Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - way

Strony: [1]
1
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Nauka tworzenia modeli
« dnia: 11 Maja 2021, 21:03:24 »
Ja polecam Blender Guru na youtube - pierwsze robisz jego serię z Pączkiem - poznajesz ogólnie całego Blendera, potem jego serię z Krzesłem i ja jeszcze polecam zrobić na koniec Kowadło (tylko jest na starym Benderze nagrywane). Po tych trzech tutorialach jesteś już naprawdę zaznajomiony z programem.

2
Poradniki / Odp: Zasady projektowania linii i stacji kolejowych
« dnia: 11 Maja 2021, 20:52:17 »
Kolejny odkop, tylko mniejszy, ale chciałem wyjaśnić sprawę przechyłki na rozjazdach i rozjazdów na krzywych przejściowych. W przypadku przechyłki na rozjazdach łukowych nie jest ona niczym dziwnym (w końcu na łukach najczęściej mamy przechyłkę), czasem nawet mamy do czynienia z przechyłką odwrotną np. gdy robimy połączenie torowe na łuku z wykorzystaniem rozjazdu łukowego jednostronnego i dwustronnego z drugiej strony. Istnieje także możliwość zabudowy rozjazdu na krzywej przejściowej - nie jest to jednak popularny temat i słyszałem tylko jednym takim zabudowanym w Polsce - gdzieś chyba w Gdańsku.

Strony: [1]