Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - OczeQ

Strony: [1]
1
Bieżące kolejowe / GKW rozpoczyna kolejny sezon przewozów
« dnia: 09 Czerwca 2008, 10:20:25 »
Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
  w sezonie letnim 2008
 
  Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych serdecznie zaprasza na przejazd po najstarszej, nieprzerwanie czynnej, linii wąskotorowej na świecie, użytkowanej od 1853 roku. Nasz kolejowy szlak od 15 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Aglomeracji Górnośląskiej pragnących uprawiać aktywną turystykę albo też poddać się błogiemu lenistwu na plażach Zalewu Nakło-Chechło.
 
  Rozkład jazdy i ceny biletów
 

  Pociągi kursować będą 14 i 15 VI (weekend) oraz w okresie 21 VI – 31 VIII (wakacje szkolne). Godziny odjazdów pozostaną bez zmian w stosunku do lat poprzednich, tj. z Bytomia Głównego o 9.00, 12.00, 16.00, a z Miasteczka Śląskiego o 10.20, 14.30, 17.30. Czas jazdy pociągu wynosi 1 godz. i 10 min. Ceny biletów, mimo wzrostu kosztów paliwa oraz poziomu plac także pozostaną na poziomie z lat poprzednich: normalny kosztować będzie 5,00 zł, a ulgowy dla dzieci i młodzieży szkolnej 2,50 zł. Bilet uprawnia do przejazdu w jedną stronę między dwiema dowolnymi stacjami. Skład pociągu stanowić będą otwarte lub częściowo zamknięte wagony letnie oraz wagon brankard do przewozu rowerów.
 
 Szczegółowy rozkład jazdy: http://www.sgkw.eu/?page=rozklad
 
  Atrakcje przy torach
 
 Linia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych łączy ze sobą wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc północnej części Aglomeracji Górnośląskiej. Najbardziej znanym z nich jest Zalew Nakło-Chechło w Miasteczku Śląskim. Oprócz niego przy naszym szlaku znajduje się wiele innych niesamowitych miejsc. Najciekawszym z nich jest Zabytkowa Kopalnia Srebra, położona w odległości 10 minut spaceru od stacji Repty Kopalnia. Innym przystankiem na trasie pociągu są Tarnowskie Góry, średniowieczne miasto gwarków. Stacja GKW jest najlepszym punktem startowym wypadu na jedną z najładniejszych starówek wśród miast GOPu. Osoby pragnące uprawiać aktywny wypoczynek mogą wybrać się do przystanku w Suchej Górze, skąd w kilkanaście minut można dojść do ośrodka Dolomity Sportowa Dolina. Na miejscu można poużywać sobie na 2 całorocznych, igielitowych stokach narciarskich, ścianie wspinaczkowej czy poszaleć na quadach. Natomiast wszystkim preferujących spokój i ciszę proponujemy spacer do rezerwatu "Segiet". Tworzy go głównie las bukowy, a nieopodal znajdują się zapierające dech w piersiach wyrobiska dawnego kamieniołomu "Blachówka". Zapraszamy także do urokliwej restauracji "Pod Dębem" położonej płot w płot z przystankiem Dąbrowa Miejska. Położona na samym skraju lasu jest idealnym miejscem na weekendowe obiady (dojazd w sam raz pociągiem o godzinie 12:00 z Bytomia).
 
  Serdecznie zapraszamy
 
  Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych
  adres koresp.: ul. Reja-Lokomotywownia, 41-900 Bytom
  tel.: 0-600 390 992 lub 0-668 903 629
  fax: 0-32 241 18 45
  www.sgkw.eu
  e-mail: bpu@tlen.pl
 
  Informacje o rozkładzie jazdy oraz zamówienia: 0-600 390 992

2
Inne niekolejowe / Zaproszenie: Srebrnym torem do rozrywki
« dnia: 13 Listopada 2007, 16:39:28 »
W ramach rozpoczynającego się cyklu imprez nad którym patronat obejmują:


2 grudnia 2007 o godzinie 10:00 ze stacji Bytom Główny Wąsk. przy ul. Zabrzańskiej  wyruszy pierwszy inauguracyjny zimowy skład kolejki wąskotorowej w ramach wspólnej akcji promocyjnej pod hasłem:
„SREBRNYM TOREM DO ROZRYWKI”

Skład zatrzymywać się będzie na stacjach:
-> Sucha Góra DSD – gdzie uczestnicy będą mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji ośrodka łącznie z usługami gastronomicznymi
-> Zabytkowa Kopalnia Srebra – w której zwiedzający poznają niepowtarzalny klimat jej podziemi z licznymi atrakcjami, m.in. wyprawą łodzią na spotkanie spacerującego po kopalni Skarbnika

Przejazd w pomiędzy stacjami w obu kierunkach zapewnią Górnośląskie Koleje Wąskotorowe - powstała w 1853 najstarsza nieprzerwanie czynna kolej wąskotorowa na świecie. W skład pociągu wejdą zamknięte i ogrzewane wagony pasażerskie Bxhpi.

W ramach wspólnej akcji mającej na celu promowanie zabytków oraz atrakcji Śląskiej Ziemi wszyscy partnerzy oferować będą preferencyjne ceny oraz atrakcyjne rabaty dla uczestników imprezy:
-> bilet na przejazd pociągiem z Bytomia do DSD/Kopalni Zabytkowej i z powrotem kosztować będzie: 8 zł – normalny, 6 zł – ulgowy (dla dzieci i młodzieży szkolnej)
-> promocyjna cena za wstęp i zjazd do Kopalni Zabytkowej (długa trasa – spływ sztolnią) wynosi: 15,50 zł – bilet normalny, 12,00 zł – bilet ulgowy
-> DSD udziela 5% zniżki na wybraną atrakcję

Bilety na przejazd do nabycia w pociągu w dniu przejazdu. Promocyjne ceny w DSD i Kopalni Zabytkowej obowiązują tylko 2 grudnia 2007, i tylko po okazaniu biletu z przejazdu pociągiem!

Pociąg kursował będzie wg następującego rozkładu jazdy:
-> Bytom Gł. Wąsk. odj. 10:00
-> Sucha Góra DSD przyj. 10:30
-> Repty Kopalnia Zabytkowa przyj. 10:40
-> Repty Kopalnia Zabytkowa odj. 13:10
-> Sucha Góra DSD odj. 13:20
-> Bytom Gł. Wąsk. przyj. 13:50

Stacja Bytom Gł. Wąsk. znajduje się przy ulicy Zabrzańskiej, przy przystanku linii tramwajowych – 5, 7, 9, 18 i 30, autobusowych – 146, 183 i 227. Jest to tzw. „V peron dworca PKP”. Od strony centrum Bytomia (dworca autobusowego KZK GOP i MZKP) należy kierować się przejściem podziemnym pod torami głównego dworca PKP.

Zapraszamy na nasze strony internetowe:
www.dsd.pl
www.sgkw.eu
www.kopalniasrebra.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać:
-> pisząc maila na: bpu@tlen.pl
-> dzwoniąc pod nr telefonu: 0-600 390 992

3
WWW / Screeny na głównej
« dnia: 20 Kwietnia 2005, 12:39:06 »
Nasuneło mi sie parę pytań/punktów odnośnie tego działu strony eu07.pl.

Większość uzytkowników, którzy szukają na necie jakiejś rozrywki znajdując nową "grę", leci z miejsca na pozycję screenshots, czy podobnie się nazywającą, aby sprawdzić czy to, co autorzy piszą na głównej jest według niego (użytkownika) prawdą. Wchodząc na screeny MaSzyny galerie ładnie przedstawiają historię powstawania projektu, ale...
...
 ...na pierwszy rzut oka to rozwój programu zakończył się w 2004 roku. Brakuje tam galerii ładnie zatytuowanej 2005, zawierającej pokaz możliwości trasopisarskiej i modelarskiej wcale nie tak małej grupy osób. Przcież screeny z Moczników, Całkowa, czy ładnie podane modele Barta&CTLa mogą znacznie uatrakcyjnić stronę projektu, w pewnym stopniu przyczyniając się do powiększenia się grona użytkowników MaSzyny. Pokażmy, że symek ma wiele do zaoferowania i wbrew pozorom nadal się rozwija. :)
czekam na jakiś odzew
______________________________
OczeQ vel Puchacz

4
Tabor / Proźba o Gagsy.
« dnia: 28 Marca 2005, 17:22:37 »
Witam, czy ktoś mógłby mi podesłać wagony Gags???
dziwnym trafem ich nie mam w symku... nie wiem czy przez przypadek czy celowo i kiedy je nieszczęsnie wywaliłem. Fakt faktem jakiś czas temu je miałem :| , a ciągłe podmienianie wpisów gagsów na inne już mnie trochę nudzi.
z góry dzięki :)
________________________
OczeQ vel Puchacz

5
Tabor kolejowy / Damage report
« dnia: 12 Marca 2004, 14:44:44 »
Więc tak... podczas jazdy po wciśnięcu f1 wyświetlają się fps'y nazwa pojazdu i inne pierdoły, a między innymi damage status. Więc czy któryś z Autorów mógłby umieścić wszystkie "stany demolki lokomotywy" :))

przytrafiło mi się już : derailed, coupler damaged, wheel wear, thin weel(nie jestem pewien co do poprawnej pisowni tego ostatniego). Czy są jeszcze jakieś inne ???
Jeśli można to proponowałbym z krótkim opisem(np dla mnie to 2 ostatnie z tych co wypisałem opisują "wytarcie" kół o szyny z powodu zbyt gwałtownego hamowania).
pozdrawiam
________________
OczeQ vel Puchacz

6
Tabor / Sprzęganie składów
« dnia: 21 Lutego 2004, 00:14:12 »
tak więc czytam o spinaniu wagonów do kupy, wagonów do loków, loków ze sobą, każde coś z czymś się sprzega trochę inaczej. Może ktoś napisze jakie typy sprzęgów są stosowane w łączeniu pojazdów, bo w scenerii przy Trainset są sprzęgi typu: 0, 1, 3, 7....  i może jeszcze jakies inne(których nie znalazłem).
z góry dzięki...
________________
OczeQ vel Puchacz

Strony: [1]