Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - UAZownik

Strony: 1 [2]
31
Na warsztacie / Odp: Modele do wykorzystania podczas tworzenia tras
« dnia: 23 Października 2012, 16:13:32 »
Ooo, w końcu coś z mojej okolicy :) Poprawiłbym tylko dach, coś zbyt jednolicie i czysto ta tekstura wygląda.

Głupie pytanie, czyżby ktoś szykował linię 359 do MaSZyny?

32
Pomoc doraźna / Odp: Dźwiękowe błędy
« dnia: 30 Września 2012, 14:41:53 »
Nie, po pierwsze używam WMP, po drugie chodziło mi o to, że po włączeniu z powrotem dźwięk dalej występuje.

Co do odległości, drugi koniec l144 to chyba jednak więcej niż 2km... :D

33
Pomoc doraźna / Odp: Dźwiękowe błędy
« dnia: 30 Września 2012, 14:30:30 »
Ale ja już napisałem: Dźwięk jej silników jakby się zapisał i przez cały czas trwania sesji był odgrywany bez jakichkolwiek zmian.... Nie pomagało wychodzenie z symulatora, oddalenie się na drugi koniec mapy i inne tricki.

34
Pomoc doraźna / Dźwiękowe błędy
« dnia: 30 Września 2012, 13:59:40 »
Od pewnego czasu zauważam w maszynie dziwne zachowywanie się różnych dźwięków, najczęściej odgłosów silników. Otóż dla przykładu: odpalam scenerie Linia61+l144 Towarowy 1, wszystko pięknie ładnie, aż do spotkania EU07-15XX na sąsiednim torze. Dźwięk jej silników jakby się zapisał i przez cały czas trwania sesji był odgrywany bez jakichkolwiek zmian.... Nie pomagało wychodzenie z symulatora, oddalenie się na drugi koniec mapy i inne tricki. Jak na złość dzieje się to dość często też na innych sceneriach, ale w większości przypadków pomaga lot na drugi koniec mapy, jednak czasem i to nie pomaga...

Czy jest to jakiś błąd, którego trzeba szukać u mnie, czy to jakaś znana maszynowa czkawka? Jest jakaś recepta jak no naprawić?

35
Na warsztacie / Odp: Projekt ST43 (060Da)
« dnia: 28 Września 2012, 16:36:16 »
No w końcu porządny rumun w MaSZynie! Na to czekałem :D

Co do haslera, TRSowskie tekstury nie pasują czy co? Jak w Wolsztynie jakiegoś chwycę, to oczywiście zapoluję na tykacza.

Teraz tylko odpowiednio głośne dźwięki silnika, jakaś zdezelowana trąbka, mata wibracyjna na fotel i można ruszać z maszynowymi bruttami :D

36
Kargowa:

- Zakłady cukiernicze, dawna Goplana, dzisiaj Nestle. Zakład miał bocznicę w postaci jednego, ślepego toru wchodzącego na teren zakładu, odchodzący od toru głównego za wschodnią głowica stacji. Do fabryki wożono wszystkie składniki na wafelki i batony: mąkę, cukier, czekoladę etc. Na dzień dzisiejszy bocznica nie istnieje - z powodu nieopłacalności transporu wszystkiego koleją, bocznice w latach 80-tych rozebrano, a dzisiaj wszystko (w o wiele większych ilościach, obecnie jest to jeden z największych zakładów Nestle w Europie) jest dowożone ciężarówkami.

- Kaszarnia Kargowska. Posiada, podobnie jak dawniej Goplana, jeden ślepy tor, tyle ze odchodzący od toru nr 3. Bocznica do dzisiaj się zachowała, ostał nawet się kompletny mechanizm zsypu zboża.

- Składnica drzewna w Kargowej. Zakład ten nie posiadał wprawdzie swojej bocznicy, jednak przylegał bezpośrednio do terenu stacji i korzystał z toru nr 2 przy placu ładunkowym. Był to naprawdę potężny zakład, sam obszar składowania drewna zajmował kilka hektarów i dosłownie otaczał stację. W zakładzie tym przygotowywano zwykłe, okorowane pniaki, jak i stępy kopalniane (kopalniaki) dla Śląska. Firma działała od niepamiętnych czasów aż do końca lat 80-tych, w okresie swojej świetności, pod koniec istnienia, codziennie wyprawiała po jednym składzie z drewnem, a pnie zwożono do niej z całej okolicy.

Oprócz tego było kilka innych mniejszych zakładów korzystających z kolei, ale to już kompletna drobnica.

Dla wglądu plan stacji http://semaforek.pl/wiki/images/5/5c/Kargowa.png (jako normalny link, nie ogarniam na razie tych waszych załączników)

37
Na warsztacie / Odp: Eksperyment z teksturami
« dnia: 01 Września 2012, 21:51:28 »
To może ja się wtrącę ;)

Odświeżanie tekstur przez lekkie barwienie, kontrast, jasność itd. ma sens, i to czasem duży, tylko takie bawienie się jest wg. mnie potrzebne raczej starym modelom (ostatnio nawet dość ładnie odświeżyłem sobie SM41 i SN61), przy nowych lokach o dzisiejszym standardzie raczej bym to sobie odpuścił. Lepiej dać drugie życie zapomnianym dodatkom czekającym na drugie wcielenie, nić robić kolejną, nudna już siódemkę :D

38
Pomoc doraźna / Konwersja .t3d do .e3d
« dnia: 01 Lipca 2012, 18:48:51 »
Mam pytanie: czy da się przekonwertować stare modele w formacie .t3d do nowego, binarnego? Są do tego jakies programy konwertujące, czy może trzeba to zrobić za pomocą 3DMaxa? Chciałbym sobie wgrać do maszyny stary model, np. ST43, wiem że już jest troszke przeterminowany, ale brakuje mi tego loka. Czy może ma potrzeby konwertowania i w starym formacie ruszy? W maszynowych technicznych sprawach jestem wciąż zielony, więc proszę o wyrozumiałość :)

Pzdr UAZownik

39
Pomoc doraźna / Odp: Niemozliwość odpalenia Maszyny...
« dnia: 08 Sierpnia 2011, 15:09:57 »
Aktualnie mam 220204

40
Pomoc doraźna / Odp: Niemozliwość odpalenia Maszyny...
« dnia: 08 Sierpnia 2011, 15:01:52 »
Posiadam sam symulator, bez żadnych paczek. Testowałęm różne wersje, aktualne i te stare. Błąd zapewne leży w samym symulatorze, ponieważ pojawia się to przy ogólnym jego uruchamianiu.

41
Pomoc doraźna / Niemozliwość odpalenia Maszyny...
« dnia: 08 Sierpnia 2011, 14:22:20 »
Mam problem. Włączam Maszynę, ale zamiast okna gry, pojawia się fragment pulpitu w bardzo niskiej rozdzielczości. Komp przestaje reagować, wszystko działa (np. przychodzą wiadomości na GG), ale brak jakiejkolwiek interakcji... Dzieje się tak niezależnie od wersji symka i wybranej trasy. Czy da się to naprawić?

Wersja: obojętnie jaka wersja (na wszystkich ten problem występuje)
Trasa: wszystkie trasy, każdy tabor
- Nie modyfikowałem nic, symki świeżo ściągnięte.
Windows XP, co do podzespołów, to nie orientuję się w nich.

42
Bocznica / Niemozliwość włączenia maszyny....
« dnia: 08 Sierpnia 2011, 14:11:31 »
Mam problem. Włączam Maszynę, ale zamiast okna gry, pojawia się fragment pulpitu w bardzo niskiej rozdzielczości. Komp przestaje reagować, wszystko działa (np. przychodzą wiadomości na GG), ale brak jakiejkolwiek interakcji... Dzieje się tak niezależnie od wersji symka. Czy da się to naprawić?

Zapoznaj się z poradnikiem jak prosić o pomoc i sformułuj swoje pytanie ponownie.

Bocznica
libertyn89

43
Czy ten wzór sprawdzi się, gdy chcemy podmienić pojazd którym chcemy jechać? Np.: w manewrowo2 zamieniamy SM03 na SM42? Podmieniłem według powyższego wzoru SM03 na 42 i w start.exe nie mogę wybrać podmienionego loka. wpis wygląda tak:
node -1 0 SM42-174 dynamic PKP\SM42 sm42-174 sm42Ddumb  headdriver 3 0 enddynamic
endtrainset

Zapoznaj się z regulaminem. Odkopałeś temat w którym ostatnia wiadomość napisano w 2007 r. Bocznica.
Krzysiek626

44
Bocznica / Dużo pytań od UAZownika
« dnia: 09 Lutego 2010, 11:31:57 »
Witam. Jestem tu nowy. Jestem z PTT. Na tym forum jestem trochę zagubiony. Mam następujące pytania:
-Czy po wybraniu sesji i składów Start.exe można podczas symulacji zmienić skład?;
-Jak zainstalować mapę, by działała?
-Jak ustawić tabor na mapie, żeby można było nim sterować?

Jeśli wątek tu nie pasuje proszę go przenieść. Liczę na odpowiedź.

Strony: 1 [2]