Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - jakubg1

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 40
61
Czy zdarza się to na każdej scenerii? Istnieją scenariusze z radiostopem w pewnych miejscach, ale to raczej wywołuje się po wjeździe na tor a nie po zbliżeniu kamery do określonego miejsca.

62
Pomoc w tworzeniu / Odp: Model podsypki zwrotnic
« dnia: 12 Listopada 2023, 16:05:22 »
Jednak jak dotąd nie było nikogo chętnego, żeby to dokończyć albo zrobić jakoś lepiej. Tak więc rozjazdy w MaSzynie wyglądają badziewnie, niezależnie od tego, jakby tego nie ustawiać.

Kod źródłowy jest dostępny na GitHubie. Nikt nie powiedział, że nie możesz tego zrobić/dokończyć sam, jeżeli rozwiązanie od tmj Tobie nie odpowiada.

63
Uruchamianie Symulatora / Odp: Tablice PTI
« dnia: 07 Listopada 2023, 20:08:31 »
Załącz log.

64
Pomoc w tworzeniu / Odp: Zapowiedzi SIPu
« dnia: 02 Listopada 2023, 11:30:43 »
Gdzie można znaleźć taki głos, jaki jest użyty w plikach w sounds/sip?
W domu youBy'a :)

65
Inne niekolejowe / Odp: Wagony 159A 158A i 156A Klasy 1 i 2
« dnia: 26 Października 2023, 02:51:12 »
Takich wagonów nie ma w MaSzynie.

66
Pomoc doraźna / Odp: Łączenie lokomotyw
« dnia: 22 Października 2023, 15:00:58 »
Ja jeszcze dodam, że od kiedy mamy niezwalnialne hamulce sprężynowe w lokomotywach szczególnie tych z napędem asynchronicznym, przydałaby się flaga "jazda ciągniona" która wyłączałaby takie zachowanie. Ale to już niestety dotyczy exe, a z tym może być problem.

67
Symulator / Odp: Licznik kilometrow
« dnia: 09 Października 2023, 03:08:30 »
Parametr "distcounter" w plikach MMD odpowiada za analogowy licznik kilometrów. Liczniki kilometrów na ekranach są częścią skryptów ekranów i nie jestem pewien, które zapisują kilometry do pliku a które nie. Zapisywanie licznika na ekranie można dodać bez konieczności zmiany exe.

Jeżeli chodzi o liczniki analogowe, tutaj nie ma żadnego skryptu ani też żadnego mechanizmu do zapisywania przebiegu. Tu wymagane są już zmiany w exe. Wdrożenie tych zmian pozwoli jednak ujednolicić system zapisu przebiegu i stosować wszędzie ten sam system, również na ekranach.

68
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Edytor Scenerii
« dnia: 26 Września 2023, 23:42:54 »
Nie każdy będzie miał tyle czasu, a proponowanie jedynie narzędzi dla prawdziwych elit i robienia tylko i wyłącznie superrealistycznych tras na najwyższym poziomie w tempie 1km/1000 godzin będzie działać na szkodę symulatora, bo większość ludzi się odbije.
Jak ktoś nie ma czasu, to po co mu symulator? Można pograć w Bobry, podobno fajna gra. ;) I własne plansze też można robić, nie jest to bardzo wymagające. Większość ludzi chyba już się odbiła. I raczej nie przeze mnie, bo przez ostatnie 8 lat się nie wtrącałem. Każdy mógł robić, co tylko chciał i zachwycić innych swoją własną wizją rozwoju.
Jeżeli ogarnięcie edytora będzie zajmowało godzinę-dwie, a nie wiele dni/tygodni, to już samo w sobie może przynieść duże oszczędności czasu na przyszłość. A na pewno użytkownikowi końcowemu będzie się bardziej chciało.

Dlaczego twierdzisz, że to jest złe? Poza oczywiście faktem, że to nie doczekało się światła dziennego.
To nie jest złe, to jest edytor plansz do gry. Nie wymaga od użytkownika żadnej wiedzy o budownictwie kolejowym ani odniesień do rzeczywistości. Po prostu klikasz i po chwili możesz mieć własne Bizonowo. W dalszej kolejności można by dodać losowe wstawianie wskaźników i lokomotywy sterowane strzałkami.
Nie no, nie idźmy w tą stronę. Co bym sobie wyobrażał to liczne kontekstualne podpowiedzi (np. opisy obiektów, gdzie co się stawia, itp.), a co z tym użytkownik zrobi to już jego sprawa. Jakieś ważniejsze/podstawowe wyciągi z zasad projektowania linii kolejowych. Coś a'la http://www.kontrakt-bhp.com.pl/paul/projektowanie/ (swoją drogą - bardzo polecam), ale zintegrowane w edytor i częściowo zautomatyzowane (np. kalkulator prędkości na torze o zadanym promieniu).

69
Bieżące Symulatorowe / Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« dnia: 26 Września 2023, 23:27:06 »
1. Moja proponowana nazwa to Komisja Testu Dodatków, ale to nie brzmi jeszcze aż tak dobrze. Może ktoś ma lepszy pomysł, albo sam wpadnę na coś lepszego później.
2. c), przy czym uważam, że dwa weta powinny wystarczyć do poddania zmiany pod głosowanie. Sądzę, że ludzie będą wetować tylko jeśli jest coś mocno nie tak z dodatkiem.
2.1. b), moderacja powinna mieć możliwość ręcznego uruchomienia głosowania.
2.2. a), chociaż jak mogłoby to działać, jeśli dodatek ma wielu autorów? automatyczny głos wrzucającego dodatek, czy wszyscy współautorzy jako jeden głos, aby wyeliminować wpływ współautorów dodatku na głosowanie?
3.1. b)
3.2. b), chociaż (jak również w kilku innych przypadkach) wartość pewnie będzie trzeba dobrać eksperymentalnie.
3.3. a), nie uzależniajmy głosowania od całkowitej ilości osób w komisji.
3.4. b), głosowania pewnie będą rzadko więc nie wpłynie to na wydajność testów.
4.1. b)
4.2. b)
4.2.1. b), aczkolwiek ile obecnie mamy osób z ukrytą rangą? jedną? dwie? Myślę, że to można załatwić na poziomie rozmowy indywidualnej.
4.3. b), aczkolwiek nie jestem pewien, jak miałoby to działać. Na wniosek trzech członków, czyli ktoś musi założyć projekt wniosku, a następnie dwie osoby zagłosować, żeby był wniosek trzech członków, żeby zacząć głosowanie? Trochę nie ma to sensu.
4.4. zgadzam się, głosowanie tajne z opublikowaniem wyników po jego zakończeniu. Być może wyższy próg, na przykład 75%?
4.5. b), zgadzam się, że głosowania na usuwanie osób mogłyby być przyczynami spin. Moderacja powinna mieć jednak możliwość usuwania z komisji osób natychmiastowo.
5. b), choć uważam że na exe za wcześnie. Moja propozycja to utworzenie oddzielnego komitetu do exe, większość osób ocenia dodatki a z exe nie mają nic wspólnego, więc aprobowaliby zmiany, co dopuszczałoby babole w kodzie.
Zgadzam się z 6.1. i 6.2.
6.3. Skąd liczba 6?

Ponadto z zasad niewymienionych: wrzucenie nowej wersji dodatku do testu resetowałoby cały proces głosowania/akceptowania.

70
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Edytor Scenerii
« dnia: 26 Września 2023, 20:21:19 »
Płatne dodatki z kolei stoją w sprzeczności z licencją MaSzyny. Ale to już temat na oddzielny wątek.

71
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Edytor Scenerii
« dnia: 26 Września 2023, 19:47:59 »
Z mojego punktu widzenia, kwestie terenu i układania torów zostały dawno rozwiązane i nie ma potrzeby się nad nimi pochylać.
Z mojego nie. Brakuje intuicyjności, wszystko jest tępe do obsługi i wymaga szkoleń i kursów, co sam zresztą widzisz, bo sam takie kursy również organizujesz. Nie każdy będzie miał tyle czasu, a proponowanie jedynie narzędzi dla prawdziwych elit i robienia tylko i wyłącznie superrealistycznych tras na najwyższym poziomie w tempie 1km/1000 godzin będzie działać na szkodę symulatora, bo większość ludzi się odbije.

No i może mam trochę skrzywienie, bo ciągle przed oczami mam to:



I bardzo bym nie chciał, żeby powstała kolejna odsłona tak niesamowitego narzędzia do edycji... ;)
Dlaczego twierdzisz, że to jest złe? Poza oczywiście faktem, że to nie doczekało się światła dziennego.

72
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Edytor Scenerii
« dnia: 26 Września 2023, 15:33:46 »
To ja może przedstawię jeszcze moją wizję edytora, który już zacząłem robić, ale na razie wstrzymałem prace, żeby nie dublować roboty. Nie pamiętam, czy ja to już kiedyś pisałem?
Teren: Oryginalnie pod uwagę brałem dwa systemy terenu. Trainzowy jest bardzo prosty i do edycji terenu są pędzle, ale ze względu na skończoną (i niską) precyzję siatki spowodowałoby to brzydkie efekty, np. "ząbkowanie" terenu na brzegach nasypów niebędących pod kątem prostym względem siatki. Z kolei MaSzynowy oferuje w teorii nieskończoną dokładność i możliwości, ale z powodu oparcia na trójkątach jego edycja byłaby żmudna i wymagałaby licznych optymalizacji, aby nie przegiąć z ilością trójkątów. Od @MichauSto padła ciekawa propozycja użycia systemu trainzowego z możliwością zagęszczania siatki w poszczególnych kwadratach, aby połączyć prostotę z precyzją i zminimalizować negatywne efekty.
Tory: System układania torów bardzo różni się od przyjętego przez Ra, mimo to uważam że miałby duży potencjał, elastyczność i możliwość rozbudowy. Opierałby się na interakcjach z torami. Na przykład można by było zaznaczyć tor i dodać kolejny segment z przodu, z tyłu, bądź też z boku z zadaną separacją. Tworzenie rozjazdów i głowic rozjazdowych opierałoby się na wstawianiu odcinka toru pod kątem (w tym przypadku 1:9), a następnie dobudowie tak, by w miejscu przecięcia torów można było ustawić łuk lub rozjazd o zadanym promieniu, zarówno rozjazdy zwyczajne, jak i krzyżowe. Prosty przykład jak by to działało zamieściłem w załączniku.

Pozostałe rzeczy jak i sam interfejs byłyby podobne do edytora w Trainzie, jednak z udogodnieniami chociażby z edytora w Train Driverze 2, np. przyklejanie obiektów przy torach bądź elementów sieci trakcyjnej do siebie.

73
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Edytor Scenerii
« dnia: 26 Września 2023, 12:06:55 »
Tak. Co gorsza, jest to robione na wczesnym etapie parsera, więc w czasie wczytania nie jest nijak wiadomo, że dane obiekty są zgrupowane np. w ramach semafora (chyba że ktoś to jakoś przerobił ostatnio). W efekcie edycja na poziomie MaSzyny nie jest w stanie wyprodukować zestawu danych, który można by zapisać i ponownie wczytać. A przynajmniej format nie jest... jakby to powiedzieć... odwracalny?
Teraz jest jeszcze gorzej, bo jakiś czas temu doszło losowanie includów, więc zawartości docelowej nie da się już nawet przewidzieć. Ale przydaje się czasem, więc optuję za wprowadzeniem takiej możliwości również do nowego formatu modeli.

74
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Edytor Scenerii
« dnia: 25 Września 2023, 14:26:25 »
Problem jest taki, że dokumentacja formatu RSF nie jest dostępna publicznie.
Uważam, że każdy edytor powinien mieć swój własny format pliku projektu, a import projektów z innych edytorów opcjonalny i potencjalnie stratny. Zawsze znajdzie się coś, czego format nie obsługuje, a chcemy zapisywać. Na przykład komentarze w sceneriach.

75
Symulator / Odp: SU46 - woda
« dnia: 20 Września 2023, 17:01:23 »
Uważam, że wprowadzanie takich zmian powinno wiązać się z obowiązkiem zaktualizowania wszystkich plików przez tą samą osobę tak, żeby wszystko działało jak dotychczas.

76
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 18 Września 2023, 20:14:31 »
Co potrzeba, jakich plików brakuje, i dlaczego jest tak a nie inaczej?

77
Na warsztacie / Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« dnia: 17 Września 2023, 21:16:05 »
Logujesz się danymi z forum.

78
Baza infrastruktury / Odp: Rz-1:9-190-[lp]ssd
« dnia: 08 Września 2023, 21:18:33 »

79
Bieżące Symulatorowe / Odp: Potencjalne zmiany w zarządzaniu projektem
« dnia: 05 Września 2023, 02:38:02 »
- Oddzielny manager dodatków.
- Rozważyć, czy exe nie powinien dodatkowo obsługiwać nowych ścieżek do addonsów (w schemacie addons/<id>/<wszystkie pliki dodatku>)
Nie wiem, czy nie odbiłoby się to negatywnie na prędkość szukania plików, kiedy mamy dużo addonów. Chociaż w sumie symulator na starcie mógłby skanować cały folder addons. A jak rozwiązywane by były kolizje w nazwach?
Ponadto mogłoby to spowodować problem Trainza - dużo brakujących dodatków i trwające dniami poszukiwania i ręczne dosztukowywanie z tysięcy lokalizacji.

- Website z dodatkami (właściwie indeks, content mógłby leżeć gdziekolwiek)
Z tym gdziekolwiek bym się nie zapędzał, bo pliki hostowane gdziekolwiek lubią po jakimś czasie znikać.

- Jedno docelowe repozytorium dla exe
W sumie poniekąd mamy, ale jest to zdecydowanie zbyt słabo rozpowszechniona wiedza - branch sim z githuba Milka7 (https://github.com/Milek7/maszyna/tree/sim).

- Wyznaczyć cele makro (żeby wiedzieć co warto, a czego nie warto robić z exe)
W tej chwili to najlepiej solidnie posprzątać i zoptymalizować program tak, by wycisnąć więcej wydajności (prace nad tym są prowadzone, patrz co napisał @MichauSto na mattermoście).

- Wyznaczyć więcej osób do review i mergowania PR
Obawiam się, że Milek będzie stanowczo przeciw. W końcu jego stanowisko to albo on, albo nikt.

- Usprawnić cykl wydawniczy (dev buildy, stable buildy, release branche do testow i stabilizacji) - ten punkt ma zabezpieczyć przed wejściem na stable nieewidentnych baboli
W sumie i tak mało kto podmienia exe, chociaż jeśli paczkowe miałyby być generowane automatycznie, to nie jest głupi pomysł.

Ad. 2
Co wracam do exe, to rozbijam się o nieustalony coding standards i nieprzeformatowany kod, co utrudnia merge / rozwiązywanie konfliktów. Mam też uwagę, że źródła są prawie płasko w jednym katalogu - przydałby się sensowniejszy podział na podkatalogi (zrobiłem próbę czegoś takiego - kompiluje się, a lata się po plikach wygodniej). Przed zaproszeniem większej liczby osób warto byłoby to ogarnąć.
Jestem otwarty na dyskusje.

80
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury
« dnia: 30 Sierpnia 2023, 13:51:33 »
Wnętrze 174A drugiej serii o numerze 868-0 - fotele, gniazdka, naklejka "Przedział zarezerwowany": https://eu07.pl/userfiles/22592/wnetrze_174A_868.zip
Wnętrze ED161-005 - fotel, podglądowo wyświetlacz: https://eu07.pl/userfiles/22592/wnetrze_ED161-005.zip
Zdjęcia z telefonu, oświetlenie miejscami nierówne, ale na spokojnie wystarczy na lowpoly.
Fartuch ze 174A w rzeczywistości jest bardziej pomarańczowy - to wyblakłe zdjęcie uwypukla różnice między pomarańczową częścią logo IC oraz resztą fartucha. Wystarczy podbić kontrast i powinno być okej.

Ubolewam, że nie trafił się skład zastępczy z wagonem 155A - być może nie będzie już okazji, żeby zrobić zdjęcia wnętrza.

81
Pomoc doraźna / Odp: Problem z teksturami
« dnia: 24 Sierpnia 2023, 17:29:42 »
Nie ma nigdzie napisane, to ludzie losowo włączają i wyłączają ustawienia. Trzeba kiedyś zrobić przegląd ustawień, ale to na każdym rendererze oddzielnie.

82
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« dnia: 22 Sierpnia 2023, 14:40:45 »
Naprawione rev. 8739

83
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« dnia: 19 Sierpnia 2023, 09:58:41 »
Niestety taki proces trzeba będzie powtarzać co kilka minut, bo skrypt zmiany pogody nie reaguje na ręczne przesunięcie suwaka.

84
Pomoc doraźna / Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« dnia: 17 Sierpnia 2023, 14:08:21 »
Na scenerii Wrzosy zaimplementowana została dynamiczna zmiana pogody.

85
Na warsztacie / Odp: Częstochowa: finalne porządkowanie
« dnia: 14 Sierpnia 2023, 15:42:21 »
Uważam, że podział scenerii na komórki nie jest dobrym pomysłem. Po pierwsze, ruch pociągów AI będzie znacznie cięższy do zaimplementowania. Pociągi będą musiały się w jakiś sposób "generować" na nowo wczytywanych komórkach, a czas na niezaładowanych komórkach będzie stał w miejscu. Co oznacza, że gdy staniemy sobie na szlaku, nigdy nie minie nas żaden pociąg, bo to inne pociągi czekają na nas. Absurd. Po drugie, usuwanie komórek ze środka nie ma racji bytu w sceneriach realnych. Dlaczego, to chyba nie muszę mówić. Jedyne sensowne zastosowanie komórek to zakładamy jest sobie sceneria Cała Polska podzielona na komórki. Wybieramy misję Warszawa-Kraków to wczytują się komórki, na których znajduje się trasa Warszawa-Kraków. Tylko po co dzielić fizycznie teren na komórki, skoro w exe i tak teren dzielony jest na kawałki, które doczytywane są dynamicznie? Poza tym autor scenariusza Warszawa-Kraków nie będzie i tak wstawiał ruchu AI np. w Gdańsku.

To jest tylko moja opinia, ale uważam to za odrobinę przeinżynierowanie i przerost formy nad treścią. Zbędny dodatek, który powoduje, że przygotowywanie scenerii trwa jeszcze dłużej.

Może i piszę głupoty, nie wiem, nie widzę zbytnio zalet dzielenia na komórki. Chociaż dzielenie poszczególnych kawałków na pojedyncze scenerie, które są następnie "sklejane" w większe obszary pod konkretną trasę, a także aby każdy miał wyznaczony teren w przypadku np. dekorowania przez kilka osób, brzmi już ciekawie. Ale nie jestem pewien, czy to dokładnie to samo, co planowany system komórek.

86
Czy w międzyczasie, zanim zaproponowane zmiany zostaną wdrożone, są planowane jakiekolwiek zmiany wymagające mniejszego nakładu pracy, aby mieć pewność, że sytuacja, którą mamy w tym roku, została zażegnana i się nie powtórzyła?

Jeszcze co do składu komisji testu dodatków, trzy propozycje:
1. Początkowy skład komisji powinien składać się z wszystkich osób, które mają obecnie rangę Betatester, Deweloper i Wydział Repozytorium, ewentualnie również moderacja i administracja;
2. Komisja, oprócz demokratycznego wybierania nowych członków, powinna mieć także możliwość ich demokratycznego usuwania;
3. Użytkownicy, którzy przez miesiąc nie logowali się na forum, byliby automatycznie usuwani z komisji (w przypadku powrotu wciąż mogliby zostać dodani za pomocą głosowania, jak każdy inny użytkownik).

87
Cześć. Jako że jakiś czas temu repozytorium MaSzyny zostało udostępnione do pobierania dla wszystkich mających konto na forum, a w ostatnim czasie otwarty został test dodatków, w którym znajdują się dodatki wymagające plików z repozytorium, zdecydowałem się na napisanie tego poradnika, aby pomóc osobom, które nie są w stanie poradzić z dociąganiem plików samemu.

Zatem zaczynamy.

1. Pobieranie TortoiseSVN
Programów do pobierania treści z repozytorium jest kilka. Dlaczego TortoiseSVN? Używa go najwięcej deweloperów w symulatorze. Ponadto integruje się z Eksploratorem Windows, przez co używanie go jest łatwiejsze niż wpisywanie komend ręcznie. Przyda nam się to później.

Wchodzimy zatem na stronę programu, a konkretnie do zakładki Downloads: https://tortoisesvn.net/downloads.html
Przewijamy w dół i oczom naszym ukażą się takie guziki:


Wybieramy przyciski w górnym rzędzie, w dolnym znajduje się starsza wersja programu. W zależności od architektury/bitażu wybieramy opcję 32-bit, 64-bit lub ARM64. Jeżeli nie wiecie co kliknąć, a macie system Windows 10/11, na 99% prawidłową opcją będzie opcja 64-bit.
Pojawi wam się reklama, należy zamknąć ją krzyżykiem. Po jej zamknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę SourceForge (ha tfu!) i po zakończeniu odliczania pobierze nam się plik instalatora.

Instalację możemy przeprowadzić z domyślnymi ustawieniami - nie trzeba nic zaznaczać.
Po zainstalowaniu programu sprawdzamy czy integracja z Eksploratorem Windows działa - wchodzimy na pulpit i klikamy prawym przyciskiem myszy. Powinny pojawić się dodatkowe przyciski, których nie było wcześniej:


Jeżeli takich przycisków nie ma, spróbuj ponownie uruchomić komputer.

2. Pobieranie folderu
Możemy teraz pobrać dowolną część (całość lub jakikolwiek folder wraz z zawartością) z repozytorium MaSzyny. Aby to uczynić, tworzymy sobie i wchodzimy do dowolnego folderu, gdzie ma pojawić się folder, który chcemy pobrać. Kilkamy prawym przyciskiem na puste pole w eksploratorze plików i wybieramy SVN Checkout....
Pojawi nam się takie okienko:


I tak oto:
- W sekcji Repository w pierwszym polu wpisujemy adres do naszego repozytorium. Zaczynać się on zawsze będzie od https://eu07.pl/svn/pctga/. Dalej jest struktura folderów taka, jak w plikach MaSzyny, co widać na załączonym przykładzie. Drugie pole to ścieżka docelowa - zostawiamy tak, jak wpisał nam komputer.
- W sekcji Checkout Depth nic nie ruszamy.
- W sekcji Revision możemy sobie wybrać, czy chcemy najbardziej aktualny zestaw plików (w większości przypadków to właśnie to chcemy zrobić), ewentualnie możemy wpisać numer rewizji w celu pobrania archiwalnych plików. Zalecam zostawić domyślne wartości.

Po wciśnięciu przycisku OK program poprosi nas o login i hasło. Wpisujemy dane z forum.
I to w sumie tyle, program powinien pobrać nam pliki. Po zakończeniu operacji ujrzymy napis Completed! i będziemy mogli zamknąć okno.

3. Aktualizowanie plików
Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na katalog, który pobraliśmy, otrzymujemy cały zestaw akcji, jakie możemy wykonać. Jeżeli już wcześniej pobieraliśmy folder, który został w międzyczasie zaktualizowany (np. poprawione błędy), pliki muszą zostać zaktualizowane do nowego stanu. Robimy to poprzez kliknięcie na taki folder i wybranie z menu operacji SVN Update. Pliki zostaną zaktualizowane automatycznie.

88
Symulator / Odp: Impulsy - nowe tekstury
« dnia: 10 Sierpnia 2023, 16:49:40 »
Obecnie są one dostępne do pobrania w teście dodatków. Jeżeli szukasz wersji dds+e3d, musisz czekać na następną wersję niestety.

89
Publikacje / Odp: MaSzyna 23.07
« dnia: 09 Sierpnia 2023, 00:15:24 »
Lista zmian tym razem jako stara dobra kopia z readme. Nie będzie tak fajnej listy zmian jak w 23.04 bo odechciało mi się ją robić - sorry! Następnym razem będzie.

Wprowadzono:
    paczkę wagonów węglarek typu 408W, 408Wb, 412W, 430W, 430Wa, 436W, 441W, 452W, R462W @DieselPower, @RafaPolska424;
    modernistyczną kamienicę czterokondygnacyjną z okresu międzywojennego @Toprus
    pruską kamienicę z XIX w. ze sklepem ABC 24h @Toprus
    naczepy statyczne @Miłosz Dorsz
    kontener biurowy mobilbox MB20 @Miłosz Dorsz
    zielony kosz pkp wraz ze słupkiem przystankowym stacji Koszalin @koszowy
    model samochodu straży granicznej @lcddisplay
    model ciągnika rolniczego Władimirec T25A @lcddisplay
    zestaw tekstur włoskich naczep: Arcese, Twin, Dissegna oraz CLdN Cargo @x_Zielu
    model deskorolki @matek123
    model postaci na deskorolce na licencji CC0 ?
    paczkę billboardów reklamowych @koszowy
    paczkę 4 autobusów MAN @koszowy
    paczkę historycznych węglarkoplatform typu 401Z @RafaPolska424

Dodano tekstury:
    dla lokomotyw serii EU07: EU07-052'23;
    dla lokomotyw serii ET22: ET22-023'18, ET22-037, ET22-242, ET22-842, ET22-2029;
    dla lokomotyw serii E186: 186 364-6, E186-928, 186-945;
    dla lokomotyw serii ES64F4: ES64F4-454, ES64F4-806, ES64F4-843, 189 011, 189 012, 189 017, 189 060, 189 063, 189 917;
    dla lokomotyw serii E6ACTa: E6ACTa-013, E6ACTab-037, E6ACTadb-030;
    dla lokomotyw serii 749: 749.180;
    dla lokomotyw serii 742: 742.271-0;
    dla lokomotyw serii 751: 751.036, 751 052-2, 751.075-3, 751 077-9, 751 105-8, 751 149-6, 751 192, 751 196-7, 751 335-1, 751 374-0;
    dla lokomotyw serii 752: 752.047, 752.030;
    dla lokomotyw serii 754: 754-054'94:
    dla elektrycznych zespołów trakcyjnych 45WE: 45WE-020;
    dla lokomotyw serii EU44: EU44-003'21, EU44-007'21;
    dla wagonów serii Uacs/408S: 33 51 9307 148-7, 33 51 930 5 338-6;
    dla elektrycznych zespółów trakcyjnych EN57: EN57-1767'06.

Dodatkowo wprowadzone niewymienione w Readme zmiany do exe, takie jak:
- Przybliżenie kamery regulujemy teraz klawiszami prawy przycisk myszy + obrót kółka myszy zamiast Ctrl + obrót kółka myszy,
- Przyciskiem ESC możemy teraz wyjść z menu pauzy, a nie tylko do niego wejść,
- Został dodany nowy suwak w panelu F12, w sekcji Settings: "Głośność radia",
- Naprawiono kilka crashy i problemów z wyświetlaniem obrazków ładowania scenerii,
- Usunięto możliwość obrócenia kamery do góry nogami,
- Pociągi z kranem hamulca FVel6 sterowane przez komputer nie będą wykonywać próby hamulca - mogło to powodować problemy w przejezdności scenerii.

90
b) z jakiegoś powodu nie możemy materiału wykorzystać, więc... po co mieć działy z materiałami, których nie da się wykorzystać? I tak są bezużyteczne.
Zawsze można próbować jeszcze załatwić zgodę, zamiast niszczyć czyjąś pracę nad np. konwersją modelu.

Jak ktoś robi coś tylko dlatego żeby mieć głupi napis przy nicku, to smutne to jest.
A ja uważam, że ten napis to jednak trochę szpanu daje i satysfakcję z jego posiadania. No i na pierwszy rzut oka wiadomo, kto zrobił coś więcej dla projektu.

Od strony technicznej, docelowo najprawdopodobniej postawiony zostałby interfejs do gita, i zostałyby utworzone repozytoria:
[...]
Zmiany mogłyby być proponowane przez każdego użytkownika utworzeniem pull request, po aprobacie N członków zespołu byłby automatycznie mergowane.
Czy drobne zmiany takie jak poprawienie literówki w skrypcie czy wrzucenie nowych/aktualizacja czcionek do wyświetlaczy także automatycznie tworzyłaby ticket w teście dodatków, i musiałbym czekać na aprobatę X osób? Z jednej strony skompletowanie wszystkiego jako jeden pull request ułatwiałoby instalację dodatków (patrz dźwięki Fordana), z drugiej wymuszałoby kompletność implementacji (plus dyskusje czy dać jako losowane czy zastąpić), z trzeciej nie trzeba by było tworzyć struktur katalogowych i mieć pewność, że wszystko leci w konkretne miejsce.

Mam nadzieję, że interfejs nie będzie tak toporny w użytkowaniu jak bugtracker, gdyż strasznie ciężko się z niego korzysta (i dlatego tam nie wchodzę).

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 40