Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - zpxhd

Strony: [1]
1
Publikuję tutaj swój dodatek do maszyny, a mianowicie moją własną scenerię o nazwie Węglowiniec333 Kopalnie węgla i elektrociepłownie, jest to sceneria opracowana na podstawie znanej już scenerii elektrociepłownia dobre, w scenerii są zawarte 4 trasy (misje) jedna z nich jest zelektryfikowana linia kolejowa, gdzie mamy możliwość prowadzenia pociągu towarowego lokomotywą elektryczną, każda służba w scenerii jest dokładnie opisana...

2
Samo połączenie członów to za mało, fizyka ma tu bardzo dużo do powiedzenia, byłaby to czysta improwizacja, tymczasem w Maszynie stawia się na realizm i fizycznie istniejący tabor, i nie słyszałem jeszcze żeby ktoś tu coś robił za kasę.
A ja właśnie słyszałem, bo ktoś kiedyś napisał na forum żeby zrobić jakiś model, którego nie ma w maszynie to trzeba mu nieźle zapłacić żeby ten model powstał, bo trzeba mieć na to sporo czasu żeby taki model stworzyć od podstaw i tak dalej, a jak wiadomo nic dzisiaj nie jest za darmo.

3
Ten rysunek to jedyne co zrobiono w sprawie tej lokomotywy, nie powstał nigdy żaden prototyp, ba nawet nie rozpoczęto budowy takowego. Nic nie wiadomo na temat szerszych założeń czy fizyki takiego loka. Stworzenie tego byłoby czystą improwizacją.

Myślę żeby się dało zrobić, ale tylko już na podstawie dwóch lokomotyw EP09, dane techniczne, długość ze zderzakami i szerokość każdego członu byłoby identyczne jak w EP09, gorzej byłoby zrobienie mostka, przejścia z jednego członu na drugi człon.

4
Nie. To nie koncert życzeń.
A co jeśli bym zapłacił?

5
Czy jest możliwość zrobienia lokomotywy dwuczłonowej typu ET43 na bazie dwóch EP09? mam zdjęcie tej lokomotywy i pomyślałem że może na podstawie zdjęcia dałoby się stworzyć taką lokomotywę, jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę pisać, z góry dziękuję.

6
Pomoc doraźna / Brak dźwięków syren nisko i wysoko tonowych w ET40
« dnia: 28 Kwietnia 2018, 20:35:32 »
Witam, jak dodać dźwięki syren nisko i wysoko tonowych do loka ET40, bo u mnie nie ma tych dźwięków z góry dziękuje.

7
a jak dodać wpis animacji manipulatora syreny i coś do czego będzie się on odnosił w modelu kabiny???

8
co to znaczy zdefiniować pusty obiekt bez geometrii?

9
Mój problem polega na tym że od pewnego czasu reanimuję stare modele jednostek EZT czyli EN57 w tym także EW58 EW60 itp. a także stare modele lokomotyw et21 sm42 itp.
wszystko udało mi się zrobić tak aby te pociągi działały w najnowszej wersji maszyny 18.01 czyli dźwięki hamulca, nastawnika kierunkowego, nastawnika jazdy, dźwięk otwierania i zmykania drzwi oraz sygnał odjazdu od zamykania drzwi, i to wszystko działa po za syreną która w tych jednostkach nie działa, wydaje mi się że problem leży w plikach t3d, proszę o pomoc z góry dziękuję.

10
Przesyłam obrazki z maszyny, to jest ta druga lokomotywa sm31 ciemnozielona.

11
Przesyłam screen.


Chodziło mi o screen z maszyny. :)
 Matek123

12
Dzięki wszystkim za pomoc, udało mi się naprawić problem z kołami od sm31, trochę się pobawiłem z plikiem mmd a potem z tego nowszego modelu skopiowałem plik cab.t3d i wkleiłem do starego modelu lokomotywy sm31 i dopiero wtedy po uruchomieniu symulacji koła w starym modelu loka sm31 zaczęły się obracać, z nowszego modelu sm31 skopiowałem całą zawartość pliku mmd i wkleiłem ją do starego modelu sm31 gdzie był plik (mmd stary) potem ten drugi plik cab.t3d wkleiłem do starego modelu sm31 i teraz wszystko jest cacy, dzięki wszystkim za pomoc...

13
4 lokomotywy mi się udało naprawić, będę dalej próbował z sm31 starego modelu do skutku.

14
Plik mmd uzupełniłem z innego pliku mmd który był w innym folderze z sm31, ale problem mi się widzi jest w pliku t3d który też podmieniłem, ale niestety te oby dwa modele nie są do siebie dopasowane ponieważ jeden jest bardzo stary przedpotopowy a drugi już jest znacznie nowszy.

15
A czy będą kiedykolwiek wspierane czy nie??

Nie cytujemy ostatniej wiadomosci. @Stele

16
A czy będą kiedykolwiek wspierane czy nie??

17
Witam, mam taki problem, gdy załączam lokomotywę SU46 nowego typu (modelu) połączoną z lokiem SM31 starego modelu sprzed powiedzmy kilku lat, to wszystko jest OK. poza kołami w lokomotywie SM31 które w ogóle się nie obracają gdy jadę lokiem SU46. Czy można to jakoś naprawić? powiem że w wersji Maszyny 16.08 zarówno stare jak i nowe modele taboru kolejowego działały bez problemu, natomiast w najnowszej wersji stare modele taboru też się wczytują ale myk jest właśnie taki że same koła w starych modelach taboru się niestety nie obracają. Czy można temu jakoś zapobiec czy raczej nie da się już nic z tym zrobić i pozostaje tylko jeździć starymi modelami pociągów jeździć w starszych wersjach Maszyny???

18
Wymagac nikomu nie wolno ze maja byc i juz. Twoj ton wypowiedzi moglby byc niemile odebrany. Nie pisz tekstow roszczeniowych w stylu ze 10 lat czegos nie bylo.

Ależ skąd ja się tylko pytam z grzeczności kiedy co i jak, ale teraz już wiem że będę musiał czekać.

19
Cytuj
bardzo proszę o szybką i konkretną odpowiedź.
A jak nie masz do tego głowy to w takim razie w najbliższym czasie nie będzie ;) .


A więc pozostaje mi tylko czekać cierpliwie i to wszystko. :(

20
Kiedy będa: materiały, zdjęcia, plany, wymiary oraz inne pomocne rzeczy, znajda się osoby które to zrobią (jaką będą mieć czas). A osoby pytające się czy coś będzie lub kiedy będzie, zainteresują się co trzeba pomóc i zamiast pisać, rzeczywiście coś zrobią i pomogą.

że tak ci odpisze, ja jestem tu tylko od jeżdżenia pociągami w symulatorze, ale cóż zrobić,
jedyne co mi pozostaje to tylko czekać cierpliwie aż ci co modelują pojazdy do maszyny coś w końcu dodadzą i tyle.

21
Jak zrobisz to beda napewno. Powodzenia.

Ok, ale ja raczej bym się tu na nic nie przydał bo w ogóle nie mam do tego głowy.

22
Witam, chciałbym się dowiedzieć kiedy w symulatorze MASZYNA eu07-424 pojawią się takie lokomotywy jak napisałem w tytule czyli ST40S SU160 PESA GAMA oraz nowe kible także od Pesy
czyli EN99 EN64 EN76 itp. oraz EN74, bo te pojazdy po polskich torach już chwile jeżdżą a w symulatorze maszyna jakoś do tej pory nikt nie zrobił takich wynalazków, a powiem tylko tyle że w symulatorze maszyna jeżdżę pociągami już ponad 10 lat. bardzo proszę o szybką i konkretną odpowiedź.

23
Witam. Jest to mój własny scenariusz tak jak w tytule do maszyny eu07, oczywiście możliwa jest modyfikacja, poprawki możliwe itp.

24
Bocznica / PROBLEM Z EZT TYPU EN57 EW60 I EW58
« dnia: 18 Marca 2016, 16:54:20 »
Witam. Mam problem z ezt mianowicie gdy chcę pojeździć en57 to po wczytaniu symulatora uruchamiam jednostkę, i w ogóle nie załącza się przetwornica, nie pompuje powietrza do zbiornika głównego i tych dwóch pozostałych, to jest jedna rzecz, druga sprawa, normalnie mogę prowadzić en57, ale gdy chcę przyhamować pociąg to kran hamulca ustawiony jest cały czas na pozycję jazdy i w ogóle nie mogę nim sterować, proszę o odpowiedź jak ten problem rozwiązać, aha i jak chcę pojeździć jednostką ew58 i ew60 to symulator wywala mi cały czas do pulpitu.

Reg. zakazy 6, obowiązki 4, 17.
Bocznica i ostrzeżenie.
Benek

25
Bocznica / PROBLEM Z EZT TYPU EN57 I EW58
« dnia: 18 Marca 2016, 16:49:41 »
Witam. Mam problem z ezt mianowicie gdy chcę pojeździć en57 to po wczytaniu symulatora uruchamiam jednostkę, i w ogóle nie załącza się przetwornica, nie pompuje powietrza do zbiornika głównego i tych dwóch pozostałych, to jest jedna rzecz, druga sprawa, normalnie mogę prowadzić en57, ale gdy chcę przyhamować pociąg to kran hamulca ustawiony jest cały czas na pozycję jazdy i w ogóle nie mogę nim sterować, proszę o odpowiedź jak ten problem rozwiązać, aha i jak chcę pojeździć jednostką ew58 i ew60 to symulator wywala mi cały czas do pulpitu.

Bocznica.
Benek

26
Bocznica / Symulator Maszyna eu07.pl nie widzi taboru...
« dnia: 30 Listopada 2013, 15:27:51 »
Mam pewien problem z symulatorem, otóż ściągnąłem sobie najnowszą wersję symulatora i jak dodałem tabor kolejowy do głównego katalogu czyli dynamic/pkp to podczas uruchamiania pisze "cannot load dynamic object en57-1919ra from: pkp\en57_v2\6ba error -8 in line 0, scene parse error  near node" w poprzedniej wersji normalnie wszystko działało a tu niestety nie, nie wiem o co chodzi bo folder z tym pociągiem mam wgrany do głównego katalogu a mimo tego pokazuje mi że nie ma takiego taboru w ogóle symulator nie widzi folderu z tym pociągiem co chciałbym pojeździć, czy ktoś wie o co chodzi??? piszcie w odpowiedzi.

Reg. zakazy 8, 10, obowiązki 17.
Zapoznaj się z dokumentacją, tam wszystko jest napisane. Znajdziesz ją tutaj: http://eu07.pl/dokumentacja oraz w folderze głównym MaSzyny (plik readme.html).
Benek

Strony: [1]