Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kubuś Fatalista

Strony: [1]
1
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2011
« dnia: 05 Czerwca 2012, 16:09:48 »
Witam i przepraszam od razu jeśli to zły dział, to mój pierwszy wpis.


Mam też problem z TEM2 próbowałem jechać nimi w trakcji podwójnej w konfiguracji gdy jedna z maszyn jest odwrócona tyłem do drugiej niestety po przestawieniu nastawnika obie lokomotywy ciągną każda w inną stronę. Pierwsza TEM2 miała sprzęgi na 55, druga TEM2 sprzęg na 3 i obsadę connected.
Pozdrawiam

Oj, Krzysiek... coś mi się zdaje, że nie czytasz uważnie forum. Kilka kilobitów wyżej właśnie opisałem ten problem. Póki co - nie znajduję rozwiązania.

Pozdrawiam

2
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2011
« dnia: 05 Czerwca 2012, 15:25:04 »
Daj do scn  np. wpis:(u mnie dziala)
node -1 0 TEM2-199 dynamic PKP\TEM2_v2 TEM2-199 TEM2a 0.0 headdriver 55 0 enddynamic
node -1 0 TEM2-206 dynamic PKP\TEM2_v2 TEM2-206 TEM2a -1 connected 3 0 enddynamic

Niestety, nie rozwiązuje to problemu. Efekt po przejściu do drugiej lokomotywy pozostaje bez zmian.

  Dodano: 05 Czerwca 2012, 15:35:41
Aby jednak pojechać dalej musiałem przejść do drugiej lokomotywy (nie wypada tak szaleć po stacji bez widoczności i włączonego światła manewrowego)
Jeśli robię coś źle, niedokładnie przeczytałem readme lub niechcący powielam rozpoczęty już wątek - przepraszam...
W readme jest opisane jak zapalać tylne światła SM03, SM31, SM40, SM42, SP42, TEM2, TEM2U. Zapalanie Ctrl+schift+i/u/y, gaszenie ctrl+i/u/y.


A i owszem. Światła zapalają się, ale nie w przypadku, gdy mamy dwie lokomotywy ukrotnione. Wtedy zapalają się wyłącznie światła w lokomotywie, w której jesteśmy mechanikiem. Lokomotywa wspomagająca pozostaje nieoświetlona.


Ale dziękuję za wyjaśnienie.

3
Pomoc doraźna / Odp: Problemy z Paczką Całościową 2011
« dnia: 04 Czerwca 2012, 23:31:38 »
Z pewną taką nieśmiałością chciałbym podzielić się problemem z lokomotywami łączonymi (ukrotnienie), np. 2xTEM-2.

Zmieniając składy w Rainstedzie postanowiłem pojeździć na trasie L 053 (cargo, part I) dwoma połączonymi lokomotywami TEM-2. Jak sobie postanowiłem, tak zrobiłem. Pierwszą wstawiłem normalnie (połączenie 55, headdriver), a przy drugiej zaznaczyłem opcję "Ustawiony odwrotnie" (połączenie 0, connected).

Pierwsza lokomotywa stała tyłem do tarczy manewrowej, pod którą musiałem podjechać. Po odpaleniu lokomotyw i włączeniu światła manewrowego podjechałem na wstecznym pod tarczę i zameldowałem się dyżurnej. Aby jednak pojechać dalej musiałem przejść do drugiej lokomotywy (nie wypada tak szaleć po stacji bez widoczności i włączonego światła manewrowego). Po kilku próbach [End] dostałem się do drugiej kabiny. Gdy ruszyłem - każda lokomotywa ciągnęła już w swoją stronę... Jak powiedziałby Kubuś Puchatek: "im bardziej chciałem ruszyć, tym bardziej ruszyć się nie dało"... Diametralnie inna jest sytuacja, gdy zmieniam na wsteczny - wtedy pchają się jedna na drugą. Doprawdy zupełnie nie mam pojęcia, gdzie popełniam błąd.

W poprzednim Rainstedzie były np. lokomotywy SM 42 także w wersji SM-42 rev, a dzięki temu można było bezproblemowo łączyć je ze sobą. W nowym Rainstedzie (jak czytałem) tę opcje zamieniono na "ustawiony odwrotnie". Łączone TEM-2 pracują poprawnie do momentu, kiedy nie zmienimy miejsca siedzenia.

Jeśli robię coś źle, niedokładnie przeczytałem readme lub niechcący powielam rozpoczęty już wątek - przepraszam...


Strony: [1]