Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - meril

Strony: [1] 2
1
W takim razie przepraszam, jak grałem to się wydawało że są identyczne. Wygląda na to, że miła by była opcja wyboru wielkości punktu świetlnego ;)

2
Nie wiem czy to dobre miejsce do dawania uwag, ale najwyżej pokierujcie mnie. W moim odczuciu światła nie powinny być widoczne z 1000m tak samo jak ze 100m. Zaburza to wrażenia odległości i jest nierealistyczne. Niby pomocne bo nie da się nie zauważyć S1, no ale trochę przesada gdy końcówki pociągu po drugiej stronie stacji wręcz oślepiają. Może by rozmiar tej łuny (czy jak to nazwać) zależał jakoś od odległości? albo chociaż opcje by to trochę przygasić ;)

3
Dokładnie o to mi chodziło, tylko nie umiałem tego nazwać. Wielkie dzięki za pomoc! Ustawiłem chmody ale nie działa. Jak rasowy (udawany) linuxiarz będę z linii komend uruchamiał :) Tylko szkoda że troche pokaz slajdów, no ale to tylko wymiana kompa pomoże ale da się grać. Jeszcze raz dzięki!

4
Nadal nic się nie dzieje. Da się uruchamiać scenariusze przez plik .scn?

5
Ciekawe, miałem pobraną nową wersje, wymieniłem i tekstury są. Przepraszam że tyle problemów robię, ale nie rozumiem co z tym wrapperem. Pobrałem plik eu07.exe, zmieniłem nazwe na eu07_180328.exe i wybrać to jako exe w rainstedzie? Jeśli tak to nic się nie dzieje po kliknięciu "uruchom scenerie". W każdym razie już prawie działa :)

6
Gotowe, ale mały problem... Nie wczytały się tekstury kabiny (log w załączniku). Tak samo jak na wine, mam zerową wydajność jak uruchomie tekst u góry ekranu. Ktoś ma podobny problem? Da się jakoś zmusić raisted do odpalenia linuxowego eu07?
(EDIT: zapomniałem załączyć log)

7
Wygenerowany python, ale nadal nie wiem jak uruchomić... ani "./" nie działa ani 2x myszkiem.

Co do wine, to z oświetleniem nie mam problemu bo je wyłączyłem :D ale coś tam działa tylko że brzydko. Nie rozumiem czemu włączenie 2 linijek tekstu praktycznie zatrzymuje cały program? gfx.resource.sweep no gołym okiem nic nie zmienił w działaniu. A sterowników nawet nie mogę znaleźć na opensuse... Chyba już nie wspierany model. Czas na zmiane sprzętu ale to dopiero za jakiś czas...

8
Pewnie teraz się pogrążę tymi pytaniami... Ale skąd wziąć linuxpython? Jak to uruchomić? Pobrałem binarke, potrzebne biblioteki i co dalej?

Wracając do prawdziwego tematu wątku: pobrałem vcruna i się uruchomiło na wine, ALE mniejwięcej co 2 sekundy jest przycinka, a między tym w miare stabilne na oko jakieś 15-20FPS. Na oko, bo jak włączam jakikolwiek tekst na górze ekranu (f1-f9) to fpsy spadają do 0,5. Renderowanie tekstu wymaga większej mocy obliczeniowej niż cała symulacja? :D Ktoś wie czy da się coś z tym zrobić? (OpenSuse, jakiś stary core i7, intel3000, 8GB RAM)

9
A jak mam OpenSuse'a to zainstalwać to co było dla ubuntu czy debiana? Mimo że mam linuxa niestety jestem laikiem i nie za bardzo ogarniam :|

10
Witam!
Mam problem z uruchomieniem najnowszej Maszyny na wine. Nie mam loga, bo jeśli zapis loga jest włączony to od razu jest crash. Jak wyłączylem wszystkie opcje z ustawień, to ładuje się koło 10s i dopiero się wywala błąd. W załączniku crash dump.
A dlaczego nie używasz natywnej wersji linuxowej?
Gdzie można znaleźć te wersje? Żadne szukajki nic nie wiedzą na ten temat :(

11
Bieżące Symulatorowe / Odp: Nowy symulator PR
« dnia: 05 Lutego 2016, 21:56:29 »
Nie czytałem licencji, ale chyba powinni mówić że tylko pulpit zbudowali do MaSzyny, a nie symulator.

12
Tak, gdy opcja włączona zawsze bierze ustawienia z windowsa, a nie eu07.ini bez jakichkolwiek błędów.

13
Poprawka działa. Pasek postępu jest cały i nie ma blue screena :)

14
Nie wiem jak u Was, ale u mnie tak pędzą, że przejście przez szerokość peronu pół minuty im zajmuje. Nie wiem gdzie sprawdzić w nowych panelach... ale mam tak z 20-30... Tak wiem, mój laptop ma małe problemy z wydajnością, pomimo dobrych bebechów, ale to długa i nie na temat historia ;)

15
Mała poprawka, jednak ludziki wchodzą... Tylko że robią to w takim tempie że myślałem że stoją :D Jedna płyta chodnikowa na peronie w 5s. Zaraz wejdą w nadświetną!
EDIT:
Jeszcze kosmetyka ze skalowaniem ekranu wczytywania, ucina mi kawałek (rozdz. 1600x900). Screen w załączniku.

16
Nie chcą mi chłopki do pociągu wsiadać. Czyżbym coś źle zainstalował? Albo źle skonfigurował? Na czystą maszyne (z patchem 15.04coś tam) wypakowałem najnowszą paczke. Uruchamiam przez ransted, zapis pliku tymczasowego odklikany, nic innego nie ruszałem. PS i offtop, ta siódemka na td2 to ma moc, rozpędziłem ją aż skali brakło (tak na oko 180km/h) ;)
Edit:
Dodaje loga.

17
Chciałbym zgłosić, że również mam problem z buescreenem. Od razu wywala. Pomogło gdy wgrałem defaultowy config. Coś z funkcją getscreenb jest nie tak, bo zmieniłem tylko ją na "1" i aspectratio na 169. Czy na td2 wszystkie podkłady nie powinny być nowe? bo U mnie są tak pół na pół i dodatkowo coś takiego się zrobiło jak na screenie.

18
To w takim razie co mogę zrobić? Przyznam się że nie znam się za bardzo na informatyce... Czyżbym miał za dobry komputer?

19
Pomoc doraźna / Odp: Sm42 z dwoma pulpitami
« dnia: 31 Stycznia 2016, 18:11:18 »
Cytuj
Użytkownicy MaSzyny, którzy "grają" (dziwne określenie)
A co jeszcze można robić z MaSzyną? Pracować? Wozić pasażerów? (z pulpitem można uczyć jazdy pociągów, ale to raczej pojedyncze wyjątki) Myślę że znaczna większość ludzi "gra" w MaSzyne :P
Mam wrażenie że nie zostałem do końca zrozumiany, chodziło mi by zrobić np "EU07-303e" i "EU07-4e" A nie łączyć to w jedno.

Jeżeli są inne propozycje nazw katalogów, to proszę założyć osobny wątek. Robi się bałagan.
Zamykam.
Rozi

20
Pomoc doraźna / Odp: Problem z podmianą EZT na SM42 na scn L61+144,
« dnia: 29 Stycznia 2016, 16:30:12 »
Dobrze, dziękuje za pomoc :)

Zamykam.
Rozi

21
Masz ledwie ponad 800MB... A u mnie po przejechaniu Sędzice-Zduńska wola jest ok. 1650MB i wywala :/ Ramu mam niby 8GB, ale wygląda że mam jakiś problem. :/ Moż ejakieś opróżnianie pamięci się buguje czy coś :/

22
EDIT:
Dzięki @Pinokio się udało. Po prostu przy zmianie kabiny po podłączeniu wagonów trzeba dać nastawnik kierunku na 0... I jak potem da się D, to się rozkład załącza. Jeśli ktoś ma takie problemy, to rozwiązanie już jest. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc ;)
@Figurrr, jakbyś czytał uważniej, to byś znalazł odpowiedź ;)
-------------------------------------------
Cały czas mam problem z wywalaniem symulatora. Wystarczy że "przelecę się" po scenerii wzdłuż torów i po pewnym czasie Maszyna nie odpowiada. Mam do Was prośbę, mógłby ktoś po przejechaniu scenerii włączyć menedżer zadań i zobaczyć ile pamięci pożera proces EU07?

23
Pomoc doraźna / Odp: Spalinowy Traxx
« dnia: 02 Lutego 2016, 19:04:47 »
Zrobiłem tak jak wyżej napisaliście, odhamowałem każdy wagon po kolei, skład ruszył bez problemu. Ale po zatrzymaniu musiałem kolejny raz oblecieć wszystkie wagony, żeby je odhamować -_- Jest jakaś kombinacja klawiszy która odhamuje wszystkie wagony jednocześnie?
A używasz "napełniania uderzeniowego" (num ,)? Bo num 6 tylko lokomotywe luzuje.

24
Pomoc doraźna / Odp: Spalinowy Traxx
« dnia: 01 Lutego 2016, 21:36:56 »
A jesteś pewny że odhamowałeś wagony? Jaki sprzęg dałeś?

25
Pomoc doraźna / Odp: Sm42 z dwoma pulpitami
« dnia: 31 Stycznia 2016, 17:34:32 »
Ale właściwie, można by zmienić nazwe kategorii 6Dg na SM42-6Dg. To chyba nie jest jakaś zbrodnia, a osoby nie do końca obeznane by nie miały problemów ze znalezieniem, ani co to za tajemnicze "6Dg" ;) Podobny zabieg można by zrobić z 303e i 4e w instrukcji w rozdziale "tabor". Długo szukałem w rainstedzie by sprawdzic co to jest (są tam schowane pod EU07 i dopiero google pomogły).

26
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 31 Stycznia 2016, 01:20:00 »
Rozkład w txt jest, w eventach jest tak samo znak w znak. Twój sposób wypróbuje jutro, bo pora się już późna zrobiła.
EDIT:
Dzięki @Pinokio się udało. Poprostu przy zmianie kabiny po podłączeniu wagonów trzeba dać nastawnik kierunku na 0... I jak potem da się D, to się rozkład załącza. Jeśli ktoś ma takie problemy, to rozwiązanie już jest. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc ;)

27
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 31 Stycznia 2016, 00:28:35 »
Spróbowałem jeszcze raz i gapiłem się na wszystkie semafory i nadal nie mam rozkładu (screen). Co do loga, to znalazłem tylko wiadomość o rozkładzie ":none". Nie wiem co robie nie tak :/ Może przegapiłem jakąś poprawke do scenerii która nie była w paczce z pierwszego posta?

28
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 30 Stycznia 2016, 22:52:20 »
Teraz jest u mnie problem z pośpiesznym... Nie dostałem rozkładu jazdy. I myślę, że przez to także nie dostałem odjazdu od kierpocia. Pojechałem dalej i za Pabianicami znów mi gre wywaliło. Dodam, że spróbowałem jeszcze raz przejechać EN57_Lodz i też mnie wywaliło, tylko za drugim razem dalej o jeden przystanek. Załączam errors i loga z przejazdu pośpiesznym. Coś jeszcze się przyda?
Z mniejszych spraw, u wszystkich brakuje tylu tekstur, czy tylko u mnie?
EDIT: To wywalenie gry, to dokładniej się zacina i przestaje odpowiadać. Może to to samo co u Michała1983?

29
Na warsztacie / Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« dnia: 30 Stycznia 2016, 13:44:27 »
Witam, dzisiaj pierwszy raz zagrałem na Kaliskiej, no i od razu coś nie tak. Na scenariuszu EN57 do Łodzi, nastąpił crash gry w Meckiej woli tuż przed peronami. Nie wiem czy to wina scenerii, czy patcha... No ale i tak lepiej powiedzieć ;)
Ściągnąłem tego patcha 16.01 co był podany link w pierwszym poście i scenerie także. Zauważyłem też brak tekstury wnętrza kibla (w korytarzach ściany nie miały tekstur. Jeszcze myślę że powinno się dodać oświetlenie semaforów kształtowych (chyba że ja jakoś przypadkiem je wyłączyłem), bo było na tyle ciemno że zauważyłem je dopiero 10m przed (dobrze że wjazd pokazywał :P ). Mała uwaga, moim zdaniem za długo się czeka na odjazd na starcie, tak z 3 minuty by starczyły, a nie prawie 10. Poza tym, ta sceneria jest najładniejsza ze wszystkich na MaSzynie! Jestem pod wrażeniem.
W załączeniu log i errors.

30
Witam!
Jeśli Wam to nie przeszkadza, chciałbym dołączyć do testów. Korzystając z tego, że jest jakiś problem z serwerem (404) to chciałbym zapytać, jakie exe potrzebuje do testów? Jeszcze coś musze pobrać (oczywiście poza paczką z 1 posta)?

Strony: [1] 2