Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - AntoniS

Strony: 1 2 [3]
61
Symulator / Pobieranie aktualizacji z repozytorium.
« dnia: 03 Grudnia 2017, 20:07:29 »
Witam,

w jaki sposób można pobrać poprawione pliki scenerii z repozytorium? - konkretnie chodzi mi o scenerię "Drawinowo", bo w wersji pobranej wraz z paczką 17.08 we wrześniu są błędy, a na repo są poprawki wykonane przez Steele'a i według opisu działa.

Pytam, bo próbując zrobić to w sposób domyślny, czyli klikając w dany plik można jedynie podglądnąć jego zawartość. Opcja zapisu elementu docelowego prowadzi do zapisu strony jako takiej, a nie pliku...

Jeżeli gdzieś już  jest opisany sposób pobierania z repozytorium pojedynczych, zaktualizowanych plików, to przepraszam za dublowanie tematów - niestety ja nie znalazłem.

Z góry będę wdzięczny za jakąś pomoc!

62
Pomoc w tworzeniu / Odp: Odblaskowe wskaźniki.
« dnia: 30 Listopada 2017, 15:14:01 »
OK, dzięki rozumiem.

63
Pomoc w tworzeniu / Odp: Odblaskowe wskaźniki.
« dnia: 28 Listopada 2017, 21:01:28 »
To może od innej strony: czy można by nieco rozszerzyć wiązki światła z reflektorów? Przyszło mi to do głowy oglądając filmiki nagrywane podczas jazd nocnych z kabin maszynistów. Na nich bezpośrednie otoczenie torów (w tym słupy, wskaźniki itd.) jest oświetlone praktycznie do samego tj. do momentu, gdy nie wyjdzie z pola widzenia w przedniej szybie - reflektory loków dają znacznie szersze wiązki niż te w symulatorze, gdzie "pobocze" torów przestaje być oświetlane na kilka dobrych lub nawet więcej metrów przed zderzakami lokomotywy.

64
Rainsted / Odp: Zapis scenerii tymczasowej.
« dnia: 20 Listopada 2017, 21:44:49 »
Tak, mam najnowszy - nawet jeszcze teraz sprawdzałem. Nie wiem dokładnie co masz na myśli pisząc "odfiltrowywuje", ale wydaje mi się, że tak właśnie u mnie jest :-)

65
Rainsted / Odp: Zapis scenerii tymczasowej.
« dnia: 15 Listopada 2017, 01:54:12 »
Dzięki serdeczne!

66
Pomoc w tworzeniu / Odp: Odblaskowe wskaźniki.
« dnia: 14 Listopada 2017, 23:09:15 »
No tak... rozumiem i dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

67
Rainsted / Zapis scenerii tymczasowej.
« dnia: 14 Listopada 2017, 23:07:41 »
Witam,

od jakiegoś czasu (niedawna) przy uruchamianiu scenerii poprzez Rainsted z zapisem w pliku tymczasowym za każdym razem jest on tworzony jako nowy z nazwą: "$+nazwa scenerii.scn") i w ten sposób dla każdej, uruchamianej scenerii powstaje osobny plik tymczasowy. W jaki sposób można powrócić do poprzedniego rozwiązania, że plik tymczasowej scenerii był jeden: "$.scn" i był on nadpisywany przy każdym uruchomieniu scenerii z Rainsted? Pytam, bo niestety zmiana odpowiedniego zapisu w eu07.ini na "$.scn" nic nie dała.

Pozdrawiam,

68
Pomoc w tworzeniu / Odblaskowe wskaźniki.
« dnia: 14 Listopada 2017, 22:50:37 »
Witam,

mam takie pytanie: jak można zwiększyć odblask wskaźników? Pytam, bo zdarza się, że przy jeździe w nocy, zwłaszcza w zakręcie lub na bardziej zarośniętej linii np. sceneria Całkowo, wskaźnik nie jest widoczny/jest zasłonięty, gdy znajduje się w zasięgu reflektorów. Potem, gdy można byłoby go już zobaczyć, to już nie jest bezpośrednio oświetlany i w efekcie też go nie widać. W związku z tym chciałbym nieco zmienić wskaźniki jeśli chodzi o ich odblaskowość (tj. odbicie światła), bo te obecnie stosowane są powiedziałbym matowe, co chyba nawet nie jest zgodne z rzeczywistością. Czyli sprawić by były pomiędzy obecnymi (matowymi), a starymi czyli świecącymi.

Będę wdzięczny za pomoc!

69
Pomoc doraźna / Odp: Symulator nie włącza się
« dnia: 14 Listopada 2017, 22:14:02 »
Ja miałem podobny problem - tzn. dokładnie takie same objawy: symulatora w żaden sposób nie dało się uruchomić - nawet ręcznie z pominięciem Rainsted, "errorów" (w pliku txt) żadnych nie było, a w "log.txt" była jedynie informacja o inicjalizacji pythona. Stało się to po zainstalowaniu nowej karty graficznej. Co ciekawe nie pomogło ani adinstalowanie sterowników starej (Intel, zintegrowana na płycie) ani przeinstalowanie Pythona. Pomogło dopiero odinstalowanie pakietu sterowników nowej karty (Fujitsu ATI Radeon HD) tj. "Catalyst".
Być może chodziło o to, że Catalyst się źle zainstalował, bo instalowałem go nie odinstalowując sterowników starej grafiki... Jednak jeśli tak, to nie pomogło także jego przeinstalowanie ani ponowna instalacja po usunięciu starych sterowników.

Pozdrawiam i wszystkim z tego typu problemami życzę powodzenia!

70
No cóż... zintegrowany intel również i u mnie występuje, więc może to jest pokłosie... :-)

Odnośnie edycji, to owszem - można, ale tylko ręcznie w pliku scenerii...

71
To o czym myślę to taka możliwość lub opcja, a nie obligatoryjne zawsze losowanie - coś w rodzaju, jak wcześniej można było ustawić w rainsted - losowe parametry atmosfery (niebo, widoczność, barwę światła itd.). Oczywiście powinna zostać możliwość przejechania scenerii w warunkach i o porze zamyślonych przez jej autorów, możliwość zmiany tychże parametrów na właśnie przez siebie wybrane oraz ustawienie ich losowości. Nie chodzi także o zmianę pór roku, bo rzeczywiście byłaby to zbyt duża ingerencja w pliki scenerii, choć to też ciekawa opcja. Chodziło mi jedynie o to, co do wersji exe z paczki 17.07 można było zmieniać z poziomu Rainsted, tj. "niebo, światło, atmosfera" + "widzialność/mgła".
Co do nasłonecznienia, czyli poziomu natężenia światła uważam, że obecnie przyjęta zasada dostosowania do rzeczywistej daty i godziny z symulacji jest ciekawym i trafnym rozwiązaniem, tylko do tego przydałaby się właśnie jakaś możliwość manipulacji godziną rozpoczęcia symulacji.

Co do czasu, to zdaję sobie z tego sprawę, że zmiana godziny symulacji wymagałaby dostosowania nastaw "eventlauncherów" lub po prostu dostosowanie do tej możliwości plików scenerii poprzez np. uzależnienie zdarzeń nie od godziny a czasu trwania symulacji - choć to już więcej zachodu i pracy, więc i bardziej dyskusyjne. Można by też pokusić się o stworzenie odpowiedniego narzędzia, które taką konwersję czy to do odpowiedniej godziny, czy z konkretnej godziny na czas symulacji robiłoby automatycznie trwale dostosowując pliki źródłowe scenerii, lub tworząc ich tymczasowe kopie.
Gdyby pojawił się tego sens, tj. odpowiednie możliwości symulatora mógłbym się pokusić o stworzenie odpowiedniego narzędzia.

Apropo's oświetlenia, to jeszcze jedna sprawa - u mnie w sceneriach nocnych po włączeniu reflektorów lokomotywy rozjaśnia się wnętrze kabiny - co uważam za bardzo nienaturalne - czy to jest jakiś błąd grafiki programu, czy problem jest z grafiką u mnie w komputerze?

72
Witam,

Czy w obecnej wersji symulatora (exe z paczki 17.07 oraz najnowsze Rainsted) jest możliwość wprowadzenia losowości pory symulacji oraz jej parametrów atmosferycznych (jak w temacie)? Z tego co wiem, to zmiana z oryginalnych przy uruchamianiu symulacji przez Rainsted obecnie już nie funkcjonuje... :-( Zatem, czy jest jakiś inny sposób np. przez zmianę wpisów w scenerii, wprowadzenie odpowiednich eventów w pliku ctr lub po prostu jakaś funkcja to realizująca, która można zastosować? Ewentualnie czy jest planowanie wydanie jakiejś aktualizacji Rainsted lub exe uwzględniającej realizację takich zachcianek? Oczywiście zdaję sobie sprawy, że zmiana czasu symulacji to zupełnie co innego niż parametrów atmosfery poza tym, że obecnie z czasem symulacji oraz datą systemową związany jest poziom światła (nasłonecznienie) w symulacji.

Myślę, że możliwość przejazdu tej samej scenerii o różnych porach doby i w różnych warunkach atmosferycznych (np. losowych lub stosunkowo prosto ustawianych) byłaby dość dużym urozmaiceniem przy kolejnych przejazdach tej samej scenerii, a jednocześnie zwiększałaby realizm symulacji.

73
Trasy / Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« dnia: 11 Września 2017, 21:03:59 »
To fakt. Póki co działa (dla exe z paczki 17.07).

74
Trasy / Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« dnia: 14 Lipca 2017, 01:05:37 »
Dzięki serdeczne!
Przeinstalowałem i jest, jak było. Tzn. symulacja działa i jest przejezdna tzn. się nie zawiesza. Pliki rozkładów jakieś (nie wiem, czy wszystkie i te co należy) mam i rozkład mi się wyświetla zarówno w oknie gł. Rainstad, jak też w symulatorze podczas jazdy. Jedyny problem, to że w symulatorze się ten rozkład nie "przewija" zgodnie z mijanymi stacjami a także nie ma sygnałów odjazdu od kierownika pociągu. Co ciekawe pierwotnie tzn. w wersji oryginalnej pobranej w PC 15.04  z Patchem 16.08 to wszystko działało (rozkład i sygnały od kierownika), natomiast zawieszał się symulator z uwagi na występujące błędy (jak na początku tematu). Przewijanie rozkładu i sygnały odjazdu przestały działać w momencie nadpisania plikami udostępnionymi przez Krzyśka626 (w pierwszej wersji) i potem już ani razu nie to nie działało - nawet po ponownym nadpisaniu pliku sn61.scm oraz innych przez pliki oryginalne z PC 15.04...
Szczerze mówiąc już nie pamiętam, ale wydaje mi się, że pierwotnie podmieniałem tylko ten jeden plik (sn61.scm)... Nie rozumiem o co chodzi i nie wiem, czy to coś pomoże, ale jakby tak, to załączam pliki: "log.txt", "errors.txt" oraz tymczasowy scenerii "$.scn" oraz aktualne oryginalne scenerii oraz zdarzeń w załączeniu - pierwszy plik "calkowo_sn61.scn" oraz rozkład pochodzą z katalogu "Scenery", a pozostałe (również te umieszczone w archiwum) z podkatalogu "Slimson". W sumie sceneria działa i jest przejezdna, jednak brakuje mi zwłaszcza sygnałów odjazdu od kierownika, bo znacznie zwiększają realizm symulacji. Przewijanie rozkładu też było przydatne...
Dlatego jeżeli ktoś coś podpowie lub pomoże, to będę wdzięczny!

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję Krzyśkowi626 oraz Steele'owi za dotychczasową pomoc!

75
Trasy / Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« dnia: 13 Lipca 2017, 00:09:01 »
Dzięki serdeczne! - zaczęło działać :D
Tylko dalej nie ma poleceń odjazdu od kier. poc. i nie przewija się rozkład, tak jakby czas był zatrzymany albo ja bym stał w miejscu, a przejechałem całość i do Macierzewa przyjechałem 10 minut po czasie... Jeszcze jutro popróbuję z tym pierwotnym plikiem, bo wtedy mi to działało... Chyba, że to też pod jakes zdarzenia losowe podlega...

Z ciekawości: jak Kolega rozwiązał ten problem?

Tymczasem pozdrawiam serdecznie!

76
Bieżące kolejowe / Odp: Czas jazdy skrócony?
« dnia: 13 Lipca 2017, 00:11:03 »
Dzięki serdeczne za wyjaśnienie! W sumie trochę inaczej sobie to wyobrażałem, tzn. jako jakieś kombinacje związane z dozwoloną prędkością, jednak tak jest normalniej i sensowniej choćby z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Pozdrawiam serdecznie!

77
Bieżące kolejowe / Czas jazdy skrócony?
« dnia: 12 Lipca 2017, 18:53:05 »
Witam,

Mam takie pytanie do tych, którzy się na temacie zawodowo znają: co to jest ten czas jazdy skrócony w SRJ tzn. kiedy on obowiązuje, co to oznacza i jak wygląda jego zastosowanie w praktyce?

78
Trasy / Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« dnia: 12 Lipca 2017, 18:06:20 »
Sprawdziłem i niestety chyba jednak to jeszcze nie ta wersja (plik z 30.11.2016 - w oryginale był z 28.11.2016), bo sytuacja dalej jest taka sama. W dodatku nie ma komend odjazdu od kierownika pociągu i nie przewija się rozkład jazdy pomimo odjazdu z Jarkawek.

W załączeniu "errors.txt" z dokładnie tymi, co powyżej dwoma błędami.

Proszę zatem jeśli można o poprawny plik "sn61.scm"

Tak, czy inaczej serdecznie dziękuję za chęć pomocy!

79
Trasy / Odp: nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« dnia: 11 Lipca 2017, 23:52:56 »
Dzięki serdeczne!

Pomiędzy tym plikiem, a tym u mnie jest minimalna różnica, więc może rzeczywiście to jest to. Jutro spróbuję i napiszę :-)

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy!

80
Trasy / nowy-stary: Całkowo_SN61 - wywala z symulatora.
« dnia: 11 Lipca 2017, 22:54:24 »
Witam,

Mam problem w misji, jak w temacie - otóż za przystankiem w Boldach, w okolicach przejazdu kolejowego symulacja się zatrzymuje i Windows informuje o tym, że w programie nastąpił błąd i nastąpi jego zamknięcie oraz oferuje przesłanie do Microsoftu raportu o błędach.

Znalazłem już na forum temat opisujący ten problem, bo u mnie jest to samo (przynajmniej tak mi się wydaje i w log txt mam identyczne błędy, jak te poniżej):
" Odp: Całkowo_SN61
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudnia 2016, 14:56:27 »
Błąd nazwy odcinka izolowanego. Było niedawno zgłaszane i jest już poprawione. Nadpisz sobie ten plik:
http://eu07.pl/daily/export/scenery/slimson/sn61.scm

Kod: [Zaznacz]

Bad event: MemCell "pom_prz1" does not exist in "pom_prz_otwieraj2"
Bad event: MemCell "pom_prz1" does not exist in "pom_prz_otwieraj"
"
Problem jest tylko taki, że podany link "http://eu07.pl/daily/export/scenery/slimson/sn61.scm" nie działa, tzn. taki plik pod tym adresem nie istnieje.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!
Antoni Ślebodziński


81
Trasy / Odp: Całkowo_Orlen - zawiesza symulator w Wilisiu.
« dnia: 30 Czerwca 2017, 15:59:46 »
Witam ponownie,

wygląda na to, że się udało rozwiązać problem, tzn. po zainstalowaniu patcha 16.08 z wersją symulatora bodajże 481 (o ile dobrze pamiętam), a wcześniej przeinstalowaniu paczki 15.04 udało mi się przejechać całą trasę be kombinacji w stylu przejeżdżania za zamknięty semafor. Także temat uważam za rozwiązany i bardzo serdecznie Stele'owi dziękuję za szybką i skuteczną pomoc!

Mam jedynie nadzieję, że pojawią się inne problemy związane tym raz z patchem 16.08 ;-)

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

82
Trasy / Odp: Całkowo_Orlen - zawiesza symulator w Wilisiu.
« dnia: 29 Czerwca 2017, 20:05:15 »
Dziękuję bardzo - spróbuję i napiszę o efektach.

Na marginesie: kiedy ten scenariusz wyleciał? - bo ja tę paczkę (15.04, bez patcha) pobierałem nie tak dawno, tj. 20 czerwca br. i właśnie w tej paczce ten scenariusz, jak i ta wersja symulatora były...

Antoni Ślebodziński

83
Trasy / Całkowo_Orlen - zawiesza symulator w Wilisiu.
« dnia: 29 Czerwca 2017, 19:53:43 »
Witam,

mam taki problem, z którym nie umiem sobie sam poradzić ani też nie znalazłem rozwiązania na forum:

mianowicie uruchamiam poprzez Rainsted symulator z paczki całościowej 15.04 (Rainsted zaktualizowany) ze scenerią Całkowo_Orlen i wszystko działa normalnie do przyjazdu do Wilisia. Tam po podaniu tarczy manewrowej wraz z odpowiednim komunikatem przez radio symulator się zawiesza - zupełnie nie reaguje na klawiaturę, jedynie słychać dźwięk. Najczęściej jedyne rozwiązanie, to reset komputera. Kilka razy na kilkadziesiąt prób (chyba ok. 30) udało mi się przejść ten krytyczny moment i wtedy wszystko było ok aż do trzeciej części scenariusza, gdy prowadząc wagony z Całkowa po przejechaniu przez stację, która najpierw ma zamknięty wjazd, po czym wjazd i wyjazd zostają podane (wedle komunikatu z radia - nazwy stacji niestety nie kojarzę) jadę jeszcze kawałek i po chwili znowu to samo - symulator zawiesza się tak, jak w Wilisiu. Dotarcie do tego miejsca udaje mi się tylko wtedy, gdy w Wilisiu zatrzymam się za semaforem wyjazdowym (wjeżdżając na stację ze składem z Jarkawek). Raz także udało mi się to, gdy zatrzymałem się dość daleko, ale przed semaforem wyjazdowym.
W załączeniu pliki: log.txt, errors.txt, tymczasowy scenerii z przejazdu przedwcześnie zakończonego w Wilisiu.

Będę wdzięczny za pomoc w znalezieniu problemu i rozwiązaniu go.

Pozdrawiam!

Antoni Ślebodziński


Strony: 1 2 [3]