Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Profeta

Strony: 1 [2] 3 4 ... 17
31
Tabor kolejowy / Odp: Malowania PKP Cargo - co jedno to lepsze
« dnia: 16 Marca 2009, 23:32:49 »
Najnowsze malowanie Cargo mi się podoba. Zwłaszcza dobrze wygląda na ET22 po ZNLE. Fajne zestawienie barw i sensowny schemat. ET22-2001 wygląda bardzo ciekawie, szpeci jedynie ten "grill" z BMW, który powinien być zamalowany. Żółte czoła miały tę zaletę, że gdy je wprowadzano nie było internetu ;).
Pozdrawiam!

32
Nie podobają mi się te tekstury "wcisków" i grzybków od odluźniacza, CA/SHP etc.
Zrobisz sobie lepsze...

Dodatkowo czarne obręcze wokół wcisków powinny mieć bardziej zaokrąglone brzegi mi się wydaje
Hehehe, to już potraktuję jako żart :)

P.S. Strzałka wskazująca pozycję nastawnika powinna być pozioma ;]
Teraz jest pionowa?
Dobranoc...

33
To by było na tyle...

34
Więc o to wcięcie w talii Ci chodzi ;). W końcu się rozumiemy...
Hebelki zostawię takie jakie są, bo jak dla mnie to byłoby już wchodzenie w niepotrzebne pierdółki. Niemniej RooteK podeślij na PW linka do Twoich hebelków tak na wszelki wypadek. Może jednak ku rozpaczy wielu postanowię postawić na jakość, a nie na wydajność.
Do wykonania pozostało jeszcze kilka(naście?) odmian kabiny. Im dłużej będę grzebać w detalach tym bardziej oddala się perspektywa Waszych jazd w nowej kabinie. Proponuję mieć to na uwadze :)
Pozdrawiam!

35
Witam!
Cały model Oerlikona to świetna robota @Kudłacza, wykonana według planów, więc wygląda jak należy. Na subiektywne odczucie wielkości czegoś zawsze jest miejsce, ale nie możemy z tym przesadzać.
Kontrolki będą jeszcze zrobione tak jak napisałeś, bo już nie pierwsza osoba o tym pisze. Selfilluma true'a też nie ma na skrinach, jak słusznie Marcin domniemał.
Co do owej kierownicy silnie związanej z legendą polskiej motoryzacji to jej podstawa w stosunku do skali "wypełnia sobą przestrzeń" w takim samym stopniu jak na zdjęciu (patrz np. na śrubki ją mocujące), więc nie wiem czy to mnie się zdaje, czy źle Cię zrozumiałem, czy mam inny internet ;).
Generalnie większych poprawek już nie przewiduję, bo modelu tworzyć bez końca nie będę.
Pozdrawiam!

36
Po przebudowie... Możecie marudzić.
Pozdrawiam!

37
Wszystko fajnie, ale nie wiemy ilu pasażerów zajęło przedział służbowy. Nie sądzę, że kierownik od razu zaczął ludzi szarpać (jeśli to w ogóle prawda). Z byle powodu wezwał policję? Przecież to jakiś wariat musiałby być. Pewnie trafiło się w tej grupie osób kilku pieniaczy i tak od słowa do słowa doszło do awantury. W gazetach zazwyczaj stawia się wyraziste i jedynie słuszne tezy, bo to się dobrze sprzedaje. Tutaj mamy sensacyjną wiadomość o kierowniku pociągu, który jest przedstawiony jako totalny cham. Z drugiej strony tłum baranków idących na rzeź. Ja tego nie kupuję. Jakie społeczeństwo tacy kolejarze, politycy itd. ;)
Pozdrawiam!

38
Bieżące kolejowe / Odp: Wykolejenie EP09 w Pszczynie
« dnia: 17 Lutego 2009, 22:12:45 »
Jak doniósł tata (xDD) dnia 15 lutego br. w stacji Pszczyna podczas postoju...
Sobieski nie ma postoju w Pszczynie.
Pozdrawiam!

39
Bieżące kolejowe / Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« dnia: 17 Stycznia 2009, 22:12:47 »
Widocznie teraz tam się przenieśli. Z tym to raczej do prokuratora, a nie do ich przełożonych. Ewentualnie CBA jeśli ich takie mało polityczne-spektakularne sprawy interesują ;)
Pozdrawiam!

40
Bieżące kolejowe / Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« dnia: 17 Stycznia 2009, 21:14:32 »
Siedźcie cicho to dzięki tym złodziejom padnie kolejna linia. To samo było na Bielsko - Cieszyn. W papierach wyszło, że nikt nie jeździł.
Pozdrawiam!

41
Tabor kolejowy / Odp: Nowe Malowanie EP09
« dnia: 15 Stycznia 2009, 14:50:55 »
W takim razie kolejna przeróbka malowania ;). Tym razem rozjaśniłem czołownicę, niebieski pas poszerzyłem tylko w dół do białego paska, a czoło jest oklejone tak jak w przypadku 09-016 ;). W takim układzie to nawet mi się to malowanie podoba.
Pozdrawiam!

42
Na warsztacie / Odp: Nowości 2008 by Sakorius - Profeta - Sigman - EU05
« dnia: 14 Stycznia 2009, 22:38:06 »
Witam.
Krawędź górna nie powinna być widoczna na screenie, bo perspektywa jest zupełni inna niż na zdjęciu. Wskazówki mają odpowiednią grubość. Co do uszczelek zgoda, to już jest poprawione. Natomiast co do grzałki to występują różne, takie jak na zdjęciu oraz takie jak w modelu. Nie ma dwóch identycznych siódemek, za dużo czasu upłynęło od ich produkcji... Przebudowa trwa.
Pozdrawiam!

43
Tabor kolejowy / Odp: Nowe Malowanie EP09
« dnia: 14 Stycznia 2009, 00:54:09 »
Idąc trochę dalej. Dach ciemniejszy (najlepiej ten sam kolor co czołownica). Niebieski rozmywający się pas zdecydowanie szerszy. Czoło w formie zaprezentowanej przez Akvina, bądź tak jak w EP09-016 (numer na dole tak jak w oryginale, ale powyżej małe logo IC).
Pozdrawiam!

44
Tabor kolejowy / Odp: Nowe Malowanie EP09
« dnia: 14 Stycznia 2009, 00:08:50 »
Schemat, moim zdaniem, zdecydowanie gorszy od poprzedniego. Powstawał prawdopodobnie zgodnie z wytycznymi teorii chaosu. Niby żywcem przeniesiony z siódemki, ale to jednak nie zaleta, lecz wada, bo różnymi lokomotywami są. O ile na 07 wygląda to już powiedzmy kontrowersyjnie, to tutaj może doprowadzić do oczopląsu. Wielkie romby na czole, które nie współgrają z niczym, a ich kształt w stosunku do reflektorów budzi estetyczny niepokój. W dodatku jeden z rombów wypełniony jest logo z napisem, a drugi pusty co powoduje wrażenie asymetrii. W 07 są to chociaż paski, które można na siłę uznać za kontynuację jednego z wielu pasów na boku. Dziwne wrażenie robią też odstępy pomiędzy tym niebieskim rozmywającym się pasem, a białym paskiem na dole i ciemnoszarym pasem u góry. W takim układzie wygląda to trochę jakby upchane na siłę. Generalną wadą jest jednak brak kontynuacji schematu bocznego na czole, co bardziej razi w przypadku 07 niż 09, ale jednak jest największą wadą tego malowania. Skoro biały pasek ma kontynuację z przodu to dlaczego inne nie są choćby w sensowny sposób zakończone, np. zwężając się aż do ostrego zakończenia (coś takiego jak malowano na denaturatach w Gdańsku)?
Sama koncepcja jest ciekawa, ale schemat powinien być znacznie uproszczony. Oczywiście nie moja to sprawa, lecz właściciela jak lokomotywy swe maluje. Widocznie ma to jakiś ukryty (lub nie) sens.
Pozdrawiam!

45
Bieżące kolejowe / Odp: ET22-079 z EC Polonia
« dnia: 10 Stycznia 2009, 10:06:17 »
Dokładnie, poza tym ET22 na takim połączeniu to chyba lekka przesada....
Zapewne pojawił się dlatego, że jest to jeden z czechowickich byków mogących wjeżdżać do Czech. Skoro jak czytamy w komentarzach Epoki zdefektowały to pewnie ten byk dociągnął EC do Bohumina, a dalej i tak już jest czeska maszyna.
Pozdrawiam!

46
Bieżące kolejowe / Odp: ET22-079 z EC Polonia
« dnia: 10 Stycznia 2009, 09:36:58 »
Nie ma w tym nic dziwnego ;)
Cargosowski 22-2000 też kiedyś śmigał sobie na osobówce ;)
Wiesz, swego czasu to na pośpiesznych jeździło więcej byków niż siódemek, a i osobowych z bykami wciąż nie brakuje. Tu jednak mowa o pociągu EC...
Pozdrawiam!

47
Na warsztacie / Odp: Nowości 2008 by Sakorius - Profeta - Sigman - EU05
« dnia: 09 Stycznia 2009, 13:17:47 »
Prawda jest taka że dwóch identycznych maszyn nie ma, każda będzie w jakimś stopniu różniła się od innej, więc próby ciągłych poprawek mających na celu dopasowanie modelu do EU07-xxx z dokładnością do plam po kawie nie mają większego sensu.
Zgadzam się. Swoją drogą na tej fotce widać, że w tej maszynie wajcha bocznika jest wyraźnie pod kątem, a nie prosta jak sugerowaliście.
Pozdrawiam!

Kabina ulegnie jeszcze drobnej przebudowie, co nieco opóźni czas jej ukazania.

48
Na warsztacie / Odp: Nowości 2008 by Sakorius - Profeta - Sigman - EU05
« dnia: 09 Stycznia 2009, 13:09:06 »
Prócz tego co już powiedziano wcześniej widać jeszcze, że podstawa zasadniczego jest za niska. Wystarczy porównać z fotką daną przez Sakorius-a (w odniesieniu do koła nastawnika).
Na fotce podanej przez Sakoriusa nastawnik jest zupełnie inaczej umiejscowiony. Przez to znajduje się niżej, na równi z pozostałą częścią pulpitu. Swoją drogą pierwszy raz widzę takie rozwiązanie, chyba, że wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Nie zmienia to faktu, że podstawa była z niska i już to jest poprawione, podobnie nastawnik też za niski był.
Pozdrawiam!

49
Na warsztacie / Odp: Nowości 2008 by Sakorius - Profeta - Sigman - EU05
« dnia: 09 Stycznia 2009, 00:47:42 »
Elementy od wajch będą jutro poprawione, gdyż dostanę dane na ten temat. Rzeczywiście wygląda to nieciekawie.
Co do tego, że pod mano jest tekstura, a reszta to jednolity kolor... W stosunku do innych kabin to duży postęp, mnie się to podoba i dodaje więcej realizmu. Zwłaszcza, że w prawdziwym pulpicie są to osobne elementy i można to było w taki sposób wydzielić. Niemożliwe (dla mnie) jest wykonanie całości kabiny jako fototekstury. No chyba, że ktoś chce patent z MSTSa (siedzimy przed zdjęciem). Z heblami bym już nie przesadzał, bo dojdziemy do modelowania śrubek. Na tym screenie dziur prawie nie widać, więc trudno ocenić czy są trochę za małe, czy za duże. Być może jest tak jak mówisz, ale sporo w takich odczuciach subiektywizmu. Co do wciskanych guzików to też są oteksturowane wprost ze zdjęcia, które podobno odzwierciedla rzeczywistość. Mnie się podobają, ale każdy ma prawo do własnego gustu. Pulpit się nieco wydłużył w części środkowej, gdyż zmieniła się geometria modelu zewnętrznego i trzeba to było dopasować. Jeśli jest za długi to minimalnie (nie więcej niż 1 cm). Wrażenie że jest taki wynika z tego, że listwa znajdująca się bezpośrednio pod oknami jest zdecydowanie za wąska, co muszę poprawić. Obudowa Oerlikona, jeśli chodzi o jej szerokość, zgadza się w proporcjach ze zdjęciem wykonanym w rzucie z góry. Oczywiście tutaj też mile widziane konkretne wymiary, gdyż o tym co się komuś wydaje na podstawie jednego screena możemy dyskutować godzinami. Pamiętajcie, że możliwości symka nieco wypaczają rzeczywistość i nie raz dobrze zwymiarowany element może, za sprawą światła itp, wydawać się dziwny.
Pozdrawiam i dzięki za uwagi!

50
Na warsztacie / Odp: Nowości 2008 by Sakorius - Profeta - Sigman - EU05
« dnia: 08 Stycznia 2009, 17:18:49 »
@Profeta, będzie podział kabin na te z EU06, moderna EP07, EU07 itd?
Tak, będzie taki podział. Obecna wersja to zwykła 4E (bez halogenów itd).
Pozdrawiam!

EDIT: Kilka poprawek.

51
Na warsztacie / Odp: Nowości 2008 by Sakorius - Profeta - Sigman - EU05
« dnia: 08 Stycznia 2009, 10:53:03 »
Po kolei... Lampki mają takie wymiary jak z załącznika RULZ'a, ale są kwadratowe, co wobec ogólnego tym obrzydzenia zostanie poprawione. Co do mierników to proszę o podanie poprawnych wymiarów, gdyż mogłem posiadać złe dane.
Co do koloru ścian - Mariusz, też się zawsze zastanawiałem, dlaczego kabiny w Polsce maluje się w takie kolory. Tam jest sporo fototekstur, więc siłą rzeczy odzwierciedla to rzeczywistość. Ten kolor to konkretnie z EU07-133 (patrz załącznik @EU07-033, zwróć uwagę na pewne niedoświetlenie kabiny na zdjęciu co efekt owej jaskrawości nieco stłumiło).
@Żabku, myślę, że te "duperele" nie obciążają w żadnym stopniu wydajności symulatora, bo są to proste modele.
@Mihau_PCC, kran póki co jest w położeniu przypadkowym, gdyż nie został jeszcze ustawiony.
@Żuku, element ten występował prawie we wszystkich maszynach, które miałem obfocone, więc myślę, że warto go pozostawić w tej klasycznej odmianie 4E (w zmodernizowanej można wyrzucić, dzięki za cenną uwagę).
@uetam, myślę, że taki "burdelik" można zaserwować we wszystkich wersjach, gdyż zazwyczaj tak to wygląda ;).
@Mechatroniku, chodziło mi oczywiście o post @huntera. Z Twoimi uwagami się zgadzam i uważam je za cenną pomoc. Cieszę się, że wielu z Was wie co to znaczy konstruktywna krytyka, taka współpraca ma sens.
Pozdrawiam i liczę na dalsze uwagi!

52
Na warsztacie / Odp: Nowości 2008 by Sakorius - Profeta - Sigman - EU05
« dnia: 07 Stycznia 2009, 23:49:47 »
"Wydaje się", "jakieś"... Lampki są wg wymiarów dostarczonych mi niegdyś przez @ET22_RULZ'a robione. Skoro chcecie okrągłości i detale co do 1 mm to to można oczywiście zrobić, ale kosztem wydajności. Czuwaki jak już ktoś zauważył są różne. Taki występuje konkretnie na EU07-133. Hasler jest ten sam co we wszystkich innych modelach. Wajchy... Pokażcie zdjęcia waszych wajch marzeń, będą Wam dane. Podświetlenie... Nie będę dyskutował na poziomie "bani". Jak ktoś jest developerem to powinien umieć dokładnie sprecyzować co mu się nie podoba. W końcu chodzi o konstruktywną krytykę i współpracę. Jeśli pisze się posta mówiąc, że coś jest "porażką" to chyba zabawa w to wszystko nie ma najmniejszego sensu...

53
Na warsztacie / Odp: Nowości 2008 by Sakorius - Profeta - Sigman - EU05
« dnia: 07 Stycznia 2009, 22:43:45 »
Stoi na stacji lokomotywa... W dzień i w nocy :).
Tak prezentuje się kabina 4E. Być może przypadnie Wam do gustu ;).
Pozdrawiam!

54
Nie dotarło. Jakby co to proszę o PW. ;)

55
Cytat: Jam to rzekł kilka postów wyżej
Oczywiście, jeśli ktoś ma wartościowe zdjęcia na tekstury wnętrza kabiny to niech się zgłasza na PW.
Pozdrawiam!
Że o EU/P07, EP08, ET41 mowa to już chyba nie muszę pisać? ;)
Pozdrawiam!

56
Bieżące kolejowe / Odp: Katowice-Tychy 25min
« dnia: 12 Grudnia 2008, 22:09:20 »
ER75 mają FLIRTy należące do Kolei Mazowieckich. Śląskie mają bardziej sensowne oznaczenie EN75.
Pozdrawiam!

57
Bieżące kolejowe / Odp: Katowice-Tychy 25min
« dnia: 10 Grudnia 2008, 22:15:52 »
Już za kilka dni na dobre zadomowią się na trasie Katowice - Tychy Miasto. Obecnie po dłuższym wyłącznym pobycie na trasie z Gliwic/Katowic do Częstochowy, można je spotkać między innymi na pociągach do Zwardonia.
Pozdrawiam!

58
Bieżące kolejowe / Odp: Taurusy w Polsce?
« dnia: 10 Grudnia 2008, 20:40:14 »
Taurus oficjalnie zaprezentowan jest ;). Nazwa Husarz, moim zdaniem, korzystna. Spodziewałem się nazwy ptakopochodnej (Jastrząb, Orzeł itp.), więc jestem pozytywnie zaskoczony. No i mam nadzieję, że w przyszłym roku wyślemy znów husarię wraz z Sobieskim do Wiednia :).
Link do wiadomości Rynku Kolejowego:
http://rynek-kolejowy.pl/10206/%2522Husarz%2522%2BPKP%2BIntercity.htm

Pozdrawiam!

PS. Nazwa ładnie wkomponowana w malowanie, z nieodłącznym husarskim atrybutem ;).

59
Na warsztacie / Odp: Nowości 2008 by Sakorius - Profeta - Sigman - EU05
« dnia: 22 Listopada 2008, 18:15:39 »
Oczywiście, jeśli ktoś ma wartościowe zdjęcia na tekstury wnętrza kabiny to niech się zgłasza na PW.
Pozdrawiam!

60
Na warsztacie / Odp: Nowości 2008 by Sakorius - Profeta - Sigman - EU05
« dnia: 20 Listopada 2008, 23:09:51 »
Przyjdzie taki czas, że zobaczycie screen kabiny EU07. Na obecnym etapie jej rozwoju, moim zdaniem, nie warto jeszcze się chwalić ;) Na razie z mojej strony musicie się zadowolić screen'ami modelu EP09.
I jeszcze w kwestii małego sprostowania - w ElektroPaku Profeta będzie autorem wszystkich kabin oprócz tej z EP09.
Pozdrawiam życząc cierpliwości!

Strony: 1 [2] 3 4 ... 17