Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - szczawik

Strony: 1 ... 3 4 [5]
121
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 21 Czerwca 2021, 18:30:07 »
Starter sam zaznacza opcję Zamknij starter automatycznie po każdorazowym restarcie programu.

122
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 17 Maja 2021, 08:56:06 »
Mam prośbę o dodanie checkboxa przy opcji UART. Teraz można zdefiniować wpis z numerem portu COM i innymi parametrami, nie można jednak wyłączyć obsługi COMa z tego okienka. Taki checkbox powinin pozwalać na zakomentowanie lub odkomentowanie całego wiersza zaczynającego się od UART. Teraz muszę zamknąć starter, dodać ręcznie // przed UART w eu07.ini żeby odpalić symulację bez pulpitu i usunąć // gdy będę odpalał z pulpitem. Taka niewielka rzecz, a ułatwiłaby działanie bez grzebania za każdym razem w ini.

123
Symulator / Odp: Gdzie zgłaszać błędy w starterze?
« dnia: 17 Maja 2021, 00:54:11 »
Nowa wersja, zmiany:
  • parametry rozdzielczości kopiowane do gfx.framebuffer.
Tutaj uwaga -- rozdzielczosc ekranu a rozdzielczosc bufora to dwie rozne rzeczy. W uproszczeniu, bufor to "plotno" na ktorym malowany jest obraz symulacji, a ekran to "rama" na ktory jest on nastepnie naciagany. Nie powinno sie z gory i automatycznie narzucac identycznych rozmiarow jednego i drugiego, bo wiele gier (w tym i tych AAA) uzywa bufora o rozdzielczosci nizszej niz rozdzielczosc ekranu; pozwala to na wyzszy framerate niz malowanie w "pelnej" wyswietlanej rozdzielczosci, przy niewielkim spadku jakosci. U nas sluza do tego wpisy rozdzielczosci bufora wlasnie, i/lub wpis gfx.framebuffer.fidelity pozwalajacy na polautomatyczny dobor parametrow tak, by uzyskac jedna ze standardowych rozdzielczosci (720, 1080, 1440p)

124
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 12 Kwietnia 2021, 23:39:27 »
Dziękuję. Oszczędza to dwa kliknięcia na sesję, co przełoży się na żywotność mojego nadgarstka i myszy. :P
Menu kontekstowe scenariusza (przeładuj/otwórz lokalizację) jest dostępne też dla kategorii scenerii. Otwarcie lokalizacji nie robi nic w tym przypadku, ale przeładowanie narusza pamięć.

125
Symulator / Odp:  Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 03 Stycznia 2021, 21:34:32 »
Starter nie ogarnia fizyki, która składa się z dwóch includów - przykład w załączniku. Gdy jest tylko jeden, wszystko jest ok. Gdy są dwa - brakuje parametrów członu (masy, długości, flag sprzęgów).

126
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 20 Grudnia 2020, 21:06:53 »
Do fizyki w sekcji sprzęgów doszedł jakiś czas temu parametr ControlType pozwalający zapiać ukrotnienie jedynie, gdy w obu sąsiadach jest takim samym stringiem. Exe to olewa przy inicjalizacji składu, tak jak dopuszczalną sumę bitową sprzęgów. Dałoby się dodać test do startera?

127
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 15 Listopada 2020, 01:05:33 »
Brakuje mi trzeciej zakładki O składzie, zaraz obok Ogólne, O teksturze, a w niej takich danych jak ilość pojazdów, długość, brutto, tor, do którego skład jest przypisany. Przy podmianie składów jest to dużym problemem, bo uniemożliwia określenie długość składu, który zamierza się podmienić. Niby mogę zmienić zakładkę, ale jest to szalenie niepraktyczne.
Kolejną fajną funkcją byłaby możliwość przełączenia między dwoma trybami. To, że po kliknięciu w jakiś człon, jakiegoś ezta, zostajemy przeniesieni do innej kategorii jest super, bo znacznie usprawnia proces podmiany składu, natomiast przy podmianie wagonów, owa funkcja doprowadza do szewskiej pasji.
Skoro starter dopuszcza tylko konkretne połączenia i dane bierze z fiza, które są dopuszczalne a które nie, to fajnym bajerem byłoby gdyby uwzględniał również maxload, żeby użytkownik nie musiał grzebać po plikach, w celu dowiedzenia się ile dany wagon mieści ładunku. Byłoby też fajnie gdyby starter blokował możliwość "przeładowania" wagonu, żeby dane, które podaje odnośnie ciężkości, pokrywały się z tym co mamy w symulatorze.
Na koniec najmniej upierdliwy problem, czyli możliwość założenia sprzęgu 1 dla ostatniego wagonu, który to sprzęg uniemożliwia założenie SKP. Starter nie pozwala na żadne połączenie z powietrzem, co jest zrozumiałe, ale byłoby korzystnie móc zadecydować o tym czy końcówki mają być założone czy nie już z pozycji startera.

128
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 26 Września 2020, 09:13:09 »
Jakbyś mógł zrobić, żeby było tak jak w rainstedzie katalog widoczny na stałe? ;)

129
Symulator / Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« dnia: 14 Września 2020, 17:14:48 »
@szczawik mam jedną sugestię badziej kosmetyczną i typowo dla osób ciekawskich co wnosi nowa aktualizacja: czy dałoby radę zamieścić na dole przycisk tak jak np "O Starterze", po którego wciśnięciu pokazywał by się cały changelog co zostało zmienione w konkretnym numerku programu? Nie jest to pilne aczkolwiek mile widziane. Dziękuję z góry za odpowiedź. 

Strony: 1 ... 3 4 [5]