Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - SKP

Strony: 1 [2] 3 4 ... 32
31
Forum / Odp: Źle wyświetlane forum na telefonie.
« dnia: 10 Kwietnia 2017, 11:45:23 »
Przywróciłem stary sposób wyświetlania. Lista rang powinna się zawijać normalnie (choć tak się wyświetlała od bardzo dawna).

32
Forum / Odp: Złóg po Młodszym Moderatorze
« dnia: 12 Lutego 2017, 11:54:04 »
Tak wygląda profil tego usera z perspektywy niezalogowanego użytkownika. Więc nie widzisz raczej nic poufnego, skoro każdy to widzi.

33
Forum / Odp: Dziwna nazwa użytkownika
« dnia: 09 Lutego 2017, 23:57:57 »
Powinna się tam wyświetlić grafika Yahoo (link prowadzi do zewnętrznego serwera), ale się nie wyświetla, dlatego jest tekst alternatywny (z pola "alt" w znaczniku). Z tego co pamiętam, przy jakimś innym komunikatorze też chyba tak się działo, postaram się to ogarnąć jutro, o ile mnie ktoś nie uprzedzi ;)

34
Bieżące Symulatorowe / Odp: Odp: Kaliska i progotrony
« dnia: 18 Stycznia 2017, 21:13:05 »
Znalazłem też takie zdjęcie (z tego samego dnia, a nawet i minuty). Czyli najprawdopodobniej na stacji są i wtedy były zarówno ramki puste, jak i z pragotronami.

35
Bieżące Symulatorowe / Odp: Odp: Kaliska i progotrony
« dnia: 18 Stycznia 2017, 21:06:07 »
Scenariusze są z 2007r a od tamtego czasu do dziś pragotronów nie ma na kaliskim.
Na pewno? ;) Zdjęcie moje, lipiec 2014.

36
WWW / Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« dnia: 14 Stycznia 2017, 17:36:09 »
Coś takiego już istnieje i znajduje się pod adresem eu07.pl/forum. Jego członkowie mogą przedstawiać [...] swoją twórczość, zrzuty ekranu itp. a także dzielić się swoimi propozycjami oraz pomysłami. I żeby utrzymać tutaj ład, potrzeba kilkunastu działów, moderatorów, stopniowania uprawnień dostępu i wielu innych "trików", które SMF udostępnia. A i tak utrzymanie ładu i sensowności funkcjonowania takiej społeczności na forum nie jest łatwe (patrz: Bocznica). Robienie takiej grupy to zadanie co najmniej tak ambitne jak tworzenie równoległego forum, które w dodatku jest pozbawione wielu mechanizmów forumowych. Ja Wydziału Promocji nie reprezentuję, ale prywatnie jestem na nie. Ale też nie chcę tego pomysłu krytykować od początku do końca - taka grupa miałaby swoje plusy, ale chyba minusów byłoby więcej.

@Kwarku-prawdziwy, pewnie wiele zależy od grupy wiekowej, ale z mojej perspektywy argument "nie wszyscy mają FB" praktycznie nie istnieje ;) Nawet najwięksi przeciwnicy FB pozakładali sobie konta, jak poszli na studia, na grupach kierunków/grup jest wielki przepływ informacji. I podejrzewam, że w innych społecznościach jest podobnie. Grupy są dla wielu jednym z głównym argumentów za założeniem konta na FB.

37
Bieżące Symulatorowe / Odp: eu07 501 -niedopuszczalny błąd
« dnia: 12 Stycznia 2017, 17:46:14 »
Wciąż nie jestem pewien, gdzie jest ów "niedopuszczalny błąd", dla którego napiętnowania specjalnie założono ten wątek. Po 10 minutach wnikliwego analizowania Twojego screena i przeanalizowaniu kilku zdjęć EU07-501 na Grafikach Google'a udało mi dostrzec coś, co chyba uznajesz za "straszną gafę", choć wciąż nie mam pewności. Jestem jednak przekonany, że taki lub inny, ale na podobnym poziomie "rażący błąd" zawiera niemal każdy, nawet wydawany obecnie, dodatek i idąc tym tropem należałoby powiedzieć (parafrazując pewnych polityków):"A poza tym uważam, że MaSzyna musi być zniszczona". Można nawet zrobić automat, który weźmie listę wszystkich plików MaSzyny i dla każdego założy wątek "[nazwa pliku] - niedopuszczalny błąd". I co dalej? Jeśli kogoś to razi, to najlepiej niech sam to poprawi, tym bardziej, jak ma takie umiejętności. W przeciwnym razie samo zgłaszanie uważam za bezsensowne.

38
WWW / Odp: Eu07.pl w wersji mobilnej?
« dnia: 11 Stycznia 2017, 12:44:28 »
Argument odnośnie do forum jestem w stanie zrozumieć, ale kompletnie nie pojmuję, jaki cel miałoby robienie mobilnej eu07.pl. Nie dzieje się tam raczej nic wielce ciekawego, co wymaga częstych odwiedzin i jakiejkolwiek aktywności. Można co najwyżej sprawdzać Download, ale to tylko jeden przycisk i można przeboleć to, że trzeba sobie powiększyć obraz, żeby go wcisnąć. Chyba, że jest jakiś problem z wyświetlaniem na telefonie? Poproszę w takim razie o screeny, będziemy myśleli, co z tym zrobić. Ale na moim telefonie wyświetla się normalnie.

39
W odniesieniu do UKF nigdy nie spotkałem się ze stwierdzeniem, że pogoda jakoś wyraźnie wpływa, ale nie zdziwiłoby mnie to bardzo. Nawet, jeśli bezpośredniej odpowiedzi na Twoje pytanie się tam nie znajdzie, to wszystkim zainteresowanym tematem polecam ten dwuczęściowy (1 i 2) wpis na blogu dobrychprogramów o falach radiowych. Autor wspomina tam, że pogoda może wpływać na propagację fal krótkich, jak jest z ultrakrótkimi - nie wiem. Ale na pewno wszystkie informacje o propagacji też innych fal dają trochę do myślenia, jak bardzo skomplikowane to jest. Ja sam nie zauważyłem takiej zależności, ale to może wynikać z niewielkiej "próby badawczej".

40
WWW / Odp: Zgłaszanie błędów na eu07.pl
« dnia: 09 Stycznia 2017, 20:45:15 »
Już jest poprawione.

41
WWW / Odp: Co to za użytkownik?
« dnia: 09 Stycznia 2017, 17:16:20 »
Poprawiłem.

42
Rainsted / Odp: Dwa prozaiczne pytania odnośnie edytora
« dnia: 28 Grudnia 2016, 18:42:11 »
Koledzy wyżej odpisali już na pytania, więc tylko wstawię moją dygresję ;)

Ra zrobił mejlowy kurs obsługi Rainsteda i o ile wciąż to funkcjonuje (a pewnie tak, bo na jego stronie wciąż jest info - http://rainsted.com), to polecam Ci się nań zapisać. Nie wystarczyło mi kiedyś motywacji, by ogarnąć tworzenie tras w Rainstedzie, dziś z perspektywy mojej MaSzynowej kariery trochę tego żałuję. Warto to dobrze ogarnąć, bo ten Edytor nie jest łatwy, ale daje potężne możliwości.

43
Bocznica / #3
« dnia: 27 Grudnia 2016, 19:15:50 »
Ostatnio nastąpiła aktualizacja forum, więc możliwe że niektóre funkcje przestały działać, w tym autokorekta wulgaryzmów.
Dla przykładu daję najpopularniejsze przekleństwo napisane wielkimi literami, które potocznie jest zwane "rukwą":

44
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Dźwiękowe includy
« dnia: 26 Grudnia 2016, 22:23:35 »
Eventlaunchery ogólnie są jakimś "ciemnym rozdziałem" Scenery.doc. Zawsze były z nimi jakieś problemy. Pamiętam, że swego czasu zdarzenia nie uruchamiały się, jeśli nie było się w zasięgu eventlaunchera. Nawet te czasowe. Później był problem z wyzwalaniem przez klawisz - też nie łapały powyżej chyba zasięgu renderowania, choć miały maxdistance "-1". Nic mnie więc nie zdziwi.

45
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Dźwiękowe includy
« dnia: 26 Grudnia 2016, 20:56:17 »
O ile Ra nie zaimplementował jakiegoś języka programowania, a chyba chciał to zrobić (?), do składni SCN, to tak, musisz zrobić launcher dla każdej godziny. Przynajmniej nic innego nie przychodzi mi do głowy.

46
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Dźwiękowe includy
« dnia: 26 Grudnia 2016, 19:57:24 »
Uruchomi się po 20,5 h symulacji ;) Lepiej od początku rób event okresowy. Jak Ci przeszkadza to, że uruchamia się dopiero po n sekundach, to możesz wykonać jeszcze na początku to samo zdarzenie z onstart.

47
Moim zdaniem dla 99% screenów ten limit jest ok i nie ma żadnego powodu, by go podnosić. 250 kiB to jest wielkość, która wystarcza dla zaprezentowania większości rzeczy - trzaśnięcia dobrego screena do galerii (który z powodzeniem możemy użyć np. na facebooku), pokazania bugów w TD i innych podobnych rzeczy. Również do zaprezentowania dodatków naprawdę wystarcza. W katalogu dodatków od lat stosujemy screeny o szerokości maksymalnej 350px i nawet one dość dobrze prezentują one dodatki. Autorzy w postach mogą wrzucać zdjęcia znacznie większe i wciąż mieszczą się w limicie 250 kiB. Warto też pamiętać, że choć kompresja JPG jest stratna, rzeczywisty ubytek jakości jest praktycznie niezauważalny, o ile później nie będziemy modyfikowali takiego obrazu.


Ale rzeczywiście jest jakiś 1% sytuacji, kiedy faktycznie przydadzą się większe rozmiary obrazu. Tylko do tej pory raczej działało to tak, że nikt nie bił za wrzucenie czegoś o większym rozmiarze, jeśli to rzeczywiście było konieczne. Do takich sytuacji nie zaliczam zdjęć w galerii, bo jeśli nie mają być one modyfikowane, to rzeczywiście JPG wystarcza. Natomiast czasami trzeba coś wrzucić w PNG, żeby nie tracić jakości z każdym kolejnym przerobieniem. Sam kilka dni temu taki obrazek wrzuciłem i jeszcze nie dostałem bana ;) Screeny dodatków, do których później są dorabiane napisy, też powinny być raczej w tym formacie. Ale to są raczej wyjątki. Może faktycznie powinny być ujęte w regulaminie, ale raczej tylko tak, żeby moderator miał prawo z czystym sumieniem odstąpić od zwracania uwagi.


I taka dygresja. Ostatnio Trybunał Konstytucyjny zakwestionował przepis, na podstawie którego przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym zawsze kończy się odebraniem prawa jazdy (chyba na 3 m-ce). Wg TK powinien być przepis, który pozwala na odstąpienie od ukarania, np. gdy kierowca działał w sytuacji wyższej konieczności. Więc jeśli już starać się o modyfikację regulaminu (co i tak moim zdaniem nie ma sensu), to raczej na podobnej zasadzie. Sam limit uważam za właściwy.

48
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Dźwiękowe includy
« dnia: 24 Grudnia 2016, 22:19:38 »
W takim przypadku lokalizacja dźwięku będzie w (0, 0, 0), ale jakbyś podał w scm (20, 40, 60), to dźwięk znalazłby się w (40, 80, 120). Albo origin jest zbędny, albo te parametry w sound, inaczej przesuwa się podwójnie.

49
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Dźwiękowe includy
« dnia: 24 Grudnia 2016, 21:37:54 »
Sceneriami nie zajmowałem się na dobrą sprawę od bardzo dawna, ale wydaje mi się, że lokalizacja źródła dźwięku jest dość dziwna. Przesuwasz (origin) o wektor [p1, p2, p3] dźwięk zlokalizowany w (p1, p2, p3).

To są swoją drogą, bo mimo wszystko powinno się coś zalogować w exe. Czekasz te 145 sekund? Z tego, co pamiętam, pierwsze wykonanie zdarzenia było dopiero po odliczeniu tego czasu.

50
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Dźwiękowe includy
« dnia: 24 Grudnia 2016, 20:10:51 »
Nie działa, czyli? Podaj log.

51
Poszukuję, chcę zrobić / Odp: Dźwiękowe includy
« dnia: 23 Grudnia 2016, 21:15:00 »
Nie żeby to była jakaś autopromocja, ale jeśli w bieżących paczkach jeszcze jest coś takiego, to możesz skorzystać z Eventgeneratora i nie zajmować się składnią. Dźwięki o stałej lokalizacji powinny być raczej odtwarzane przez eventlaunchery uruchamiane okresowo (czas podajesz w sekundach). Musisz więc wcześniej w Rainstedzie ogarnąć lokalizację źródeł tych dźwięków (albo wziąć ją bezpośrednio z plików scenerii) - opisałem chyba w poradniku do EG odczytywanie współrzędnych z Rainsteda. Oczywiście do działania eventlaunchera potrzebne są wpisy node sound i event sound, ale je też da się stworzyć w EG. No i musisz jeszcze nagrać i obrobić dźwięki (tę kwestię poruszył Benek w jednym ze swoich tutoriali, poszukaj na jego stronie), nazwać je zgodnie z wytycznymi i to wszystko.

52
Pomoc w tworzeniu / Odp: Kociary podg
« dnia: 15 Grudnia 2016, 11:16:10 »
Przez chwilę myślałem, że na Sołtysowicach są perony przed wjazdowymi. Sprawdziłem schemat na Semaforku i jednak się myliłem - te widoczne z peronów to sem. drogowskazowe. Więc wydaje mi się, że najrozsądniejszą opcją byłoby przemianowanie obecnego wjazdowego na drogowskazowy i dostawienie wjazdowego. Byłaby to wtedy jedna stacja - np. Kociary Południe.

53
Pomoc w tworzeniu / Odp: Przedłużenie postoju na stacji
« dnia: 03 Listopada 2016, 17:21:56 »
@Bumer, nie ma powodu, dla którego musisz otwierać plik .scn STV-em. To jest plik tekstowy i możesz go otworzyć najprostszym notatnikiem, nawet tym systemowym notepadem. Do częstszych edycji polecam Notepad 2 PL.

@Maszynista_94 - jeśli w tym scenariuszu funkcjonuje "aktywny" (tj. m.in. jeśli są odpowiednie eventy w torach) rozkład - a nie funkcjonuje - to wystarczy go zmienić. A jeśli nie (co wydaje mi się bardziej prawdopodobne) - musisz zmienić czas opóźnienia wykonania zdarzenia. Najprostsze zdarzenie wielokrotne ma postać: event [nazwa] multiple [opóźnienie w sekundach] none [zdarzenia] endeventWystarczy zmienić opóźnienie. Oczywiście trzeba ogarnąć, gdzie jest wpis danego zdarzenia, może go znaleźć po zdarzeniu odpowiedniego semafora, może odczytać nazwę zdarzenia podczas symulacji, możesz domyślić się na podstawie nazwy. Ale na pewno musisz trochę doczytać na forum i poszukać w pliku, nikt tego za Ciebie nie zrobi. I warto jeszcze dodać, że ten wpis może być w głównym pliku .scn, a może być w którymś z plików .scm scenerii (dawniej stosowano rozszerzenie .inc).

Po szczegóły w obu przypadkach odsyłam do dokumentu Scenery.doc, który opisuje całą budowę pliku scenerii.

54
Forum / Odp: Podgląd wiadomości
« dnia: 28 Października 2016, 15:27:49 »
Na Operze też nie działa szybka modyfikacja. Ale nie przejmowałbym się tym wszystkim za bardzo, bo u mnie np. od kiedy pamiętam edycja postów lekko szwankowała, tzn. "przeinaczała" formatowanie, gdy edytowało się sformatowany tekst. Więc to raczej nie jest nowy "nabytek", forum bardziej się nie sypie ;) Choć oczywiście bez tych błędów byłoby fajniej.

55
Forum / Odp: Podgląd wiadomości
« dnia: 26 Października 2016, 21:40:17 »
Opera 40, Ubuntu 16.04 LTS, "Umieść cytat" nie działa, podgląd działa.

  Dodano: 26 Października 2016, 21:42:29

Najnowszy Firefox, system ten sam. Cytat i podgląd nie działają, te same objawy co u Benka.

56
Forum / Odp: Problem ze skryptem
« dnia: 17 Października 2016, 00:22:21 »
Po wejściu na stronę główną forum, rozumiem? Tylko tutaj się coś takiego dzieje?

57
Forum / Odp: Aktualności
« dnia: 29 Lipca 2016, 12:51:25 »
Ja mam tak samo, jak Ty we wspomnianych przeglądarkach, z tym że mam nie na Chrome, lecz na Chromium - i w obu przypadkach na Ubuntu 14.04 LTS. Ten post Benka trochę wyjaśnia (dla osób widzących Wydział Promocji). Właściwie wydaje mi się nawet, że opcja bez animacji jest lepsza - nie szpeci wcale i widać od razu wszystko, co chcemy pokazać (a nie każdy wszak czeka na stronie głównej, aż coś się nowego mu się tam pojawi). Jeśli dałoby się całkowicie wyłączyć tę animację, to jestem za - trzeba by było tylko ustawić takie same interlinie.

58
Na warsztacie / Odp: Stare dobre scenariusze
« dnia: 24 Lipca 2016, 22:47:05 »
Cytuj
Byłoby miło, gdyby ktoś był w jej posiadaniu.
Jak ktoś jest w jej posiadaniu, to zapewne jest mu miło ;)

Rochowice nie zostały wydane, a zatem oficjalnie wciąż znajdują się w fazie rozwoju / wewnętrznych testów, więc nikt nie ma prawa ich tutaj wrzucić. Jedynie autor może podjąć decyzję o przeniesieniu ich do publicznych testów, co chyba niczego nie wniesie.

59
Ja nigdy nie zwracałem uwagi na prędkość internetu, nie robiło mi to wielkiej różnicy. Kiedyś miałem w Play'u (mobilny) 1 Mb/s, później 2 Mb/s, później jeszcze więcej, a teraz mam LTE (T-Mobile) i jest o wiele szybszy, ale ja to wiem głównie z liczb... W przypadku limitowanego internetu niższa prędkość ma też plus - po odpaleniu dłuższego filmu na YT, który i tak po paru sekundach wyłączymy, nie zdąży się niepotrzebne załadować cały. I jeszcze coś, co zaobserwowałem (gdy prędkość mi się wyświetla) - czasami w mniejszych miejscowościach, gdzie można podejrzewać, że internet mobilny będzie powolniejszy, jest odwrotnie - zapewne przez mniejszą liczbę użytkowników.

60
Na warsztacie / Odp: Stare dobre scenariusze
« dnia: 23 Lipca 2016, 23:08:38 »
http://rainsted.com/pl/Sceneria/Linia_546

Miałem przyjemność pisać scenariusz na Linię 546 (którą wycofano 2 tygodnie po opublikowaniu tego scenariusza) i muszę przyznać, że ta sceneria niestety nie nadawała się do jakiegokolwiek pisania misji, a i te, które na niej były, działały dość kiepsko. To było jeszcze w czasach EXE 231, może teraz tak by się nie działo, ale wtedy miały tam miejsce rzeczy nie z tej Ziemi - tory teleportujące na drugi koniec stacji lub miejsca a'la nulltracki wysypujące misję, choć null tracków tam nie było. Ta sceneria była cała zaminowana takimi kwiatkami. Wraz z kolejnymi wersjami EXE wychodziło na jaw coraz więcej problemów. Może te trzy scenariusze, o których piszesz @ST44-003, działają, ale one nie są za bardzo ambitne (choć kiedyś takie były - wszak miały dźwięki :) ), a tworzenie kolejnych byłoby trudne. Absolutne minimum to jakaś porządna modernizacja torowiska, choć otoczenie też by się przydało poprawić.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 32