Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - wacek12321

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7
61
Bocznica / Odp: Odp: Robienie textur
« dnia: 02 Kwietnia 2021, 15:54:24 »
to skąd pobierać tekstury na pociągi do maszyny eu07
Widzę że nawet tutaj kolega próbuje zaczepiać? Odpowiedź dostałeś ode mnie na pomocy doraźnej Panie kolego.
XD a jak serio chcesz tekstury to wejdź sobie na eu07.pl i po prawej stronie masz takie coś jak archiwum, tam sobie rozwijasz, wchodzisz i pobierasz tekstury. Pozdrawiam

62
Bocznica / Odp: Odp: Instalowanie dodatków z repozytorium
« dnia: 02 Kwietnia 2021, 15:44:32 »
Czy ty z takimi pytaniami serio? Za przeproszeniem. Z kapusty cię wyciągnęli?
Jesteś nowym użytkownikiem który nie pokazał na tym forum żadnego osiągnięcia i prosisz o dostęp do repo? Proszę cię.
Niech ktoś z wyższej moderacji ci wytłumaczy do czego służy repozytorium, z resztą na górze masz to już wyjaśnione tylko trzeba czytać uważnie. W dodatku spamujesz odpowiedziami typu: odpowiedz, proszę niech ktoś odpisze itp. Zlituj się.

63
31WE-027 i 028 z naklejką "70 lat SKM Trójmiasto".

Wątpię że jest to unikatowe malowanie bo coraz więcej tych pojazdów SKM je ma. Rozmawiałem z dyrektorem SKM i mówił, że większość składów z tej okazji będzie miało takowe naklejki na bokach i wątpię, że szybko znikną z pojazdów.

64
Czy hamulec podczas hamowania tak głośny powinien być jadąc np lokomotywą luzem albo składem?

65
Bieżące kolejowe / Odp: Polski tabor w BeamNG.drive
« dnia: 13 Marca 2021, 12:26:37 »
Trzeba też liczyć się z tym, że maszyna to darmowy symulator do pobrania dla każdego użytkownika na całym świecie. Nie jest to płatny symulator więc równie dobrze może z maszyny ludzie już wiele rzeczy pokradli tylko, że może używają tego dla własnego użytku a nie wrzucają do sieci jako swój dodatek albo za zgodą autora (której nie otrzymali).
Tutaj wystąpiła inna sytuacja bo Pan na M który utworzył ten wątek napisał, że do własnego użytku będzie używać po czym się pojawił dodatek na platformie z modami do Beamng Drive. Czyli najzwyczajniej w świecie okłamał użytkowników forum a co do regulaminu czy zasad to niestety nie wiem czy złamał czy nie.

66
Bieżące kolejowe / Odp: Polski tabor w BeamNG.drive
« dnia: 13 Marca 2021, 10:45:25 »
To co czekamy teraz aż wyjdą wagony IC i EP07. (również pewnie bez zgody autorów)

67
Bieżące kolejowe / Odp: Polski tabor w BeamNG.drive
« dnia: 13 Marca 2021, 10:11:45 »
Znalazłem w opisie filmu link do pobrania:
https://beamng.com/resources/tem2-tЭm2-locomotive.16706/
I taki opis w creditsach:
Credits:
A mod by masuo.
Physics based on BeamDrifter's FS-30 mod (with permission).
Visual mesh and sounds based on resources from MaSzyna SPS (license: here, date: 2020.12.22).
Skins by Balaclava and Sigman.
Przycisk here kieruje tutaj:
https://eu07.pl/theme/Maszyna/dokumentacja/inne/readme_pliki/licencja.html

68
Pomoc doraźna / Odp: Niskie napięcie baterii
« dnia: 09 Marca 2021, 23:31:28 »
Potwierdzam, ten błąd ostatnio również zauważyłem u siebie.

69
Uruchamianie Symulatora / Wyrzucanie do pulpitu
« dnia: 09 Marca 2021, 10:28:01 »
Witam,
Dzisiaj podczas podłączania pulpitu wyskakuje mi error że brakuje pliku textures.
Którego nawet chyba nie ma na repo.
Problem leży w UART na to wygląda, po dodaniu do eu07.ini wpisu do sterowania płytką wyrzuca na pulpit. Po usunięciu wpisu działa wszystko dalej.

70
Co do różowej trawy to u mnie ten problem nie występuje. Nawet po zmianie pory roku. Podpowiedzi nawet działają dobrze. Faktycznie podpowiedzi kazały odpalić Tb1, ale po ustawieniu sygnału na semaforze kazał dać na Pc1.
Edit: Zauważyłem denerwującą rzecz, ustawiając np EU07 na TD i próbując końcówki wyłączyć one cały czas się załączają, natomiast jak przejdę do tej kabiny i wyłącze je to wszystko jest ok, po powrocie do kabiny startowej końcówki się zapalają w startowej kabinie i w drugiej kabinie.

71
Nie wiem właśnie co z nastawnikiem bo ma wał cały. I się zastanawiam jak dobrze podłączyć kontrolki do symulatora aby cokolwiek się pojawiło na pulpicie.

72
W dodatku Czuwak się włącza co 60 sekund, natomiast SHP się uruchamia w momencie najechania taboru na rezonator SHP. (odbierak znajduje się po prawej stronie pojazdu pod spodem)

73
Prawdopodobnie Sifa i Czuwak to jest to samo.
Natomiast co do SHP to nie każdy pojazd musi mieć, z resztą parowozy kiedyś nie miały SHP więc jeździły nie wiem natomiast jak jest teraz .

74
Bieżące kolejowe / Odp: Wizualizacja barw PKP InterCity
« dnia: 22 Lutego 2021, 14:17:45 »
Sorry nie znam się na tych jeżdżących pokrakach. A więc i nie umiem pisać tego czegoś.

75
Bieżące kolejowe / Odp: Wizualizacja barw PKP InterCity
« dnia: 22 Lutego 2021, 11:53:23 »
Ten Vectron bardziej przypomina Game w tym malowaniu.
No ale malowania na +, jedynie to bym tego EP23 trochę poprawił, do Vectrona brak uwag.

76
Tabor kolejowy / Nieprawidłowa waga wagonu
« dnia: 22 Lutego 2021, 09:47:55 »
Witajcie
Ostatnio robiąc pracę domową postanowiłem sobie skład który miałem zrobić, zobrazować w symulatorze i pokazać innym. I robiąc obliczanie nacisku osi na szyny i ilość ładunku jaką przewieźć możemy natknąłem się na błąd w wagonie RES, nie sprawdzałem jeszcze innych ale wagon ma podane 22 tony w Maszynie a oryginalnie wagon ma 23,5 ton wagi na pusto. Czy to celowe czy ktoś popełnił błąd?
Pozdrawiam

77
Takie fotki z pulpitu jak wygląda z bliska.

Edit: Co możecie polecić do podłączenia kontrolek? Jakiego pokeysa np?

78
Nie wiem czy to na temat wątku ale chciałbym zapytać jaka jest różnica pomiędzy EU07 a EU07E. Jak mi się obiło o uszy to jest jakieś obejście przepisów. Ale nie wiem czy to prawda. Ktoś wie coś na ten temat?

79
Na warsztacie / Odp: Maszynowy Warsztat @gg
« dnia: 25 Stycznia 2021, 08:39:50 »
Teraz już nie pamiętam, jakiś czas temu to było. Mogę wrzucić z powrotem i komuś linka dać.
Edit: https://eu07.pl/userfiles/24504/Zdjecia%20SA136%20kabina.7z
Proszę bardzo

80
Inne niekolejowe / Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« dnia: 25 Stycznia 2021, 08:19:22 »
Nie każdy dom się da ubezpieczyć. I ciężko było załatwić ubezpieczenie bo już na ten temat z wujkiem rozmawiałem no ale już go nie będę zamartwiał jak ma dobre plany na budowę i wszystko zaplanował sobie i ma zrobiony plan nowego domu to bardzo dobrze.
Dom był na takiej metalowej ramie więc wydaje mi się ale metrażem podchodził pod dom letniskowy coś w okolicach 30 metrów kwadratowych.

81
Na warsztacie / Odp: Maszynowy Warsztat @gg
« dnia: 25 Stycznia 2021, 08:13:48 »
Pamiętam że gdzieś wrzucałem na upload kilka zdjęć z kabiny SA136 Pomorskiego. Ktoś ma czy odkopać z dysku?

82
Inne niekolejowe / Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« dnia: 23 Stycznia 2021, 22:46:05 »
Niestety no ale dzisiaj byłem i jutro będę dalej pomagał przy rozbiórce domu bo nic się nie nadaje, cały dom idzie precz totalnie.
@MaciejZ dokładnie, nikogo nie zmuszam, nie mam zamiaru nawet zmuszać, po prostu napisałem.

83
Inne niekolejowe / Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« dnia: 22 Stycznia 2021, 23:38:15 »
Tutaj również kłania się problem, z domu nic nie zostało, wszystko zalane, jutro jadę pomóc rozbierać cały dom, ubezpieczony nie był niestety, a budowany był jakoś 12 lat temu więc no rodzina załamana i domownicy nie mogą dojść do siebie w tym wujek który budował sam to wszystko i nagle jednej nocy się spalił dach nad głową, siedział przez całą noc i dzień i nie miał siły na cokolwiek. Dlatego też kieruje się wszędzie gdzie można, nawet trochę po znajomości do SKM do wyższych stanowisk. Instagramy, proszę różne osoby znajome i najbliższe o udostępnienie na FB, licytacje są również założone i każdy użytkownik może wylicytować przedmiot jakiś wystawiony i pieniądze idą na odbudowę domu.

84
Inne niekolejowe / Odp: Prośba o pomoc rodzinie
« dnia: 22 Stycznia 2021, 09:45:36 »
Niestety nic nie wiadomo, mamy na dworze warunki jakie mamy, odwilż itp. Może to ktoś podpalił, a może elektryka zrobiła zwarcie, albo z pieca coś. Nie jestem w stanie powiedzieć, jeszcze nie dawno byłem to nic się nie działo nikt się nie skarżył na żadne problemy.

85
Inne niekolejowe / Prośba o pomoc rodzinie
« dnia: 21 Stycznia 2021, 19:52:39 »
Dobry wieczór użytkownikom
Wczoraj tj: 20.01.2021 mojej bliskiej rodzinie (5 osób, wszyscy przeżyli) spaliła się połowa domu około 3 w nocy i doszło do wybuchu gazu. Dom był budowany przez mojego wujka. Piszę do was użytkownicy w sprawie prośby czy jesteście w stanie jeśli możecie rozesłać dalej tą akcję? Liczy się każda pomoc.

Przesyłam linka do zrzutki. https://zrzutka.pl/egesey

O akcji można przeczytać również tutaj: https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Community/OSP-Wierzchucino-1424646931120069/

Za każdą udzieloną pomoc będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Wacław Wolański.
Ps: Jeśli wątek narusza regulamin to proszę o usunięcie go.

86
Witajcie, sprawa z pulpitem się ciągnie od grudnia 2019 roku kiedy razem z kolegą zaproponowałem pomysł na zbudowanie makiety w skali H0, mamy modele cyfrowe itd ale wyszło nam za dużo pieniędzy na to wszystko aby pracować przy makiecie. Więc powstał pomysł zbudowania pulpitu pod symulator Maszyna. I jest 22 grudnia 2020 przyjechał do naszej szkoły pulpit z lokomotywy EP albo EU07 która aktualnie przechodzi przygotowanie pod modernizację na 07A. Czy jesteście w stanie powiedzieć mi w jaki najprostszy sposób podłączyć kran, nastawnik, hasler, wszystkie kontrolki i przełączniki? Pulpit w całości kompletny, odmalowany wydaje mi się że nawet wał jest w nastawniku. Dzisiaj sprawdzałem, dotykałem, hebelki działają wszystko działa tylko jak to podłączyć bez przeszukiwania tysięcy wpisów w wątku powyżej. Ma ktoś jakieś plany i jest mi w stanie pomóc? Tak trochę lipa aby uczniowie stypendyści w IC i ci którzy zaproponowali pomysł (my) się poddali i porzucili pomysł kiedy jest monitor, komputer, pulpit. Aby nie było że wymyślam to podsyłam zdjęcia tego pulpitu. Za wszelką pomoc dziękuję bardzo. Każdy pomysł się przyda.

87
Inne niekolejowe / Odp: Nowy komputer
« dnia: 13 Stycznia 2021, 22:05:48 »
@Turbokibel również wziąłem to pod uwagę i składak mi wyszedł drożej niż gotowiec na xkomie bo już próbowałem i robiłem różne konfiguracje. Jedynie jak jest 1050ti wycofany to zostaje mi wszystko to samo ale z 1650.

88
Inne niekolejowe / Odp: Nowy komputer
« dnia: 13 Stycznia 2021, 21:51:48 »
Za słaba karta graficzna dla tego procesora. Nie wiem czy warto inwestować w 9 generację, 10 generacja jest o 60zł droższa a jest mocniejsza i jest to bardziej przyszłościowe.

Nie wiem tylko jak będzie ze zmianą na lepszy procesor bo chcę kupić gotowca, już kiedyś się bawiłem w składaka i mi się po prostu nie chce składać samemu. A w dodatku wiecie ograniczony budżet na komputer, tak bym z chęcią mocniejszą grafę dorzucił ale to kilka stówek dodatkowo. No a ja nie jestem wymagającym graczem, jakiś Counter Strike raz na tydzień, często maszyna, Omsi, ETS2 itp.
Mogę nawet podesłać link do takowego komputera.
Edit: przed chwilą sprawdziłem że z 1050TI jest niedostępny i za podobną cenę mogę mieć z 1650.

89
Inne niekolejowe / Odp: Nowy komputer
« dnia: 13 Stycznia 2021, 20:00:39 »
Przepraszam że tak się wtrące w temat ale od początku grudnia szukam nowego sprzętu bo mój 6 letni laptop Lenovo G50 - 70 nie wytrzymuje czasem w maszynie i znalazłem takową ofertę. Co myślicie o tym?
Aktualny sprzęt (laptop):
Intel Core I3 3005U
AMD Radeon R5 M230
1TB HDD
16GB RAM
Matryca 1366x768 15,6 cali

Znaleziona oferta (stacjonarny):
Intel Core I5 9400F
16GB RAM
NVIDIA GeForce GTX 1050TI
480 GB SSD
Monitor pod tego kompa 24 cale 1920x1080

90
Bocznica / Odp: SHP
« dnia: 03 Stycznia 2021, 23:15:51 »
Możliwe że masz nie przestawioną pozycję nawrotnika. Musisz przestawić w przód albo w tył. Jak nie działa to nie wiem. Podaje tylko ostatnią sytuację jaką miałem.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7