Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Technik

Strony: 1 2 3 [4]
91
EU07 Simulator English forum / Odp: Subtitles for MaSzyna sounds
« dnia: 31 Lipca 2014, 19:50:57 »
Can somebody from abroad record some railway communication sounds in English?

92
Bieżące Symulatorowe / Odp: Nasze taśmy ze służb.
« dnia: 26 Lipca 2014, 03:23:55 »
Witam szanownych kolegów Forumowiczów!

Dzisiaj udało mi się pierwszy raz przejechać całą służbę bez komplikacji. Taśma z haslera jest załączona do tego postu - mogę prosić o sprawdzenie?

Pociąg oczywiście osobowy, jakoś tak wolę osobowe od pospiesznych i EX...

Scalilem, nie ma sensu tworzyc osobnego watku. Przypominam, ze istnieje tez temat, w ktorym mozna opisac analizowane tasmy.
Benek

93
Bieżące Symulatorowe / Odp: Wymarzony scenariusz
« dnia: 03 Lipca 2014, 13:34:04 »
Jedziemy sobie po linii 61, pociągiem osobowym, ale nie EZT tylko zwykłym "wagonowym" ciągniętym przez EU07. Nagle staje nam pociąg. Seamfory gasną, woltomierz WN pokazuje 0V mimo rozłożonego pantografu. I teraz są trzy opcje:

1. Nawiązujemy łączność z dyżurnym, on nam mówi że prądu nie ma w sieci. Nieopodal stoi jakieś 3 SZTy, zepną je w skład, podstawią na tor niewłaściwy, pasażerowie się przesiądą i jedziemy... Ale co z semaforami? Przy każdym musimy stanąć, i zgłosić się do dyżurnego, on wyda zezwolenie na przejazd.

2. Podstawią "sukę". Przesiadamy się do suki, pchamy skład aż do stacji z prędkością 10 km/h (nie widzimy drogi). Na stacji przepinamy naszą suczkę na przód i jedziemy Vmax=100. Semafory jw.

3. Po chwili prąd wraca, jedziemy normalnie.

94
Bocznica / Odp: Problem na E.C. Dobre
« dnia: 29 Czerwca 2014, 17:25:18 »
Tylko że nie działa ani 4, ani 7, ani fala, to wątpie by 6 zadziałała.

95
Bocznica / Problem na E.C. Dobre
« dnia: 29 Czerwca 2014, 16:13:18 »
Witam,

Znalazłem dość nieciekawy problem na tej scenerii, który nie pozwala mi dokończyć tej służby. Problem jest taki, że jadąc lokomotywą manewrową, gdy zapomnę zbić czuwaka, lokomotywa po prostu przestaje reagować na prawie wszystko. Nie da się tknąć kranu, odpiąć wagonów itd. Najnowszy RAINSTED i najnowsza wersja MaSzyny.

Zapoznaj się z dokumentacją MaSzyny, jest to Twój obowiązek.
Benek

96
Bocznica / Realistyczne pulpity, wykonam
« dnia: 10 Czerwca 2014, 12:53:54 »
Marzysz o realistycznym pulpicie do MaSzyny, co nie będzie kosztował krocie? Zmęczony małą realistyką symulacji na klawiaturze?

Jeżeli chcesz mieć pulpit, możesz napisać do mnie na PW. Koszt pulpitu waha się w granicach 300 do 400 zł, zależnie od pojazdu. Pulpity wykonuję z układami umożliwiającymi podłączenie przez złącze USB, dodatkowe sterowniki nie są wymagane, wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w Rainsted aby MaSzyna "gadała" z pulpitem.

Pulpity są wykonywane w skali, bez oryginalnych części z lokomotyw. Materiał do wyboru pleksa/blacha aluminiowa/sklejka/płyta meblowa.

Proszę NIE KOMENTOWAĆ tutaj, jaka to lipa bez oryginalnych części, jak drogo itd. Nie pasuje Ci taki pulpit to idź próbuj zdobyć oryginalne części...

Reg. zakazy 18, obowiązki 6, 16.
Zapoznaj się z Regulaminem forum.
Benek

97
Wielordzeniówki, zgadza się. To samo z architekturą x86-64. Teraz wszystkie procesory są wielordzeniowe i mają 64 bitową szynę danych. A potem wszyscy narzekają że MaSzyna wolno działa. Wolno działa bo wykorzystuje jakieś 30% mocy przeciętnego procesora... A wersja na ARM to już szczyt marzeń.

98
Już wysyłam wizualizację, miałem problemy z netem. Uzgadniałem szczegóły z Ra. On byłby zainteresowany współpracą, tak samo jak zacząłem dostawać PW o chęci kupna pulpitu. Wszystkich informuję, że dwa pulpity "Kibla" powstaną, bo mam zapewnionych kupców. Zrobię zdjęcia, nakręce filmy jak to działa, i zobaczymy.
Oto prosta wizualizacja 2D panelu, tak na szybko. Wszystkie rzeczy to REAL FOTO części, które mam na warsztacie. Oczywiście wskaźniki zostaną "przekarteczkowane", aby pokazywały właściwą jednostkę (bar, amper), a nie volty. Kontrolki mam na warsztacie, niemalże identyczne jak w oryginalnym kiblu, tu wstawiłem takie "poglądówki". Znalazłem w necie zdjęcie kibli po modernizacji, tam zamiast kwadratowych, dużych kontrolek są po prostu diodki. (hasło "en57 pulpit" w google). Może to jest lepsze wyjście?
Część z hebelkami nie jest tu ujęta. W miejscu amperomierzy "papierowych" są znaki zapytania, nie wiem co tam wstawić aby było w miarę podobne. Aha, przepraszam za "Woltomierz NN" :)

99
Za jakieś 2h wrzucę model pulpitu "kibelka".

100
Dobra, mechatronik:

MÓWIĘ PO RAZ 100 ŻE "NOWA MARKA" TO NIE JEST MOJE OKREŚLENIE NA PULPITY, A PO PROSTU SPT, RZEKOMY NASTĘPCA MASZYNY...

Nie zdobędziesz oryginalnych części z lokomotywy na taką skalę i za taką cenę!

Zrobię model 3D jak taki pulpit by wyglądał w jakimś programie, i pokaże tutaj. Na razie z tego co widzę 99% osób opiera się na jakichś swoich wyobrażeniach...

101
Będzie pełnowymiarowy, będzie bardzo szczegółowy - laminat będzie oklejony okleiną drukowaną na mojej drukarce fotograficznej wielkoformatowej. Nastawnik też będzie szczegółowy bo drukowany na drukarce 3D (koszt materiału wliczony w robociznę). Jedyna różnica między prawdziwą lokomotywą będzie taka, że mój pulpit będzie również w wersji z zawiasami, że pulpit będzie można złożyć na 4, że będzie dość komfortowy do przechowywania.

102
Możesz rozwinąć myśl?

103
"Nowa marka" - SPT, rzekomy następca MaSzyny.

2000 zł? Laminat/pleksa to koszt może 15zł, pstryczki hebelkowe jakieś 0,10gr za pstryczek, woltomierze analogowe jakieś 5zł za jeden, wykonanie PCB w profesjonalnej firmie (nie potrafię sam wytrawiać, zawsze nadtrawiam) to jakieś 35zł. AtMega 8zł. Enkoder(y) 1zł. Diody  to w sumie jakieś 2zł. Wychodzi jakieś 110, robocizna 50 zł, zysk 80zł na panelu zostaje na developing maszyny.

@Ra - gdzie Ty tu widzisz 2000 zł ???

104
PoKeys to zwykła AtMega z USB właśnie, proponowana przeze mnie, tylko ze specjalnym wsadem...

Ja taki pełnowymiarowy pulpit wyceniam (jak ja bym miał go sprzedawać) na 250 zł.

105
Dobra, rozumiem, ekran dotykowy nie jest faktycznie prioryretem.

Przejrzałem posty o pulpicie. Po pierwsze, są to posty dość stare, oparte na przestarzałych komponentach. (Atmel AT89x? to mówi samo za siebie)... Po drugie, chodzi o to, że te pulpity nie są dostępne dla przeciętnego użytkownika MaSzyny. Po trzecie...

@Krzysiek626 - Nie przeczytałeś chyba dokładnie mojego postu. Napisałem tam, że w środku dajemy enkoder, a nie wiem czym na zewnątrz zakończyć ten "nastawnik".W wielu pulpitach z forum jest jako nastawnik jakaś zabawkowa kierownica, wycofuje pomysł o klawiaturze ze złomu. Myślę, że najlepiej byłoby wydrukować ORYGINALNY model nastawnika na drukarce 3D.

Tak sobie myślę, taki sklep mógłby zacząć działalność razem z wypuszczeniem "nowej MaSzyny", SPT...

106
Bieżące Symulatorowe / Programista, pomysł na nowy brand... WAŻNE
« dnia: 01 Czerwca 2014, 01:19:59 »
Witajcie!

Może na początku się przedstawię. Mam na imię Szymon, jestem z zawodu programistą aplikacji mobilnych, pasjonuje się elektroniką, szczególnie programowalną.

Mam trzy sprawy:

1. Czemu kod źródłowy MaSzyny nie jest na GPLu?? Ogólnie jestem ogromnym zwolennikiem wolnego oprogramowania, moim zdaniem otwarcie MaSzyny przyniosłoby same korzyści.

2. Czemu MaSzyna jest tylko na przestarzałą architekturę x86? Dlaczego nie jest dostosowana do ekranów dotykowych?

3. Z uwagi na moją pasję, mógłbym zacząć produkować coś w rodzaju pulpitu do podpięcia do kompa. Słyszałem, że powstaje jakaś nowa MaSzyna pod nową marką, może zrobilibyśmy sklep.maszyna.pl lub coś takiego, tam możnaby było kupić gotowe pulpity maszynisty do podpięcia do kompa. Dochód z tego szedł by na dalszy developing MaSzyny. Dodatkowo mógłbym pomóc w portowaniu tej nowej MaSzyny na Androida.

Co o tym sądzicie?

W ogóle koncept tych paneli maszynisty jest taki:

- Jako przełączniki dajemy zwykłe "pstryczki hebelkowe", podłączone pod jakiś expander I2C, który to z kolei podłączony jest do AtMegi8, wersji z wbudowanym kontrolerem USB.

- Jako te wskaźniki ciśnień damy zwykłe woltomierze analogowe, oczywiście z wymienioną "karteczką", podpięte pod PWMy.

- Jako nastawnik... O właśnie - oto jest pytanie. Ja myślałem o jakiejś starej metalowej kierownicy ze złomu, przypiętej do enkodera cyfrowego, który jest też wpięty do naszego mikroprocka.

- z kontrolkami nie ma problemu, zwykłe ledy/małe żaróweczki

- Jako główna płyta do której wszystkie komponenty będą przymocowane będzie paminat epoksydowo-szklany, oklejony odpowiednim materiałem.

Strony: 1 2 3 [4]