Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - koper

Strony: 1 [2] 3
31
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 04 Kwietnia 2018, 22:47:36 »
Ode mnie Kościerzyna Megapack. W paczce znajdziemy manewrówki, kaczuchy, SM03, LS40, SM41, SP30, SP45 - 139, EW90 - 12 (po malowaniu), ryflaka z krzaków, wagon chłodnię, i wiele wiele innych ciekawych artefaktów z Kościerzyny (sporo parowozów). https://drive.google.com/open?id=1XXCmpr85bJDgD4o5KDnI3xA8AU7aIwjc

Mam problem z wrzuceniem na serwer.

32
Forum / Odp: Zmiana administracji
« dnia: 02 Kwietnia 2018, 18:05:39 »
Warto w tym miejscu dodać, że ludzie którzy tworzą Maszynę często wydają większe sumy pieniędzy (płatne programy, wyjazdy itp.), aby zrobić coś dla symka. Życie deweloperów nie opiera się tylko na tworzeniu. Mamy pracę/szkołę czy rodzinę na którą głównie trzeba poświęcić czas i pieniądze. A to, że użytkownicy maszyny są często mało pomocni to już inna para kaloszy. Przytoczę tutaj przykład. Robię projekt ckd 754 (czeski nurek). Napisałem o tym i na forum, i na maszynowych grupach na facebooku licząc na odzew. Niestety, prawie nikt nie nie pofatygował się porobić zdjęcia nurkowi jak jeszcze jeździł w Białymstoku (jedna osoba, której bardzo dziękuję dostarczyła mi foty). Teraz, kiedy 754 przeniosły się na podkarpacie na pewno nie mam szans uzyskania zdjęć. Chciałbym z tej pozycji również prosić o to, aby osoby użytkujące symka zechciały się włączyć jakoś w projekt, a nie tylko oczekiwać ("Kiedy Elf?", "Kiedy Impuls?", "Zróbcie to i tamto"). Na prawdę wystarczy wybrać się na spacer z aparatem na pobliską stację i zrobić zdjęcia np. taboru. To nie jest trudne! Na forum są poradniki jak to poprawnie robić, a później satysfakcja, że masz jakiś wkład w projekt jest ogromna.

33
Forum / Odp: Zmiana administracji
« dnia: 02 Kwietnia 2018, 17:54:31 »
@mati10753:  jeśli chciałeś zrobić kolejna gównoburzę to sorry, ale Ci się nie uda. Projekt MaSzyna to projekt hobbystyczny tworzony przez społeczność skupioną zainteresowaniem infrastrukturą kolejową i taborem kolejowym który jeździ w PL (i za granicą (tekstury)). Nie możemy nikomu narzucić robić coś "masz zrobić bo <wstaw powód> bo każdy robi coś dla MaSzyny po godzinach, za darmo i z pasji.

34
Forum / Odp: Zmiana administracji
« dnia: 02 Kwietnia 2018, 17:51:57 »
Nie możemy na siłę dyktować kto co ma robić.
Uważaj bo zaraz znowu się pojawią teorie spiskowe że kilka użytkowników odpisuje w jednym czasie.. Wiele rzeczy bym wydał lub dał do testów no ale niestety.
Możesz coś na temat tych teorii powiedzieć więcej?

35
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 25 Marca 2018, 21:41:56 »
Przesyłam nową wersję Całkowa v2: http://eu07.pl/userfiles/7546/priv-calkowo_v2_20180325.zip (50,1 MB)

Paczka została dostosowana do PC 15.04 z patchem 16.08, 17.07 i 18.01, nie trzeba nic doinstalowywać. Poniżej lista ważniejszych zmian:
 • nowe misje: manewrowa1 i manewrowa2 - praca manewrowa i obsługa bocznic w Janiszewie, dla miłośników przysłowiowej "jazdy wokół komina"
 • nowa misja: zdawczyA_wil1 - nieco inny wariant zdawczego, z obsługą bocznic w Całkowie i Wilisiu
 • poprawki wizualne:
  • podmiana modeli nastawni na nowsze
  • poprawki błędów: umiejscowienie semaforów na podg Janiszew Most, usunięte ludziki w lokomotywowni
  • uzupełnione brakujące dekoracje na odcinku Pomianki – Jarkawki
  • podmiana modeli W6, W11, W13 i W27 na nowe od @Kermita
 • uporządkowana struktura katalogowa
 • aktualizacja zestawień pociągów, dodanie tablic relacyjnych w pociągach pospiesznych.

36
Należy mieć na uwadze również to, że to tylko publicystyka na ogólnoinformacyjnym portalu. Zasadne byłyby takie uwagi, gdyby błędy pojawiły się na Rynku Kolejowym, Transporcie Publicznym, http://www.transportszynowy.pl/ czy innych branżowych portalach. Tutaj tekst musi być napisany w języku zrozumiałym dla wszystkich, nie tylko osób związanych zawodowo / hobbistycznie z transportem szynowym.

37
Pomieszał? No sorry, czepianie się artykułu, który nie jest instrukcja obslugi lokomotywy jest idiotyzmem. Tym większym, że mowa jest o różnych maszynach, które mogą nie posiadać identycznej procedury uruchamiania. Opis celowo uproszczony, dla pokazania pewnych czynności wykonywanych w tym zawodzie bez wprowadzania większej ilości szczegółów, zbednych i nieistotnych dla tematu. Tekst trzeba czytac ze zrozumieniem, ale także że zrozumieniem intencji autora i jego rozmówcy. Zarzut jest całkowicie nietrafiony.

38
Bieżące kolejowe / Odp: Nielegalne kasy biletowe w Gdańsku
« dnia: 16 Marca 2018, 21:55:45 »
Nic produktywnego w tym temacie się nie dzieje. Zamykam.

39
Bieżące kolejowe / Odp: Nielegalne kasy biletowe w Gdańsku
« dnia: 16 Marca 2018, 17:17:10 »
Lewa kasa biletowa to jest jednak temat kolejowy. Normalnie LOL.
Ja tu czegoś nie rozumiem. Skoro są nielegalne to skąd maja bilety?

40
Bocznica / Odp: Angielskie tłumaczenie opisu SN61
« dnia: 09 Lutego 2018, 11:38:02 »
Ja nie jestem najlepszy w angielskim :)

Gratulacje, zostałeś laureatem "Złotej Łopaty 2018" za wykopanie wątku sprzed prawie 14 lat!
W ramach nagrody uzyskasz 5% ostrzeżenia!

Bocznica.
@macius5991

41
Inne niekolejowe / Odp: Lustrzanka czy cyfrówka?
« dnia: 05 Lutego 2018, 20:30:25 »
Zdecydowanie byłbym za lustrzanką - większe możliwości. W miarę nauki będziesz mógł wykorzystywać funkcje w tym aparacie. A co do tego, że na automacie, wychodzą brzydkie zdjęcia .... Nie zgodzę się z tym. Sam większość swoich zdjęć robię na automacie (tryb sport) i większość z nich jest niezła. Kilka przykładów:
http://fotografia-kolejowa.16mb.com/img/foto/L4268_-_020.JPG
http://fotografia-kolejowa.16mb.com/img/foto/ED250_-_008.JPG
Sam używam lustrzanki Nikona D5100 i zdjęcia wychodzą ładne, ale wiem że zdjęcia niektórych lustrzanek są trochę gorsze. Przykład zdjęć z Canon Eos 1000D:
http://fotografia-kolejowa.16mb.com/img/foto/X4EC_-_039.JPG
http://fotografia-kolejowa.16mb.com/img/foto/201Eo_-_014.JPG
To jest moje zdanie, ale sam wybierzesz co chcesz, oczywiście cyfrówką też można zrobić ładne zdjęcia. Dla przykładu zdjęcie wykonane aparatem firmy Kodak (taka mała cyfrówka):
http://fotografia-kolejowa.16mb.com/img/foto/EN57_-_712.JPG

42
Niestety nie zgodzę się. Miałem nieprzyjemność jechać najnowszym czymś co podobno jest highendowym produktem PESY w kategorii EZT. Wieszaki dla rowerów zawieszone tak nisko, że rower się nie mieści między uchwytem a podłoga, przycisk wzywania obsługi dla niepełnosprawnych zamontowany za bocznym siedzeniem nad oparciem o grubości z 5cm i wyglądzie przemysłowych obudów do kontrolek sterowania suwnicą, przed każdą stacją gra sobie muzyczka (wkurzając niemiłosiernie pasażerów) - jakby podwójna zapowiedź nie wystarczała, naprawianie ogrzewania trwało od Krakowa do Katowic - pociąg bez ogrzewania jechał od Rzeszowa, na starcie popsuły się drzwi w przedziale z rowerami od strony większości peronów więc co chwilę jakiś przepychał się przez cały skład żeby wyjść albo wejść - dobrze że nie było nikogo na wózku bo by nie wysiadł. A to było tylko tam i z powrotem.
Pojazd jednoprzestrzenny a przejście między członami o szerokości tego w starych kiblach.

43
Dla nich już siana nie starczyło po prostu więc robili co chcieli, wszystko poszło na cieplucha co za ruszanie ustami wziął pół bańki ;d

44
Bieżące kolejowe / Odp: Nowy tabor na Pomorzu?
« dnia: 04 Stycznia 2018, 21:44:56 »
Emocjonalnie podchodzę bo codziennie mam nieprzyjemność tym złomem jeździć.
Z perspektywy pracownika kolei powiem Ci tak. Jako klient masz wybór, nikt nie każe Ci jeździć koleją :) Wejdziesz w dorosłe życie, będziesz mieszkał sam, będziesz miał trójke dzieci na utrzymaniu to będziesz miał prawdziwe zmartwienia i będzie Ci obojętne czym do roboty pojedziesz, czy złomem czy Elfem aby jechał planowo.
A co do ostatniej kwestii to owszem zamierzam pracować na kolei ale nigdy w życiu w PRach. Więc jak dla mnie jest to bez różnicy. Pozdro.
Tutaj akurat nie ma żadnej różnicy bo każdy swoim postępowaniem wypracowuje na swoją opinie a jeśli masz w zamiarach pracę na kolei a już nawet w UM wiedzą, że chcesz być Marcinem Lutrem kolejnictwa to nie tylko w PR ale i w innych spółkach możesz być spalony. Dyrektorzy, prezesi czy nawet podstawowi pracownicy różnych spółek to nie konkurencja tylko koledzy z dawnej, jednej kolei. Oni się dobrze znają i wymieniają plotkami. Nieważne czy to PR, PKP IC, czy Lotos lub SKM Trójmiasto. Tak jest w całej Polsce.
Ja już jakiś czas pracuję na kolei czyli od końca roku 2009. Jako mikol robiłem tylko zdjęcia ale nie byłem uzdrowicielem kolei. Jesteś jeszcze młody i niedoświadczony (też jestem młody i się cały czas uczę). Ale do czego zmierzam. Ty jako osoba młoda, chodząca do szkoły nigdy nie uzdrowisz kolei. Nigdy. Ponaglanie i pisanie wniosków do UM nic Ci nie da. To jest polityka, oni zatwierdzają budżet i dysponują jakąś określoną kwotą pieniędzy. Mają na głowie transport, infrastrukturę, budowy, remonty, przetargi, kontrole itd itd itd.
Zapamiętaj jedno. Żaden kolejowy pracodawca jak wie to nigdy nie zatrudni do swojej firmy uzdrowiciela kolei a jeśli już się trafi to długo nie popracuje a obiegówkę dostanie z wilczym biletem.
Nie piszę Ci tego akurat po złości ale żal mi patrzeć na wiele osób, którzy pasjonują się koleją a nie mogą na niej pracować z różnych powodów. Skoro Cię kolej pasjonuje i wiążesz z nią swoją przyszłość to lepiej sobie uświadomić, że jako zwykły obywatel a tym bardziej pracownik nigdy jej nie uzdrowisz po swojemu. Dobrze Ci radzę nie przejmować się takimi drobiazgami tym, że jeżdżą złomy na Pomorzu bo tak jest i będzie. Nie masz na to wpływu. Również pozdrawiam.

45
Forum / Życzenia świątecznie od Administracji!
« dnia: 24 Grudnia 2017, 15:01:45 »
*****
Życzymy wszystkim użytkownikom forum oraz sympatykom Symulatora "MaSzyna" spokojnych, rodzinnych oraz pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia, mamy nadzieję, że nastrój ten utrzyma się przez cały Nowy Rok 2018 - aby był to rok pełen życiowych sukcesów, zarówno na polu prywatnym jak i zawodowym oraz aby przyniósł Wam wiele satysfakcji.


*
**
***
*****
******
*******

~Administracja eu07.pl

46
Inne niekolejowe / Życzenia/rozmowa o świętach
« dnia: 23 Grudnia 2017, 17:55:52 »
Drodzy koledzy i koleżanki! Z okazji świąt Bożego Narodzenia chciałbym wam życzyć wszystkiego najlepszego, aby w te święta spełniły się nasze marzenia oraz żebyśmy pod choinką znaleźli to o czym marzymy oraz żeby problemy omijamy nas jak najostrzejszym łukiem (najlepiej takim na 10 km/h :D) oraz żebyśmy je spędzili w miłej atmosferze i doborowym towarzystwie.

Zapraszam do przedstawiania swoich wspomnień/tradycji świątecznych :)

47
Bieżące kolejowe / Jednostka EN57-001 wpisana do rejestru zabytków.
« dnia: 03 Listopada 2017, 18:08:14 »
http://inforail.pl/en57-001-zabytkiem-_more_99961.html
Cytuj
Jednostka EN57-001 została wpisana do rejestru zabytków. Takie informacje podało Kolejowe Podkarpacie.
Oznacza to, że bez zgody konserwatora zabytków nie będzie można wykonywać żadnych ruchów przy składzie, a zwłaszcza zezłomować go. Dla miłośników kolei to świetna informacja. Dla Przewozów Regionalnych już nieco gorsza, przewoźnik najchętniej niechciane składy złomuje.

48
Bieżące kolejowe / Odp: Koniec aplikacji Mój Pociąg
« dnia: 30 Października 2017, 20:24:06 »
Może mam jakieś ułomne telefony, ale aplikacja PLK-i jest moim zdaniem bardzo niewygodna w użyciu. Korzystałem z niej kilka lat temu i myślałem, że to jakieś drobne bugi, które szybko zostaną naprawione, ale ostatnio chciałem znaleźć w niej opóźnienia i za cholerę nie mogłem ich znaleźć. Może ktoś powie, że nie potrafię korzystać z telefonu, ale nawet jeśli (chociaż nie podzieliłbym tej opinii), to na pewno większości społeczeństwa to zadanie nie wychodzi o wiele lepiej. Aplikacja jest dla użytkownika, a nie odwrotnie - to nie jest łaska PLK-i, że oni mi dali "jakieś coś", co może i działa jako tako, ale jest i mam się z tego powodu cieszyć. Komercyjne aplikacje, np. Jakdojade nie pozwolą sobie na taki interfejs, bo straciłyby użytkowników. PLK jest bezkarna. Może i prawo stoi po ich stronie, ale to wcale nie oznacza, że ktoś mógłby podjąć decyzję o zmianie niektórych zapisów - dla korzyści pasażerów. Przecież i tak w PL się dopłaca do kolei, tak jak wszędzie zresztą... Suma zapytań z MojegoPociągu i oficjalnych aplikacji PLK-i była miarą rzeczywistego zapotrzebowania pasażerów na te informacje. Jak nie ma MojegoPociągu, to już nie będą się odpytywali serwera, co z ich pociągiem?

49
Bieżące kolejowe / Odp: Koniec aplikacji Mój Pociąg
« dnia: 28 Października 2017, 04:30:53 »
PLK to nie kolej. To stan umysłu.

50
Oby więcej takich reaktywacji było, nie tylko takich że na wybrzeżu. Ciekawie by było gdyby reaktywowali linię z Pruszcza do Kartuz, ale to za pewne prędzej zostanie rozebrane niż reaktywowane.

51
Publikacje / Całkowo niebezpieczny pociąg
« dnia: 09 Września 2017, 22:07:34 »
Przedstawiam scenariusz zamykający cykl "Odyseja Spalinowa". Tym razem będziemy mieli okazję zetknąć się z pociągiem nadzwyczajnym specjalnego znaczenia (PONSZ). Do wyboru mamy dwie misje, możemy prowadzić lokomotywę pilotującą PONSZ (TEM2), lub sam PONSZ (ST43). Z uwagi na rodzaj transportu - przewozimy ładunek szczególnie niebezpieczny dla środowiska - przewidziane zostały dodatkowe środki ostrożności, takie jak patrole na przejazdach, oraz niska prędkość szlakowa. Przed rozpoczęciem jazdy należy zapoznać się z opisem scenariusza.
Scenariusz: Transkei
Rozmowy przez radio: bartiprog i matek123

Dodane do repozytorium. e30d45368ac714af074fe123c37ef4fae228a649 @Maciej

52
Do PR Gdynia trafią trzy  jednostki EN57ALd, zaś Poznań otrzyma wersję ALc.
Obie wersje różnią się głównie silnikiem oraz hamulcem.
Wersja ALc jest z hamulcem IPSZ i silnikami SKODY , zaś wersja ALd jest z hamulcem Knora i silnikami TSA.

53
Bieżące Symulatorowe / MaSzyna na targach TRAKO 2017
« dnia: 12 Września 2017, 00:00:24 »
MaSzyna wystawi się na tegorocznych Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2017 w Gdańsku. Zaprezentowany będzie pulpit ET41.

Pulpit będzie udostępniony w następujących terminach:

26-28 września 2017 r. w godz. 10.00-17:00
29 września 2017 r. w godz. 10.00-16:00

Wstęp dla gości (płatny 15 zł) możliwy jedynie 29 września (szczegóły na stronie Targów). Mam nadzieję, że osoby które będą się wystawiać z pulpitem napiszą kilka słów.

54
Bocznica / Odp: Z kamerą na PKP
« dnia: 07 Sierpnia 2017, 08:35:58 »
No to w takim ukladzie, lepiej byloby zmienic tytul watku na "Z aparatem na pkp".

55
Inne niekolejowe / Odp: Petycja. Wykluczenie transportowe Słupska.
« dnia: 26 Lipca 2017, 06:16:32 »
Da radę blokować po 1 sierpnia? A tak na serio to jeśli faktycznie ten tabor jest przepełniony. To pytanie, czy puszczenie tam PKP IC jadącego jak kiedyś chyba na Hel, czyli na tym odcinku jak osobowy nie dałoby lepszego rezultatu. Niestety całkiem pomijam kwestie taborowe przewoźnika, a PKM też w sumie mogłaby kursować dalej (do Słupska/Łeby) co by zwiększyło atrakcyjność połączeń. Jednocześnie zauważam problem z przepustowością (jadąc do Łeby TLK przepuszczała SKM z drugiego kierunku), a problem ten zwiększając zapewne słupki atrakcyjności rozwiązałby drugi tor od Wejhorowa aż do Słupska.

56
Bieżące kolejowe / Odp: Z kamerą na PKP
« dnia: 06 Lipca 2017, 14:13:05 »
  Podzielę się z wami moimi starymi zdjęciami, które mają już 9 lat. A były to czasy w Legnicy, że aż chciało się wyjść z aparatem na kolejowe szlaki. Na zdjęciach można zobaczyć naszą MaSzynową SU46-048 oraz naszego MaSzynowego EZT EN57-1146.

57
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 03 Lipca 2017, 18:17:36 »
Gbs jak w załączniku, wszystko co potrzeba i trochę szczegółów. JPG o wystarczającej kompresji.

http://eu07.pl/userfiles/1234/foto-Gbs.rar
rar 57mb

Do użytku w Maszynie.

58
Znając naszych rodaków obstawiam, że to znów jakiś "świetny dowcip".

59
Moze bys cos chociaz sprobowal merytorycznego napisac? Pytanie retoryczne, czy w ogole stac cie na cos merytorycznego? Twoj post napisany byl tylko po to, aby mi ublizyc, wiec dluzny nie bede. Twoje poglady znam i znamienne jest dla pokroju takich ludzi jest kradziez/przywalszczenie cudzego. Jak ktos nie wierzy, prosze sobie przejrzec jego posty i za co byl banowany.
ps. Za malo mnie znasz synku, aby mnie okreslac a'la pis czy co tam innego, wiec daruj sobie na przyszlosc gno..ku - ok? 

60
Bieżące Symulatorowe / Oficjalna grupa MaSzyna na facebooku.
« dnia: 26 Kwietnia 2017, 23:01:45 »
Wraz z @MR6, @Wiggle, @GOPdriver i  @Pierog_SU42, postanowiliśmy założyć oficjalną grupę Maszyna na facebooku.
Można nas znaleźć pod poniższym linkiem: https://www.facebook.com/groups/1201421443300223/?hc_ref=NEWSFEED, lub po prostu wpisać w szukajce "Maszyna Official".
Serdecznie zapraszamy.

Strony: 1 [2] 3