swój pogląd, i tak, na przykład, pozwalałem sobie powiedzieć "błąd w rozumowaniu" tudzież jego pochodne, ale to tylko neutralne wyrażenie opinii, że _według mnie_ jest to czy tamto błędem. Jeżeli mi mówisz, że coś co mówię jest błędne - ok, zawsze fajnie jest poznać czyjąć opinię, i od tego jest forum. Jeżeli powiedziałbyś, że bzdurzę - to już ma niepotrzebny wydźwięk pejoratywny.
Czy ja komuś mówiłem, że wali pierdoły? Mogłem, ale jak widać - nie uraziłem.
« Ostatnia zmiana: 18 Lutego 2009, 01:28:27 wysłana przez Monczan_SP32 »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #177 dnia: 18 Lutego 2009, 01:37:25 »
Cytuj
Czy ja komuś mówiłem, że wali pierdoły?
A czy tylko w ten sposób można urazić?

Podam Ci ze dwa przykłady:
1)Dotyczy mnie, po przykładzie BlackBoya zupełnie nie trafionym z wnioskami tyczącymi się loterii-kompletna bzdura, to co odpowiedziałeś?
"Ale żeś Mariusza urobił :-)"
Nie wiem z czego to wynikało, czy z tego, że się ucieszyłeś, że ktoś w perfidny sposób chciał mi dokopać (choć wcale mu się to nie udało, bo myślał, że nie wyczaje, że z czegoś symetrycznego, zrobił drugie coś, co symetrycznym nie jest a odwołał się do tego pierwszego), czy z tego, że przyjąłeś ten wniosek BlackBoya, że jest, ok, choć nie zastanowiłeś się dogłebnie na tym.
2)Ja napisałem:
Cytuj
Bywa tak, że kobieta może być zdiagnozowana, że ma jakąś ułmność, wie o tym, ale celowo zachodzi w ciążę w naturalny sposób i poroni.
Ty odpowiedziałeś:
Cytuj
Polskie prawo nie przewiduje za to kary, nie mnie sądzić, czy powinno, chociaż dla mnie osobiście sprawa jest jasna: Jeżeli pilot bedąc odpowiedzialnym za pasażerów, startuje samolotem, co do którego nie ma wątpliwości że ma usterkę i ta usterka w swojej istocie może przeszkodzić w doprowadzeniu samolotu do portu docelowego - jest już w momencie startu odpowiedzialny za ewentualną śmierć pasażerów - poprzez samo stworzenie zagrożenia.
Nawet bez cienia zastanowienia się, o jaką ułmność chodzi, jakie są szanse na urodzenie zdrowego/chorego dziecka, z góry te kobiety skazujesz, że robią coś nie tak. Nawet Ci nie przyjdzie do głowy, że często te kobiety są w ciężkim dylemacie życiowym. Niektóre odważą się dziecko mieć, inne nie. Można to rozszerzyć bardziej, wiadomo, że wraz z wiekiem ryzyko powikłań rośnie, kobieta jest świadoma ryzyka, ale próbuje, bo ma przekonanie, że będzie wszystko ok. Chce się spełnić, jako kobieta. Niektórym się kobietom udaje urodzić zdrowe dziecko, innym nie.

Ty z góry raczej takie coś przekreślasz, bo przecież jest świadoma, tak jak ten pilot.

Podejrzewam, że niejedna kobieta mogla tą wypowiedzią być urażona.

Cytuj
to i Iwan na wiarę przyjmuje, że nie ma takiej ideologii ;-)
Nie odwracaj kota ogonem, dobra :)
Nie chcę się wypowiadać za bardzo za Iwana, ale to jego przekonanie nie wynika z "wiary".
Stawiasz symetryczność pomiędzy wierzeniem wiary katolickiej, a tym, że nie wierzy się w nią i to nie wierzenie odbywa się poprzez jakąś swoją "wiarę".
Iwan napisał, iż wiele razy przekonania religii katolickiej krótko mówiąc zawiodły i nie sprawdziły się. Czy to wiara?-hmmmm
« Ostatnia zmiana: 18 Lutego 2009, 06:23:13 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 313
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #178 dnia: 18 Lutego 2009, 10:26:10 »
Moim skromnym zdaniem, wiary nie da się sprawdzić. Wiara przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Moze warto by się zastanowić, czym właściwie jest wiara? Czy wiara nie polega wlasnie na tym by wierzyć i ufać rzeczom, których nie mozna dotknąć, zobaczyć, usłyszec? Czy nie na tym polega własnie wiara? Po co wierzyć w coś, skoro się to widzi, słyszy, dotyka? Gdyby wiara dotyczyła osób fizycznych/żyjących obecnie, to by ta wiara nie bła potrzebna z racji tego ze po co wierzyć skoro widać/słychac itd...

Jestem wierzącym w Boga jedynego, jego Syna i Ducha Świetego. Jestem katolikiem i staram się postepować zgodnie z tym o czym piszą pisma. Jestem człowiekiem, jestem omylny i błędny. Ale wierzę w nieskończone Miłosierdzie Boże.

Dyskusja będzie się toczyła dalej, więc dodam iż nie oceniajmy całego kościoła z powodu kilku osób. Tak najeżdzamy na księży bo o nich słychać. Ludzie widząc jak ci księża molestują nieletnich, robią jakieś przekręty w parafiach, widzą że dobrze im materialnie, i ludzie odchodzą od kościoła, ale nie widać tych wszystkich księzy, którzy robia dobrze dla ludzi kościoła. ktorzy pomagają innym, są wierni temu co wierzą. Dziś możemy podzielić księzy na tych ktorzy sa z powolania i tych co sa dla kasy i korzysci.

Przyjdzie ten dzien, gdzie kazdy z nich i nas zostanie sprawiedliwie osadzony i ukarany lub wynagrodzony za swoje zycie.

"Nie sądźcie abyscie nie byli sądzeni". oraz " wszystko co uczyniliście jednemu z tych moich braci najmniejszych, mnieście uczynili".

Wracając do wiary, właśnie o to chodzi, mamy wierzyc w to, ze jest ktoś kogo nie widzimy ani nie slyszymy a kto nas bardzo kocha i pragnie zbawienia każdego z nas.

Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Dziwne nagrania.
« Odpowiedź #179 dnia: 18 Lutego 2009, 10:27:23 »
widać miał (nie wiem jak to nazwać - twarde podłoże? :P). Więc, czy uważasz, że Jezus nie jest Mesjaszem?" :D

A moze byl sprawnym manipulatorem, /piarowcem/ itd? Malo to cwaniakow dzisiaj, ktorzy na takim samym kicie zbijaja kase?

Słowo bzdury jest nacechowane na tyle negatywnie, że może urażać uczucia pewnych osób, które wierzą.

No tak - Ty przedstawiasz swoj swiatopoglad i nikt nie pisze, ze jest z tego powodu urazony - a gdy robie to ja, to juz jest urazanie twoich uczuc religijnych. Przyjmij do wiadomosci, ze istnieje inny swiatopoglad. Z mojego punktu widzenia religia jest jedna wielka manipulacja. Jakich wiec mam uzywac okreslen?

Cytuj
Brzytwa Ockhama: "Proste rozwiązanie jest najlepsze albo nie wymyślaj nowych czynników jeżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeżeli już, to udowodnij najpierw ich istnienie." No i wcale nie tłumaczy mi to nieistnienia Boga. Wytłumaczenie pewnych zjawisk Bogiem jest dla mnie najprostszym rozwiązaniem, i nie mam co kombinować, że jest to zasługa tego czy tamtego. Bóg nie jest czynnikiem, tylko inicjatorem, toteż polecenie udowodnienia się Go nie tyczy.

Alez pominales to co nie jest wygodne:
"Istnień nie należy mnożyć ponad potrzebę (łac. Non sunt multiplicanda entia sine necessitate), tłumaczona także tradycyjnie jako: Bytów nie mnożyć, fikcyj nie tworzyć, tłumaczyć fakty jak najprościej"

Ty tworzysz nowy byt. Boga nie ma - to jest prostsze rozwiazanie. Moze nie rozumiesz tego, co czytasz?

No i nie ma tutaj niczego, z czym bym się nie zgodził. Pokazałem tylko, że zarówno ateizm jak i wiara jest tylko światopoglądem, nie wyjaśnieniem niezaprzeczalnym sensu istnienia świata. Bo tak jak ja swoją ideologię przyjmuję na wiarę, to i Iwan na wiarę przyjmuje, że nie ma takiej ideologii ;-) Dowodów na nie istnienie Boga nie będzie ani za, ani przeciw.

Czyli niewiara jest wiara - lol :) No i dlaczego szukasz "niezaprzeczalnego wyjasnienia"? Swiat istnieje i tyle. My jestesmy po to, zeby dobrze przezyc swoje zycie i przekazac nasze geny nastepnym pokoleniom. Caly sens istnienia. A szukac dowodow na to, ze nie istnieje cos, co sobie ktos wymyslil - to by dopiero bylo chore ;)
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********