Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Anrej

Strony: 1 ... 28 29 [30] 31
871
Symulator / Plik logo.bmp
« dnia: 12 Września 2009, 01:31:42 »
Podmieniłem sobie plik logo.bmp. Tylko jak zrobić aby napisy przy uruchamianiu symulatora były białe a nie ciemnoniebieskie.

872
Inne niekolejowe / Odp: Jaki aparat wybrać?
« dnia: 11 Września 2009, 00:26:33 »
Anrej, trochę namieszałeś. Jeżeli ktoś nie chce mieć efektu "beczki" to wcale nie lepiej brać najmniejszą ogniskową. Wspomniałeś o zależności z wielkością matrycy. Ok, i to na tą wielkość trzeba zwracać uwagę, i ewentualnie jak ona odnosi się do ogniskowej. Im mniejsza wielkość matrycy, tym większe upakowanie megapikseli, i w efekcie ilość szumów.
Nic nie namieszałem. Wyobraź sobie, chcesz zrobić znajomym fotkę przy stole. Cofnąć się nie ma gdzie, jedynym wyjściem jest krótka ogniskowa. Oczywiście można przesadzić w drugą stronę. Wtedy powstają zniekształcenia beczkowate aż do efektu rybiego oka. Są to obiektywy o bardzo małej ogniskowej i kącie widzenia prawie 180 stopni. Nie raz dają ciekawe efekty, przecież beczkowatość też nie zawsze jest wadą.
Z tym zgoda nim mniesza matryca tym wieksze upakowanie pikseli i w efekcie wieksza możliwość szumów. Tylko że trzeba brać pod uwagę kąt widzenia obiektywu. Jeśli przekątna matrycy będzie się zmniejszała, wtedy ogniskowa będzie się też zmnieszała. Aby zachować ten sam kąt widzenia.

873
Inne niekolejowe / Odp: Jaki aparat wybrać?
« dnia: 10 Września 2009, 11:11:08 »
No bo jest następca czyli drogi D90. Na Twoim miejscu wybrałbym D60.
Mógłbyś coś napisać jakie są między nimi różnice. Nikon jako nowość reklamuje na swojej stronie D3000.
Nikon D90 ma matrycę CMOS, pozostałe CCD.
Nikon D60 sprzedawany jest w zestawie z jednym obiektywem, pozostałe sprzedawane są w kilku zestawach.
Tak ogólnie to dane techniczne się nie róznią, ale jest coś takiego jak zastosowany procesor, zainstalowna wersja firmaware.

874
Tabor / Odp: Lokomotywa Pchająca
« dnia: 09 Września 2009, 01:20:57 »
Zgadza się nie najnowsze tylko 26at-exe_rev311006 plik EU07.exe 1658 kB wersja 1.0.9.3
Pisze to w plikach.
Cytat: changes.txt
1. POPRAWIONE PRZECHODZENIE DO INNEGO LOKA W SKLADZIE (NA TYM SAMYM TORZE) ZA POMOCA SHIFT+T
Cytat: qreadme.txt
W zwiazku z poprawieniem przechodzenia do innego pojazdu na torze na ktorym stoi pojazd z ktorego wyszlismy, nie dziala reczne przestawianie zwrotnic - wykorzystuje ta sama kombinacje klawiszy (SHIFT+T)

875
Bieżące Symulatorowe / Odp: Komisja ds. Badania Taśm ze Służb.
« dnia: 09 Września 2009, 00:56:13 »
Hamowanie kontrolne.
Po wyjeździe pociągu ze stacji początkowej.
Hamowanie wykonuje się na pierwszym odcinku toru po osiągnięciu prędkości nie większej jak 60 km/h, w taki sposób, aby maszynista wyraźnie odczuł hamowanie pociągu, ale jednocześnie tak, aby w miarę możności nie spowodować zatrzymania pociągu. Hamowanie należy wykonać przy pomocy hamulca zespolonego (pneumatycznego), stosując hamowanie służbowe.
Są jeszcze inne warunki jak zmiana drużyny.

Na pierwszym odcinku, na którym prędkość rozkładowa pociągu wynosi co najmniej 130 km/h hamowanie kontrolne należy przeprowadzić z prędkości 130 km/h, tak aby zmniejszyć prędkość do 90 - 100 km/h. Nie wykonuje się tego hamowania, jeśli wcześniej przeprowadzano hamowanie pociągu z prędkości co najmniej 100 km/h

Jeszcze ponad to w symulatorze to może nie mieć zanczenia.
Hamowanie kontrolne pociągu z prędkości rozkładowej wykonuje się:
a)   przy zbliżaniu się do stacji węzłowej,
b)   przy zbliżaniu się do miejsca planowego zatrzymania,
Hamowanie kontrolne wykonuje się w wyżej wymienionych okolicznościach tylko wtedy, gdy hamulce nie były używane przez okres co najmniej pół godziny w pociągach towarowych i 1 godziny w pociągach pasażerskich.
Prowadząc pociąg towarowy w wielu przypadkach przed zatrzymaniem na stacji końcowej powinno się wykonać hamowanie kontrolne.

Hamowanie służbowe.
Przy hamulcu pneumatycznym pierwszy stopień hamowania uzyskuje się po obniżeniu ciśnienia w przewodzie głównym hamulca o 0,05 MPa poniżej ciśnienia roboczego. W pociągach towarowych o długości składu pociągu większej niż 300 m należy jednak stosować hamowanie służbowe przez obniżenie ciśnienia co najmniej o około 0,1 MPa.
Następne stopnie hamowania uzyskuje się przez dalsze obniżanie ciśnienia w przewodzie głównym, odpowiednio do potrzebnej siły hamowania. Największy spadek ciśnienia w przewodzie głównym w stosunku do ciśnienia roboczego podczas hamowania służbowego wynosi około 0,15 MPa, przy którym uzyskuje się najwyższy stopień hamowania służbowego -hamowanie pełne.

876
Tabor / Odp: Lokomotywa Pchająca
« dnia: 08 Września 2009, 01:25:21 »
Jak sobie przypominam, nie wiem czy sobie dobrze przypominam. To najnowsze "exe" umożliwia przejście do drugiej lokomotywy na tym samym torze. Uzywa się do tego klawiszy "Shift+"T". Zwrotnice w tym przypadku są zmienione, gdzieś to na forum było napisane.

Krzysiek626

877
Bieżące Symulatorowe / Odp: Komisja ds. Badania Taśm ze Służb.
« dnia: 08 Września 2009, 00:52:32 »
Jak się wykonuje hamowanie kontrolne?

878
Inne niekolejowe / Odp: Jaki aparat wybrać?
« dnia: 08 Września 2009, 00:39:26 »
Tylko który kolega pożyczy aparat z wyższej pólki do przetestowania. Tutaj jak w każdym przypadku albo się ma pewną wiedzę, albo nie ma. Jak się nie ma, to pozostają tylko dobre porady.
Lustrzanki cyfrowe profesjonalne z wyższej półki:
Canon EOS-1Ds Mark III - body Cena: 25399 zł - 31 998 zł
Nikon D3x - body Cena: 26999 zł - 27 298 zł
Do tego odpowiedniej klasy obiektyw.

Ciekawe czy ST44-003  kupił już aparat i jaki.

879
Bocznica / Wydzielone z: Pytanie dotyczące reklamacji telefonu.
« dnia: 06 Września 2009, 00:58:15 »
Tak dla wyjaśnienia to miało być „okaże” od „okazać” a nie „okarze” okarać.
Już poprawione.

880
Pomoc doraźna / Odp: Problem z katalogiem dodatków
« dnia: 03 Września 2009, 23:56:01 »
Jak masz WinRara, to otworzy paczke bez problemu - musza tylko inne czesci paczki byc w tym samym katalogu.
Kwestia znajomosci rara i tyle.
Nie mam WinRara, gdyż jest to archiwizer komercyjny. Mam 7-zip, ponieważ jest darmowy. 7-zip potrafi rozpakować archiwizery spakowane dowolnym programem. Co to za komplement. Kwestia znajomości rara i tyle. Kwestia poprawienia adresu linku w kodzie strony i tyle.

Dziękuję dyskusję uważam za zakończoną.
Ciekawe że inne linki downloadu mają rozszerzenie *.rar, *.zip lub *.exe.

881
Pomoc doraźna / Odp: Problem z katalogiem dodatków
« dnia: 03 Września 2009, 00:26:39 »
Nie jest prawdą, że rozszerzenie 001 jest błędne. Jest związane poprostu z podzielonym na części archiwum i przykładowo część oznaczona rozszerzeniem 001 jest pierwszą częścią podzielonego archiwum. Owo archiwum zaś ma rozszerzenie 7z i po pobraniu wszystkich części trzeba je scalić w jeden duży plik, czyli zasadnicze archiwum.
Paczka Mariusza też składa sie z czterech częsci i każda część ma rozszerzenie *.rar. Czyli coś nie tak co piszesz.
Dalszej częsci nie mogę zrozumieć, ściągam 6 plików. Może wytłumaczysz jak scalić te 6 plików, przed rozpakowaniem.

882
Inne niekolejowe / Odp: Jaki aparat wybrać?
« dnia: 03 Września 2009, 00:12:13 »
Ad. 1 - Cały sprzęt kupiony w kraju musi mieć PL instrukcję, a to wystarcza aż nadto bo 3/4 sprzętu ma PL menu.
Ad. 2 - Jeśli się dba o sprzęt to nie ma kłopotu z padnięciem akumulatora.
Ad. 8 - Nawet kompakty dają się manualnie regulować.
Ad1  - Ale z tego co piszesz 1/4 sprzętu nie ma polskiego menu. Czyli lepiej sprawdzić.
Ad2 - Nie chodziło mi o padnięcie akumulatora. Wyobraź sobie, robię zdjęcia i okazuje się, że akumalator jest rozładowany. Jeśli używam akumalatorów AA lub AAA, zawsze można awaryjnie włozyć baterię. Mnie to się osobiście nie przydazyło, lubię mieć zapasowy komplet akymulatorów. Ale nie którzy mieli z tego powodu problem. Jeszcze jest problem z dostępnością akumulatorów dedykowanych. Z kupnem akumulatorów AA/AAA nie ma problemu a z kupnem akumulatorów dedykowanych. Tego to nie wiem.
Ad8 - Zaawansowane kompakty tak, ale proste kompakty nie.

883
Inne niekolejowe / Odp: Pytanie dotyczące reklamacji telefonu.
« dnia: 02 Września 2009, 23:51:40 »
Gwarancja gwarantuje że produkt będzie działał przez określony okres bez usterek. W razie wystąpienia usterki, będzie usuwana bezpłatnie.
Nie zgodność towaru z umową. Nie ma ograniczeń czasowych jak gwarancja. Nie zgodność towaru z umową polega na tym, że coś powinno działać a nie działa. Dla przykładu jest podane, że telefon może wysyłać i odbierać MMS-y. Potem okaże się, że nie ma takiej mozliwości. Jest to nie zgodność towaru z umową.
Jeśli telefon umożliwiał dzwonienie a następnie ta funkcja przestała działać. Jest to usterka.
Na stronie gwarancyjnej można przeczytać.
Cytuj
10. Naprawa gwarancyjna zostanie wykonana w możliwie najkrótszym czasie nieprzekraczającym 30 dni licząc od daty przyjęcia urządzenia do serwisu. W przypadku konieczności importu części, termin naprawy może ulec wydłużeniu. Po wykonaniu naprawy okres gwarancji biegnie dalej przedłużony o czas naprawy.
Czyli naprawa gwarancyjna trwa 30 dni, ale może być przedłużona.

884
Pomoc doraźna / Odp: Problem z katalogiem dodatków
« dnia: 02 Września 2009, 23:14:37 »
U mnie działają dwa linki.
http://eu07.pl/download/calosciowe/
http://eu07.rainsted.com/calosciowa/
Problemem jest paczka z 2008 roku w 6 częściach. Po kliknięciu na odnośnik jest dostęp do linku paczki http://eu07.pl/download/2008/281c-paczka1.7z.001 i http://milicz.co.uk/maszyna/PC/paczka1.7z.001 Problem że rozszerzenie *.001 jest błędne, wszystkie aplikacje mają roszerzenie *.rar lub *.zip. Można by było ten błąd poprawić, albo linki usunąć.

885
Inne niekolejowe / Odp: Jaki aparat wybrać?
« dnia: 02 Września 2009, 00:50:28 »
Edit:
Rozumiem, że chcesz mnie obrazić celowo stosując formę per "Inteligent"... Może się przewietrz bo zaczynasz się pienić i budować nieprzyjemną sytuację. Sam napisałeś, że do portretów mam brać długie szkło, a teraz piszesz o szerokim kącie - zdecyduj się. W portretach stosuje się to co da oczekiwany efekt, a słynne 85-135mm, ech - uwierz głęboko, że nie wszystko co jest w "necie" jest całkiem prawdziwe i dobre. A jeśli koniecznie chcesz wiedzieć, to swoją wiedzę zdobywałem na warsztatach oraz z książek i zagranicznych how to.
Myślę że nie jest to miejsce na chwalenie się.
Skoro ktoś zwraca się per "Chłopie", to wypada się do niego zwrócić per "Inteligent". Co to "Inteligent" jest obraźliwe. Sam nie wiesz co piszesz. Przecież napisałeś cytuje:
Cytuj
A wiesz, że jak wezmę 85-135 to w studio się nie ogarnę?
Gdzie tu pisze o portrecie.
Cytuj
a słynne 85-135mm, ech - ...ciach
Czemuż to zmieniasz tok myślenia. W fotografii portretowej stosuje się dłuższe ogniskowe. Po pierwsze aby uniknąć przerysowania, przy zbytnim zbliżeniu do obiektu. Po drugie aby uzyskać odpowiednią głębię ostrości, nie ostry dalszy plan.
Nie wiem dlaczego mam tobie wierzyć. Na jakiej podstawie twierdzisz, że moja wiedza pochodzi z netu. Przecież mnie nie znasz.
Jak zauważyłem większość poleca aparat taki jaki ma.
Z kupnem aparatu fotograficznego nie ma problemu. Wystarczy wejść google i wpisać aparat cyfrowy, jest wiele stron które pozwolą na wybór, dobór aparatu.
Na co należy zwrócić uwagę wyborze.
1.Język menu – najlepiej jak jest polski.
2.Zasilanie – nie które aparaty zasilane są akumulatorami dedykowanymi. Według mnie najlepsze jest zasilanie akumulatorkami paluszkowymi AA/AAA. W razie czego zawsze można kupić baterie i założyć.
3.Karta pamięci – najlepiej na kartę SD, SDHC, gdyż są najbardziej rozpowszechnione.
4.Zoom – wielkość względna określająca ile razy zwiększa się najmniejsza ogniskowa.
5.Ogniskowa obiektywu – tu może być problem z wyborem, gdyż ogniskowa obiektywu zależna jest od wielkości matrycy. Dlatego ogniskową podaje się ekwiwalentnie w odniesieniu do fotografii małoobrazkowej. Lepiej wybrać obiektyw który ma mniejszą najmniejszą ogniskową.
6.Jasność obiektywu – stosunek średnicy soczewki do ogniskowej nim jest mniejszy, tym obiektyw jaśniejszy. Obiektyw 1:2 jest jaśniejszy od  1:4.
7.Ilość megapikseli – w obecnie produkowanych aparatach można tego nie brać pod uwagę, chyba że myśli się o fotografii wielkoformatowej.
8.Czy chcemy aparat pracujący tylko w trybie auto „idiotaparat”, czy z możliwością ustawień manualnych. Lepiej wybrać tę drugą wersję.
9.Kompakt czy lustrzanka – wszystko ma swoje plusy i minusy a może hybryda.
10.Jeśli nie lustrzanka to dobrze aby miał celownik lunetkowy lub elektroniczny EVF. Wyświetlacz nie zawsze pozwala wykadrować zdjęcie.
11.Matryca CCD lub CMOS.

886
Inne niekolejowe / Odp: Jaki aparat wybrać?
« dnia: 01 Września 2009, 00:10:03 »
Chłopie, weź aparat i popstrykaj zamiast cytować jak leci z for i wiki. Taaa, słynne 85-135... Poczytaj porządne fora lub pooglądaj dobre zdjęcia zamiast nijakich ;)
Inteligent się znalazł, ja wiem co mam robić. Inteligent jak ja to wiedziałem, to o for i wiki jeszcze wróble nie ćwierkały. Inteligent co takiego napisałeś w temacie, właściwie nic.
Inteligent a to z jakiego for wyczytałeś?
Cytuj
Tak z doświadczenia, stałka 50mm to portretówka, 18-50 szeroki kąt, a tak od 70... już zoomy ;)
Cytuj
Wiesz chociaż jakie efekty daje stałka 50mm? Dlaczego korzysta się z niej przy portretach?
Przy portretach stosuje się obiektywy i większej długości a wiesz dlaczego.
Cytuj
A wiesz, że jak wezmę 85-135 to w studio się nie ogarnę?
To sobie wymień obiektyw na szerokokątny

887
Inne niekolejowe / Odp: Jaki aparat wybrać?
« dnia: 31 Sierpnia 2009, 01:16:41 »
Standardowy... co to za określenie?
Obiektyw dołączany do aparatu o standardowej ogniskowej równej przekątnej kadru.
Cytuj
btw:
Cytuj
Jeszcze jedna uwaga - w przypadku lustra przeważnie nie ma mozliwości nakręcania filmów.
Nikon D90 ;) HDTV :)
Tylko że dopiero ostatnio pojawiły się lustrzanki z możliwością nagrania filmów.
Cytuj
Tak z doświadczenia, stałka 50mm to portretówka, 18-50 szeroki kąt, a tak od 70... już zoomy ;)
Tak z doświadczenia. Obiektyw 50mm - obiektyw standardowy dla fotografi małoobrazkowej 24x36mm. Portretówka - obiektyw o ogniskowej 85-135mm. Każdy obiektyw o ogniskowej krótszej od przekątnej kadru jest obietywem szerokokątnym, krótkoogniskowym. O ogniskowej dłuższej jest obiektywem długoogniskowym. Nie każdy obiektyw długoogniskowy jest teleobiektywem. A tak, każdy obiektyw o zmiennej ogniskowej jest zoomem.
Cytuj
Pamiętaj, że wybierając Body musisz myśleć o cenach szkieł, bo przyjdzie czas, że zechcesz kupić jakieś tele i zrobisz oczy jak "5 zł" na widok ceny.
Przecież nie musi kupować dodatkowych obiektywów. Mając aparat bez wymiennej optyki, nie będzie miał możliwości wymiany obiektywu.

888
Tabor kolejowy / Odp: Różne pytania
« dnia: 29 Sierpnia 2009, 02:00:21 »
Nastawnik EN57 ciąg dalszy. Tak znalazłem w sieci.
Wał kierunkowy nastawnika w elektrycznych zespołach trakcyjnych jest uruchamiany jest odejmowalną dźwignią – kluczem. W ezt serii EN57 możliwe jest ustawianie 5 pozycji:
- pozycja I, jazda do tyłu
- pozycja WYŁ, wyłączenie jednostki
- pozycja 0
- pozycja I, jazda do przodu z niską nastawą cewki samoczynnego rozruchu PSR – 135A
- pozycja II, jazda do przodu z wysoką nastawą cewki samoczynnego rozruchu PSR – 175A
Natomiast w serii ED72 pozycje I, WYŁ, 0 oraz:
- pozycja I, jazda do przodu tylko układ szeregowy oraz boczniki (PSR – 135A)
- pozycja II, jazda do przodu (PSR – 175A)
Nie zabardzo rozumiem co to znaczy: niska lub wysoka nastawa cewki samoczynego rozruchu. Ale domyślam się, że w zależności od wyboru pozycji I lub II EZT będzie szybciej przyśpieszał i rozwinie większą prędkość.

889
WWW / Odp: Pobieranie paczek
« dnia: 29 Sierpnia 2009, 00:48:30 »
Trzeba było sciągnąć:
http://eu07.rainsted.com/archives/2786-maszyna.sierpien2007.rar.html
Jest to paczka nowsza.
Można ze strony:
http://eu07.rainsted.com/archives/272p-youby_project.rar.html
Możesz sciągnąć nowy plik wykonaczy exe w paczce są też tekstury nieba. Możesz mieć chmurki.
MaSzyna wymaga też sterowników graficznych directX, co zresztą pisze na tytułowej stronie:
Symulator do działania wymaga karty graficznej obsługującej OpenGL oraz DirectX 7.0 lub wyższe.
Obecnie jest DirectX 9.0c

890
Inne niekolejowe / Odp: Jaki aparat wybrać?
« dnia: 28 Sierpnia 2009, 01:19:06 »
Czemu nie miałby sobie kupić lustra, przecież każdym aparatem się tak samo zdięcia robi.
Aparat kompaktowy jest tańszy od lustra i bardziej poręczny. Aparatami kompaktowymi można robić zdjęcia w trybie; auto, manual, preselekcja czasu, preselekcja przysłony.
Lustro jest droższe, ma większe gabaryty. Wieksza matryca zapewnia lepszą jakość zdjęć. W przypadku lustra jest mozliwość wymiany obiektywów, podłaczenia lampy błyskowej. Posiada stopkę.
W przypadku zoomu należy pamietać. Nim większy zoom, czyli stosunek ogniskowej maksymalnej do minimalnej jest większy, tym bardziej mogą się pojawić znieksztalcenia obrazu.
Pytałeś się o mozliwości robienia zdięć w przyciemnionych pomieszczeniach.
Jest coś takiego jak jasność obiektywu. W moim przypadku Canon A710 IS, matryca 7,1 Mpx, 6 krotny zoom optyczny, na obiektywie można przeczytać: 5,8-34,8mm 1:2,8-4,8. Te liczby po dwukropku to jest jasność obiektywu, nim są mniejsze, tym lepszy jaśnieszy obiektyw. 5,8-43,8 jest odpowiednikiem 35-210 aparatu małoobrazkowego.
Musisz zwrocić uwagę, czy wyraźnie jest określony zoom optyczny a nie iloczyn optycznego i cyfrowego.
Jeszcze jedna uwaga - w przypadku lustra przeważnie nie ma mozliwości nakręcania filmów.
Warto zwrócić na wartość ogniskowej. Dla przykładu aparat ma zoom 6x, ogniskowa może się zmieniać od 35 do 210mm, ale może też od 45 do 270mm. W drugim przypadku mamy wprawdzie dłuższą ognikową tele, bardziej przybliża. Ale mogą być trudności z wykonaniem zdjęć na przykład w pomieszczeniach, po prostu ogniskowa 45mm nie zapewni objęcie całego kadru.

Jest jeszcze grupa pośrednia, są to hybrydy. Hybrydy gabarytowo są wielkości lustrzanek, ale nie mają lustra.

891
Tabor kolejowy / Odp: Różne pytania
« dnia: 28 Sierpnia 2009, 01:54:46 »
Przecież w przypadku EN57 nastawnik ma 7 pozycji i jest połączony z bocznikowaniem.
O - wyłączony
P - przetok, silniki połaczone szerogowo, opory rozruchowe włączone
S - szeregowo, silniki połaczone szeregowo, opory rozruchowe właczone i automatycznie odłączne
R - równolegle, silniki połaczone szeregowo-równolegle, opory właczone i automatycznie odłaczane
I - pierwszy stopień bocznikowania
II - drugi stopień bocznikowania
III - trzeci stopień bocznikowania.

Co się stanie jak maszynista przy ruszeniu, odrazu ustawi nastawnik na III pozycję bocznikowania. Czy wał kułakowy będzie realizował swój program, aż dojdzie do III pozycji bocznikowania.

892
Pomoc w tworzeniu / Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« dnia: 27 Sierpnia 2009, 01:14:13 »
Co powiesz jak sceneria Linia 546 jest chroniona prawami autorskimi. Jak daleko autor scenerii pozwala na ingerencję, czy w ogóle pozwala. A ty tak: zmienię Nowy Świat na Bielsko-Biała, Dzierżawe na Katowice i będzie Twoja sceneria.

Quark-t

893
Tabor kolejowy / Odp: Różne pytania
« dnia: 26 Sierpnia 2009, 02:18:48 »
Podobnie jest na liniach "górskich". Jak skład wyjedzie z Łodygowic Górnych (koło Żywca), to aż do Bielska (4 stacje - ok 12km) ma z górki i na prądzie jedzie tylko podczas rozpędzania.
Tylko jaką ma prędkość szlakową 12km 20min tj 0,3godz czyli 40km/godz. Zatrzymuje się na każdej stacji, czyli tak luzem nie przejedzie.

894
Pomoc doraźna / Odp: Jak sprawdzić nazwę toru?
« dnia: 26 Sierpnia 2009, 01:22:28 »
Sprawdzasz jaką dany tor ma nazwę w STV np. Krzyzowa_tor7.Otwierasz plik krzyzowa.scn i wpisujesz: trainset none Krzyzowa_tor7 1.0 0.0
endtrainset
Po środku wklepujesz wpisy do składu jaki chcesz przypisać.

I jeszcze jedna ważna rzecz. Żeby STV pokazywał nazwy torów trzeba wybrać w opcjach tryb pracy: autorski. Później klikasz na dymek z literą "i" i wybierasz tor.
Tak z tego nic nie rozumiem. Co to jest STV?

895
Bieżące kolejowe / Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« dnia: 24 Sierpnia 2009, 00:00:23 »
Myślę, że wyraźnie napisałem, jak kto nie rozumie to jego problem. Muszę Ci napisać, wiem że w przedziale z większym bagażem może każdy podróżować. Tak apropo to nie mam z tym problemu, jak nie którzy mają. Poprostu nie mam zwyczaju podrózować w pierwszym lub w ostatnim przedziale dla podróżnych z większym wagonem.

Ja widzialem wiele składów, nigdy nie widziałem aby wagony pierwszej klasy były na początku lub końcu składu.

Mihau_PCC  to Ty masz mi udowodnić, że się mylę a nie Ja mam udawadniać, że się mylę.

896
Bieżące kolejowe / Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« dnia: 23 Sierpnia 2009, 01:33:06 »
Z tego co mi wiadomo wagony 1 klasy są zawsze w środku składu a co jeśli wszystkie wagony są bezprzedziałowe.

Odnośnie przedziału służbowego. W EZT jest to pierwszy przedział dla podróżnych z większym bagażem od czoła - a co w przypadku gdy ostatni przedział jest np. zawalony rowerami i pociąg zmienia czoło?
Między kabiną maszynisty a przedziałem dla podróżnych z większym wagonem jest przedział służbowy. W pierwszych EZT-ach był odzielony i zamykany. Drużyna konduktorska zajmuje część przedziału, która jest przedziałem służbowym, lub zamyka przedział.
Podobnie w normalnym składzie po zmianie kierunku, pasażerowie są grzecznie wyproszeni.

897
Bieżące kolejowe / Odp: Przyszły zawód "maszynista"
« dnia: 21 Sierpnia 2009, 00:19:42 »
Ale jak bym ja startował na konduktora, bo nie mam innych chorób wewnętrznych, tylko ostrość wzroku mam niską, mam jakieś szanse na dostanie się no nie?
Nie zadaj pytanie, jeśli wiesz, że nie otrzymasz odpowiedzi. Przecież nikt na forum nie będzie o tym decydował.

898
Bieżące kolejowe / Odp: Przyszły zawód "maszynista"
« dnia: 19 Sierpnia 2009, 00:55:32 »
Lekarz powiedział że mogę mieć problemy, z tylko ostrością wzroku, tak to wszystko w porządku.
Tylko który lekarz badał cię. Przecież jak będziesz starał się o pracę, to będzie cię badał lekarz zakładowy lub medycyny pracy. Jego oświadczenie jest wiążace.
Na tym forum w dziale Bieżące kolejowej jest wiele wątków w temacie pracy na kolei.

899
Bieżące kolejowe / Odp: Przyszły zawód "maszynista"
« dnia: 17 Sierpnia 2009, 23:01:00 »
To teraz tak można prywatnie. Pamiętam, że kiedyś trzeba było mieć ukończoną szkołę zawodową w w zawodzie elektrycznym lub mechanicznym. Najpierw trzeba było przepracować w lokomotywowni, przy naprawie lokomotyw. Następnie PKP skierowywało na kurs pomocnika lub maszynisty.

900
Bieżące kolejowe / Odp: Przyszły zawód "maszynista"
« dnia: 17 Sierpnia 2009, 22:40:33 »
Ile taki kurs na maszynistę lub pomocnika maszynisty a potem egzamin kosztuje i kto za to płaci?

Strony: 1 ... 28 29 [30] 31