Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Grzesiek

Strony: [1]
1
Tabor / [pomoc] kiwanie kabiny bykow na nowszych exekach
« dnia: 21 Lipca 2005, 11:33:23 »
Mam dokładnie to samo z ET22, EP23. W tych lokach buja strasznie, co na przykład na trasie Strzęsowiec-Karpice praktycznie uniemożliwia prowadzenie EP23 (mało FPS).

MaSzyna tez dość kombinowana, ale chk nie zmieniane, a exe mam dokłanie takie:
Compilation 121104v09 - UNOFFICIAL <wersja niepubliczna>

Rozmiar: 613 KB (bajtów: 628 224)
Wersja pliku: 1.0.9.812
Data utworzenia: 22 października 2004, 21:11:16
Data modyfikacji: 21 listopada 2004, 04:10:40

2
Inne niekolejowe / Pomódlmy się za Papieża.
« dnia: 01 Kwietnia 2005, 22:24:17 »
Łączę się w modlitwie.

3
Pomoc w tworzeniu / teren
« dnia: 30 Marca 2005, 14:59:43 »
Cytat: "Żabek"
W nowych skryptach jest przecież opcja SCM import.

A gdzie leżą nowe skrypty? W downloadzie sa bardzo stare, a przeszukując Forum znalazłem co prawda nowsze niż miałem, ale chciałbym wiedzieć, gdzie można zawsze znaleźć NAJnowsze. Z góry dziękuję.

4
Forum / Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« dnia: 25 Lutego 2005, 13:25:51 »
Cytat: "jaras"
Dokładnie.

W końcu nie po to przykłada się do forum tyle wagi i czasu, żeby jakaś szmata sobie tutaj oborę robiła.
[ ...ciach... ]
Nie damy się szmaciarzom!

Tylko, że w taki sposób zamykacie dostęp do Forum i pośrednio całego Symulatora również dla osób niewinnych. Sam mam pod swoją opieką pewne forum i też mam kłopoty z paroma użytkownikami. Moja metoda jest prosta. Zamykam jak największą część forum dla niezarejestrowanych (to już zrobiliście). phpBB nie pozwoli na dwa konta założone na ten sam e-mail, co jest dość dobrym zabezpieczeniem na osoby, którym nie chce się zakładać n-tego konta na "interii" tylko po to, by tutaj nabrudzić. A poza tym na wszystkie docinki i temu podobne reaguję bez najmniejszego zdenerwowania, po prostu usuwając posty i blokując konto. A jak ktoś będzie bardzo upierdliwy, to trzeba niestety poczekać i sprzątać do czasu, aż mu się znudzi.

Jeszcze jedno. Nie czytałem Waszego Forum jakiś czas (sesja i drobne problemy natury różnej) i po "powrocie" zauważyłem, że stało się jakieś takie "zamknięte". Robione są wielkie porządki, restrykcje itd.

Cytat: "jaras"
Pozdrawiam Ciebie i cała resztę naszej "społeczności".

Właśnie. "Waszej społeczności". Nie wiem kogo masz na myśli pisząc w ten sposób, ale mam nieodparte wrażenie, że piszesz tylko o garstce osób mających największy wpływ na rozwój Forum i Symulatora.

Ja jestem zwykłym użytkownikiem i mimo wszystko też chciałbym się zaliczać do tej społeczności.  Stąd prośba: Nie zapominajcie o "użytkowniku końcowym". On też ma pewne prawa. A margines sam się kiedyś wykruszy jak się "dzieciakom" znudzi ta "zabawa"... Wiem z doświadczenia.

Gorąco wszystkich pozdrawiam, mam nadzieję, że Maszyna będzie sie rozwijała szybko, bo jest tego warta. Tworzycie najlepszy symulator elektrowozu, a to też zobowiązuje :-D
A szmaciarzy po prostu olejcie, naprawdę Wam radzę!!!

5
Forum / Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« dnia: 24 Lutego 2005, 19:15:21 »
Cytat: "Winger"
Tylko jedna osoba smieci i wlasnie ja namierzam, poki co niestety dosyc spora grupe neostradowiczow trzeba bylo wyciac.

Mam nadzieję, że nie wycinasz po IP, bo, jak chyba wiesz, Neostrada ma zmienne IP (czas dzierżawy 24h) i później może taki zbanowany IP trafić na osobę zupełnie niewinną, np. na mnie :-)

6
Pomoc w tworzeniu / Nowa trasa - projekt i kilka problemów
« dnia: 07 Listopada 2004, 19:20:34 »
Serdeczne dzięki!!!
Dowiedziałem się teraz jaki błąd popełniłem na samym poczatku :-) Nie zmieniłem "system units" z calów na metry i wszystkie obiekty mergowane miałem po wstawieniu gigantyczne :-) Ale teraz już będzie OK, nic nie będę musiał przeskalowywać. Na szczęście to co było gotowe do tej pory nie było najlepsze, więc porządne rozpoczęcie projektu nastąpi dopiero teraz ;-)

Dzięki jeszcze raz!!!

7
Pomoc w tworzeniu / Nowa trasa - projekt i kilka problemów
« dnia: 07 Listopada 2004, 14:31:45 »
Zaczynam ten temat w tym dziale, gdyż nie chciałbym za mocno ujawniać się ogółowi. Później będą posty typu: "dawaj trasę, którą obiecałeś". Jeżeli ten temat nie pasuje do tego działu, to proszę o przesunięcie go do właściwego.

Dopisek admina: ewidentnie nie ten dzial i przesuwam. Tematyka poszczegolnych dzialow ma byc zachowana bez wyjatkow.


Zacząłem niedawno pracę nad trasą do Maszyny. Idzie na początku opornie (bo zupełnie nie znam 3Ds), ale systematycznie do przodu. Na razie jest jedna biedna stacyjka na której szlak przechodzi z jednotorowego w dwutorowy, ale mam kilka ciekawych pomysłów. Myślę o wybudowaniu dużej stacji węzłowej (3-5 wjazdów) i mam przy okzaji parę problemów.

Chciałbym użyć rozjazdy krzyżowe. Tylko w jaki sposób je wstawiać dość bezboleśnie i szybko (jeśli jest to w ogóle możliwe).
Drugi problem mam jeszcze z trakcją, ale to może na razie poczekać.

Forum przeglądam bardzo regularnie, korzystam z szukajki, ale niestety niewiele znalazłem w interesujących mnie tematach. Mam nadzieję, że nie pobijecie mnie za głupawe pytania. Ze swojej strony mogę obiecać, że będę starał się udostępniać nowe wersje trasy dość często, jeżeli tylko uda mi się stworzyć coś co będzie można pokazać.

8
Pomoc w tworzeniu / Jak odpalic edytor tras JET
« dnia: 21 Września 2004, 22:35:58 »
W porządku. Piszecie, że po to jest forum by zadawać pytania. Zgadzam się. Że niektórzy odpowiadają ogólnikowo lub bardzo niegrzecznie. Zgadzam się. Ale... Miałem dokładnie ten sam problem z uruchomieniem Jet'a i znalezienie rozwiązania (bez zadawania pytania na jakimkolwiek forum) zajęło mi może 5 minut.

Internet jest chyba nieograniczoną skarbnicą wiedzy (zwłaszcza tej niepotrzebnej ;-) i odpowiednio zadane zapytanie w Googlach da bardzo szybko szukaną odpowiedź. I tyle... Nie trzeba nic pisać... Tylko poszukać.

A co wpisać w Googlach? Ja wpisałem komunikat błędu jaki mi "wyskoczył" (lub jego fragment) i tyle. Możliwe, że dodałem jeszcze jakiś drobiazg w stylu 'java', 'problem', by zawęzić ilość wyników.

9
Pomoc w tworzeniu / Re: Nie chodzi!!!!
« dnia: 07 Września 2004, 17:54:38 »
Cytat: "Grzegorz Jagodziński"
A ja mam Athlona 2500+ i 512 MB RAMu i niestety JET nie odpali za chiny. Zainstalowałem j2re 1.4.2.05 i java3d 1.3.1. Próbowałem wersji na OpenGL i pod DirectX. Puszczałem pod 98 i pod XP. I guzik.

Komunikat błędu jest:

Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: org/jet/Jet

Czy ktoś wie, w czym leży problem, że u jednych chodzi, a u innych nie?


E tam: "nie odpali". Trzeba tylko ustawić poprawnie CLASSPATH. Musi ona zawierać '.', czyli "bieżący katalog" na początku, czyli np.:

CLASSPATH=".;jakas_inna_sciezka;jeszcze_inna"

10
Na warsztacie / Patch 22.06.2004
« dnia: 28 Czerwca 2004, 22:10:46 »
Cytat: "Tomi"
Przeszkadzajki wywala sie nie w .ini tylko w pliku .scn :)

A ja właśnie usunąłem te przeszkadzajki i... fps'y skoczyły aż do 4-6 na stacjach... Już mogę jeździć!!! :-) A jak w ferworze walki z plikiem scn usunąłem też inne pociągi (poza swoim), to było super, tylko trochę pusto ;-)

Pozdrawiam gorąco,
Grzesiek.

11
Na warsztacie / Patch 22.06.2004
« dnia: 23 Czerwca 2004, 20:53:51 »
Szkoda tylko, że na moim sprzęcie ta wersja to już totalny pokaz slajdów (na obu Quarkach), nawet z wyłączonymi: wyświetlaniem i poszukiwaniem trakcji. Poprzednia (lutowa) wersja na "trasie" Quark miała od 4 fps na stacjach do ponad 20 fps na szlaku, teraz już tylko ok. 1.5 fps na stacjach... Na szlak nie wyjechałem, nie miałem zdrowia :-( Pozostałe scenerie w normie (czyli: ładnie i szybko). Wiem, wiem, moge powyłączać wszystko "co się rusza" itp., ale wcześniej było OK. Chyba coś jednak zaczęło zżerać te fps-y.

Mimo wszystko wielkie podziękowania dla autorów Maszyny. Odwalacie kawał dobrej roboty!!! Tak trzymać...

Pozdrawiam,
Grzesiek.

Strony: [1]