Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Barti_81

Strony: [1]
1
Trasy / Linia 053 - problemy
« dnia: 08 Maja 2018, 20:04:10 »
Linia 053, scenariusz "l053-day-tlk83202".

Problem pojawia się już na samym starcie. :-/
Otóż po "odpaleniu" rzeczonej scenerii, gdy nadchodzi już czas odjazdu to na chwilę przed godziną odjazdu dostaję normalnie sygnał na wyjazd. Gdy wybija już godzina odjazdu to słyszę gwizd kierpocia i jego komunikat radiowy o odjeździe. Jednak pierwsza pozycja w rozkładzie jazdy w ogóle nie podświetla mi się na zielono po upływie czasu odjazdu i "nie schodzi" ona z rozkładu. Odczekałem tutaj nawet ponad minutę po czasie odjazdu i nic. Dodatkowo nie działa również wskaźnik aktualnie obowiązującego limitu prędkości. Pokazuje się tylko "następny" limit, natomiast bieżący przez cały czas wskazuje "0 km/h".
Mimo wszystko odjechałem ze stacji początkowej, ujechałem dość spory kawałek drogi, jednak ten niedziałający rozkład jazdy i dodatkowo wskaźnik aktualnego limitu prędkości tak bardzo mnie irytuje, że postanowiłem zatrzymać pociąg i założyć niniejszy wątek opisując zaistniały problem. Dodam jeszcze, że próbowałem "odpalać" ten scenariusz kilkukrotnie i za każdym razem jest to samo. :-(
Do niniejszego postu dołączam kilka zrzutów ekranowych z przejazdu oraz log.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu wyżej opisanego problemu!

2
Trasy / Sceneria quarkmce2007 - problemy
« dnia: 03 Kwietnia 2018, 03:05:10 »
W dniu wczorajszym "przejechałem" się pociągiem w scenerii quarkmce2007. :-)
Wybrałem sobie scenariusz PE1301: EP07-1038. Scenariusz według opisu w starterze Rainsted:
Nazwa składu: quark\PE1301
Prowadzimy EP07 (EP07-1038).
Po zatrzymaniu się się przy punkcie kontrolnym odbieramy wagony przyprowadzone przez SU45 i jedziemy pociągiem pospiesznym do Koniewic. W Koniewicach odstawiamy skład na tory postojowe albo przejmujemy EZT do Skwarek.


Z początku wszystko super. Podjechałem lokomotywą na stację Wielki Kac po wagony, zaprzęgłem je do niej, po czym pośmigałem do Koniewic. :-)
Z opisu scenariusza wynika, że mogę albo odstawić "pośpiecha" na boczny tor albo "zwędzić" sobie stojącego na stacji w Koniewicach "kibla" i nim pomknąć do Skwarek. I tu zaczyna się problem... :-/
Po przejęciu EZT w Koniewicach, po pewnym czasie mój dotychczasowy "pośpiech" sam odjeżdża na tor boczny (sterowany już przez komputer), po czym lokomotywa automatycznie odpina się od tego składu, odjeżdża od niego kawałek i staje przed semaforem z sygnałem "Stój!". W tym czasie "kibel", którego przejąłem w Koniewicach, również ma przed sobą semafor ze światłem czerwonym i to światło pozostaje tak cały czas, również po upłynięciu godziny odjazdu do Skwarek. Po przejęciu EZT pojawia mi się w nim nowy rozkład jazdy, z Koniewic do Skwarek właśnie. Tyle, że co z tego, skoro do tych Skwarek praktycznie nie mogę wyjechać, bo wyjazd blokuje mi semafor. Co lepsze, gdy tak stoję przed tym semaforem i stoję to po dłuższym czasie oczekiwania, z przeciwka przyjeżdża kolejny "kibel", który również zatrzymuje się przed semaforem, który nadaje sygnał "Stój!". Efekt finalny jest taki, że przed semaforami z sygnałem "Stój!" stoję ja, w "kiblu", na wyjeździe z toru bocznego stoi także lokomotywa z mojego składu pośpiesznego, którym przyjechałem do Koniewic, a także drugi EZT, który przyjechał z naprzeciwka. I na tym kończy się "impreza"... :-(
Co w tej sytuacji zrobić? Da się po przejęciu EZT w Koniewicach pojechać  nim do Skwarek (jak stanowi opis scenariusza), czy też jest gdzieś jakiś błąd i mimo wszystko nie jest to możliwe?

3
Bocznica / Odp: MaSzyna 18.03
« dnia: 01 Kwietnia 2018, 13:46:06 »
Co się zmieniło w najnowszej wersji względem poprzedniej, 18.01? Jakieś nowości, poprawki?

Strony: [1]