Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kogut

Strony: 1 ... 3 4 [5]
121
WWW / Odp: Strona
« dnia: 24 Maja 2021, 17:13:58 »
Cześć,
projekt padł czy nadal jest kontynuowany? Ostatni ruch w wątku był na początku maja, a już powoli zbliżamy się do końca tego miesiąca.
Pozdrawiam serdecznie!

122
Swoją drogą dla mnie dziwne jest to, że przy wjeździe na teren Kolei Mazowieckich (nie wiem jak jest z Intercity) nie ma żadnej bramy ani budki dla ochrony. Więc teoretycznie każdy może sobie wjechać i jeżeli tylko będzie miał trochę więcej szczęścia bądź umiejętności, pokręcić się po terenie spółki. Kiedy tam wjeżdżałem, bardzo mnie to zaskoczyło.

123
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 21.04 - problemy
« dnia: 04 Maja 2021, 17:08:26 »
Rozumiem, dzięki za informację. :) Wszystko działa elegancko, jeszcze raz wielkie dzięki i gratulacje @Joachimowicz za inny świetny pojazd, mianowicie Elf EN76-006, bardzo ładna i szczegółowa tekstura z zewnątrz oraz realistyczna kabina i dźwięki.

124
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 21.04 - problemy
« dnia: 04 Maja 2021, 16:53:01 »
Ja również zapytam się o Impulsa, czy w wersji dla m. in. województwa dolnośląskiego występuje tempomat? Zarówno w 36WEa-014, jak i 36Wea-015 nie znalazłem opcji włączenia tempomatu, jak ma to miejsce w 36WEa-008 (wersja śląska). Być może włącza się go z ekranu pod pozycją "Tempomat", a nie zostało to zaimplementowane.
Pozdrawiam!

125
Cytuj
Ja to robiłem trochę na wzór tego, co było kiedyś (na PKP, przed podziałem na spółki), czyli takie właśnie "książki" z rozkładami dla wszystkich pociągów na wszystkich liniach danej DOKP lub po prostu dla określonego zbioru linii.
Oczywiście, jak najbardziej rozumiem idee.
Cytuj
przydałby się jakiś program (albo taka funkcja w exe, skoro ono już to robi na potrzeby pojazdów z ekranami wyświetlającymi rozkład?) do automatycznego tworzenia takich ładnych rozkładów jak te w PDFach, ale z już zmienionymi godzinami pod ustawiony czas startu symulacji.
To pewnie dałoby się zrobić za pomocą kodu, ale ja się na tym kompletnie nie znam. Ale ponownie zgadzam się z tym, że coś takiego urozmaiciło by symulację.
Cytuj
Chyba, że chce się iść w jeszcze większy realizm i siadać do komputera (uruchamiać symulację) o takiej godzinie, żeby ta w symulacji zgadzała się z rzeczywistą bez żadnych zmian. Wtedy jest to trochę tak, jakby faktycznie przyjść do pracy na jakiś pociąg, który ma odjazd o konkretnej godzinie, ale takie ładne rozkłady i tak by się przydało porobić dla tych scenariuszy, które mają je tylko w postaci tekstowej.
Myślę, że na takie jeżdżenie zdecydowało by się maksymalnie 2% społeczności MaSzyny, ale jeden raz np. w weekend to ciekawa opcja dla wszystkich.
Cytuj
No i brakuje też WOSów do wielu scenariuszy. Także ogólnie do zrobienia jest jeszcze dużo...
Pod tym względem oczywiście, ale już teraz baza taboru (scenerie nieco mniej, poza wyjątkami, tj. Bałtyk, L053) jest genialna. To jest generalnie dość schematyczna i na szerszą skalę trochę nudna robota, to o robieniu rozkładów dla każdego scenariusza, ale dałbym radę to zrobić sam (oczywiście szybciej byłoby, gdyby ktoś mi w tym pomógł, daj znać, czy jesteś chętny do współpracy).
Pozdrawiam!

126
Dzięki za odpowiedź!
Dobry pomysł, ale jak by taką paczkę z rozkładami opublikować? Przecież na wybranych scenariuszach jest osobny przycisk do rozkładu i czasami do opisu scenariusza czy WOS-u, ale taką zbiorczą paczkę chyba wypadało by pociąć na każdy scenariusz? Jak uważasz?

127
Dzięki za wyjaśnienie wątpliwości!
Wyrzucacie do kosza? Myślałem, że chowacie do jakiejś szafeczki czy szufladki i następnego dnia maszynista i kierownik biorą ten sam rozkład. Na pewno oszczędność na drukowaniu. ;)
Dla takiego miłośnika kolei to na pewno ciekawy dokument do pooglądania i ewentualnie powieszenia nad biurkiem.

128
Dzięki za odpowiedź!
Ja nie tworzyłem tych rozkładów, bazowałem na tych przygotowanych przez Transkeia, sam przed przygotowaniem przeglądałem instrukcję Ir-11, tam w załącznikach są pokazane prawidłowe rozkłady i też zauważyłem kilka błędów, ja przygotowywałem jedynie stronę tytułową, również na bazie tej instrukcji. Spróbuję pokombinować, zmieniając przygotowany przez niego plik pdf na plik edytowalny (docx) i bawiąc się w Wordzie tabelkami, backspacami i innymi narzędziami postaram się jeszcze bardziej urealistycznić rozkład. Wielkie dzięki za przesłanie wzoru, będzie mi się dużo łatwiej pracowało.
Pozdrawiam serdecznie!
PS. Chyba niezbyt łatwo coś takiego dostać, jesteś pewien, że taki rozkład powinien być dostępny publicznie? Wiem, że korzystają z niego maszyniści czy kierownicy pociągów, ale chyba szerszej publice nie można tego udostępniać? Mogę się mylić rzecz jasna.
Na tym się wzorowałem:

129
Symulator / Odp: Pytanie dotyczące scenerii
« dnia: 29 Kwietnia 2021, 16:47:01 »
Cytuj
Bo niektóre scenerie na pierwszy rzut oka są bardzo surowe i oprócz pustego zielonego pola wokół oraz bitmapy lasu nic się na nich nie znajduje.
Te scenerie były tworzone dawno temu, kiedy były inne standardy publikacji.

130
Nie cytuj poprzedniej wiadomości w całości.
Z tym będzie trochę więcej roboty, pokombinuje później. Niestety mam laptopa bez klawisza "PrintScreen", więc nie mogę skorzystać z tego sposobu. Dlatego pytałem o aplikacje, te nie wymagają klawisza "PrintScreen".

131
Być może miał na myśli to, aby nie wykorzystywać zarówno większej ilości papieru, jak i tonera.

132
Cześć ponownie!
Troszkę posiedziałem nad tymi rozkładami i udało mi się stworzyć służbowe rozkłady jazdy dla całego scenariusza baltyk_skm1. W sumie wyszło 25 stron. Moje założenie jest takie, aby osoba, która chce się przejechać danym pociągiem, wydrukowała sobie taki rozkład i nie musiała używać helpera "rozkładowego", ani też przybliżać myszką rozkładu jazdy na ekranie w nowszych składach. Proszę o opinię, czy podobają się Wam takie rozkłady, czy jest sens robić takie też dla scenariusza "baltyk_skm2" i czy jest szansa na publikację takich rozkładów w najnowszej paczce?
Pozdrawiam serdecznie!
PS. Niestety jakość samych rozkładów do końca mnie nie zadowala, korzystałem z systemowego "Narzędzia wycinania", czy znacie jakieś aplikacje do przechwytywania ekranu nie zmniejszające jakości rozkładów?

Jeżeli Twój post jest ostatni, to użyj opcji modyfikuj, zamiast wysyłać kolejny.
Matek123


133
Dzięki za odpowiedź!
Tak jak pisałem, są tam błędy, już powoli zacząłem robić wersję dla całego scenariusza "baltyk_skm1", tam już tych błędów nie ma. Jasne, taką weryfikacją mogę się zająć w wolnej chwili, najpierw jednak chciałbym skończyć te rozkłady dla Bałtyku, dla mnie dodanie takiej tytułowej strony i "upodobnienie" rozkładów do prawdziwych służbowych rozkładów jazdy to zwiększenie, choć trochę, realizmu. Teraz nasunęło mi się kolejne pytanie, mianowicie jaką drogę będzie musiał przejść taki rozkład do publikacji jako podlinkowany przycisk "Rozkład jazdy" w "Załącznikach"? Czy ustala to autor scenerii/scenariusza, czy też inne, wybrane osoby, jak np. Ty, Stele czy inne osoby robiące dużo dla MaSzyny?


134
Wielkie dzięki za zachętę Adrianpolska09! :)
Dzięki za odpowiedź matek123, jednak mam dwa pytania. Po pierwsze, nie wyłapałem tego kosmetycznego błędu, będę wdzięczny za wskazanie go. Mam też drugie pytanie, w jaki sposób mogę zweryfikować zarówno rozkłady, jak i inne dokumenty, np. wykazy ostrzeżeń stałych?
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź!

135
Cześć,
ostatnio pobawiłem się trochę i zrobiłem służbowy rozkład jazdy na Bałtyku. Na razie dla jednego scenariusza, proszę o Waszą opinię. Czy jest sens coś takiego robić na szerszą skalę czy to, co jest obecnie, w zupełności wystarcza? To, co zrobiłem, wrzucam jako załącznik. W dokumencie są małe błędy, za to przepraszam, ale nie zwracajcie na to uwagi, gdy będę wiedział, że jest sens robić takie rozkłady, mogę trochę więcej się pobawić i to usunąć.
Pozdrawiam serdecznie!
EDIT (29.04.2021):
Udało mi się stworzyć służbowe rozkłady jazdy dla całego scenariusza baltyk_skm1. W sumie wyszło 25 stron. Założenie jest takie, aby osoba, która chce się przejechać danym pociągiem, wydrukowała sobie taki rozkład i nie musiała używać helpera "rozkładowego", ani też przybliżać myszką rozkładu jazdy na ekranie w nowszych składach. Proszę o opinię, czy podobają się Wam takie rozkłady, czy jest sens robić takie też dla scenariusza "baltyk_skm2" i czy jest szansa na publikację takich rozkładów w najnowszej paczce?
EDIT (29.04.2021, 20:20)
Udało mi się stworzyć wersję rozkładów dla scenariusza "baltyk_skm2". I ponownie proszę o opinię. @barman_2000 Niestety nie udało mi się przystosować tabelek z rozkładem jazdy do realnych rozkładów na zadowalającym mnie poziomie, więc będę zmuszony dać sobie z tym spokój i zostawić stare tabelki. Dziękuję jednak za chęć pomocy!
Rozkłady dla scenariusza "baltyk_skm2" w załączniku.
Pozdrawiam serdecznie!

136
Inne niekolejowe / Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« dnia: 26 Kwietnia 2021, 19:49:15 »
Trochę słabe wizerunkowo jest pokazywanie gameplayu z takimi ścinkami. Mam nadzieję, że do premiery to poprawią, bo tak się nie da grać.

Strony: 1 ... 3 4 [5]