Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Patrykos

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7
31
Publikacje / Fabryka Wagonów youBy&Patrykos przedstawia…
« dnia: 20 Listopada 2011, 14:48:24 »

„Drodzy Panowie i miłe Panie!
Dzisiaj wagonu będzie wydanie:
To węglareczka (nie całkiem) nowa
Do Waszych usług stoi gotowa.
Pomieści węgiel, drewno, kruszywo,
Za Waszym lokiem pojedzie żywo.
Ma wiele odmian oraz kolorów,
By pasowała do Waszych torów.
Zaś gdy będziecie stawiać ją wszędzie,
To bardzo, bardzo miło nam będzie.”

youBy

W dzisiejszym odcinku przedstawiamy Wam wagon węglarkę – Eaos typu 408W. Owy dodatek jest owocem naszej współpracy z youBy, który w bardzo dużym stopniu przyczynił się do rozwoju projektu. Miłego „eaosowania” się!

WERSJA TGA:
http://eu07.pl/userfiles/1529/408W.rar

WERSJA DDS:
http://eu07.pl/userfiles/1529/408w_dds.rar

32
Bilety kolejowe są honorowane w PKSowskiej jedynce.
Na fejsbuku PRy napisały, że PKSy honorują ich bilety.

33
Wydział zamówień / Zdjęcia na tekstury węgla.
« dnia: 27 Października 2011, 13:58:13 »
Witam,
 poszukuję zdjęć na tekstury węgla grubego (nie groszku ani miału). Od razu zaznaczam, że im prędzej postaracie się o odpowiednie materiały, tym prędzej dostaniecie w swoje rączki nowe węglarki.

BTW
Oczywiście zdjęcie nie musi być robione na wagonie, możecie zrobić fotkę węgla przy torach, w domowym składzie albo gdziekolwiek.

34
Inne niekolejowe / Problemy z dyskiem
« dnia: 13 Października 2011, 14:53:36 »
Witam.
 Jakiś miesiąc temu padł mi komp. Przyczyną prawdopodobnie był zasilacz, który powodował baaaardzo częste zwiechy (często komputer dobrze się nie zabootował, a za moment się resetował). Oczywiście co by to była za awaria, gdyby nie padł również przy tym dysk. Objawy były takie, że komputer w zupełności nie widział dwóch partycji, które na nim były. Przeskanowałem dysk programem (cholera nazwy nie pamiętam) i znalazł jedną partycję (tą mniej ważną :/) zaś drugiej nie. Dysk nie był formatowany, nic na niego nie przenosiłem. Czy jest jakieś lekarstwo na wydobycie danych z tej drugiej niewidocznej partycji czy mogę zwijać modelarski „interes”?

35
Wydział zamówień / Potrzebne materiały na koła z alsthomem.
« dnia: 07 Sierpnia 2011, 13:55:19 »
Witam!
 Zgłaszam pilne zapotrzebowanie na zdjęcia teksturowe dla koła z zastosowanym mechanizmem Alsthoma. Tak wygląda to koło:
http://www.transportszynowy.pl/kolwozki/ecieglprzeg2.html . Zdjęcie musi być wykonane prostopadle do koła, najlepiej gdyby nie było na nim maźnicy. Na szopie z pewnością sporo stoi takich zestawów. Sprawa jest o tyle pilna, że potrzeba materiał na już. Cel na razie jest znany osobom wtajemniczonym. Osoba/y, która/e dostarczy/ą materiał jak najszybciej zostanie/ną odpowiednio nagrodzona/e.

36
Na warsztacie / Fabryka snów zaprasza…
« dnia: 07 Sierpnia 2011, 21:51:28 »
…do terapii wstrząsowej.
 Razem z youBy pragniemy Wam przedstawić owoce naszej współpracy. Wszystko zaczęło się od tego, że w naszym węglarkowym projekcie nie podobały się wózki, poniekąd nie godziły się z jakością wykonanego wagonu. Więc od razu zaczęliśmy myśleć co zrobić, żeby było lepiej. Maciek zaproponował zrobienie wózka 1XTa na dobry początek. Po bodaj 2 dniach wózek był w pełni gotowy do oteksturowania. Do pakietu z wózkiem doszły nowe koła oraz zestaw klocków hamulcowych. Niestety, ten jeden wózek nie zaspokoił naszego apetytu dalszego dążenia do urealniania symulatora i odróżniania podstawowych typów wagonów oraz wprowadzania nowej jakości. Do kompletu doszedł wózek 25TN, który przydał się do 412W, CSD/E, BDŻ/E, CFR/E etc. Następnie ugryzłem temat tak biednego tematu jakim jest tematyka wagonów, szczególnie osobowych. Pewnego wieczoru naszła chęć na zrobienie czegoś, czego jeszcze nie było - mianowicie Bautzena Y/B. Po zrobieniu pudła doszedłem do wniosku, że aktualny wózek typu 4ANc nie wystarcza i należy wykonać nowy. I tak oto powstał w przeciągu 16h nowy wózek. Sprawą klocków zajął się jubaj. Od wczoraj wieczora dokładnie zająłem się modelowaniem wózka popularnej lokomotywy jaką bez wątpienia jest EU07. Nie jest akurat on przeznaczony do projektu 4E/303E który już jest wydany, a konkretniej do remodelingu ET41. Nie jest on jeszcze skończony, brakuje parę wieszaków i cięgieł oraz paru przewodów. Oczywiście osiami i klockami zajął się jubaj. Podsumowując dotychczas współpracę to obaj z Maćkiem włożyliśmy w te projekty sporo wolnego czasu, który moglibyśmy spożytkować inaczej. Maciek sporo nagonił się po stacji, można by rzec że wchodził nawet pod wagony aby dokładnie odwzorować układ pneumatyczny w danym wagonie, wiele razy chodził na stacje czekając na Wafla, by sfotografować wózek 4ANc na tekstury. Bez jego zdjęć z pewnością wózek nie byłby tak dokładnie odwzorowany. :) Dla ciekawskich dodam, że żeby obfotografować dokładnie wózek 4ANc, jubaj spędził na stacji w sumie 10 godzin, przez które miał 6 szans po dosłownie 20 sekund na wykonanie zdjęć. :) Powiedzmy, że ten temat będzie niejako oknem w nasz warsztat i co jakiś czas wraz z youBy będziemy informować o nowościach z zakresu taboru.

37
Witam!
 Proszę o oddanie głosu w ankiecie i odpowiedzenie w tym temacie dlaczego tyle a nie mniej/więcej. Dozwolona jest zmiana głosu. Proszę wziąć pod uwagę dokładność wykonania detali, charakter wagonu etc.

38
Tabor / Poszukuję wszystkich .chk z PC2010
« dnia: 07 Lipca 2011, 11:29:14 »
Witam!
 Przez moje niedopatrzenie podczas czyszczenia kompa z syfu przez program usunęły się również pliki chk. Z racji tego, iż nie mam spakowanej wersji PC2010 prosiłbym kogoś, kto byłby na tyle miły żeby spakować wszystkie .chk z PC2010 do jednej paczki i wystawił na serwer. Posegreguję już sam. Sprawa o tyle ważna, że uniemożliwia mi pracy nad teksturami/modelami. Cóż, na drugi raz będę ostrożniejszy…

39
Tabor kolejowy / Sterowanie wielokrotne w SN61
« dnia: 24 Czerwca 2011, 19:26:04 »
Witam!
 Od pewnego czasu zastanawia mnie pewna rzecz związana z SN61, mianowicie jak tam jest rozwiązane sterowanie wielokrotne?

Ok, odpowiedź znalazłem w tym tekście:
Cytuj
Spalinowe wagony silnikowe typu SN61 w latach 60., 70. i 80. byly przeznaczone do obslugi pociagów podmiejskich i szybkich ekspresów. Zastosowano w nich elektropneumatyczne, zdalne (potrójne) urzadzenie sterownicze, umozliwiajace sterowanie z jednego stanowiska dwoma lub trzema pracujacymi wagonami silnikowymi.

40
Bocznica / Wydzielone z: Z kamerą na PKP
« dnia: 02 Kwietnia 2011, 09:15:27 »
Macius, idź na Grochów i obfoć te fiaty co tam stoją. Przydałoby się coś uwiecznić w postaci tekstury. Szczególnie fiata 101.

41
Bieżące kolejowe / Wykolejenie w Gdańsku Wrzeszczu
« dnia: 06 Marca 2011, 21:09:09 »
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/W-Gdansku-wykoleil-sie-pociag-towarowy-Usuwanie-awarii-potrwa-48-godzin-n46088.html

Cytuj
Około godz. 19 na wysokości stacji Gdańsk Wrzeszcz wykoleił się pociąg towarowy wiozący węgiel. Część przewożonego materiału wysypała się na tory dalekobieżne, które, w obu kierunkach, są w tej chwili nieprzejezdne.

Aktualizacja godz. 21:06 Awaria okazała się bardzo poważna. Jak poinformował nas Leszek Lewiński z PLK, usuwanie jej skutków potrwa nie krócej niż przez 48 godzin! Tory uszkodzone są na odcinku ponad 3 km (między Gdańskiem Głównym a Wrzeszczem). Wywróciły się dwa wagony, wykoleiło się osiem kolejnych.

Ustalono, że pociąg był CTLu z miałem, prowadziła jakaś skoda.

42
Wydział zamówień / Potrzebne materiały na cysterny Zaes 406Ra
« dnia: 01 Marca 2011, 20:08:43 »
Witam!
 Nie ukrywam, że jest już gotowy w 100% model tego wagonu (modelowany od podstaw) i trafiłby do testu, gdyby…no właśnie. Potrzebne są zdjęcia na tekstury wagonów Zaes typu 406Ra. Głównie mi zależy na malowaniu Dec i GATX bo prywatne Zaesy mam obstukane na tekstury. Jak wygląda ten wagon? Otóż tak: http://wagony.net/foto/Zas4.jpg . Termin wydania tego wagonu zależy od Was ;-)

43
Bocznica / Wydzielone z: PKP vs Policja
« dnia: 19 Lutego 2011, 10:24:58 »
A nie można wyłączyć lokomotywy, żeby nie "dudniła" przez całą noc?
Maszynista też człowiek, chce mieć ciepło na lokomotywie, kawę wypić.

Dyskusja zjechała z tematu. Bocznica.
Krzysiek626

44
Symulator / MaSzynowe WOSy
« dnia: 24 Stycznia 2011, 20:31:20 »
Witam!
 Ostatnio nadszedł mnie pewien pomysł - mianowicie można by sporządzić WOS dla każdej z MaSzynowych tras i wykonać w takiej wersji książkowej, jaką mają mechanicy. Znajomość szlaku znajomością, ale w sytuacji kiedy prujemy 120 km/h z 15 pudłami w gęstej mgle mogą być pomocne. Cena oczywiście to koszt wyprodukowania tego i przesyłki a jak się uda to mogę osobiście dostarczyć na peron (przy okazji jakiegoś kółeczka) :P Co Wy na to?

45
Wydział zamówień / Potrzebne materiały na EW58
« dnia: 21 Stycznia 2011, 12:31:45 »
Witam!
 Składam zamówienie na wykonanie zdjęć pod kątem tekstur dla EW58. Zamówienie jest pilne z tego względu, iż 31 stycznia te zestawy trakcyjne mają zostać odstawione w SKM i prawdopodobnie wysłane na modernizacje. Więc zatem jeśli chcecie pojeździć za jakiś czas EWką w MaSzynie proszę się pospieszyć. Instrukcje jak fotografować http://eu07.pl/forum/index.php/topic,5365.0.html .

46
Na warsztacie / Prace nad M62
« dnia: 05 Stycznia 2011, 23:53:35 »
Witam!
 Poniżej zamieszczam dwa skriny robocze. Autorem modelu jest CTL a autorem poprawek i mapowania jestem ja. Kabiną zaś zajął się LHS_ST40s dzięki któremu cały projekt stoi i czeka na poprawki w kabinie.

47
Bocznica / Odp: Długość pociągu osobowego
« dnia: 02 Stycznia 2011, 22:26:51 »
Nędza, panie Mędza...

Bocznica.
Krzysiek626

48
Publikacje / Lokomotywy 181 i 182 z kabiną do pobrania
« dnia: 31 Grudnia 2010, 16:55:30 »
Witam!
 W ten wyjątkowy dzień w roku pragnę wszystkim użytkownikom MaSzyny przekazać ten oto dodatek. Są to dwie lokomotywy, które do 2005 roku były znane tylko i wyłącznie z czeskich/słowackich i w dużej mierze z rosyjskich szlaków. Od roku 2005 prywatni przewoźnicy zaczęli sprowadzać te maszyny do Polski i po 5 latach służby doczekały się odzwierciedlenia w MaSzynie. Autorem modelu zewnętrznego jak i kabiny jestem ja, zaś autor fizyki ET22_RULZ z youby.

Dziękuję następującym osobom za pomoc w projekcie:
- Mechatronik
- ET22_RULZ
- CTL
- LHS_ST40s
- m0ke
- kilanziom
- TRS2006
- D_M
- Hamman
- matys_73
- KayGeeFx
- ET21-622


LINK
http://eu07.pl/userfiles/1529/Skody.rar

Dzięki uprzejmości szoguna wersja DDS:
http://eu07.pl/userfiles/9629/Skoda_DDS.7z

49
Pomoc w tworzeniu / Czy wersja "low"?
« dnia: 02 Stycznia 2011, 12:28:31 »
Witam!
 Niedawno wydane skody nie są super lekkimi modelami z super lekkim teksturami, więc chcę zapytać, czy przygotować wersję low? Ta wersja nie będzie miała zmienionej kabiny ani modelu zewnętrznego, a tylko odchudzone o połowę tekstury. Proszę się tutaj wypowiedzieć na ten temat.

50
Publikacje / Lokomotywa ET41 z kabiną do pobrania
« dnia: 26 Lipca 2010, 01:48:20 »
Witam!
 Przedstawiam Wam oto lokomotywę elektryczną serii ET41 (popularnie zwany przez kolejarzy łamaniec lub jamnik). Model zewnętrzny jest autorstwa Sakoriusa z lekkimi poprawkami youBy oraz troszkę w szerszym zakresie moimi. Autorem kabiny jest hunter, ja tylko ją dopieściłem w nowe tekstury i pododawałem (i też pousuwałem) parę rzeczy ;) Oprawą dźwiękową zajął się ET21-622 natomiast o odpowiednie zdjęcia ET41 zatroszczyli się:
- darek71wrc
- D_M
- SU46-024
- Patrykos
- LHS_ST40s
- Sakorius
- EU07-483


LINK DO PACZKI
http://eu07.pl/userfiles/1529/ET41.rar

Osoby, które pobrały tę paczkę przed 20:00 25 grudnia 2010 roku są proszone o ponowne pobranie.

Poprawka (poprawione oświetlenie modelu)
http://eu07.pl/userfiles/1529/priv-poprawka.rar


PACZKA DDS
http://eu07.pl/userfiles/9629/ET41_DDS.7z

Dziękuję szogunowi za skonwertowanie ;)
Poprawka (poprawione oświetlenie modelu)
http://eu07.pl/userfiles/1529/priv-poprawka_dds.rar


Wpisy do scenerii znajdziecie w pliku tekstowym ;-)

Przypominamy, że po wypakowaniu paczki, należy w programie Rainsted w zakładce "Tabor" przycisnąć przycisk "Sprawdź posiadany tabor".

No to…miłej jazdy po MaSzynowych szlakach!

W załącznikach parę zrzutów.


p.s
Państwo pozwolicie, że pójdę już spać :)


Edit 25.12.10
Parę nowości (m.in dwie nowe tekstury - 41-166 i 198) i przede wszystkim dokonanie poprawek.51
Bocznica / Odp: Z kamerą na PKP
« dnia: 20 Października 2010, 16:07:54 »
Pozdrowienia ze Śląskich szlaków ;).
1) Tamarą na KWK Piast

To jest wtedy, jak tak się pluliscie na radiu o wolna?:P

Bocznica.
ZiomalCl

52
Bocznica / Odp: Wasza praca/szkoła
« dnia: 19 Października 2010, 22:34:16 »
Technikum nr. 1 w Mysłowicach (Technik Mechanik)
Hehehehe, "elytarna" szkoła :]
EOT

Bocznica.
Krzysiek626

53
Bocznica / Odp: Z kamerą na PKP
« dnia: 19 Października 2010, 20:37:28 »
Jeśli wrzuciłeś zdjęcie z wnętrza, to może bez dat?

54
Bocznica / Odp: Błąd bazy.
« dnia: 28 Września 2010, 15:06:38 »
Zdarza się raz na ruski rok, od pewnego czasu.

Twój post nic nie tłumaczy. Bocznica.
Krzysiek626

55
Bocznica / Odp: Rotfl!
« dnia: 12 Września 2010, 14:22:58 »
Czy ktoś już nie wspominał, że LINIA_053 to NOCNA SCENERIA?

56
Bocznica / Odp: Rotfl!
« dnia: 03 Września 2010, 17:51:02 »
A ja się ostatnio podniecałem tym, że zaliczyłem misję brutto+pośpieszny na L053...
Jak były testy PC 2009 to zaliczałem ją prawie codziennie ;D

57
Bocznica / Odp: Co to za maszyna?
« dnia: 15 Sierpnia 2010, 21:19:02 »
Albo ktoś podkuł koło? I tym wyrównują
To się chyba na tokarce robi.

58
Bocznica / Wydzielone z: Wytwórnia Roziego - wagony Sis i Uacs
« dnia: 25 Lipca 2010, 17:52:21 »
Facio ;D Zrąbałeś, no, zrąbałeś!:D

Bocznica
/ Żuk

59
Bocznica / Wydzielone z: Developowania ciąg dalszy.
« dnia: 26 Lipca 2010, 08:59:02 »
Co za k*tas, przejadę się do tego malborka.
Koledze Piotrkowi Kowalowi radziłbym nie wychodzić nawet do kibelka bez rodziców.
Mam to w d*pie, jak betatesterzy nie potrafią tego utrzymać na swoich dyskach i wypływa to do jakichś dzieciaków neozdrady to nie będą dostawać ode mnie nowych dodatków do testów.

Emocje zachowaj dla siebie. Rozumiem zdenerwowanie, ale regulamin obowiązuje wszystkich.  Taki fakt należało zgłosić poprzez PW do administracji.
Przenoszę na bocznicę.
/ Żuk

60
Na warsztacie / ET41
« dnia: 26 Czerwca 2010, 18:20:58 »
Witam!
 Tak dla zachęty :)

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7