Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Eisenmann

Strony: 1 ... 7 8 [9]
241
Bocznica / Odp: Wykolejenie w Szczekocinach
« dnia: 05 Marca 2012, 19:00:18 »
Ja chce poruszyć kwestie polityczną tej tragedii bo nie da się ukryć, że Komor i Tusk przyjechali tam żeby zbić kapitał na trupach i to jest oczywiste.

Ja chce zaznaczyć, przy całym szacunku i współczuciu dla rodzin i ofiar katastrofy że ci którzy np. tego dnia zginęli w wypadkach drogowych a jest to ok 17 osób(nie mam dokładnych danych ale statystycznie tyle dziennie ginie na drogach) są dyskryminowani i konstytucja ich nie obejmuje i nie ogłasza się codziennie żałoby narodowej. Nie twierdze przez to że codziennie należy ogłaszać żałobę narodową, ale należy postawić pytanie: Jaki jest limit ofiar po przekroczeniu którego ogłasza się żałobę narodową i czy ogłoszono by ją gdyby śmierć zabrała przykładowo 5 pasażerów a nie 16.

kilkanaście ofiar w jednym miejscu, nagle zginęło w tak spektakularny sposób więc trzeba sparaliżować kraj na 2 dni także w reżymowych serwisach inf.  Ta katastrofa to gratka dla takich ludzi jakich mamy w sejmie, niestety tak oni to odbierają.

Co do Tuska i Komorowskiego oraz reszty ich świty(dziwię się że nie pojawił się tam min. rolnictwa i rozwoju wsi Waldemar P. bo to było szczere pole) to należało wziąć kije i ich pogonić. Niestety złodzieje są chronieni przez prawo i policję choć pewnie bez obstawy zostali by pogonieni co do tego nie mam wątpliwości.

Dziękuję.

242
Inne niekolejowe / Odp: Dyskusja o meczach Mistrzostw Europy 2012
« dnia: 02 Grudnia 2011, 21:10:10 »
Nie da się ukryć, większość fanów symulatora to faceci a większość facetów to fani piłki nożnej:), dlatego dobrze że ktoś założył wątek piłkarski, ja też miałem zamiar to zrobić ale skoro jest to świetnie. Więc do rzeczy:

Wszystkie wylosowane drużyny są rankingowo i piłkarsko na papierze lepsze niż Polska ale mogło być znacznie bardziej beznadziejnie. Nie twierdze że Polska nie ma szans wyjść z tej grupy ale panowie bądźmy realistami - moim zdaniem stać nas najwyżej na 1 punkt(w ostatnim meczu z Czechami), na dzień dzisiejszy bo wiadomo że wszyscy którzy wylosowali Polaków się cieszą i słusznie to też będą szczególnie zmobilizowani do meczu z kadrą Smudy.

Absolutnie nie można brać za odnośnik meczów towarzyskich, Euro to inna bajka, całkowicie:) Polska gra u siebie, ja sądzę że dla polskich piłkarzy to będzie zbyt duża presja wyniku i paradoksalnie nie wpłynie to pozytywnie na wyniki, to że to własny teren.

Na mistrza typuje Niemców:)

243
Inne niekolejowe / Odp: Muzyka z Youtube :)
« dnia: 01 Grudnia 2011, 19:20:19 »
Achtung!!!

Teledysk dla widzów +18, na YouTube kiepska jakość i cenzura:), także lepiej obejrzeć tutaj:
http://patrz.pl/filmy/rammstein-pussy-18

dobra muzyka i piękne kobiety:)

244
Pomoc doraźna / Odp: Sandomierz czy Szczecin-Dąbie?
« dnia: 25 Listopada 2011, 15:24:33 »
Moja teoria jest taka że L053 była robiona z myślą że będzie to trasa realistyczna taka jak L61. Niestety prace się przeciągały i przeciągały no i autor postanowił wydać tą scenerię jako nierealistyczną i w sumie dobrze się stało bo jak znam życie to pewnie prace nad tą linią trwały by do dzisiaj. Może to fragment linii Szczecin - Poznań lub częściowo odwzorowany? Nie wiem zgaduje, ale L053 to jedna z najlepszych moim zdaniem scenerii zaraz po L61  i + l144 bo wydaje się mieć sens jakby była prawdziwa tylko nazwy stacji nie pasują ale to nie wielki problem:)

245
Bieżące kolejowe / Odp: Kolej rosyjska, czyli troche 'inne' gabaryty :)
« dnia: 22 Listopada 2011, 11:30:43 »
A jakim prawem? Toż to Rosja ;)
Rosja ma to szczęście że nie jest w Unii Europejskiej, w przeciwnym wypadku UE zaczęła by 'dotować' ekologiczne środki transportu, narzucać limity emisji, produkcji, ... ee, zapędziłem się to już temat polityczny:)

Każda kolej ma swój urok, nie tylko rosyjska ale nawet na mnie - miłośnika kolei - ten ruski tabor robi wrażenie, a ta muzyka pasuje:), dodaje klimatu to fakt:).

246
Bieżące kolejowe / Kolej rosyjska, czyli troche 'inne' gabaryty :)
« dnia: 21 Listopada 2011, 11:19:30 »
Brutta:
i coś pasażerskiego:
Zmoderowano.

REWIZOR247
Bieżące kolejowe / Odp: Likwidacja linii kolejowej nr 144.
« dnia: 19 Listopada 2011, 13:12:04 »
Jak się okazało źródło nie jest do końca wiary godne dlatego nie ma sensu go podawać, nie mniej połączenia pasażerskie zostają zawieszone. i powinienem tylko do tego ograniczyć ten wątek ale cóż być może się pospieszyłem a być może to informacje prawdziwe. Pożyjemy zobaczymy.

248
Bieżące kolejowe / Odp: Likwidacja linii kolejowej nr 144.
« dnia: 19 Listopada 2011, 10:21:29 »
Wyrok już zapadł. Pozostaje czekać na egzekucje.

249
Bieżące kolejowe / Likwidacja linii kolejowej nr 144.
« dnia: 19 Listopada 2011, 09:32:09 »
Najprawdopodobniej linia ta(Tarnowskie Góry - Opole) zostanie definitywnie zamknięta w styczniu 2012r. Pociągi mają przez jakiś czas dojeżdżać tylko do stacji Fosowskie a połączenie Tarnowskie Góry - Opole przestanie istnieć. Kolejarze co prawda walczyli o utrzymanie linii ale nierentowność wygrała i bardzo słusznie, dziennie na tej linii kursuje obecnie ok 7 składów towarowych i osobowych, więc nie wiele, zwłaszcza jeżeli chodzi o kible  już od wielu lat wożą tylko powietrze. Piszę o tym bo to mój rejon heh(mam jakieś 3 km do tej linii), ja dziwię się że połączenia pasażerskie nie zostały zlikwidowane wcześniej jakieś 10 lat temu. ale sentyment pozostaje i trochę jednak żal:(

W końcu otwarto ją w latach 1857-1858. Została zbudowana przez Opolsko-Tarnogórską Spółkę Kolejową (Oppeln-Tarnowitzer Eisenbahn Gesellschaft) w celu obsługi znajdujących się nad Małą Panwią hut żelaza.

Dotarłem też do tego artykułu:
http://www.rynek-kolejowy.pl/24338/Koniec_pociagow_z_Tarnowskich_Gor_do_Opola.htm

Jeżeli ktoś ma więcej informacji na ten temat to proszę aby się podzielił z użytkownikami.(w maszynie jest fragment tej linii jak by nie było, L61 i +l144 to moim zdaniem najlepsze trasy w maszynie bo realistyczne, no właśnie szkoda ze jedna z nich przestanie istnieć w rzeczywistości....)

250
Pomoc doraźna / Odp: Rumun ST-43, pytanie.
« dnia: 16 Listopada 2011, 14:02:30 »
W readme html pisze że dodatki wydane przed 11.04.2011r. są z z PC 2010 niekompatybilne ale dotyczy to zwłaszcza tras, z taborem jak jest? Więc jest napisane niejasno w sumie gdyby pisało tam że  - nie wiadomo czy będzie działać - to wyszło by na to samo.

Pozostają zatem eksperymenty, swoją drogą skoro jest dział download z różnym taborem to powinno być napisane co do czego i co z czym jest kompatybilne bo tu jest generalnie bajzel.

Za każdym razem trzeba robić jakieś śledztwo a prościej było by w dziale download napisać - ten szajs jest do tego a tamten do tego:) I było by wygodniej, prościej, przejrzyściej.

Pozdrawiam:)

251
Pomoc doraźna / Rumun ST-43, pytanie.
« dnia: 16 Listopada 2011, 09:58:50 »
Witam, mam PC2010 i chciałbym mieć w kolekcji ST-43 i pytanie moje brzmi: Czy jeżeli pobiorę te pliki: http://eu07.pl/download/pojazdy/st43.html i zainstaluje to czy będą one że tak powiem 'kompatybilne' z PC2010?

I czy trzeba pobrać wszystkie czy tylko te najnowsze?

Zapomniałem dodać że mam wersje TGA choć nie wiem czy to ma znaczenie....

252
Ja po prostu szukałem symulatora kolei, bo lubię kolej i chciałem sobie pojeździć pociągami na początku miałem TRS 2004 ale szybko znudziła mi się ta zabawka, na YouTube po raz pierwszy zobaczyłem jak wygląda 'maszyna' i było widać że to coś innego no i polskie pociągi:D. No i ściągnąłem, strzał w 10 he he:)

253
Inne niekolejowe / Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« dnia: 13 Listopada 2011, 15:58:16 »
Cytuj
Nooo, szczególnie że teraz wszędzie mamy pełno zieleniutkich drzew. Poza tym fotosynteza nie zachodzi przez 365 dni a przy braku światła słonecznego rośliny pobierają tlen (wiadomości z 4 podstawówki OIDP). Ale to jest pierdoła, są bardziej poważne problemy niż tlenek węgla IV.

Ach te roślinki, trzeba je wszystkie wyciąć bo się podusimy:( Po za tym na drugiej półkuli podobno są zielone drzewa o tej porze roku a i na równiku lasy wiecznie zielone, a Ziemia oddycha, masy powietrza się przemieszczają.

Rzecz jasna to że Ziemia żyje nie jest największym problemem ani nawet to że człowiek na niej żyje. Podstawowym problemem ludzkości jest głupota. Demokracja socjalistyczna to jest zdecydowanie największy problem ludzkości ale tymczasowy, taki system nie może trwać zbyt długo i to jest pocieszające w tym wszystkim.

254
Inne niekolejowe / Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« dnia: 13 Listopada 2011, 12:23:10 »
Cytuj
Pamiętaj, że liberalizm to też w dużym stopniu utopia. Choć może teorytycznie łatwiej stworzyć pełny kapitalizm, niż pełny socjalizm, o stworzenie pełnego kapitalizmu jest trudno. Bardzo trudno.

Skąd u ciebie takie poglądy?
w przeciwieństwie do liberalizmu demokracja jest utopią, wybrykiem natury który istnieje króciutko w dziejach ludzkości i proszę o nie przytaczanie demokracji greckiej gdyż w niej nie wszyscy mieli prawo głosu(na nie trzeba było sobie zasłużyć) Nigdy nie byłem na żadnych wyborach(nie licząc ostatnich) tylko na referendum unijnym - głosowałem przeciw. Zawsze uważałem że powinienem liczyć tylko na siebie i mam gdzieś tą bandę polityków. Niestety, polityka dotyczy mnie bezpośrednio w przychodni, w zakładzie pracy, w urzędzie, w życiu. Dlatego poszukałem kogoś kto by to wszystko ogarnął i powiedział ze tak dłużej być nie może. tym kimś okazali się liberałowie.

Cytuj
Mnie się widzi, że gdyby nie te przymusy, to pracodawcy najnormalniej w świecie zostawialiby więcej forsy dla siebie, zamiast dać pracownikom to, co szło na składki. Polityka minimalistyczna - płać robolom tylko tyle, ile musisz.
Płaca minimalna nie może być ustalana na głodowym poziomie bo wielu uzna że pracować nie będzie się opłacało, dziś generalnie pracować się w Polsce nie opłaci.

Cytuj
Tak z innej "beczki", weszliśmy do struktur UE licząc na cuda. Cudów nie ma, za to będziemy płacić niezłą sumkę za emisję CO2 do atmosfery. To jest ekstra demokracja. [oklaski]
Społeczeństwo zostało oszukane, niestety nikt nie mówił przed referendum że Polska straci niepodległość a prawo unijne będzie nadrzędne wobec polskiego. 1 maja 2004r. miał miejsce ANSCHLUSS do UE a od 1 grudnia 2009 czyli po podpisaniu traktatu lizbońskiego Polska utraciła suwerenność. Obecny rząd to rząd marionetkowy pełniący rolę okupanta tak samo jak I sekretarz za PRL. Oni wykonują bezapelacyjnie wszystkie polecenia z Brukseli. UE jak powszechnie wiadomo została założona przez SS-manów i byłych nazistów. Na procesie norymberskim Hermann G. powiedział że za 50 lat Europa nie będzie postrzegana w kategorii narodów. Równo 53 lata po jego słowach powstała oficjalnie UE. No niestety trzeba płacić na ta bandę brukselską która ustala wymiary ogórasów kiszonych, dotuje hodowlę reniferów w Hiszpanii czy plantacje truskawek w Norwegii. Całe szczęście że Polska nie jest jeszcze w strefie euro, Niemcy są w strefie euro i mają tempo rozwoju od -1 do 1% Polska ma 4%. Taka potężna gospodarka jak Niemcy, pod okupacją Brukseli umiera.

Ekoterroryzm jest również bardzo poważnym problemem, nie ma żadnego efektu cieplarnianego, banda złodziei handluje limitami CO2 tym czasem wybuch jednego wulkanu produkuje więcej dwutlenku węgla niż wszystkie samochody przez ostatnie 100 lat. Przyczyny zmian klimatu są całkowicie inne niż działalność człowieka ale to osobny temat... Faktem jest że zmiany klimatyczne które zmierzają raczej do kolejnej epoki lodowcowej są okazją dla bandy gnid żeby się nakraść. Jak wiadomo roślinki potrzebują CO2 aby mogły rosnąć, więc skoro więcej tego związku w powietrzu tym lepiej:) Będzie więcej roślinek które wyprodukują więcej tlenu i powinniśmy produkować jeszcze więcej CO2 niż obecnie jeżeli obawiamy się że zabraknie nam tlenu. No i niestety, gospodarka hamuje, koszty pracy rosą m.i. przez eko-terrorystów, zdrowy na umyśle człowiek nie podpisze protokółu z Kioto.

255
Inne niekolejowe / Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« dnia: 13 Listopada 2011, 04:42:09 »
Krzysiek626 Życzę Ci jak najszybszego powrotu do zdrowia, jestem przekonany, że w wolnym liberalnym kraju bez problemu odłożyłbyś te 3-5 tyś. I dawno byłbyś wyleczony. Nie musiałbyś brać żadnych kredytów. Sam napisałeś, że czekasz trzy lata, to i tak szybko bo gdzieś przeczytałem, że ludzie czekają np. na udrożnienie kanalików łzowych do 2030r. na termin.

Moje poglądy są liberalne, ludziom nie można dawać, ludziom należy nie zabierać. Dziś pod przymusem i groźbą kary więzienia od ludzi wyłudza się pieniądze, to jest jasne. Podatek dochodowy i wszelkie składki to jest jawna kradzież. Wcale nie masz gwarancji, że to iż płacisz składki oznacza, że dostaniesz emeryturę za którą będziesz w stanie przeżyć, lub że wyleczą Cie z czegokolwiek.

Świat nigdy nie będzie idealny, ale może być normalny. Mnie po prostu chodzi o to, żebyś miał to co sobie zarobisz ciężką pracą. I każdy.

Ja reprezentuje pewną ideę, nie jestem członkiem partii i nic z tego nie mam. Obecne gangi sejmowe(czyt. partie polit.) to nie są ideowcy, im zależy tylko na stołkach, władzy, trzymają się koryta jak świnie. Jak powiedział JKM: Jak w korycie jest pełno, to świnie będą się pchały.
Dlatego dobrze by było zlikwidować to koryto, ustrój i demokrację. Na pewno jakiś ideowiec, mądry człowiek się znajdzie. Taki któremu zależy na kraju i nie musi to być wcale JKM.

Dyktator może być zły lub dobry, demokracja jest zawsze zła - Janusz Korwin-Mikke

256
Bocznica / Wydzielone z: Na jaką partię oddałeś głos?
« dnia: 13 Listopada 2011, 02:33:06 »
Krzysiek626 Życzę Ci jak najszybszego powrotu do zdrowia, jestem przekonany, że w wolnym liberalnym kraju bez problemu odłożyłbyś te 3-5 tyś. I dawno byłbyś wyleczony. Nie musiałbyś brać żadnych kredytów. Sam napisałeś, że czekasz trzy lata, to i tak szybko bo gdzieś przeczytałem, że ludzie czekają np. na udrożnienie kanalików łzowych do 2030r. na termin.

Moje poglądy są takie żeby nic nikomu nie dawać  tylko takie ale żeby nie zabierać a to kolosalna różnica. Dziś pod przymusem i groźbą kary więzienia od ludzi wyłudza się pieniądze, to jest jasne. Wcale nie masz gwarancji, że to iż płacisz składki oznacza, że dostaniesz emeryturę za którą będziesz w stanie przeżyć, lub że wyleczą Cie z czegokolwiek.

Świat nigdy nie będzie idealny, ale może być normalny. Mnie po prostu chodzi o to, żebyś miał to co sobie zarobisz ciężką pracą. I każdy.

Ja reprezentuje pewną ideę, nie jestem członkiem partii i nic z tego nie mam. Gangi sejmowe to nie są ideowcy oni mówią, dostają sms-y z tym co mają mówić z góry, trzymają się koryta jak świnie. Jak powiedział JKM: Jak w korycie jest pełno, to świnie będą się pchały
Dlatego dobrze by było zlikwidować toe koryto, ustrój i demokrację. Na pewno jakiś ideowiec, mądry człowiek się znajdzie. Taki któremu co mu zależy na kraju i nie musi być to wcale JKM.

Zdania zaznaczone na granatowo są niezrozumiałe, proszę poprawić (można zmienić kolor na czarny przy okazji). Poprawiłem też sporo braków interpunkcyjnych, ale jest późno, więc pewnie coś przeoczyłem, więc i na to zwróć proszę przy okazji poprawek uwagę.
Kamils


To forum kolejowe, właściwie symulatora kolejowego ale wielu użytkowników fascynuje się koleją również i ja jestem fanem kolei to nie sposób powiedzieć czegoś też o wizji kolei:

Dzisiejsza kolej jaka jest każdy wie, ja na co-dzień nie korzystam z jej usług na szczęście ale wiem jak jest i nie ma się co tu dużo rozpisywać na ten temat, (wiwat połączenia: Tarnowskie Góry - Katowice 30 km 1h 2 min, TG - Kołobrzeg jechałem ponad 10h i tylko dlatego że lubię podróżować pociągiem wytrzymałem to nerwowo bo fizycznie już tak dobrze nie było, zwłaszcza po wypiciu 0,5l. żołądkowej i 4 piw, ale czasu jest dużo, można się upić i wytrzeźwieć, rano jesteśmy na miejscu i się można cieszyć.)
    kolej aby była w miarę nowoczesna i po prostu miła musi być konkurencyjna i przynosić zyski. Musi wytrzymać naturalną konkurencję, jako iż nie jesteśmy Holandią, barki nie transportują 60% towarów no i Polska to o wiele większy kraj. Przewaga transportu szynowego nad samochodowym jest oczywista to dlaczego kolej jest w takiej sytuacji jaka jest? Na to składa się wiele czynników, ceny energii, związki zawodowe, podatki, za sterami spółek zwłaszcza PKP IC zasiadają ludzie z poprzedniej epoki co dobitnie pokazał grudzień ub. r.
Nie może być tak że do kolei dopłaca budżet państwa, bo skoro dopłaca to po co nowe inwestycje, przecież to nie moje pieniądze i tak dostanę tyle obojętnie czy się zadłużę czy nie a jak coś to państwo mi umorzy te długi, więc chrzanie to. Nie dbam o firmę bo nie jest moja tylko państwowa. Poważnym problemem są związki zawodowe, bronią kible wożące powietrze za które wszyscy muszą płacić. Jak połączenie jest nie rentowne, nie daje zysków to powinno natychmiast upaść. Przecież tylko idiota utrzymuje biznes przynoszący straty, w tym wypadku idiotyczne jest państwo.
Kolej musi być w 100% prywatna jednak nawet takiej ciężko było by funkcjonować w obecnym ustroju rabunkowym. Państwo z koleją powinno mieć tyle wspólnego co nic. Państwo jest od tego aby tworzyć warunki a nie przeszkadzać. Dzisiaj państwo to jest największy problem dla kolejnictwa.
Oczywiście kolej pełni rolę niezwykle ważną ja bym powiedział że strategiczną(transport surowców itp.) i kolei na chwile obecna nie da się zastąpić. Ale co państwu do tego? Uważam że państwo nie jest potrzebne do tego aby spółka dogadała się z elektrownią za ile i ile węgla dostarczy.

Bocznica. Nie ze względu na reprezentowane przez autora idee, bo z dużą częścią tych przedstawionych w poście się zgadzam. Powody usunięcia to:
1. Odmowa poprawy posta na PW, z uzasadnieniem, że "każdy wie o co chodzi". Jakbym wiedział, to bym nie prosił o poprawę.
2. Doklejenie nowego strumienia świadomości z dużą ilością błędów, których poprawiać mi się nie chce.

W związku z powyższym zapraszam do ponownego napisania posta w wątku, tym razem poprawnie.

Kamils

257
W nocy 10 sierpnia 1944 roku miało miejsce zadziwiające wydarzenie. Alianckie bombowce dokonały nalotu na Strasbourg, uznawany przez aliantów za miasto francuskie i z tej racji oszczędzany przez alianckie lotnictwo. Co jeszcze dziwniejsze, bomby spadły daleko od obiektów strategicznych i uszkodziły piękny zabytkowy hotel La Maison Rouge. Nalot powtórzono następnej nocy i znów hotel był głównym celem. Przez lata nikt nie potrafił zrozumieć tego wydarzenia, przypisywanego pomyłce pilotów. Dzisiaj wiemy że nalot został przeprowadzony z rozmysłem, na polecenie premiera Churchilla. Francuski agent znany jedynie z pseudonimu – ‘Mr. Waddington’ poinformował wywiad brytyjski, że w tym hotelu w nocy z 10 na 11 sierpnia odbędzie się tajne spotkanie niemieckich przemysłowców. To jeszcze nie powód do bombardowania zabytkowego budynku.

Mr. Waddington dostarczył listę gości, z której wynikało, że zebranie odbywa się na polecenie Himmlera, przewodniczyć będzie SS-Obergruppenführer Scheid, a dotyczyć ma przelania pieniędzy SS do państw neutralnych.

Spotkanie rozpoczęło się wczesnym wieczorem w Sali restauracyjnej hotelu, specjalnie zarezerwowanej na tą okazję. Następnie uczestnicy przeszli do apartamentu nr 23, gdzie zebrali się w salonie.

Otworzył je SS-Obergruppenführer Scheid.

SCHEID: Panowie, nie tylko bitwa o Francję została przegrana. Przegrana jest wojna. Już teraz nasz rząd będzie przekazywał duże sumy pieniędzy przemysłowcom, tak aby mogli utworzyć bezpieczne fundamenty do powojennej działalności w innych państwach.

Było oczywiste, że Scheid mówi w imieniu Himmlera. Ale jak obejść kategoryczny zakaz wywożenia pieniędzy za granicę?

SCHEID: Zakaz eksportu kapitału został zniesiony i zastąpiony nową polityką, aby przemysłowcy i finansiści mogli wyeksportować z pomocą rządu tak wiele kapitału, jak tylko możliwe. Przekażę panom, oczywiście w największej tajemnicy, listę przedsiębiorstw w Ameryce, z którymi powinniście kontaktować się indywidualnie i bez zwracania uwagi, aby uzyskać z ich strony pomoc w ulokowaniu aktywów.

Na liście Scheida znalazły się takie firmy jak Hamburg-America Line, Chemical Foundation Inc, US Steel Corporation i wiele innych.

Dalszą dyskusję przerwało wycie syren ostrzegających przed nalotem. Przemysłowcy musieli zejść do schronu, gdzie kontynuowali dyskusję nad metodami transferu kapitału.

Ta akcja miała objąć wszystkie największe firmy niemieckie. W zarządzie każdej z nich zasiadali przedstawiciele Himmlera. On konsekwentnie podporządkował sobie świat wielkiego biznesu zanim naziści przejęli władzę. Już w 1929 roku przedstawił Hitlerowi przemysłowca Wilhelma Kepplera. W podzięce założył on później ‘Koło przyjaciół Reichsführera’, złożone z najbogatszych i najbardziej wpływowych przedsiębiorców. Do tej organizacji zapisali się prezesi wielkich firm: Siemensa, IG Farben, Kreditbank, Dresdner Bank, Deutsche Bank, którzy nie szczędzili pieniędzy dla SS. W ten sposób rosły osobiste konta Himmlera. Jedno z nich zostało założone na nazwisko Max Heiliger. W 1945r. w oddziale Reichsbanku w Plauen znaleziono depozyty Himmlera; 35 kaset ze złotem, zachodnią walutę wartości miliona dolarów, 250 tysięcy dolarów w złocie. Było to jedno z wielu kont Reichsführera SS.

Himmelrowi nie zależało jedynie na osobistym bogactwie. Wiedząc, że III Rzesza stworzona przez Hitlera ginie, przystępował do alternatywnego rozwiązania. Pieniądze SS miały umożliwić utworzenie IV Rzeszy Heinricha Himmlera…
(ciekawa historia ze źródeł Bogusława Wołoszańskiego)


Tutaj możecie się dowiedzieć jak powstała UE, jej historia, i wiele wiele innych ciekawych rzeczy....:
http://monitorpolski.wordpress.com/2011/09/08/plan-stanow-zjednocznych-europy-ma-pochodzenie-nazistowskie/
http://www.relay-of-life.org/pl/chapter.html

258
Inne niekolejowe / Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« dnia: 12 Listopada 2011, 13:52:11 »
System jaki proponuje Nowa Prawica to pełny libertarianizm, oddzielenie państwa od gospodarki. To też wolność osobista jednak wiadomo że za swoje czyny każdy odpowiada.

System taki sprawdził się w USA w XIX w. Dlaczego zatem upadł? Otóż został co warte podkreślenia - bezprawnie zniesiony:
Warto obejrzeć film dokumentalny "Ameryka - od wolności do faszyzmu".


Wyliczenia wyliczeniami, jednak problem jest bardziej złożony niż te 200zł. Już mówiłem o podatku dochodowym, akcyzie, VAT-cie, ceny energii które do 2030r. wzrosną o 100% to wina kolejnych socjalistów - ekoterrorystów. Droższa energia to droższe wszystko. Jeżeli w normalnym liberalnym kraju ciężko zachoruje to będzie mnie stać na wzięcie kredytu na drogie leczenie. I tak zostanie mi więcej niż teraz z okrojoną przez państwo wypłatą i składkami. Natomiast Ty nie podajesz rozwiązania tylko mówisz że ten system który jest powinien taki być(państwowy) ale nie w tej formie to w jakiej?

Krzysiek626:
Cytuj
Przymuszony, to ja się czuję kiedy proponuję mi w kablówce 3 letnią umowę w mieszkaniu które wynajmuję na rok. Nie ma to nic wspólnego z jakimkolwiek systemem społecznym, tylko ze zwykła pazernością.

No widzę drogi kolego że jesteś ofiarą całkowitego pomylenia pojęć bo kablówce możesz przecież odmówić a jeżeli nie możesz czegoś odmówić tak jak ww składek bo legalnie pracujesz to jest to przymus.

259
Inne niekolejowe / Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« dnia: 12 Listopada 2011, 13:17:23 »
Spróbuj coś w demokracji rozsądnego zrobić, natychmiast większość kretynów Cie przegłosuje. Po co komu dobra ustawa? Po co ustawa legalizująca narkotyki miękkie - lepiej wsiąśćwziąć łapówę od gangsterów za ustawę o dopalaczach, aby ci mogli sprzedawać działkę marychy po 20zł niż legalnie by ją kupić można było za 0,50zł. Demokracja to ustrój korupcjo i kryminogenny.

Początek światowego kryzysu to rok 1913 kiedy uchwalono 16 poprawkę do konstytucji Stanów Zjednoczonych:
Kongres ma prawo nakładać i ściągać podatki od wszelkiego rodzaju dochodów i nie musi przy tym uwzględniać ani proporcjonalnego rozdziału między poszczególne stany, ani też jakichkolwiek szacunków lub spisów ludności

Przedtem Ameryka była krajem liberalnym i wolnym, bez żadnego zadłużenia. Dziś jest krajem faszystowskim, widzieliście film "Człowiek demolka"? Ja widziałem kupę lat temu i uśmiałem się przy nim co nie miara - dziś już nie jest taki śmieszny, zaczyna mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości: burmistrz Nowego Yorku np. wydał zakaz stosowania soli w restauracjach, czyli skrajna forma faszyzmu, pamiętacie te faszystowskie wynalazki z tego filmu, tylko czekać aż będzie ich więcej....

Jak to co trzeba zrobić?! - była okazja w październiku, lud głosował jednak na faszystów, tak jest na faszystów, albo jeszcze gorzej - na socjalistów. Dokładnie tak jak Adolf Hitler proponował czyli zasiłki, zakaz palenia, darmowa służba zdrowia to dokładnie to samo robią obecne partie. Za Hitlera jednak podatki były relatywnie trzykrotnie mniejsze niż teraz.

Do rewolucji i polania się krwi i tak dojdzie, ci ludzie Komorowski, Tusk, Merkel, Sarkozy, Berlusconi i cała ta banda euro-socjalistów zostanie wywleczona na ulicę i powieszona za genitalia lub rozszarpana jak Mussolini. Bo UE to jest trup, dziś kiedy strefa euro jest w kryzysie jeszcze są politycy którzy się tam pchają! Oni jeżeli nie uciekną to ich poćwiartują żywcem na ulicy. To już nie długo, im szybciej tym lepiej.

Więcej staranności i trochę więcej spokoju proszę.

Kamils

260
Inne niekolejowe / Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« dnia: 12 Listopada 2011, 12:19:32 »
Wiem że lekarzy w tym kraju nie brakuje, mają świetne przychodnie i przyjmują o każdej porze dnia i nocy. Tyle że większość ludzi nie może im zapłacić bo jednocześnie płaci składki(ok 200zł.) na NFZ i ich po prostu nie stać. Do tego dochodzą inne podatki i składki to jak ci ludzie mają mieć?
Przykład z wyrwaniem zęba jest bardzo dobrym przykładem, każdy woli iść do prywatnego, da mu 5 dych i na lata ma spokój i po bólu a tak co miesiąc musi płacić haracz NFZ-twoi.

Co by zrobili ci ludzie gdyby mieli te już nie 200 ale 700zł z wypłaty więcej?(po odliczeniu innych rabunków) to już zależy od nich. Każdy kto skończył przynajmniej podstawową edukację wie że wiecznie żyć nie będzie, że są choroby i że z czasem coś może nawalić. Więc może pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu a nie państwowym.

Podstawowym problemem Polski i nie tylko Polski jest zbrodniczy reżym zwany demokracją. W demokracji jak wiadomo, dwóch meneli z pod budki z piwem może przegłosować np. rektora uniwersytetu. Wg reguł demokracji ci menele mają rację. No takiemu ustrojowi mówię stanowcze - NIE!

Większość nie może decydować bo jak pokazały badania 68% widzów nie rozumie treści dziennika telewizyjnego(w sumie i tak już zakłamanego i fałszywego typu (FAKTY czy WIADOMOŚCI) Ci ludzie głosują potem w wyborach....
Głosują albo na tych ładnych, albo na tych co najwięcej obiecują i tak to się potem kończy - ponad 800 miliardów długu publicznego(obecnie)

Chce żebyście wiedzieli - miejsce 80% polityków w tym kraju jest w więzieniu pod zarzutami oszustwa, defraudacji, malwersacji publicznych pieniędzy, korupcji ale przede wszystkim z Art. 286. § 1.:
Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Partie sejmowe, trzeba to powiedzieć jasno - jest to bezideowa banda złodziei którzy myślą tylko i wyłącznie o tym aby się nakraść. Ich celem jest utrzymanie się koryta władzy i stołków parlamentarnych.

Kompletnie nie ma żadnych różnic między PIS, PO, czy SLD, to czy Kluzik-Rostkowska przejdzie z PIS do PO czy Arłukowicz z SLD do PO to jest jeden badyl. PO robi dokładnie to samo co robiło PIS gdy było u władzy czyli walczy z dopalaczami, hazardem, kibicami i aborcją.

Ktoś tu mówił o wrażliwości społecznej, ja jestem osobą twardą ale jednocześnie i też wrażliwą i tak interpretuje mój opis bo można na wiele sposobów go interpretować.... ale ja nie mogę się godzić na rabowanie mnie z moich pieniędzy w imię socjalistycznej bzdurnej idei. Wiedzcie że to nie jest tak że wszystkie wasze składki idą na całą chorą Polskę tylko lwia ich część idzie na wypłaty najwiękrzych darmozjadów tego ustroju - czyli urzędników. Zdaje sobie sprawę że ja też mogę mieć wypadek albo ciężko zachoruje i wiem jedno - jak nie będę mieć pieniędzy to zdechnę. Najlepszym opiekunem jest rodzina, nie państwo, ułomni, niepełnosprawni, słabi rodzili się i rodzić będą. Więc niech rodzina o nich zadba i o ich przyszłość. Państwo czyli MY nie powinno się do tego wtrącać bo natura jest taka że wygrywa silniejszy, sprytniejszy. Nie możemy postępować wbrew naturze przecież.

261
Inne niekolejowe / Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« dnia: 11 Listopada 2011, 20:54:48 »
Państwu potrzebne są tylko 3 rzeczy: wojsko, policja i szczątkowa administracja. Te rzeczy muszą być państwowe, podatki powinny iść tylko na to. Podatek dochodowy należy zlikwidować - to kara za to że się pracuje. Wszystkie spółki i koncerny powinny zostać sprywatyzowane. Zlikwidować ZUS, NFZ - to są złodzieje. Na emeryturze średnio człowiek w Polsce żyje 5 lat, wielu(zwłaszcza mężczyzn) nie dożywa nawet tego wieku. Składeczki ciułane całe życie przepadają. Rodzina ich nie dostaje, gdzie się podziewają te pieniądze? m.i. na armię 700 000 urzędników(armia ma tylko 100 000 wojska), część poszła z rezerwy demograficznej(czyli ze składek emeryt.) na kampanię gangów sejmowych aby przekupić wyborców, niestety o tym oczywiście się nie mówi.

Jak to jest że w XIXw. w USA było kilkuset urzędników, a teraz są komputery i jest ponad pół miliona?

Do opłacenia silnej armii, policji, administracji wystarczył by podatek rzędu ok 180zł. od każdego pracującego, i był by to jedyny podatek który zostałby nałożony, no wiadomo jako iż jesteśmy w UE to VAT możemy obniżyć max o kilka % (dokładnie nie wiem o ile) Dlatego trzeba wystąpić z tej totalitarnej i faszystowskiej organizacji.

VOLENTI NON FIT INIURIA - chcącemu nie dzieje się krzywda, jesteś kowalem własnego losu. Dostaniesz pieniądze i będziesz miał wybór. Odłożyć, dobrowolnie się ubezpieczyć albo przepić pieniądze. Jak przepijesz mieć nie będziesz. Idioci umrą i społeczeństwo się ulepszy. Sytuacja jaka jest teraz jest nie do przyjęcia - moje składki zdrowotne idą m.i. na terapię dla narkomanów lub zabiegi in-vitro. Kiedy ja potrzebuję pomocy to mówią o limitach i ble ble itd.

262
Inne niekolejowe / Odp: Na jaką partię oddałeś głos?
« dnia: 11 Listopada 2011, 09:20:52 »
Jak wynika z tej sondy(choć to mało głosów) użytkownicy tego forum są w 99% socjalistami lub popierają socjalizm. Mają oczywiście do tego prawo, 99% społeczeństwa jak pokazały te wybory, jest zdania że państwo wie lepiej niż oni co powinno się robić z ich pieniędzmi.

Ja chcę uświadomić tym którzy nie głosowali na SLD że wcale nie głosowali na prawicę. W tym sejmie obecnym nie ma ani jednej partii prawicowej, nie ma jej od czasów UPR i 1992r. Prawica to kapitaliści, nie socjaliści. Kapitalista nie popiera grabieży jaką jest przymusowe płacenie składek emerytalnych i zdrowotnych.  Z natury rzeczy jeżeli coś jest przymusowe to zawsze jest niekorzystne dlatego musi być przymusowe.

W Polsce lepiej mają się zwierzęta niż ludzie, pies czy kot, jak zachoruje to właściciel idzie z nim do weterynarza. Zwierzę otrzyma fachową pomoc bez kolejek, dzieje się tak dlatego iż nie istnieje Ministerstwo Zdrowia Psów i Kotów. Gdyby takowe istniało, trzeba było by płacić składki na MZPiK a te by powiedziało że limity się wyczerpały i zapisali by 5-letniego psa na 2030r. na zabieg... to już lepiej łopata i ... zakopać biedaka.

Ministerstwo Zdrowia Psów i Kotów czy Narodowy Fundusz Zdrowia(Nasza Forsa Zniknęła)  - oba to rozwiązania socjalistyczne.

263
Inne niekolejowe / Odp: Muzyka z Youtube :)
« dnia: 11 Listopada 2011, 03:29:19 »
A może coś cięższego?


:)

264
Pomoc doraźna / Odp: Problem ze światłami, latarniami.
« dnia: 11 Listopada 2011, 00:56:39 »
znalazłem, dziękuje bardzo Winger, szukałem w złym katalogu... Wielkie dzięki!

265
Pomoc doraźna / Odp: Problem ze światłami, latarniami.
« dnia: 11 Listopada 2011, 00:41:48 »
Rozumiem że jak np. chce oświetlić trasę z Herbów Nowych do Częstochowy czyli kibel L61_osobowy1_hn to mam otworzyć ten plik? No jeżeli tak to masakra, ponad 35 000 linijek, a ten notatnik jakoś nie może tam znaleźć linijki: include linia61/l61_lampy.scm end.

266
Pomoc doraźna / Odp: Problem ze światłami, latarniami.
« dnia: 11 Listopada 2011, 00:09:14 »
To jest ścieżka pliku: (moja) E:\PC2010\PC2010+patch\scenery\linia61\l61_lapmy plik SCM

Ten plik otwieram za pomocą notatnika w tym szukam, może to nie ten plik?

267
Pomoc doraźna / Odp: Problem ze światłami, latarniami.
« dnia: 11 Listopada 2011, 00:01:05 »
W takim razie być może mam problemy ze zrozumieniem tekstu, ale spróbuje zapytać ponownie: Gdzie jest ta linijka, skoro jej nie mogę znaleźć? Tam gdzie pisze że pisze że powinna być jej nie ma XD:)

Jest tu jakiś cwaniak który jest w stanie podać w którym pliku i w której linijce się to zmienia?

268
Pomoc doraźna / Problem ze światłami, latarniami.
« dnia: 10 Listopada 2011, 23:53:42 »
Witam, mam PC2010 i wszystko fajnie ale nie wiem jak włączyć latarnie na sceneriach linia 61 i Bałtyk(podobno tak można). Był bym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś KONKRETNIE podzielił się wiedzą odnośnie tego, w którym pliku scenerii dokładnie zamienia się linijkę odpowiedzialną za to czy światła świecą czy nie.

W pliku informacyjnym PC2010 znalazłem takie coś:
'Również na Linii 61 można włączyć lampy. Wystarczy otworzyć odpowiedni plik scenery/linia61_*.scn i zamienić:
include linia61/l61_lampy.scm end
na:
include linia61/l61_lampy_noc.scm end
i na odwrót, gdy chcemy zgasić lampy.
Po dokonaniu tych zmian należy zapisać odpowiedni plik i uruchomić starter Rainsted.exe ponownie.'

Tyle że za cholerę nie mogę znaleźć tej linijki, po prostu nie wiem o co kaman...

Druga sprawa, czy ktoś zna knif(o ile taki jest) i umie włączyć latarnie na Całkowie? Bo tam też są, to pomyślałem....

Pierwszy post i złamanie regulaminu. Kolor czerwony jest zarezerwowany dla administratorów. Radzę przeczytać regulamin przed napisaniem kolejnego posta.
Winger

Strony: 1 ... 7 8 [9]