Autor Wątek:  Pociągiem do Pragi  (Przeczytany 6658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Pociągiem do Pragi
« dnia: 11 Lutego 2009, 12:38:28 »
Witajcie,

Wybieram się w najbliższym czasie do Pragi. Zakupiłem już bilety na bezpośredni pociąg pospieszny z Wrocławia, zadziwiła mnie tylko cena - 234 zł za bilet tam i z powrotem. Czy jest możliwość zakupienia tych biletów w jakiejś promocji, albo np. kupienia u konduktora na granicy? Jaka jest różnica w cenie przy bilecie normalnym i ulgowym?

Edit: znalazłem rozwiązanie: www.kolej.one.pl/~halski/cestovani_vlakem.html
« Ostatnia zmiana: 11 Lutego 2009, 12:48:12 wysłana przez ShaXbee »

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Pociągiem do Pragi
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lutego 2009, 16:39:30 »
Parę lat temu jechałem pociągiem do Pragi to na granicy (Międzylesie) kupiłem u konduktora czeskiego bilet bez najmniejszych problemów. Wyniosło mnie to dużo taniej niż kupowanie biletu w kasie PKP. Niestety nie potrafię powiedzieć ile taniej, bo już nie pamiętam.
Mogę za to podać inny przykład:
Za trasę Wrocław – Lichkov zapłacisz 68zł. Jeśli pokombinujesz, to ta sama trasa będzie Cię kosztować już 51zł (31zł do Międzylesia + 20zł (5 euro)).
 
[OT] Na święta (2008r. ) jechałem do Międzylesia i postanowiłem się wybrać przywróconym pośpiechem właśnie na Pragę. Zadziwił mnie standard tego pociągu, jak na międzynarodowy – tragedia. Wagony należały do CD, ogrzewania nie było i całe 2,5h siedziałem w kurtce lodówka absolutna i ultra niewygodne siedzenia.
Jak zobaczyłem stację w Międzylesiu to mnie trafiło. 100 milionów zł na przebudowę wszystkiego zostało wywalone w błoto. Kto na takiej stacji stawia około 70 nowych tarczy manewrowych? Podwieszane semafory na bramkach i wymiana wszystkich rozjazdów na bocznicach? To jest perfekcyjne marnowanie pieniędzy. A można by te pieniądze przeznaczyć na usuwanie wychlapów znajdujących się na trasie. Co za tym idzie skrócić czas podróży o dobre 10 minut.
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Pociągiem do Pragi
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lutego 2009, 16:48:00 »
Jak zobaczyłem stację w Międzylesiu to mnie trafiło. 100 milionów zł na przebudowę wszystkiego zostało wywalone w błoto. Kto na takiej stacji stawia około 70 nowych tarczy manewrowych? Podwieszane semafory na bramkach i wymiana wszystkich rozjazdów na bocznicach? To jest perfekcyjne marnowanie pieniędzy.
Skoro takie byly wymagania w przetargu to tak zrobiono. IMHO to wlasnie modernizacja 'polowiczna' tjest wyrzuceniem pieniedzy w bloto, bo co pare lat znow trzeba costam wymieniac i modernizowac.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Pociągiem do Pragi
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lutego 2009, 18:18:14 »
Pytałem się w kasie na stacji Český Těšín ile wyniósłby mnie listek do Pragi i z przesiadką w Ostravie wyszło mniej niż 500KČ w jedną stronę.

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Pociągiem do Pragi
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lutego 2009, 20:59:06 »
Zakupiłem już bilety

A mozna bylo spytac/pogooglac wczesniej :)
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pociągiem do Pragi
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lutego 2009, 00:37:35 »
Zwróciłem dzisiaj te międzynarodowe, straciłem 10% ceny ale i tak się opłaca. Jadę właśnie tym pośpiechem przez Międzylesie, mam nadzieje że jednak nie trzeba będzie się mrozić :)

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Pociągiem do Pragi
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lutego 2009, 16:46:48 »
Jak wrócisz z wyprawy to napisz jak było :) I może jakieś fotki dorzuć :)

Pozdrawiam i udanej podróży!
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pociągiem do Pragi
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lutego 2009, 23:43:54 »
Zdjęcia z wypraw są *z reguły* na moim albumie na picassie do której link jest w sygnaturce (podpisie).