Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Przemekm

Strony: [1]
1
Trasy / Odp: Manewrowo3 - próba ukończenia
« dnia: 14 Stycznia 2024, 09:18:02 »
Walki ciąg dalszy. Na bocznicy zakładów meblowych (ostatnie zadanie) aby podjechać z drugiej strony wagonów trzeba przejechać przez tor none293. Najechanie na niego powoduje wykolejenie z błędem w logu o końcu toru. Ustawienie na nim lokomotywy jako trainset również od razu po uruchomieniu symulacji powoduje wykolejenie również z błędem o końcu toru. Patrząc na wpis tego toru w scm wygląda normalnie. Nie widać, żeby były dziury na jego końcach. Nie wiem co może być z nim nie tak.

"Ja natrafiłem na taki problem, że podczas wpychania Eaosów na tor 20 (druga połowa towara z Ełka) to zaczynają się manewry innej lokomotywy które przestawiają rozjazdy po których jedziemy kończąc tym sposobem zabawę."
W tym zadaniu ostatnia ręczna zwrotnica przy placu ładunkowym jest ustawiona na tor 22. Trzeba ją przestawić ręcznie na tor 20 wtedy wszystko idzie dobrze. Wjazd na tor 22 powoduje uruchomienie manewrów lokomotyw z szopy. Wiem bo sam popełniłem ten błąd. Na tor 22 prawidłowo wjeżdżamy po powrocie z fabryki mebli dopiero na końcu misji.

2
Witam

Podczas wykonywania manewrów w Wilisiu lokomotywy od pociągu osobowego i od pociągu z beczkami od Jarkawek zatrzymują się na torze null_0113. Tzn. jedna z nich, zależnie który z tych pociągów pierwszy przyjedzie na stacje. W związku z tym nie można ukończyć scenariusza. Problem powoduje event2 umieszczony w/w torze. Tor ten znajduje się w głowicy rozjazdowej i po najechaniu na niego lokomotywa otrzymuje polecenie Wait_for_orders i czeka do nieskończoności blokując dalszy przebieg scenariusza. Rozwiązanie to usnąć event2 z toru null_0113. Ja wstawiłem go do toru wilis_7kon (być może niepotrzebnie), teraz lokomotywy zjeżdżają na żeberko i można ukończyć misję.
Proszę zatem kogoś władnego do zmiany tego w plikach do następnej paczki całościowej.

Natomiast drugi problem a raczej wątpliwość dotyczy przejazdu przez Paszki Wielkie. Padła informacja na radiu że mam przelot. Zostałem skierowany na tor lewy patrząc w kierunku Macierzewa. Na semaforze wjazdowym A był sygnał Sr2 a na tarczy ostrzegawczej pod nim ToE sygnał Ot1. I teraz na semaforze obok którego miałem przejechać czyli D jest sygnał Sr3, a na semaforze przy torze prawym czyli E sygnał Sr1. Czy zatem na tarczy ToE nie powinno być sygnału Od2 informującego, że następny semafor zezwala na jazdę?


3
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Sceneria Realistyczna
« dnia: 18 Stycznia 2018, 14:37:01 »
Chodzi o Mielno w Zachodniopomorskim nad morzem z jednej i nad jeziorem Jamno z drugiej strony. To Mielno w którym parę lat temu Krzysio jadł zupę z miski. Jest tam ruch szynobusów tylko w sezonie letnim a trasa z Koszalina wiedzie przez Mścice.

Strony: [1]