Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MasterYoda

Strony: 1 ... 25 26 [27]
781
Infrastruktura kolejowa / Semafory
« dnia: 06 Sierpnia 2011, 22:46:17 »
Witam.
Po pierwsze to przepraszam za ten nowy wątek ale w "pytanie o semafory" nie moglem nic dodać.
Otóż chodzi mi o semafory sześciokomorowe. Występują one na jednej ze scenerii w PC10 jak i poprzedniej jednak nie potrafię odczytać wskazania. Chodzi o dwa światła zielone jedno na samym dole drugie jako trzecie od dołu. Z tego co powierzchownie szukałem udało mi się wyczytać że takowe semafory były w użyciu zanim wprowadzono migające światła. Mógłby mi ktoś wskazać link do strony opisującej wskazania lub wyjaśnić to na forum?

782
Inne niekolejowe / Odp: Wasza praca/szkoła
« dnia: 06 Sierpnia 2011, 22:17:25 »
@MasterYoda, a na jakie stanowisko na kolei zamierzasz kandydować po technikum kolejowym? Ja ZSP nr 9 im. KEN w Łodzi, technik elektryk. Następnie policealna WCE w Warszawie (technik elektroenergetyk transportu szynowego) i też na kolej.

Małe sprostowanie ja jestem w tech. ekonomicznym nie kolejowym.
@szczawik mam takie pytanko w sumie to kto wie niech doradzi. J.w. napisałem jestem w ekonomie ale po tym chciałbym pracować na kolei i w związku z tym zastanawiam się nad tym czy zrobić dwuletnie studium zaoczne na kierunku Technik Transportu Kolejowego po którym zdobędę tytuł tech. trans. kol. Jak waszym zdaniem te zaoczne będzie konieczne żeby dostać się na kolej?

783
Chodzi o profil "twarzy" pociągu. O ile ja dobrze zrozumiałem.

Źle się wyraziłem.  Miałem na myśli czoło ale sfotografowane od boku.

784
Jeśli dobrze zrozumiałem potrzebujesz zdjęcia czoła kibla tak? Postaram się też to skręcić.

785
A fakt fakt. "Podziękował" za sprostowanie.

786
Bieżące kolejowe / Odp: Nowe malowanie EN57-920 Koleje Dolnośląskie
« dnia: 06 Sierpnia 2011, 12:56:13 »
Nie jest tak źle. Ładnie to wygląda ale jednak ten bordowy kibelek to jest to. A poza tym jak kto woli.

787
Inne niekolejowe / Odp: Porozmawiajmy o gustach muzycznych :)
« dnia: 06 Sierpnia 2011, 01:22:56 »
Ogólnie to co wpadnie w ucho od poważnej przez trance i reggae aż po jump i hard style. Ale tak szczególnie Rock. Uwielbim gitary elektryczne.
AC DC i album Black Ice! Kawałki: Big Jack, Big Gun, TNT, Rock n' roll train, Cold hearted man.
System of a down
Sepultua
Nirvana
Red Hot Chili Peppers
Metalica
Scorpions
Slipknot
Iron Maiden

Nie odpowiadaj bez potrzeby w wątkach, w których ostatnia odpowiedź pojawiła się ponad 2 miesiące temu. Autor takiego wątku, po tak długim czasie z pewnością już dawno o nim zapomniał. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy masz coś bardzo ważnego do napisania w takim wątku, a nie warto w tym celu zakładać nowego.
Proszę przestrzegać regulaminu.
- zamykam
/ Żuk


788
Tabor kolejowy / Odp: Zdjęcia taboru na tekstury.
« dnia: 06 Sierpnia 2011, 10:05:00 »
Focić! (szczególnie chodzi o byki w innych malowaniach niż PKP, na 201e mam trzy zielone byki, CTL czy Cargo - brak :( )

Jeśli chodzi o CTL'owskie byki to ja mam bardzo często z nimi styczność i wiele okazji do zrobienia zdjęć na tekstury a to dlatego, że stoją one na bocznicach towarowych stacji Dolna Odra. A do tej stacji mam 10 min rowerkiem.  Najczęściej stoją te w szarym malowaniu choć nieraz zauważyłem te w niebieskim. Więc jeśli jest taka potrzeba nadal to się mogę tym zająć jednak zaznaczam, że może to troszkę potrwać ponieważ nie wiem kiedy będę jechał z tam. Miałem dzisiaj jechać ale wyjazd przesunął sie jak narazie na poniedziałek. Mam nadzieje że, do następnego weekendu uda mi się coś już mieć i wrzucić żebyście ocenili i gdy będzie taka potrzeba powiedzieli co poprawić.

789
Tak ze scenerii to l053. ale ogólnie to najbardziej lubie sobie polatać Ep07 1006 lub eu07 211 na składach pośpiesznych. A na brutta to wiadomo standardem jest Et22 rzadziej wybieram Et22 2000. Te z serii 2000 jest ładna ale to sterowanie w niej... zbyt elektroniczne. Wg mnie koło to koło a nie jakiś tak joystick jak w boeingu.

790
Bieżące Symulatorowe / Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« dnia: 06 Sierpnia 2011, 01:46:48 »
Widzę, że troszkę kurzu siadło na temacie wspólnej jazdy na TS. Z tego co wiadomo ogółowi na multiplayer z prawdziwego zdarzenia się nie zanosi więc może jednak znalazło y się kilka chętnych osób które to by mogły wspomóc mnie w: ruszeniu tego tematu oraz zorganizowaniu jakiejś jazdy.

791
A pociągiem to tak z 2 razy w roku linią 351 (Szczecin – Poznań) i linią nr 273 do miejscowości Mieszkowice.

Mówiąc o linii do Mieszkowic masz na myśli linie biegnącą przez Gryfino itd? Bo z tego co pamiętam to jest linia o numerze powyżej 300.
A co do linii którą najczęściej podróżuje to linia 380 (Świdwin-Szczecin Główny) pokonywana kibelkiem rzadziej TLK  a dalej podmiejska 1A do Gryfina. Po Szczecinie zazwyczaj wszystkie linie z Wyszyńskiego na Rodła.

792
Inne niekolejowe / Odp: Wasza praca/szkoła
« dnia: 06 Sierpnia 2011, 00:55:11 »
Od września 4 klasa Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie. Wiadomo później matura zawodowy. a po tym oczywiście będę sie starał na kolej.

793
Bieżące Symulatorowe / Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« dnia: 17 Marca 2011, 16:19:36 »
Co do tej wspólnej jazdy zgodze się z Loremem, można by coś zorganizować. Padło tu kilka pomysłów co można poprawić. Najlepiej sprawdzać te nowe poprawki w praktyce i wtedy się wypowiadać.

794
Bieżące Symulatorowe / Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« dnia: 15 Marca 2011, 09:59:03 »
Krzyżowa jest fajną trasą. A co do tego chaosu na kanale rozwiązanie jest proste:
*mówimy tylko o rzeczach dotyczących służby,
*nie zajmujemy kanału bezsensownymi i całkowicie niepotrzebnymi rozmowami,
*dyżurny powinien pilnować porządku podczas służby i sam dawać przykład a nie potęgować zamieszanie poprzez krzyk itp.
A wracając do tematu trasy, można by popytać chętnych czy mają jakieś propozycje co do zmiany trasy na której odbędzie się służba. Wtedy wyszło by to ciekawiej i nie było by "odgórnie" narzucone. I pisząc tak o tej jeździe może moglibyśmy wspólnymi siłami stworzyć: "Regulamin jazdy na TS".

795
Bieżące Symulatorowe / Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« dnia: 13 Marca 2011, 08:53:53 »
Nie wątpię, że "zabawa była przednia". Teraz ciężko z netem mam bo umowa mi wygasła. Jestem skłonny pomóc przy organizacji kolejnej jazdy. Tym bardziej, że z tego co napisałeś nie było monotonii. I tak nawiasem dzięki wam za rozjaśnienie sprawy. Pozdrawiam.

796
Bieżące Symulatorowe / Teamspeak MaSzynowców...
« dnia: 12 Marca 2011, 22:59:19 »
Można by coś bardziej "wyrafinowanego" zorganizować. Będzie trzeba popytać o pomysły. Może uda się coś ulepszyć, sprawić że jazda na TS będzie bliższa prawdziwym realiom a to z kolei da większą frajdę i satysfakcję.

797
Bieżące Symulatorowe / Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« dnia: 12 Marca 2011, 21:18:02 »
Czyli to co jest na semaforach na naszym kompie jest nieważne? I skąd dyżurny wie co ma komu podać?

798
Bieżące Symulatorowe / Odp: Teamspeak MaSzynowców...
« dnia: 12 Marca 2011, 15:47:22 »
Przeczytałem cały wątek i tak nie do końca łapię o co chodzi w tej jeździe na TS. Skoro nie ma multi to na czym to polega? I dlaczego ni widu ni słychu o kolejnej jeździe? Daliście sobie już spokój czy każdy tak bardzo zapracowany że czasu nie ma na wspólną jazdę?? Od trzech miesięcy cicho w tym wątku więc myślę, że wypadało by coś podziałać.

799
Screeny / Odp: Wasze filmy z symkiem w roli głównej
« dnia: 10 Marca 2011, 20:54:46 »
Z kolęgą nagraliśmy filmik, ale to tak spontanicznie:) Jakość nie za dobra, bo telefonem to zrobiliśmy:)

Strony: 1 ... 25 26 [27]