Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MP5

Strony: 1 [2]
31
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 17 Września 2021, 20:27:55 »
Czy scenariusz IC8310 wykorzystuje jakąś inną wersję l053? Bo dojechałem dziś do Turowa (wcześniej kończyłem w Dębicy) i wyraźnie było widać że wygląda inaczej  - w szczególności od Dębicy do Turowa jakby zniknęła większość drzewek, są tylko "fototapety" niż l053 na scenariuszu z Impulsem KŚ. Plik error nie pokazywał że czegoś brakuje - także sieć trakcyjna, perony, wskaźniki, budynki są  kompletne a scenariusz przejezdny.


32
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 14 Września 2021, 11:52:41 »
Sprawdziłem u siebie. Poranek odpalałem kilka razy i nie wystąpił problem, wszystko wygląda normalnie. Noc raz ale też jest OK.

33
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 04 Września 2021, 20:16:39 »
Potwierdzam przejezdność KS34800, nawet w razie opóźnienia przy zwalnianiu jednotoru Dębica-Wrzosy (wina moja, rzadko jeżdżę Impulsem...). Paczka dodatkowa rozwiązała wszystkie kłopoty ze scenerią na l053 (brak peronów na Dębicy Wsch i Tumlinie).
Jedna uwaga - przystanków na scenerii jest sporo i może to być męczące przy dłuższych misjach osobowych i chyba najwygodniej było by aby osobowe jeździły najdalej od Wolicy do Dębicy a dalsze trasy to już przyśpieszone/Inter Regio gdy chodzi o połączenia regionalne. Chyba że ktoś chciałby mieć misję osobową i to jeszcze z doklejonym Całkowem...;-)
Ale ogólnie - wyrazy uznania dla Autora za te scenerię     

34
Na warsztacie / Odp: Wrzosy - otwarte testy
« dnia: 02 Września 2021, 17:57:49 »
Przejechałem TLK do Dębicy (MPE43150 ). Jest dobrze - scenariusz jest przejezdny, bez problemów z ruchem. Potwierdzam problemy z SHP - działają wyraźnie z opóźnieniem.
Jeździłem choć nie do końca także na scenariuszu z towarowym, nie natrafiłem na problemy w okolicy Wolicy (dalej nie miałem niestety czasu jechać)
Jedna sprawa - zmiany pogody. Ok, są fajne w tym sensie że realistyczne, ale np. ja sobie z reguły ustawiam małe zachmurzenie i lato/jesień - po prostu nie lubię opadów ani zimy. Może dałoby się dać wybór na przyszłość?

35
Trasy / Odp: Problemy z AI na scenerii Całkowo_retro
« dnia: 17 Sierpnia 2021, 12:45:32 »
Potwierdzam, dojechałem właśnie do mijanki w Paszkach Wlk i osobowy z SP42 przyjechał o czasie. Będę jeszcze sprawdzać, także to czy pojawi się problem w Jarkawkach. 

36
Trasy / Odp: Problemy z AI na scenerii Całkowo_retro
« dnia: 17 Sierpnia 2021, 12:10:27 »
Ale tan sam problem co w poście otwierającym? Że przed oblotem odstawiła wagony za blisko semafora i potem się nie zmieściła, przez co dostała sygnał od odwrotnej strony pojazdu niż powinna? .

Tak dokładnie ten sam problem się pojawił.

Przesunąłem skład w taki sposób, że cały pociąg mieści się w peronie przed wskaźnikiem W4. Myślę, że teraz powinno być dobrze. Proszę o przetestowanie poprawki.

Dzięki, będę testować. Dam znać jak to u mnie wygląda. 

37
Trasy / Odp: Problemy z AI na scenerii Całkowo_retro
« dnia: 16 Sierpnia 2021, 18:24:40 »
Odgrzebuję wątek, bo w aktualnej wersji maszyny pojawia się znowu ten problem - SP42 kierowane przez AI  nie przechodzi w tryb pociągowy i blokuje inne pociągi. Na początku spróbowałem usunąć jeden wagon, ale nic to nie zmieniało.
Jednak po podmianie SP42 na SN 61 sytuacja się naprawia. Jak pokazały trzy próby, AI wykonuje oczywiście manewry oblotu nieistniejących wagonów, ustawia się pod semaforem F/ tarczą Tm6 w Całkowie a nie w peronie (w końcu próbuje spiąć się z nieistniejącymi wagonami)  ale poza tym przechodzi w tryb pociągowy i wyjeżdża na szlak.   

Działa to jak sprawdziłem z SN61. Raz na zimowym Całkowie podmieniłem SM42 na SA132 - i problem pojawił się ponowie. Sprawdzę jeszcze 810 - podejrzewam ze brak członów/wagonów tu jest decydujący z jakiegoś powodu. Ale jakieś rozwiązanie jest. 

38
Na exe z ostatniej paczki całościowej. Ale już instaluję nowsze - dzięki za poradę.

P.S Sceneria ponownie przejechana na Włókniarzu. Chwilowe zaniki napięcia w kilku miejscach, załączam  errors.txt z przejazdu

39
Mały update, kolejna jazda na "Włókniarzu". Manewry w OW w porządku, zasilanie tym razem bez dłuższych przerw - ale też są małe przerwy w okolicy Czekanowa i potem za Kaliszem. W Sieradzu stanąłem - przede mną towarowy z ET22 (TMWE 6197, 2200 brutta) nie mógł podjechać pod wzniesienie - AI nie używała wysokiego rozruchu, trzeba było się przesiąść i pomóc w ruszeniu.

40
Próbowałem przejechać scenerię pośpiesznymi w obie strony. Za pierwszym razem - "Cegielski" od ZWK. Na początku wszystko było OK, braki zasilania chwilowe między Sieradzem a Kaliszem. W pewnym momencie zauważyłem że nic jadącego od OW mnie nie mija. Okazało się że "Włókniarz" miał czerwone w Kaliszu (sądząc po czasie trwające jakieś 30 minut). Jakby coś daleko na wschodzie blokowało możliwość jazdy w tym kierunku.
Za drugim razem jadąc "Włókniarzem" zauważyłem ze wszystkie manewry AI w OW prawidłowe, nic się nie blokuje ale...zaraz za Czekanowem napięcie w sieci zniknęło. Ze dwa razy wracało na chwilę, udało się z wybiegu dotoczyć pod Kalisz.   Jutro - pojutrze spróbuję jeszcze raz i popatrzę czy problem się powtarza

41
Na warsztacie / Odp: Drawinowo od nowa
« dnia: 25 Lipca 2021, 22:15:54 »
Przejechałem z ciekawości na paczce od Mati222 scenerię 3 razy, za każdym razem jadąc czymś innym (EP09 z Grodziska do Włodowic, kontenerowy TDE713102 z Włodowic Tow.  i TLK z Włodowic do Grodziska). Żadnych większych problemów ze składami kierowanymi przez AI nie zauważyłem a co jakiś czas wrzucałem autopilota i latałem po scenerii - nic się nie blokowało, przynajmniej na dłużej. Z tym że nie robiłem nimi kursów powrotnych 

Natomiast są dwie rzeczy które rzuciły mi się w oczy

1) kilka razy, także na wcześniejszych wersjach, jadąc TLK 71100 we Włodowicach miałem dłuższy postój - bo ST43 z beczkami ruszał pierwszy i trzeba było czekać aż wjedzie na swój to szlak a żeby to zrobić przecina tory po których jedzie TLK . Czy w realu nie byłoby tak, że to jednak towarowy by czekał na odjazd TLK?
2) Wyjazd z Włodowic Towarowych - może ciekawiej byłoby skoro jest taki wredny podjazd i nawet odchudzony ale ciężki skład, ustawić eventy tak żeby dostawał wyjazd ze stacji tylko wtedy jeśli mógłby bez problemu wjechać w tory stacyjne na Włodowicach Zachodnich? Tylko dla tego jednego pociągu

42
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 23 Czerwca 2021, 16:11:21 »
Ja mam nadzieję, że szybko będzie dostępne więcej tras. CMK jest fajna, ale na ile scenariuszy pozwala? Już Sędziszów wygląda ciekawiej - mam nadzieję że będzie tak jak na choćby linii 053, czyli jakieś pasażerskie, jakieś brutta i jakieś misje z manerwami/zdawkami. I skoro będzie płatny, to mam nadzieję że dodatki będą wychodzić w miarę regularnie.   

43
Bocznica / Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« dnia: 09 Lutego 2021, 11:33:10 »
Ja tam będę się cieszył z nowej scenerii - a czy jest w 100% odpowiadająca aktualnej, czy w 90% tej sprzed kilku lat to już detale.
Byle by nie skisła, bo takich zaczętych i nigdy nie skończonych projektów jest aż za dużo.

Reg. zakazy 13.
Myślę, że większość z nas ma takie zdanie. Bocznica.
Benek

44
Na warsztacie / Odp: Projekt Śląsk - Porty.
« dnia: 31 Stycznia 2021, 13:54:53 »
Zdecydowanie odcinek od Tarnowskich do ZWK. Zwłaszcza gdyby jeszcze zasymulować bocznice do zakładów w Kłobucku i Działoszynie. Ciągła jazda bruttem po płaskim jest nudna. Tak wiem, że pomiędzy Bydgoszczą a ZWK jest Inowrocław - ale tam ciekawa jest nie tyle sama węglówka ale okolice (magistrala z Poznania do Torunia, Wapienno, Kruszwica - tam by było ciekawie.

45
Na warsztacie / Odp: Krzyżowa2 - zalesianie oraz zabudowanie scenerii
« dnia: 24 Listopada 2020, 20:26:03 »
Symulator i tak oznacza "zawieszenie niewiary" w jakimś stopniu  - więc mi np. nie przeszkadza multum średnio realistycznych detali - np. model ciężarówki jest chyba jeden, a przynajmniej na l053 widzę tylko tego białego Jelcza 315 - więc nie ma co na siłę bawić się w detale. Zwłaszcza że drogi gruntowe bywają rozciapane do niemożliwości, ale są i takie w miarę proste. Więc mi to że byłyby proste na scenerii nie przeszkadza.

46
Bocznica / Odp: Krzyżowa2 - zalesianie oraz zabudowanie scenerii
« dnia: 24 Listopada 2020, 20:15:24 »
No, nic tylko jeździć :)

47
Wydział zamówień / Odp: Linia 276
« dnia: 24 Listopada 2020, 20:14:49 »
Czy to oznacza, że w scenerii będzie linia 286 też? Czy wszystko przez Wrocław? Zresztą, nawet sam obszar południowej części Dolnego Śląska (umownie - od Wrocławia do Wałbrzycha na zachodzie i linii Wrocław-Kamieniec Ząbkowicki-Międzylesie na wschodzie ) to było by coś niesamowitego... 

48
Na warsztacie / Odp: Krzyżowa2 - zalesianie oraz zabudowanie scenerii
« dnia: 24 Listopada 2020, 20:07:12 »
Jest klimat i wygląda to świetnie. Co do dróg,  zgaduję że pewnie chciałeś uzyskać efekt takiej rozjeżdżonej drogi gruntowej - ale proste wyglądają jednak lepiej.

49
Na warsztacie / Odp: Częstochowski Węzeł Kolejowy i Linia 61
« dnia: 21 Listopada 2020, 15:43:59 »
Podziwiam za wytrwałość. Pytanie przy okazji - czy kiedyś w przyszłości byłaby szansa pociągnięcia scenerii kawałek na północ, np. do Rudnik? Tam są zakłady przemysłowe więc można by dodać ciekawe misje manewrowe albo jak na Całkowie v. 2.0 łączące manewry i jazdę na dłuższej linii. 

50
Na warsztacie / Odp: Krzyżowa2 - zalesianie oraz zabudowanie scenerii
« dnia: 14 Listopada 2020, 17:22:11 »
Blokowiska fajnie wyglądają. Czy będzie zmieniane coś w układzie torów? Kilka bocznic i jakieś zakłady przemysłowe by zrobiły klimat...

51
Na warsztacie / Odp: Sceneria SDR
« dnia: 02 Listopada 2020, 17:00:06 »
Dzięki - rzuciłem okiem i robi nawet w takiej formie niesamowite wrażenie. Mam nadzieje że kiedyś będzie dostępna w pełni ukończona.

52
Na warsztacie / Odp: Sceneria SDR
« dnia: 01 Listopada 2020, 20:18:05 »
Z perspektywy użytkownika, który powoli przebija się przez poradniki i może kiedyś uda się zrobić "cokolwiek"

1) Każda nowa sceneria to coś fajnego nawet jeśli jest płaska jak stół. Trudno. Ale zawsze to większy wybór. Pytanie - czy całość będzie zelektryfikowana, czy część to będzie bezdrucie? Im bardziej zróżnicowana, tym lepiej - ciekawsze i bardziej różnorodne misje. Na przykład pośpieszny na głównej magistrali, który ma dołączaną w połowie grupę wagonów z innej stacji, czy wielogrupowe towarowe. 
2) Domki faktycznie wyglądają słabo ustawione tak od linijki - wystarczą nawet przy samej drodze, żeby pokazać ze tu jakieś osiedle jest. Jak stoi 9 i tworzy osiedle, można by pociągnąć jakieś drogi pomiędzy nimi.
3) Na obrazku "lipnica" widać w oddali jakiś duży budynek - może lepiej wyglądałby obok elewatora?
4) Przy fabryce tych chłodni kominowych jest trochę dużo. Tak duży obiekt aż prosi się o bardziej rozbudowany układ torowy.
 

53
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 19 Października 2020, 23:24:08 »
Tutaj uwaga, w logu podawana jest konfiguracja wczytana z pliku eu07.ini; wpisy config/endconfig zmieniaja konfiguracje niejako po fakcie, juz w trakcie wczytywania samej scenerii.

Dzięki za pojaśnienie.
A co do samej scenerii, własnie przejechałem z ZWK  "Cegielskim" do Ostrowa. I tak

1) Zaniki napięcia występują, ale jakby mniej (nie było np. zaniku zasilania w peronach w Kaliszu). Ale zawsze albo wywalało WS albo (rzadziej) wyskakiwał przekaźnik nadmiarowy w przetwornicy. Ale dało się jechać zgodnie z rozkładem. Inne pociągi na szlaku też najwyraźniej nie miały problemów (żaden mnie nie blokował, nie opóźniał). 

2)  Jednak zdarzyło się zamieszanie w Ostrowie. Włókniarz faktycznie zjechał na kozioł - ostatni wagon stał już na zwrotnicy, blokując mi wjazd w perony. Z kolei na ten sam tor co Suka wjechał pośpieszny 16103. Możliwy wyjazd z grupy towarowej, więc pociągi stamtąd wyjechały normalnie. Jak w końcu pojadę towarowym z OW podczas czekania (na coś się przyda) przyjrzę się manewrom Włókniarza. Jakąś prowizorką byłoby wyjechanie nim ręcznie i przesiadka do towara później.

54
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 18 Października 2020, 21:30:25 »
Dziwne, bo w plikach dałem config enabletraction no livetraction no Na jakim exe testujesz?
20.09, ale w starterze mam zaznaczone "zasilanie tylko pod siecią". I tu jest ciekawie bo w logu widzę

Cytuj
enabletraction no
loadtraction yes
friction 1
livetraction yes
Wcześniej (starsza wersja i exe i scenerii)  w Rainstedzie zawsze wyłączałem i łamanie pantografu i zasilanie tylko pod siecią. Następnym razem wyłączę opcję zasilania tylko pod siecią i zobaczymy co się stanie.

Cytuj
No albo czekasz w Olechowie 25min, albo w Pabianicach czekasz z 20-25min by przepuścić pociągi. Chyba jest losowanie które się wydarzy. Nie wiem, mogę spróbować zrobić że w Lublinku mijanka, w Pabianicach i w Łasku. No ale niestety takie czekanie jest realne :/. Mogę też polecić przyśpieszenie symulacji Ctrl+Shift+F6.
Na wszelki wypadek wolę nie przyśpieszać. Generalnie, wolę oczekiwanie na trasie niż na samym początku. Ale jak się nie da to trudno, będzie się czekać.

55
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 18 Października 2020, 17:44:27 »
Tak na szybko, bo trzeci raz podchodzę do przejazdu Włókniarzem

1) Po poprawkach manewry w porządku, zarówno AI i jak ręcznie. Nie zauważyłem błędu z kozłem oporowym. Za to po przeniesieniu .scn do scenery przestały występować problemy z brakującymi rysunkami taboru.

2) W okolicach Kalisza co chwila występują zaniki prądu w sieci trakcyjnej. Nawet na samej stacji, na postoju.

3) w jednym przypadku, gdy stałem Włókniarzem w Kaliszu, długo wyświetlone było S1 na semaforze, okazało się że powodem jest ruch po jednym torze od Kalisza - nie wiem czy to błąd czy sceneria generuje jakieś zdarzenia losowe jak na linii 053?

4) z listy życzeń - czy odjazd składu z Czapajewem z Łodzi i towarowego z Ostrowa mógłby występować bez opóźnienia? Obecnie czekanie potrafi być długie i to jest trochę irytujące.

Strony: 1 [2]